Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen félrevezetések vannak...

Milyen félrevezetések vannak a Bibliában?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 11:33
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
72%

Szia, Nabas!


Köszönöm a lehetőséget, élni fogok vele. :)


Bár a mostani kommentedet olvasva lehet, hogy mégis itt kellene folytatnunk. :)


Üdv, Isten áldjon!

2011. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Én még nem ismerem teljesen a Bibliát, bár már foglalkoztam egy keveset. Ezt nem egyedül tettem, hanem néhány "tanár" segítségével.


Én két "félrevezetésről" tudok, de az nem a Bibliát terheli hanem a katolikus egyházat. Ha valaki elolvassa az eredeti Bibliát, akkor láthatja, hogy Isten valójában nem a vasárnapot, hanem a szombatot áldotta meg mint szent napot. Később ezt a katolikus egyház megváltoztatta vasárnapra, valószínűleg a szokásrendszerek miatt (a pogányoknál a vasárnap a napisten napja volt, s erre építve az istentiszteleteket is áthelyezték). A szándékosságot az is mutatja, hogy a legújabb katolikus kiadású Bibliában a szent napot már meg sem nevezik, csak ünnepnapként emlegetik.


A másikat egy könyvben olvastam, sajnos már nem emlékszem a címére. Ebben a könyvben szintén a katolikus egyházat vizsgálták. Volt egy fejezet, melyben a 10 parancsolatot vizsgálták. A katolikus változatban hiányzott a bálványimádatról szóló rész és helyette az egyik parancsolatot bontották fel két részre, hogy a 10 parancsolat számilag megmaradjon. Természetesen ez is érthető, hiszen a katolikus egyház régen a templomai szépségével, a sok festménnyel és szoborral próbálta becsalogatni az embereket. Ez azonban már ellentmondana a 10 parancsolatnak, hiszen bálványimádásnak minősül.


Más félrevezetésről vagy hasonlóról nem tudok, nem hallottam. Most szeretném leszögezni, hogy nem bántani akarom, vagy becsmérelni a katolikus egyházat. Ezek olyan tények, amelyeknek bárki utána nézhet, csak a Bibliát kell használnia (az összehasonlításhoz érdemes a Károli-féle fordítást és a katolikus fordítást használni). Én magam semmilyen egyházhoz nem tartozom, igazából meg sem vagyok keresztelve. Remélem tudtam segíteni.

hovics

2011. nov. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak:A szombat az Ószövetségben volt elrendelve!

De jött az Új szövetség!Jézus vasárnap támadt fel,és ezért vasárnap lett az Úr napja.De ha megvizsgáljuk az egész Új szövetséget,akkor kiderül,hogy nincs jelentősége hogy mijen napon tart valaki Isten tiszteletet,nem a napokkal kell foglalkozni,hanem a feltámadott Úrral!Ettől fügetlenűl jó ha egy napot a kijelölök mint "nyugalom napját"és ez általában vasárnap,mivel a többi munka nap is a mai redszerünkben.


A Bibliában nincs félrevezetés ,csak mivel sokdolgot nem értünk ,vagy félre magyaráznak dolgokat,tanításokat emberek,ezért van ez a kérdés is,hogy van e félre vezetés a Bibliában.

Ha csak egy tévedés is volna benne ,akkor belehetne zárni és a polcra tenni porosodni,mert lehet hogy ahol egy van több tévedés is van.A Bibliát nem kell megvédeni,kiálja az idők próbályát a kritikát.Hiszen a Biblia ,Isten szava ,kijelentése ,és Isten nem hazudik.

2011. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:

@hovics:

Gratulálok a válaszodhoz. Ezen az oldalon sajnos kevesen vannak azok, akik nem hívők, nem is nagyon ismerik a Bibliát, mégis civilizáltan, kulturáltan, udvariasan fogalmazzák meg a véleményüket. Örülök, hogy most eggyel többen lettetek. :)

Pláne, hogy még hasznos információkat is adtál, nem puszta véleményt, ill. számomra külön kellemes, ha valaki ügyel a helyesírásra és a fogalmazásmódra is. Köszönöm. :)

Ha érdekel valami ebben a témában, kérdezz nyugodtan, ha tudunk, segítünk. :)



# 43: Az első három mondatod kivételével teljesen egyetértek az általad leírtakkal. De: A szombat eredetileg _jelül_ volt rendelve Isten és a zsidó nép között. Maga Jézus is a szombatot tartotta meg.

Hogy Jézus vasárnap támadt volna fel, az közel sem biztos. Bemásolok egy jegyzetet, amin érdemes elgondolkodni; pár éve készítettem Ralph Edward Woodrow: Babilon misztériumvallásai régen és ma című könyvéből.


<< 18. 3 nap és 3 éjjel


A Máté 12:40-ben megjelölt idő pontosan 3 nap és 3 éjjel, mert Isten pontos! A Galata 4:4 írja, hogy a Fiú az idő teljességének eljöttekor lett kibocsátva; amikor még nem jött el Jézus ideje, nem tudták megölni (János 7:8); János 17:1 – eljött az óra → ennyire pontosan történt minden. Így nem helyes az a számolás, hogy péntek estétől vasárnap hajnalig volt Jézus a sírban, mert épp 72 órának kellett eltelnie.

