Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell "Valláskritika"...

Miért kell "Valláskritika" téma, miért kell mindenbe belekötni?

Figyelt kérdés

A hívők MINDENBE bele kell kötni (de van amikor mindenki eltérő választ ad de sebaj..) és ha valaki ír egy normális választ ami cáfolja istent mert Ő(!!!) nem hisz Istenbe akkor meg lepontozzák, leszóljak (engem nemzavar a lepontozás,sose törődtem vele..)



(Tisztelet a kivételeknek..)


2011. aug. 21. 13:30
1 2 3 4
 21/36 Tyler913 ***** válasza:
100%
Egyebkent en hivokent eljes mertekben nyitott vagyok a diskurzusra,ertelmes vitara ateistakkal.Ennek annyi a feltetele,hogy a ket oldal kolcsonosen tisztelje egymast,es legyen vitakulturaja.Viszont az a baj,hogy az ateistak kozul rengetegen eleve lenezik a vallasosokat,marpedig igy nehez normalisan vitatkozni.Termeszetesen tisztelet a kivetelnek,hisz tudom,hogy vannak ertelmes,becsuletes,jo szandeku ateistak is.Viszont amikor azt latom,hogy tizeneves kis senkihaziak,8 altalanossal osztjak az eszt,mikozben maguk sem tudjak mit beszelnek-nos akkor nalam is elkszakad neha a gepszij.Foleg,hogy az ilyen emberek altalaban szentul meg vannak gyozodve arrol,hogy ok marpedig ertelmesek es felvilagosultak,mikozben pontosan olyan attitudot mutatnak (szuklatokoruseg,teljes intolerancia mindennemu masvelemeny iranyaba,frusztracio,stb),mint a kozepkori inkvizitorok.
2011. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
84%

Sziasztok!


Nem értem a kérdést!

A valláskritika kategória arra "szolgál", hogy a nem hívők cseszegetik (kritizálják) a hívőket, illetve a különböző vallású emberek a a másik ember hitét...


Erre van a vallás kritika!

Én azt nem értem, hogy miért kell a vallás kategóriában állandóan kritizálni a hívő embereket, hiszen ott olyan emberek "beszélgetnének" akik hívők és nem az ateisták kötekedésére, minősítésére kíváncsiak, hanem a vallásukkal kapcsolatos kérédésekre, illetve válaszokra!


Nem is olyan régen tette fel valaki felháborodottan a kérdést, hogy a hívők miért kritizálják, és "bántják az ateistákat. Nekem eléggé úgy tűnik, hogy ez pont fordítva van!!! Én nem cseszegettem soha senkit a hitemmel, azzal, hogy térjen meg stb.


De aki folyamatosan nyomonköveti itt az írásokat az láthatja, hogyan minősítik az ateisták a hívő embereket, hogy gyalázzák, ócsárolják, és még sorolhatnám!


Valószínű, hogy sose fogom megérteni, hogy akit nem érdekel a téma, az miért foglalkozik ennyit vele, miért nem a tudománny kategóriát, vagy esetleg mást olvasgat!

Nem egyszer látható, hogy csakis kötekedésből válaszolnak, csak hogy megmutassák, megmondják, hogy baromira okosak, mindent frankón tudnak és majd jól megmondják a tutit a hívőknek mekorra sötétségek, hogy ilyenekben hisznek! A kérdére pedig abszolút nem is válaszolnak, csak kötekednek. Most akkor ki cseszeget kit?


A legtöbször ez látható!


Nyilván a valláskritikai kérdések is a hívőknek szólnak, de nem a kíváncsiság vezérli a kérdezőt...


Lehet velem is vitatkozni, hogy márpedig fordítva van, de csak egyszerűen olvasgatni kell és látszik. Aki vallásos kérdést tesz fel az nem akar kötekedni, és vitát szítani, ellenben...


Természetesen vannak olyan emberek is akik tüzön vizen át megpróbálják a hitüket rátukmálni a másik emberre, és még a másik hívő emberbe is belekötnek, csak mert nem az ő hítvallását vallja.


Azt javaslom, hogy akit nem érdekel a vallás téma az ne foglalkozzon vele, akinek pedig nem tetszik a hívők válasza egy valláskritikai kérdésre, az ne kritizáljon, mert miért is van felháborodva az aki kritizál azon, hogy őt is kritizálják, talán nem ugyan azt 'míveli'?


Csak hogy "örüljetek" egy bibliai idézettel fejezném be!


"Annakokáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, a ki ítélsz: mert a miben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod; mivel ugyanazokat míveled te, a ki ítélsz.

Tudjuk pedig, hogy az Istennek ítélete igazság szerint van azokon, a kik ilyeneket cselekesznek.

Vagy azt gondolod, óh ember, a ki megítéled azokat, a kik ilyeneket cselekesznek, és te is azokat cselekszed, hogy te elkerülöd az Istennek ítéletét?

