Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen félrevezetések vannak...

Milyen félrevezetések vannak a Bibliában?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 11:33
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

Miután Jézus Isten egyszülött fia, nem igazán voltak testvérei. Féltestvérei József és Mária házasságából igen, de Istennek Ő egyetlen fia. Az igaz, hogy átvitt értelemben mi is az Úr gyermekei vagyunk, de csak átvitt értelemben. Valójában teremtmények.


Az illető valószínűleg az 1 Móz.6,4-re gondol, ez csak egy kifejezés az angyalokra, szellemi teremtményekre. De a zsidó levél olvasása után kiderül, hogy Jézus nem egyszerűen angyal volt, hanem sokkal több. Isten maga mondja róla: Egyszülött fiam vagy, ma nemzettelek téged.

2011. szept. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

@Nabas:


Én is szívesen látnám a magyarázatodat. Egy másik kérdésben már olvastam nagyon érdekes dolgokat tőled, ezért vagyok ilyen kis kíváncsi. :)

2011. szept. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 Nabas ***** válasza:
69%

Szia Berta és Gili!


Előző levelemben szándékosan írtam egy "n" betűt (Istenek).


Hogy mi a valódi igazság, azt nem tudom. Minden embernek van egy igazsága, ami az élete során folyamatosan változik. Ezek az igazságok a tanuláson és megtapasztalásokon alapulnak, de ettől függetlenül egyénileg teljesen szubjektívek, tehát nem nevezhetjük egyetemes igazságnak egyetlen ember igazságát sem. De minden ember szubjektív igazsága nagyon szép és értékes, pont azért mert megismételhetetlenül egyedi.


Én így tudom:


Ha nyelvtanilag nézzük, mi mindannyian Isten gyermekei vagyunk. Jézus többször is kifejezi ezt szóban (hogy mi is Isten gyermekei vagyunk). A földi Jézus testvéreinek nevét nem tudom.


Ha szigorúan a spirituális részét nézzük, akkor Istennek az angyalok voltak a gyermekei, akik részt vettek a teremtésben ("teremtsünk embert a mi képmásunkra....".).

Gyermekei közt volt egy keletkezési sorrend, így lett a Fényhozó a negyedik. Ő kapta meg Isten tulajdonságai közül a bölcsességet, szépséget és tudást, így a leggyönyörűbb, legokosabb és legbölcsebb lett. Ez a három tulajdonsága Isteni fénykényt nyilvánult meg és aki csak látta, Isten dicsőségesen gyönyörű fényét látta. Ezt fényt hozta el mindenki számára, Istenre emlékeztetve ezzel a teremtményeket. És tette ezt Isten dicsőségére, ezért a neve Fényhozó lett.

Jézus, Isten első gyermeke volt és Isten tulajdonságai közül az igazságot kapta.

Ő volt az első szülött és állítólag az egyedüli szülött, tehát egyszülött.

Többiek már mind csak teremtmények voltak, akiket Isten az egyetlen szült fiával, azaz Jézussal és Jézusban teremtett. Biblia ezt úgy írja Jézusról, hogy Ő általa, Ő benne és Ő reá nézve lett teremtve a mindenség. Használják még az Isten mestermunkása kifejezést is, amivel valószínűleg azt akarják kifejezni, hogy Ő alapjaiban eltérő volt a többitől (akik részt vettek a teremtésben).

Ótestamentumban is kitérnek erre a különbségre és leírják, hogy az "Istenek", azaz Isten gyermekeinek vétkeit már azok elkövetése előtt magára vette, anélkül, hogy ők ezt tudták volna. Majd amikor utólag szembesültek ezzel és rájöttek, hogy a hosszú időn át tartó "büntethetetlenségük és vétkeiknek terhe Őrajta nyugodott", leborultak előtte és Istentől kapott "tulajdonságaikat, azaz részhatalmaikat" önként átadták neki. Mert kiderült számukra, hogy vétkeiknek terhét a kezdetektől fogva Ő hordozta. Ekkor jelentették ki, hogy legyen tiéd a hatalom és dicsőség. Azóta a mindenségben "minden térd meghajol előtte".

Ettől függetlenül a világ és a föld jelenlegi "Istene" még mindig Sátán. Ő működteti itt a világot a szépség, tudás és bölcsesség segítségével, mivel ezekkel rendelkezik. A világban vagy a természetben bárhová is nézünk, ezzel a három tulajdonsággal találkozunk. És legyen az gazdaság, politika, tudomány, egészség, emocionális érzések vagy bármi egyéb, minden erre a három dologra épül.

Viszont Sátán (Ellenálló) nem mint tulajdonos van jelen, hanem mint megbízott ügyvezető, akinek határozott időre szól a megbízatása.