Az Ige alapos átnézése után az események sorrendje, ideje:

- Jézus keresztre feszítése szerdán történt, halála a 9. óra után, azaz délután 3-kor. A sabbat előtti nap megjelölés nem a heti szombatra, hanem nagy napra, az évi sabbatra vonatkozott. Este történt a sírba helyezés, mert a törvények szerint nem maradhatott ott a test.

- Csütörtökön a Páska sabbatja volt, ünnepnap.

- Pénteken vásárolták a nők a test megkenéséhez szükséges kenetet. A Márk 16:1 szerint ez sabbat után történt, tehát csakis a két sabbat közötti egyetlen munkanapon lehetett. A kenetet elkészítették, utána a sabbaton pihentek a parancsolat szerint (Lukács 23:56).

- Szombat, a heti rendes sabbat, az embereknek nyugovás. A feltámadás délután 3-kor kellett legyen, mivel ekkor járt le a 72 óra.

- Vasárnap, a hét első napján hajnalban vagy kora reggel (még sötét volt) fedezték fel az üres sírt.

Az eredeti szövegben levő „a felkészülés napja” helytelenül péntekként lett megadva a fordításokban, aznapra vonatkoztatva, amikor kérték Pilátust, hogy engedélyezze a temetést.

Sokan megegyeznek a fenti számolásban, kumráni tekercsek, ill. őskeresztény hagyományok szerint is az utolsó vacsora kedden volt. >>


Még egyszer hangsúlyozom, hogy nincs igazán jelentősége szerintem sem, melyik napot tartjuk; mert az Újszövetség szerint van, aki figyel a napokra, van, aki nem.

2011. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

12:26

"Ha csak egy tévedés is volna benne ,akkor belehetne zárni és a polcra tenni porosodni,mert lehet hogy ahol egy van több tévedés is van.A Bibliát nem kell megvédeni,kiálja az idők próbályát a kritikát.Hiszen a Biblia ,Isten szava ,kijelentése ,és Isten nem hazudik."


Melyik Isten nem hazudik? Gondold át ezt még egyszer,mert ha a Bibliaira gondolsz,akkor már zárhatod is be,és teheted a polcra porosodni....

A Biblia szerint egy Isten van.Az egyik prófétának,Mózesnek parancsba adja,hogy "Ne ölj!" a parancs egyértelmű,nincs kiskapu,nem fűz hozzá magyarázatot,hogy bizonyos esetekben mégis lehet ölni.

Mózes 4;15 32-36

Az Úr kijelenti Mózesnek,hogy a szombaton dolgozó embert halállal kell sújtani,kövezze őt meg az egész közösség a táboron kívül.Annak az embernek azért kellett meghalnia,mert szombaton fát szedett....senkire nem tört rá,senkinek az életét nem veszélyeztette.

Jézus,aki szintén ugyanennek az Istennek a szavát közvetítette,semmilyen indokkal nem tartja elfogadhatónak a másik ember életének kioltását.ki is jelenti,hogy "aki kardot ragad,az maga is kard által vész el"

Nos,ha mindkettőjükből ugyanaz az Isten szólt amelyik márpedig nem hazudik és nem is téved,akkor ez,hogyan lehetséges?

Még önmagában Mózesnek is két különböző dolgot mondd ugyanarról a témáról.továbbá a Biblia kijelenti,hogy "Isten nem kísért senkit,és nem kísérthető semmivel"Nos,az emberölés bűn a Biblia szerint.Ha Isten nem kísért,akkor Mózes 4;15 32-36-nál ki vette rá Mózest felebarátja meggyilkolására? Merthogy Isten nem veszi rá az embert a bűnre,egyrészt mert nem akarhatja a vesztét,másrészt meg senkit nem kísért....állítólag.....

2011. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó:neked nem a válaszokkal van problémád ,hanem az életeddel ,mivel az még nem Jézus uralma alatt van .Lehet Úgy gondolkodni ahogy te is teszed csak ez nem visz sehova.Sajna nem érted a bibliai összefüggéseket.De a kritikád az általános felfogást képviseli ,amit a Bibliárol,és Istenről alkotnak az emberek.Fogadd el ,hogy most mellé fogtál.Olvasd tovább a Bibliát,talán összejön neked is a valóságos kép róla.

De azért nincs harag.

Gabóca.

2011. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

Berta,Köszi az elismerést,a válaszomhoz.

Valóban rengeteg értelmetlen válasz adnak .

Meg kérdezhetem ,hogy te milyen felekezethez tartozol?

üdv:Gaboca

2011. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:

Berta, írtad ,hogy bátran kérdezzek,nos felmerült bennem az ,ha az Új szövetséges időkben ,mármint napjainkban nem számítanak a napok,akkor miért vannak megrögzött szombatisták?

