Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen félrevezetések vannak...

Milyen félrevezetések vannak a Bibliában?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 11:33
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Szia,Berta!

Úgy látom egy csónakban evezünk,de először is köszi hogy írtál,hiszen a hívő emberek egymás hite által is épülnek.

Ahogy írtad is rész szerint van bennünk az ismeret,kiben nagyobb rész kiben kisebb .A kisvárosban ahol lakom,van több közösség is,Református ,Babtista,Ős keresztyén ,Katolikus,személy szerint én a Testvér Gyülekezetben tértem meg,de jó ideje már valahogy megszakadt a kapcsolat.Tudom mindenhol vannak hiányosságok,de olyan jó tudni hogy Jézus Krisztusban egyek vagyunk.Sajnos egyre kevesebb az igaz hívő ember ,meg elégednek a vallásos neveléssel.

Az illemtanban nem igazán jeleskedem,de majd igyekszem.

Gaboca

2011. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 izidorkata ***** válasza:

Természetesen vannak benne emberi tévedések, fogyatékosságok.

De ez a lényegen nem változtat: szent szöveg, transzendens valóság az emberi hiányosság lényegtelenné válik ha arra gondolunk hogy Isten végtelen misztériumát jeleníti meg, lapjain keresztül maga a megváltó evangéliumának az élő üzenete szól.


Mondjuk rá engem, fölbosszant az úgynevezett Nevulgata új fordításának a prasnya, közönséges nyelvezete, amely pl. a kispróféták üzenetét olyan modorossan, és utcai zagyva nyelven fordítja hogy szinte teljesen elveszik az üzenete. Szent Jeromos biztos mérges lenne hogy az egyszerű, nems tiszta latinságából mit csináltak.Szerencsére a Károli fordítás kissé fárasztó patetikus nehézkes nyelvezete ellenére is hiteles. Nem bugyuta filológusi hanem ettől komolyabb szempontból.

Az p.p.evangelista gyülekezetem a károli fordítást használja, a többi bibliai könyvről pedig pontos mű fordítás van.

2011. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

Szia, Gabóca!


Csak biztatni szeretnélek, hogy járd az utadat tovább, ne térj le róla. :)

Olvasgass könyveket, nézz filmeket, hallgass zenét [természetesen mindezek alatt _keresztény_ dolgokat értek :)]; sokat tanulhatsz akár itt, a GYK-n is: van néhány komoly hívő, aki Istennek nagyon áldott embere. Láttam egy másik kérdésben, hogy egyikükkel már összefutottál. :)


Nem tudom, engem mennyire ismersz; ha láttál már máshol is, biztos tudod, hogy "zenemániás" vagyok. És mivel mindenki magából indul ki, ezért gondolom, szereted a jó zenéket. :)

Mutatok egy kérdést, amiben már van egy "kisebb gyűjteményem" magyar nyelvű dalokból, biztosan találsz sok-sok kedvedre valót:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


"Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű" alapon pedig azért azt is javaslom, hogy keress egy jó közösséget a "kinti" világban is a GYK-s családod mellett. :)


Isten áldjon téged, és őrizzen utadon!

Üdv, az egyik "pótanyu" :)

2011. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim válasza:
Már 4 éve nem szoltak hozzá a kérdéshez, ha kapok visszajelzést én szívesen írok 40-50 félrevezetést, hívtkozásokkal persze! 2 alkalommal vettem a fáradságot és végig olvatam a bibliát. Gyerekkorom óta lapozom, szerintem jó könyv. Tűzbe azért nem mennék miatta!
2015. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

"Tűzbe azért nem mennék miatta"

Sokféle ember van. Olyan is van aki kész meghalni az igazságér.olyan is aki nem.

2015. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim válasza:
Mi az igazság? Én kapásból 3.-at mondok neked! Vélt a valós és a jogos. Ha gondolod kifejthetem!
2015. nov. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!