Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretnétek e, hogy a kisebb...

Bolya kérdése:

Szeretnétek e, hogy a kisebb vallásokat felszámolják? Pl: Hit gyülekezett, Jehova tanúi, stb?

Figyelt kérdés
Nagy szükség van , hogy ezeket végre felszámolják , hiszen rengeteg családot tönkre tettek és nem, hogy Istenhez fordulnának hanem még ellene miért engedik ezt ?
2011. okt. 10. 06:22
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
78%

Először is: nem lehet egy kalap alá venni a scientológiát, a JT-t és a Hgy-t.


Másfelől: hála Istennek szabad országban élünk, tehát szabad vallásgyakorlás van.

Az egyházat és az államhatalmat szét kell választani, a Hgy és a JT például ezt vallja.


"Az én férjemet ki közösítették mert elhagyta a nejét és gyermekét "


Én nem vagyok tanú, nem is szimpatizálok velük, de szerinted az mutatja azt, hogy szétszakítják a családokat, hogy ELÍTÉLIK azt, hogy valaki elhagyja a nejét és a gyermekét? Ezzel nem pont a család egységét és szentségét vallják? (persze a kizárást hülyeségnek tartom, de azért érted, miről beszélek.)


"3 évig élt külön mikkor mi össze jöttünk és a férjem sajnos még vágyik vissza de most nekünk gyerekünk lesz és én a férjemnek feladtam a leckét válasz a család vagy a hülyeség ? "


Ne haragudj, de ha a férjed a gyülekezetet választaná, az nem azt jelenti, hogy a gyülekezet szakított szét benneteket, hanem hogy te zsarolod őt, nem érted meg és nem vagy hajlandó úgy szeretni ahogy van, hanem meg akarod változtatni. Mert mit tennél, ha ő meg azt mondaná neked: vagy te is tanú leszel, vagy mehetsz a fenébe? Akkor persze azt mondanád, hogy korlátozni akar téged és megtéríteni. Igazad is lenne. De itt az a helyzet, hogy ezt most te csinálod, nem ő.


Nem ismerem a JT-t igazán. A Hgy-ről jók a tapasztalataim, a fél család oda tartozik ( a másik fele maradt ateista). Szerintem, ha valaki felvállalja a hitét és ezt szeretettel teszi, az nem szakít szét családokat. A meg nem értés és az elfogadás hiánya szakítja szét a családokat. Ha nem tudsz elfogadni egy hívő (vagy egy ateista) családtagot, akkor az a te hibád, nem azé, aki tőled eltérő nézeteket vall.

2011. okt. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
76%

off: mab, én még életemen nem láttam ennyire keresztény-ellenes buddhistát. Pedig a megvilágosodásra való törekvés egy olyan szeretetteli attitűdöt szokott eredményezni, ami jól észrevehető az ember szavaiban.

Amúgy nagy tisztelőd,

Freya

2011. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:
Teljesen nemvagytok normálisak az ilyen embereket tényleg agymosásra kell vinni mert elvagytok meszesedve térjetek észhez .
2011. okt. 12. 08:28
 34/57 anonim ***** válasza:
37%

Szia !


Milyen egyházat szeretnél ?

És milyen felekezethez tartozol?

Ha egy hiteles egyház (Hit Gyülekezete) amely mellett Isten áll (t) ki és bizonyíthatóan ott van az Istentiszteleteken az Úr jelenléte neked nem megfelelő?

Amely most beért és gyümölcsöt termet az Istentől van és ez egy 30 éves küzdelmes munka eredménye.

Javaslom nézd meg a pozitív oldalát az Istenkeresés ilyen módjának is és nem kell mindent negatív kritikát azonnal elhinni.

Vagy utána jártál és saját szemeddel láttad, hogy ezek a családok szétszakadtak tönkrementek?

Nem esetleg arról van szó a gyerekek felnőttek és kirepültek a családi fészekből, szülök meg ezt nem szerették volna ? mert rátelepedtek a gyerekeikre.

Vagy csak mondta valaki akinek szintén mondta valaki neki is mondta valaki ...... és így a végtelenségig.

Tény, hogy vannak ilyen rosszakaratú, megkeseredett emberek akik elindítanak egy pletykát ráadásul negatív szellemi hatalommal is rendelkeznek ezért képesek sok embert megtéveszteni köztük téged is.