üdv:: Gaboca

2011. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

Bocs ,hogy csak így beleavatkozok a gondolat menetekbe ,de Nabas ,egyik kijelentését .miszerint ahány ember anyifélekeéppen értelmezik a bibliát,szeretném ki egészíteni,avval :hogy a bibliának csak egy eredeti értelme üzenete van,és az írás vagy szöveg értelmezés szabályaival ezt többé-kevésbé,meg is lehet találni.Mivel a Biblia Isten gondolatait ,terveit,szándékait tartalmazza ,alpvető dolog ,hogy aki érteni szeretné rendelkezzen Isten ajándékával ,az ő Szellemével,vagyis újjászületett egyén legyen Krisztusban.Na ha ez hiányzik valakiből az biztos nem Isten szerint fog gondolkodni és rossz értelmezésre fog jutni a bibliai részekkel kapcsolatban.Remélem érted ,de ez benne is va a Bibliában ,Korintusi levelkben.és a Római levélben is van rá utalás.

Még egy szer bocsi ,hogy beleszólok ,de hátha segítettem valamit.

2011. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Szia, Gabóca!


Jézus Krisztus Egyházához tartozom. :)

Nem tudom, olvastál-e már erről a Bibliában...

De ha ragaszkodsz a földi szinthez: 1995-ben tértem meg, evangéliumi / bibliai keresztény karizmatikus közösségeket látogattam eddig. Jelenleg nem tartozom egyik felekezethez sem kb. egy éve. Bár az általam ismert közösségekben sehol nem volt tagnyilvántartás...

Érdekes, hogy a népszámlálási kérdőíven úgy fogalmazták meg, hogy hova tartozónak _érzi magát_ az ember... Úgyhogy oda beírtam azt a közösséget, amelyik a legközelebb áll hozzám.


A felajánlásom hovicsnak szólt ugyan, de azért válaszolok, ha már kérdeztél: A miértről csak a saját véleményemet tudom mondani, az illetékesekét nem. :)

Rész szerint van bennünk az ismeret egyénileg és közösségileg is, tükör által, homályosan látunk - ezt írja az Ige, biztos ismered. Más és más tempóban fejlődünk egyénileg a megtérés után, mindenki a neki adatott világosság szerint, ill. attól függően is, hogy mennyire engedelmes az illető. Amennyire én tudom, Isten iskolájában nincs ugyan bukás, de addig nem nagyon lépünk felsőbb osztályba, amíg az előző tananyagot meg nem tanultuk... Vagy ha lépünk is, pótolni kell. :)


Közösségileg pedig általában ugyanazok az alapok (megtérés, bűn, stb. fogalma és tanítása), de a kisebb dolgokban vannak eltérések, ill. máshol vannak a hangsúlyok. Továbbá ezen a szinten is vannak különbségek az egyes felekezetek és gyülekezetek között, tehát hogy melyik területeken ismerik fel az igazságot.

Ezekből nagy viták szoktak lenni néha itt is, de ne aggódj: egyrészt ez nem üdvösség-kérdés, másrészt kulturáltan megy a műsor. Több adventista felhasználó is van az oldalon, akiket "ismerek" (= sokat olvastam tőlük), mindannyian udvarias, kedves, szelíd, barátságos, türelmes emberek. Nem értünk egyet a szombat kérdésében, ill. még egy-két kisebb - nagyobb témában, de mind úgy gondoljuk, hogy testvérek vagyunk Jézus Krisztus által.

Ők a szombatot tartják, nem esznek húst, az egészséges táplálkozásra nagyon odafigyelnek és ezt terjesztik is (előadások), zenében a konzervatívabb irányt képviselik. A bibliai régészet témájában is nagyon sokat lehet tőlük tanulni.


Én meg egy "ronda eretnek" vagyok, aki nem játszik felekezetesdit, ezért azt gondolom, hogy Krisztus Testében gyönyörűen kiegészítjük egymást ilyen szinten, és a különbségek ellenére egyszer majd csak összeáll a kép mindannyiunkban. :)

Ja, és még egy, csak eszembe jutott, mert ezzel is sokszor vádolják a keresztényeket úgy általában: én nem gondolom azt, hogy akár más vallásúak, akár más felekezetek tagjai, akár ateisták ne üdvözülhetnének. Akik ezt mondják, azok csak kiragadnak egy-egy igét, és annak betűjéhez ragaszkodnak görcsösen. (Jelen esetben: Aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül; aki nem hisz... Biztos ismered.) Isten nem ilyen szűklátókörű...


Nos, sajnálom, de tényleg csak ennyit tudok mondani, bár a miértekre nem is nagyon szokott létezni hivatalos álláspont.


Még egy, és ne haragudj meg érte: Sokkal udvariasabb, ha valakinek a nevét írod megszólításként, ennek hiányában a válasza sorszámát vagy idejét, nem azt, hogy "utolsónak". Hm? :)


Üdv, Isten áldjon!

2011. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!