Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell "Valláskritika"...

Miért kell "Valláskritika" téma, miért kell mindenbe belekötni?

Figyelt kérdés

A hívők MINDENBE bele kell kötni (de van amikor mindenki eltérő választ ad de sebaj..) és ha valaki ír egy normális választ ami cáfolja istent mert Ő(!!!) nem hisz Istenbe akkor meg lepontozzák, leszóljak (engem nemzavar a lepontozás,sose törődtem vele..)



(Tisztelet a kivételeknek..)


2011. aug. 21. 13:30
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
21:21 jogos :D:)
2011. aug. 21. 22:33
 32/36 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Ma erős példája volt, hogy ateisták mit művelnek itt. Az érvelés sikertelensége után én voltam (ennyire emlékszem, de több is volt) a hazug, féreg, állat, a moderátor meg a Vidám Vasárnapra maszturbáló ájtatosmanó.

Moderátorok! A fenti csak idézet mástól, a kérdésre válaszolva. Nem sértés tőlem, hiszen éppen én kaptam!, Kérlek, ne vegyétek ezt ki.

Szóval míg a fentebb idézetteket nem hiszem, hogy keresztényektől megkapnád itt, addig egyes ateisták idáig is merészkednek. Arra tippelek, hogy amit belekötésnek fogsz fel, az mindössze egyet nem értés. Némelyikünk tűllő néha a célon, az én kérdésemet is átfogalmazták a moderátorok. De ezek csak ballépések. A gyűlölködő támadás az más.

2011. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Protestáns hívőként mondom, hogy nagyon is jó, hogy van valláskritika téma, hiszen ha az emberek sosem kezdték volna el kritizálni a (katolikus) vallást, akkor talán még mindig eretnekekként máglyán kéne elégnünk amiatt, hogy pl. nem imádjuk az oltáriszentséget.


Nem a valláskritikával és a kötekedéssel van a baj, hanem azzal, ha valaki nem tiszteli minden embernek a gondolati, lelkiismereti és vallásszabadsághoz fűződő alapjogát, továbbá a vallási meggyőződésének nyilvános terjesztéséhez fűződő alapjogát.


"Miért kell mindenbe belekötni?" Melyikünk az, aki kérdések és megkérdőjelezések nélkül tanulta meg azt, amit tud? Én inkább annak örülök, hogy van ennyi jófej ateista, aki veszi a fáradságot és a maga módján sokszor megmosolyogtató, néha ugyan provokáló formában felteszi a kérdéseit olyan helyen, ahol tudja, hogy esetleg hívők is fognak válaszolni.

A baj akkor kezdődik, ha ezek után az illető csodálkozik, hogy a hívők elkezdik érvekkel magyarázni a hitüket, és nem dől össze a rendszer, amiben hisznek, akkor sem, ha még 128 kérdést feltesz. Inkább visszakérdezek: miért kell azon kiakadni, hogy a hívőknek mindenre van válasza, és ha valaki "cáfolja" Istent, azzal nem értenek egyet?


Hányszor olvastam már itt: "de hát értsétek már meg, hogy nincs Isten", meg rá a választ, hogy "de hát értsétek már meg, hogy van!"

Ha nem abból indulna ki mindenki, hogy az érveivel MEG AKARJA GYŐZNI a másikat, hanem abból, hogy szimplán elmondja a gondolatait, aztán a másik meg MAJD ELDÖNTI, hogy hisz-e neki vagy sem, akkor nem szabadulna fel feleslegesen ennyi indulat és sértődöttség.


Ha meg ugyanarra a kérdésre "mindenki eltérő választ ad?" Hát sebaj, akkor ilyen napunk volt: ma sem találtuk meg az egyetemes igazságot. Nincs min szomorkodni, hiszen ez a küzdelem már hosszú évezredek óta zajlik.

Elhiszem, hogy mindenki várja az igazság napját, én is. De addig is tessék türelmesen meghallgatni és kölcsönösen tisztelni egymást! :)


(Tp.)

2011. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
"megmosolyogtató, néha ugyan provokáló formában felteszi a kérdéseit " isten egoista ? isten képest... erre voltak elég trágár válaszok a moderátorok szinte törölték az összes sértő válaszolást,
2011. aug. 23. 17:19
 35/36 anonim ***** válasza:
Nagy kár..Gyanús...
2011. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést a késésért, kicsit le vagyok maradva mostanában. :)


Meg tudom erősíteni az előző válaszolók meglátását: az ateisták sokkal arogánsabbak, lenézőbbek, intoleránsabbak, mint a hívők, legalábbis a beírt válaszok alapján. Csak bele kell nézni néhány kérdésbe, és világosan látszik, hogy többnyire kik használnak trágár, sértő, gúnyos kifejezéseket...

Külön élmény, amikor valakivel sikerül normális hangnemben beszélgetni valamiről. :)


Aztán: Alapon - az oldal szabályzata szerint kizárólag - a kérdésre lenne szabad válaszolni, nem egymás válaszaira. Ettől szerintem majdnem mindannyian el szoktunk térni időnként. Ez nem is lenne gond, ha nem az anyázás menne sokszor.


Engem nem zavarna a vita, bár nem szeretek vitatkozni. Az viszont igen, hogy sokan csak kötözködésből írnak választ, pontosabban valami szemetet válasz helyett.


Pl. a Vallás rovatban valaki feltesz egy kérdést Istenről, vagy a Bibliáról, egy problémájáról, stb.


Erre szinte minden esetben legalább néhányan ilyen szinten válaszolnak:

1. h.lye vagy;

2. nincs is Isten;

3. ne hidd már el a meséket;

4. nóóóórmális?;

5. majd holnapra kialszod...

6. hogy lehetnek ilyen ... -k ezek a ... hívők / vallásosak?

7. nincs eszed / agyad; menj tanulni / óvodás szint; nem gondolkodtok, , blablabla


És még sorolhatnám. Könyörgöm, ez hol válasz a kérdésre??

Aztán meg fel vannak háborodva, ha kitörlik a válaszukat.


A pontozás a másik fele: világosan látszik, hogy kik pontoznak többet némely kérdésnél. De ez nem olyan fontos szerintem; bár ha arányosan történne a pontozás, akkor a %-ok bizonyára másképp alakulnának.

Én sokat pontozok, bevallom. :)


Kulturált, értelmes vitákkal, beszélgetésekkel többre mennénk. Nem tudom, ki milyen okból olvassa az oldalt, vagy miért válaszolgat, mi motiválja erre; de a többségnek meg kellene tanulnia civilizáltan viselkedni.


Minden jót mindenkinek. :)

2011. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!