Shalom

2011. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 eric_one ***** válasza:
79%
Hiába minden válasz, mert nem gyönyörködik a bolond az értelemben, hanem abban, hogy az ő elméje nyilvánvalóvá legyen. A bolondot még inteni is bolondság!
2011. okt. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező!

A tegnapelőtt 18:49-kor írott válaszom nem közvetlenül neked szólt, de a témához szorosan kapcsolódó kérdéseket tettem fel. Néhány embernek csípte a szemét, pedig a kérdésekre értelmes válasz még nem érkezett (nem csak e kérdésnél, máshol sem). Ha esetleg elgondolkoznál rajtuk és próbálnál objektív választ adni rájuk - sőt, ha még a tegnap 21:55-s válaszoló okos gondolatatit is figyelembe vennéd, biztosan többre jutnál a megértés terén.


Amíg nincs pontos ismereted arról, hogy Jehova Tanúi mit hisznek és miért, addig nem láthatsz tisztán és ellenségeskedést szítasz. Tudod mivel van baj? A szűklátókörűséggel, a széles látókör hiányával. Ez pedig a legnagyobb egyházak sok tagjára éppúgy jellemző, mint bizonyos kisebbek tagjaira. (Mellesleg jobb ha tudod, hogy melyik vallásos csoport a legnagyobb szekta a világon? A római katolikus egyház!)


A lepontozás még nem teszi igaztalanná, amit írtam!

2011. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
58%

Sziasztok!


Nem tartozom a kérdező álltal említett egyházak egyikéhez sem, de úgy gondolom, hogy ezek az egyházak nem nevezhetőek kissebb vallásnak... Elég sokan vannak!


Te kedves kérdező milyen vallású vagy, vagy milyen egyházat szeretnél? Mi az ami szerinted mindenki álltal elfogadható? Szerintem ilyen nincs!

2011. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
48%
Ezek nem vallások hanem pénzügyi vállalkozások.
2011. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező!


10-10 22:06 -i kérdéseimre nem válaszoltál. Netalántán téged már agyon is mostak és nem tudsz olvasni, vagy derogál válaszolni arra, ami rávilágít a lényegre?

2011. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
0%

Offra - Uff

Kedves Freya!

nem vagyok keresztény-ellenes. Viszont bizonyos keresztény narratívákat határozottan elutasítok. Az a faramuci helyzet, hogy pont téged vagy Thomas Mertont vagy Csoma Sándort (tehát azokat a keresztényeket akik tudtak nyitni más vallási hagyományok irányában, éppen egyes /karizmatikus/ keresztények és keresztyének) hitehagyónak hamisnak etc. tartanak tekintenek, azaz az általad vélelmezett (megengedő, nem kizárólagos) kereszténység létét, keresztéy mivoltát is tagadják). Hogy értsd: a Te keresztény mivoltodat is.

Én a te személyedben vagy Csoma személyében vagy Mertonéban vagy VI. Pál személyében megjelenő kereszténységet elfogadom és üdvözlöm. Tisztelem! Azoknak akik pogányoznak, bálványimádóznak, eretnekeznek, kizárólagoságokat nyilatkoznak ki pedig tükröt tartok. Mivel soha nem fogják a saját koncepciójukat feladni melynek lényege (NEKÜNK, NÁLUNK AZ IGAZ, EZEN KÍVÜL SEMMI EGYÉB), velük nem lehet értelmesen beszélni. Vagy behódolsz nekik vagy tükröt tartasz.

Másik kérdés, hogy a lineáris idő, az objektív világ, a kizárólagos Isten elképzeléseiből, sajnos logikusan következnek e fenti agresszív attitűdök. Ezen attitűdök pedig démoni tetteket fialtak és egy kibontakozási ív részei: (lsd: Hocheimer-Adorno).

Soha nem mondtam hogy a kereszténység hamis. Soha, hogy nem érvényes spiritualitás. 100 keresztényből 70 és 70 protestánsból 70 ellenben készséggel ilyet vagdal azonnal a fejemhez és mások fejéhez, a magam avagy az illető vallásával kapcsolatban. Kérlek ne nézz most lencsibaba szemekkel mert ezzel te is tisztában vagy. Úgy tűnik számomra, hogy Te és a más vallások érvényét elismerő keresztények kisebbségben vagytok, mi több szinte hősiesek vagytok ezen toleranciátokban /nektek lehet szociológiai értelemben a legnehezebb/. Éppen ezért én is tisztelőd vagyok, és sok boldogságot kívánok:)!


Köszönöm!

2011. okt. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!