Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell "Valláskritika"...

Miért kell "Valláskritika" téma, miért kell mindenbe belekötni?

Figyelt kérdés

A hívők MINDENBE bele kell kötni (de van amikor mindenki eltérő választ ad de sebaj..) és ha valaki ír egy normális választ ami cáfolja istent mert Ő(!!!) nem hisz Istenbe akkor meg lepontozzák, leszóljak (engem nemzavar a lepontozás,sose törődtem vele..)



(Tisztelet a kivételeknek..)


2011. aug. 21. 13:30
1 2 3 4
 11/36 Tyler913 ***** válasza:
70%

Belinkelheted nyugodtan.Epp most olvasom Gerhard von Rad-tol az Oszovetseg teologiajat.Ateistaknak,hivoknek is jo olvasmany lenne.Neked is ajanlom.Hidd el,o ert hozza:)

Normalis,hozzaerto emberek kozul senki nem vonja ketsegbe,hogy a Bibliaban rengeteg az ellentmondas,mas vallasbol,kulturkorbol valo atvetel,stb.Ezen csak a nagyon fanatikus,kritikai gondolkodast nelkulozo hivok akadnak ki.

2011. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Rita az ilyen értelmes válasz :D
2011. aug. 21. 14:31
 13/36 A kérdező kommentje:
ritka*
2011. aug. 21. 14:32
 14/36 anonim ***** válasza:
64%

1. Én eddig még csak kötekedő ateistákkal találkoztam.

2. "A hívőknek mindenre van válaszuk" És ez miért is baj?

3. A hívők elfogadják a tudományt, elismerik annak eredményeit. De a tudomány az embertől ered, így tévedhet és nem mindenható. Ha még nem bizonyította be a tudomány vmi létezését (vagy annak nem létezését megdönthetetlen bizonyítékokkal), az attól még létezhet. Ráadásul sok tudós ember is vallásos, mert a tudomány és a vallás nem egymást kizáró dolgok. Nem véletlen, h sokan dolgoznak azért is, h megtalálják azt a bizonyos isteni részecskét.

3. Olyan érzésem van, h ez a kérdés megint egy ateista provokáció, és mintha a kérdező hülyének állítaná be a hívőket. Az ateistáknak miért szúrja úgy a szemét az, ha vki hívő? Személy szerint azt gondolom, h jobb érzés úgy lefeküdni és felkelni, h tudom, h az életemnek van értelme, mert van Isten és van folytatása az életnek. És ha az egész vallás csak mese habbal, az sem érdekel, de így legalább nem ölöm meg magam, mert hiszem, h az élet, a létezés nem véletlen, van célja és értelme.

2011. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Azt magam is tudom, hogy a Bibliában sok olyan dolog, és motívum van, amit már korábban is megírtak. Teóriám is van a miértjére, ami összhangban van a Biblia üzeneteivel. Ellentmondásokat nekem is sokat mutattak. Eddig minden esetben meggyőződtem róla, hogy ez felületes megítélés, a magyar nyelvű fordításokból, szövegkörnyezet mellőzésével, és a megírás időpontjának nyelvezeti szlengjeinek, és kultúráinak figyelembe nem vételével történt. Egy angol példa a kedvencem, ahol a King James fordítás a ma használatos angol nyelv szerint azt írja Jakab levelében, hogy azzal az emberrel foglalkoznak, akin a "b*zi" ruha van! :D Valóban "gay" rucit ír, de akkor ennek más jelentése volt. Ezt persze inkább mosoly kedvéért említettem. :)
2011. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
76%
A hit, a vallás, az egyház külön dolgok. Én hiszek Istenben, és megpróbálok helyesen élni, de a Bibliát, az egyházat nem ismerem el. A Biblia is embertől ered, tényleg vannak benne ellentmondások, és olyan "oda nem illő dolgok", melyek a kanonizáció során kerültek bele. Ez tény. A templomok, papság fényűzésével én sem értek egyet, de ettől még hiszek Istenben, mert nem az alapján döntök, h a vallás vagy az egyház nevében mit követnek a halandó emberek.
2011. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

ateista nem lehet boldog? neki nincs életcélja? ...


1. Én eddig még csak kötekedő ateistákkal találkoztam.

az elég nagy baj én ugyan úgy találkoztam vallásos emberrel aki nem bírta elviselni, hogy másik nem hisz istenbe



2. "A hívőknek mindenre van válaszuk" És ez miért is baj?

pl: 4-en válaszolnak egy kérdésre mind a 4-en különböző válasszal de mindegyik igaznak tartják de a négy válasz üti egymást..