Igazság jelenleg sajnos még nincs ebben a világban.

Jézus mondta is egyszer Sátánnak, hogy "nincs bennünk semmi közös".

De remélhetőleg egyszer eljön majd a valódi tulajdonos és akkor lesz igazság a világban.

Biblia úgy írja ezt, hogy a teremtés a fájdalomtól nyögve nyög és azért imádkozik, hogy eljöjjön az igazság, hogy Jézus vegye már vissza azt ami az övé.


Nabas

2011. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
81%
A Bibliában nagyon sok félrevezetés van:Nagyon vigyázz nehogy a saját eszedre hallgass ,amikor olvasod, mert félre vezet.Kérd Isten magyarázatát segítségét és imátkozó szívvel olvasd,úgy hátha nem vezet félre,hanem elvezet Krisztushoz.
2011. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
62%
Jézusom, ez komoly vagy csak viccelsz?
2011. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
45%
Legalább látjátok, hogy ilyen vicces magyarázatok vannak. De viccnek is rossz...
2011. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

Szia, Nabas!


Köszönöm a kimerítő választ. :)


Úgy látom, hogy részben a Bibliára támaszkodsz, bár úgy tűnik, nem ismered teljesen. Ha nem így van, elnézésedet kérem.

Viszont van néhány dolog az állításaid között, ami vagy nem szerepel a Bibliában, vagy csak én nem találkoztam még vele; vagy olvastam, de nem értette;, vagy értettem, csak már elfelejtettem... :)

De az mindenképp pozitív számomra, hogy csak kevés állítást nem tudok összehangolni a Bibliával, legalábbis így elsőre.


Amire utaltam, hogy érdekes volt számomra a régebbi válaszaid közül egy másik kategóriában, azokat sem mondanám biztosan, hogy ellene mondanak a Szentírásnak; ezért is érdekelt a véleményed.

Szabad kérdezni, hogy honnan, milyen forrásokból származnak az infóid úgy általában? Tehát miket olvastál e témakörben, mit fogadsz el hitelesnek, igaznak? Tartozol-e valamely valláshoz vagy valamely irányzathoz, bármilyen csoporthoz?


Kicsit személyesebbet is kérdeznék, így "négyszemközt". :)

Természetesen nem sértődöm meg, ha nem válaszolsz; de a női kíváncsiságom miatt nem bírom ki, hogy ne kérdezzem meg:

Írtad valahol, hogy úgy látod, lehet, hogy Salamonnak volt igaza a tudást illetően; és lehet, hogy Neked is jobb lenne, ha kevesebbet tudnál bizonyos dolgokról.

Illetve volt egy magyarázatod arról, hogy miért nem hitelesek a hipnózisban átélt "előző életek", még ha meg is találják az állítólagos bizonyítékokat...

/Elnézést, ha nem pontosan idézlek, de már elég régen olvastam ezeket a válaszaidat... /


Szóval, a "kis kíváncsi liba" oldalamat érdekelné, hogy hogy állsz most ezekhez a dolgokhoz, ill. ezekkel a dolgokkal. Jutottál valamire a tudás ügyében? Tudom, hogy azt a bizonyos tevékenységet már abbahagytad, de úgy dereng, hogy valami hasonlót még folytatsz. Erről valami infó, pls?

És elnézést, ha nem ugrik be, hogy mire gondolok; próbálok nem túl nyílt lenni, mivel nem szeretném, ha esetleg egyesek megbotránkoznának.

És tényleg nem akarlak fárasztani egy hosszú válasz megírattatásával, csak olyan terjedelemben írj, amennyi jól esik. :)

Előre is köszönöm. Üdv. :)

2011. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 Nabas ***** válasza:
100%

Szia Berta!


Előtted író részére írom, hogy levelem elején jeleztem, hogy az érintett esetben "szigorúan spirituális" megközelítést alkalmazok, így természetes, hogy "viccesnek" hathat a magyarázat azok számára, akik más megközelítésből vizsgálják.


Kedves Berta, nem tartozom vallásos irányzathoz, gyakorlatilag nem is vagyok megkeresztelkedve.

