Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ennél az esetnél kinek volt...

Ennél az esetnél kinek volt igaza, az elvileg hívő felnőtteknek, vagy mint nekem gyereknek?

Figyelt kérdés

Nagyon régen foglalkoztat már ez a dolog, de nem igen találtam rá normális magyarázatot. Talán alsó osztályos voltam mikor mentem egy hittan táborba, valahova vidékre. Annyira nem ismertem a többi gyereket meg nem is emlékszem erről semmire, csak hogy egyik nap mikor mentünk/jöttünk valahova, és az utcán láttam egy kóbor kutyát sétálni. Odajött a csoporthoz én meg simogattam meg talán adtam is neki valami nasit ami nálam volt. Már akkor mondta az egyik tanár hogy ne adjak neki semmit mert követni fog. Hát ez is történt, egész nap jött utánam. Én nagyon megimádtam, de nem csak a tanárok, hanem a többi gyerek is bunkó volt velem meg mintha gáz lenne szeretni a kutyákat és segíteni neki vagy nem tudom, de azután senki nem szólt hozzám. Mikor a kutya a szállás helyünkre is követett az egyik tanár lekezelően mondta hogy küldjem el, de én nem akartam, ezután kitört egy kis balhé. Végül az lett belőle hogy a tanár mondta, vagy bemegyek és hagyom ott a kutyát vagy itt alszom kint vele együtt. Én az utóbbit választottam, egy szivacsot meg egy takarót hoztak ki nekem éjszakára. Szerencsére nem volt se hideg, se eső. Ott aludtam a kutyával együtt a ház előtt egy szivacson. Utána már a napokban alig vittek valahova meg nem szólt hozzám senki. Mikor vége volt a tábornak, teljesen pánikba estem hogy mi elmegyünk de a kutyával mi lesz, és annyira tiltakoztam hagyjuk ott tervtől hogy azt mondták oké keresnek neki gazdát. A legutolsó amire emlékszem hogy megyünk el kocsival, elvileg az új gazdái integettek a kutya meg velük volt.

Még most is furcsállom hogy annyira bunkók és szemetek voltak ott velem az elvileg hívő emberek hogy az valami hihetetlen. Ennyire nem ér nekik semmit egy állat se? Se egy 10 akárhány éves gyerek aki sír utána? Nem az lenne a lényeg hogy segítsünk egymáson, és az élőlényeken?

Még a kutyára se igazán emlékszem, valami spániel szerű lehetett, de mikor ez a dolog eszembejut, még mindig megkönnyezem, mennyire kitartottam mellette.

Bocsi hogy kicsit hosszú lett!

18/l


2011. szept. 2. 19:53
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
16%
Kedves kérdező ha majd a saját gyermeked helyett a kutyádat választod akkor is neked lesz igazad.
2011. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Hát te is elég buta vagy mit ne mondjak, de most hogy vérig sértettük egymást, váltsunk témát, mivel nem az érdekelt hogy mennyire értékelendő hogy ezt csináltam...Nem ott volt a hangsúly hogy ne adjak semmit a kutyának, mert azt még normálisan mondta kb rám se nézett csak bámult előre és hátra mondta hogy "ne adjatok neki semmit" vagy valami ilyesmit. Miután követni kezdett azután a tanár iszonyú paraszt volt velem és olyan hangnemben beszélt hozzám mint egy szolgával vagy nem tudom. Onnantól meg már mindenki ellenséges volt velem.
2011. szept. 2. 20:51
 13/42 A kérdező kommentje:
Úristen, na állj már le ennyire unod az életed hogy ezzel akarod feldobni vagy mi van? Neked ne legyenek gyerekeid, különben felfordulok komolyan ha még egy ilyen születik.
2011. szept. 2. 20:52
 14/42 anonim ***** válasza:
20%
Nekem semmi problémám nincs nem unatkozom csak azért nem értek veled egyet, mert ismerek egy embert aki a kutyáját jobban szereti mint a saját gyermekeit és ezért elhidegültek egymástól. Ez az ember már teljesen magányos.Én tisztellek amiért ennyire gondoskodsz az állatokról, de egy ember élet akkor is többet ér és szerintem az elfogadhatatlan, hogy ha választanod kéne te a kutyát választanád.
2011. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Hát pedig ez van fogadd el. Látod, választottam már ember helyett állatot. és cseppet se bántam meg.

Arra válaszolva pedig, hogy ha gyerekem lesz; rengeteg olyan történetet hallottam már hogy x,y hazavitt egy macskát mert koszos meg sérült, de nincs egy olyan kivétel se, hogy ne rakatták volna ki a gyerekkel az ajtó elé mert csak meglesz egyedül...én nem ezt fogom tenni. Legyünk már egy kicsit is emberiek komolyan...nem hiszem el hogy ekkora tajparasztnak kéne lenni..

2011. szept. 2. 21:07
 16/42 anonim ***** válasza:
6%
Azt a kutyát valószínűleg elaltatták vagy menhelyre dugták ha nem erősködtél volna lehet, hogy megmaradt volna és egy hajléktalan még be is fogadta volna aki jól bánt volna vele... azt hiszed jót tettél pedig egyáltalán nem biztos és csak megutáltattad magad mindenkivel és elrontottad sok ember szünetét.
2011. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
91%

A kérdésre válaszolva: neked volt igazad.

Furcsa ez a dolog, vannak nem hívő rokonaim, ismerőseim, akik szeretik az állatokat, és természetesen az embereket is. De van "mélyen" hívő ismerősöm, aki utálja az állatokat, és a saját apját is. Viszont ő így milyen hívő?... Hol a szeretete Isten teremtményei iránt?

A magukat hívőnek tartó tanáraidnak és az állatokat nem szerető hívőknek ajánlom figyelmébe Assisi Szent Ferenc életének tanulmányozását.

Mindezeket úgy írom, hogy nem vagyok vallásos.

2011. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem szereti a körülötte élő állatokat, embereket, növényeket, az hogy tudná szeretni Istent?

Kérdező, helyesen cselekedtél, mindenkit szeretni kell! A szeretet a megoldás mindenre!

2011. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 Vree ***** válasza:
88%

Szerintem semmi köze a történthez hogy te most az állatokat szereted-e jobban. A morális kérdés az, hogy ki szorul rá jobban a segítségedre. 64-es akkora f*sz hogy neki az a kis sz*r előny amit társaságban szerezhet fontosabb, de természetesen a nemesebb döntés az ha lemondasz a saját magadnak szerzett előnyökről.


A tanárt nem vádolom, neki rendet kell tartania, ha azt látná hogy pl. egy gyerek egy hajléktalannal beszélget ott is közbe kéne lépnie pedig lehet hogy csak jó szándék van mindkét oldalon. Ha jót akarsz tenni nem ruházhatod át annak a terhét valaki másra, de gyerekként viszont nincs meg az a lehetőséged hogy magad viseld az ilyen döntések terhét. Tehát a tanár, ha nem akarta felvállalni ezt a plusz terhet, nem elítélhető, mert neki az volt a kötelessége hogy titeket biztonságban tudjon és a másokon segítés itt csak másodlagos.


Azért szép hogy megtetted amit tudtál.

2011. szept. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Én neked adok igazat. Kiskoromban a macskákkal voltam ugyanígy. Az idő érlelt bennem egy jókora közönyt, de értékelem, amit csináltál.

Hívő keresztényként az ilyen szívtelenségek ellen nagyon radikálisan fel szoktam lépni. Jó hogy akkor nem voltam én is ott. Lett volna egy pici cirkusz.

2011. szept. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!