3. Olyan érzésem van, h ez a kérdés megint egy ateista provokáció, és mintha a kérdező hülyének állítaná be a hívőket. Az ateistáknak miért szúrja úgy a szemét az, ha vki hívő? Személy szerint azt gondolom, h jobb érzés úgy lefeküdni és felkelni, h tudom, h az életemnek van értelme, mert van Isten és van folytatása az életnek. És ha az egész vallás csak mese habbal, az sem érdekel, de így legalább nem ölöm meg magam, mert hiszem, h az élet, a létezés nem véletlen, van célja és értelme.


az én életemnek nincs értelme ? nincs célja?

szerintem 1x leírtam, hogy tiszteletben tartom más hitét de ha te így gondolod..

2011. aug. 21. 15:14
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

A gond szerintem nem a provokatív kérdésekkel van. Mindenki eldöntheti, hogy felveszi-e vagy sem.


A lényeg az, hogy legyen párbeszéd. Nem kell, hogy egyetértsünk a másikkal, de egymás meghallgatása, gondolkodásának megértése alapfeltétel. És az is, hogy az érvelés logikus és tisztességes legyen.


Szerintem nagyon fontos, hogy az ateisták és hívők beszélgessenek egymással. Így lehet, hogy előbb-utóbb közös erővel megtaláljuk a valódi igazságot. Persze ehhez elég sok nyitott ember kell, aki hajlandó átállni a másik oldalra, ha meggyőződött annak igazságáról.

2011. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem,ha egy hívőnek van egy erős hite,lelki békéje ,akkor nem fog kiakadni vallást kritizáló kérdéseken,meg nem fogja zavarni,hogy van "valláskritika" rész.

Érdekességképpen ez itt az én kérdésem,erre is jött olyan válasz,hogy "jelentem a kérdésedet,meg baj van a kérdéssel",de az ilyen válaszadók egyike sem tudta megindokolni,hogy mi a baj a kérdéssel.illetve tudom mi volt a bajuk,az,hogy nem tudtak rá értelmes választ adni.De persze minderről én tehetek.....hiszen a "valláskritika" részben nem szabad vallást kritizáló kérdéseket feltenni....vicces.de amúgy jöttek rá normális válaszok is hívők részéről,szóval tényleg tisztelet a kivételnek.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
88%

A komment megírásának időpontja: ma 15:14


Én egy szóval nem mondtam, h szerintem hülye az, aki ateista, mert az inkább dögöljön meg. Azt sem mondtam, h az nem lehet boldog. Ne forgasd ki a szavaimat, ha megkérhetlek. Én csupán azt mondom, h az ateisták úgy tekintenek a hívőkre, mint vmi romantikus, naiv álmodozókra, akik beveszik a mesét. Egyszerűen az ateisták örüljenek maguknak, és hagyják békén a hívőket, ennyi. Engem, mint hívő embert, az sem érdekel, ha minden csak mese, de boldoggá tesz ez a mese, mert értelmet ad az életemnek. Mellesleg számomra nehéz azt megérteni, h miért jó az embereknek, ha abban hisznek, h az egész földi élet csak egy óriási véletlen műve. Engem már csak ennek a gondolata is depresszióssá tenne. De attól még nem tartom hülyének az ateistákat, csak nem értem őket és kész. Mellesleg egy hasonló kérdéshez a minap már írtam ezt:

Ha nem hiszel Istenben, és Isten nincs, akkor nyertél, de sokat.

Ha hiszel Istenben, és Isten nincs, veszítettél, de nem sokat.

Ha nem hiszel Istenben, és Isten van, akkor veszítettél, de sokat.


Mellesleg válaszolnék arra is, h 4 hívő különböző, és ellentétes dolgokat válaszol (amúgy hol, kik és mit is?). A vallás sem szögegyenes. Vannak benne ellentmondások, félreértelmezések stb. És még két ugyanazon vallású embernek is más lehet ugyanarról a vallási kérdésről a véleménye. De ez nem azt jelenti, h bármi baj lenne az adott vallással. A világon sok vallás, sokféle tanítás, sokféle "vallási törvény/szabályzat", teremtéstörténet stb. De a lényeg kb. mindnél ugyanaz: van egy az embernél magasabb isteni hatalom, van élet a halál után, és helyesen, bűnök nélkül kell élni. Hogy az egyes emberek, vallások, egyházak pontosan hogyan is magyarázzák a bűn fogalmát, a teremtés folyamatát stb. az már nem is olyan fontos.

2011. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!