Avagy megveted az ő jóságának, elnézésének és hosszútűrésének gazdagságát, nem tudván, hogy az Istennek jósága téged megtérésre indít?"


Szeressétek egymást, miért kell gyűlölködni?


Csak azt cselekedjétek az embertársaitokkal amit magatoknak is elvártok!


Üdv.

2011. aug. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.


Felteszel a valláskritika topicban egy kérdést valamelyik vallásról kritikai szemszögből, és fel vagy háborodva, hogy a hívők válaszolnak? Ha mégis nem a magyarázatukra vagy kíváncsi, akkor minek teszed fel a kérdést? Ne csodálkozz azon, hogy hárítani igyekeznek az őket ért támadást, hiszen nem arról kéne szóljon a dolog, hogy csak azért tegyél fel kérdést, hogy megtudd, hányan értenek veled egyet.

2011. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
21%
A hívő abban a téveszmében él, hogy ha hisz Istenben akkor az segít neki és ő így jobb ember! De mindez azt bizonyítja, hogy egy hívő nem bízik saját magában és nem tudna egyedül megállni a saját lábán! Sajnálom őket! Én nekem eddig minden összejött amit igazán akartam, és erősen Istentagadó ateista vagyok!
2011. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Tyler913 ***** válasza:
100%
Simone: nem tudsz tul sokat a hitrol,mi?De ez eddig sem volt titok...
2011. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
18:46 De ha egy ateista ír egy választ amit szemet szúr a hívőknek akkor MIÉRT kell lepontozni mert ő nem hisz Istenbe mert... ez olyan mint a Politikai témakőr a ki nem állhatják egymást de elég ritka egy normális kérdésre normális válasz ott ÉN ÚGY VAGYOK VELE mindenki válaszoljon aszerint ahogy elvárja a saját kérdésére a választ
2011. aug. 21. 20:37
 27/36 anonim ***** válasza:
mindenki higgyen a saját értékrendjében ha másban nem, legalább ebben
2011. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Sághegyi Csaba ***** válasza:
73%
Kedves kérdező! Utolsó kommentedre válaszolnék. Én azért szoktam lepontozni, mert az adott választ nem találom hasznosnak. Ha rámutatok egy hozzászólásban ennek miértjére, akkor majdnem mindig gúnyos lenézés, esetenként vad ellenségeskedés a reakció. Eddig, aki 100%-ban felvette a fonalat, amire rámutattam (természettudományi, és geológiai téma volt) mindössze egyetlen ember volt. És mivel nem volt mellébeszélés nála, tudtunk hozni érveket, tényeket pro, és kontra. A beszélgetés végül azzal végződött, hogy ő keresgél valamilyen választ a jelenlegi tudományos bizonyítások között. Nekem a teóriám megvolt rá, aláírom, hogy választom, hogy hiszek a magyarázatomban. Más magyarázatot soha nem találtam az adott kérdésben. Beszélgetőpartnerem azóta még nem jelezte, hogy talált volna. Nem csak másokat hívok fel keresésre, magam is azt teszem, szinte minden nap. Szeretném, ha olyan vitapartnereim lennének itt, mint a fent említett úriember.
2011. aug. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


ma 16:45-ös vagyok


Kérdésedben ezt írtad idéznélek: " (engem nemzavar a lepontozás,sose törődtem vele..)"


A ma 20:37-es kommentedben ismét felhozod, hogy miért kell lepontozni, ha... Úgy látom téged igen is zavar, ha lepontoznak, és szerintem nagyon is foglalkozol vele.


Én akkor szoktam lepontozni, ha a kedves válaszoló (eltekintve az OFF-olástól) Abszolút mellébeszél. Beszél mindenről, elkeríti, körbekeríti, csak éppen minden másról ír, csak éppen a kérdésre nem válaszol! Na, nekem éppen ettől van herótom. Miért nem lehet konkrétan a kérdésekre válaszolni? Merem állítani, hogy a válaszok 60%- a (nem a vitatkozásra gondolok) abszolút nem a kérdésre válaszol.


Ha valaki nem ért eggyet a válasszal miért ne pontozhatná le erre vannak a "kezek". "Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"


Egyértelmű, hogy egy ateista, és egy hívő ember nem ugyan azon az úton járnak, és bizonyos dolgokról teljesen más a véleményük.


Te ha valamivel nem értesz eggyet azt felszoktad pontozni?


Minden jót!


Üdv.

2011. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
21:52 pontozási rendszer siralmasan van kialakítva(mondom mint informatikus) hisz ott van humor kategória egy nap alatt fel lehet hozni 90% de ha nem értesz vele egyet azért miért kell lepontozni el kell fogadni más hitét/szokását..
2011. aug. 21. 22:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!