Valamikor a fizika és biokémia vitt el ehhez a témához, majd később igyekeztem az ezekkel kapcsolatosan elérhető vallási művekből (Védák, Kangyúr stb., ősi eposzokból (Mezopotániai, Sumér stb), mitológiai írásokból információkat kapni. Majd amikor megtaláltam a tudomány és vallásos íratok közti "átfedéseket" és kapcsolatokat, természetgyógyászként rendeltem pár évig (Dr. Edward Bach féle terápia). Ezt követően közgazdaságtannal, szervezetfejlesztéssel és informatika rendszerek tervezésével foglalkoztam 5 évig. Jelenleg (pár éve) egy fitness létesítményt vezetek. Az egymástól látszólag eltérő tevékenységekben minden esetben a rend-rendszert és a részegységek közti kapcsolatokat figyelem, amiben az Isten által létrehozott rendszert tartom a legmagasabb rangú mintának. Persze azt a rendszert nem vagyunk képesek tökéletesen lemásolni, ahogy Hamvas Béla írta, a romlottság idején a romlottság eszközeivel már nem rekonstruálhatjuk a romolhatatlanságot.


Salamon szavai, miszerint a tudással és bölcsességgel csak öregbíted kínjaidat, számomra ugyanúgy igazak.

Bibliában ugyan ennek pontos okát nem részletezik, de valószínűnek tartom, hogy mivel Sátán adja ezeket, emiatt egyértelmű, hogy nem "építi" az ember "közérzetét". Salamon megkapta a "mélység kulcsát", így ezzel hatalmat gyakorolhatott pl.: Sátán egyik angyalán is (Moloch), akit hívjunk csak Sátán amolyan pénzügyminiszterének. Akinek segítségével pl.: az éves árbevétele 666 talentum arany volt (azt nem tudom, hogy adózás előtti e az eredmény:-)).

Mindezek ellenére Salamon a halála előtt részletesen felfedte és megindokolta, hogy semmiképpen se ezt az utat válasszuk.


Magamra vetítve ezt, jóval boldogabb voltam, amíg kevesebb információról volt tudomásom.

Ezzel kapcsolatban megjegyzem, hogy az előttem író tanácsai (hogy nyitott szívvel olvassa az ember a Bibliát, ne pedig ésszel) nagyon is megszívlelendőek. Sajnos nekem ez még nem megy:-(.


Üdv!


Nabas

2011. szept. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

Szia, Nabas!


Köszönöm a válaszodat, ismét nagyon érdekes dolgokat írtál.

A személyes részről is köszönöm az őszinteségedet.


Elég sok dolgot szeretnék kérdezni, de most valahogy egyet sem tudok megfogalmazni normálisan.

Később esetleg írhatok privátot?

Úgyis már eléggé eltértünk az eredeti kérdéstől. Más kérdésnél meg nem szoktalak látni ebben a kategóriában.


Üdv. :)

2011. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 Nabas ***** válasza:

Szia Berta!


Igazad van, már nagyon eltértünk a tárgytól. Illetve nem a feltett kérdéssel foglalkoztunk. Emiatt utólagosan is elnézést kérek a kérdést feltevőtől.


Véleményem a Bibliáról az, hogy logikailag támadhatatlan. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy bármelyik része megmagyarázható és logikailag "megvédhető", a Bibliában található valamely másik rész segítségével. Tehát önmagában egy teljesen hibátlan gondolati, tartalmi és nyelvtani egységet képez.

Ez gondolom egyrészt annak köszönhető (ha kizárólag spirituális értelemben nézzük), hogy Istentől származik, másrészt annak, hogy már majdnem 2000 éve "csiszolgatják" olyan emberek, aki igen nagy műveltséggel és éleslátással rendelkeztek.

Meglévő "anomáliákról" eddig majdnem minden esetben kiderült, hogy vagy értelmezésbeli vagy fordításbeli tévedések miatt adódtak.

Szándékolt félrevezetéseket nem hinném, hogy bele mert volna rakni bárki is, azok közül, akinek az írása benne megjelenhetett. Gondolom ezt abból, hogy ha csak egy szikrányi esély is van a Bibliában írtak valóságára, akkor azt az átkot és büntetést (ami a tartalom megmásításáért jár a Biblia szerint) nem hinném, hogy bárki is (szándékoltan és tudatosan) meg merte volna kockáztatni.

Viszont értelmezni sokféleképpen lehet a teljes Bibliát, szerintem annyiféleképpen, ahány komolyan elgondolkodó ember létezik. Hogy ezek közül melyik az igaz, azt sajnos nem tudhatjuk, maximum hihetjük.

Részben ezért is nem írok más rovatokban sem (csak nagyon ritkán), mert nehéz elkerülni a "viták" és az "erőszakosan" meggyőzni vágyás kialakulását. Még abban az esetben is, ha előre leszögezi az ember, hogy amit ír, arról nem tudja biztosan, hogy igaz e, csak annyit, hogy Ő így tudja, így olvasta, így tapasztalta.

Természetesen írj nyugodtan magán emailt, szívesen írok neked, amikor lehetőségem van rá.


Nabas

2011. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!