Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges hogy a...

Hogyan lehetséges hogy a vallások még a XXI században is léteznek?

Figyelt kérdés
Vajon hány hívő tartja be azt amit a vallásuk tanít? A XXI század tele van a technika vívmányaival, pl internet stb és mégis léteznek a vallások. Miért?
2011. nov. 5. 13:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


A vallásosság egy kényelmes dolog. Nem igényel gondolkodást, csak tegyél meg bizonyos előírásokat, és meg lesz a jutalmad. Egyetértek veled abban, hogy ennek semmi értelme, sőt igen visszás és képmutató dolog. Érdemes megfigyelni, hogy maga Jézus Krisztus is elítélte ezt a magatartást.


Érdemes azonban a hitet és a Bibliát ettől élesen elválasztani. A Szentírás kiváló útmutató az élethez, bemutatja azt, hogy kell úgy élned, hogy boldog és teljes életed legyen. Erre mutatott példát maga Jézus Krisztus, és apostolai is. Ajánlom neked elolvasásra Lukács evangéliumát és az Apostolok Cselekedeteit, mindkettőt egy komoly orvos írta le, aki alaposan utánajárt a dolgoknak, és maga is szemtanúja volt az eseményeknek. Egy este alatt elolvasható, és mindent megértesz belőle...


Üdv. Péter

2011. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Nem csak a vallás ilye. Ugyanabból az okból amiért vannak vallásosak, ugyanígy vannak placebó/homeopátia hívők, piramisjátékban hívők stb.

Ugyanaz a hiszékenység meg hinni akarás mint amikor bedől az ember az ügynöknek és megveszi a félmilliós porszívót.

2011. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, sokat fejlődik a technika.

Igazad van, jól látod, egy a vallás és egy másvalami a hit.

Igazad van, gyenge emberek fordulnak a vallás felé.


De szerintem Isten gyengesége erősebb bármelyikünk erősségénél, Isten balgasága bölcsebb bármelyikünk bölcsességénél.


Gyenge vagyok és esendő. Nem vagyok más, mint egy kis porhüvely. Bűnösnek születtem, és bűnben éltem. Míg...

Kértem és adatott. Úgy hozott ki tenyerén a bűnből, mint Izrael házát Egyiptom országából, a szolgaság házából.


Krisztus azt mondta, hogy boldogok, kik hisznek, de nem látnak. Az én boldogságom talán nem is lehet teljes, mert én nem hiszem....tudom.


Mi köze ennek az otto-motoros autónak, mi köze ennez a nyák-lapnak, mi köze ennek a technikának? Meztelenűl jöttem erre a világra és meztelenűl is fogok innen elmenni. Te talán nem? Mim van, mit nem úgy kaptam volna? Neked mid van, mit úgy hoztál? Vehetsz modern autót sok számjegyes áron, megeszi a rozsda, elopják a tolvajok. Igen hiábavaló dolog. Gyűjtsél olyan kincseket a mennyben, melyeket rozsda nem esz meg, tolvajok nem lopják el.


Üdv: L

2011. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Gondoltam megjelennek a fanatikusok, akik mellébeszélnek, de konkrét választ nem adnak.
2011. nov. 5. 19:06
 15/33 anonim ***** válasza:

"Gyűjtsél olyan kincseket a mennyben, melyeket rozsda nem esz meg, tolvajok nem lopják el. " Én ezt inkább úgy fogalmaznám h tegyél sok jót másokkal és alkoss maradandót.

Az imádság elszáll, de ha kedves vagy valakivel az értékelni fogja.


(összefoglalva vallás nélkül is lehet jó az ember)

2011. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Erre nagyon egyszerű a válasz...

Vannak olyan emberek a földön akik nem akarnak az örök kárhozatra jutni hanem inkább a győztes csapatba tartoznának és az örök életet választják.

2011. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

ajánlok egy oldalt és meglátod te is agymosott vagy de jó ébredést

[link]

2011. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Nem értem hogyan jön ide a piros pirulás dolog. Hogyan is?
2011. nov. 5. 20:34
 19/33 Tyler913 ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!


Inkabb Te magyarazd el nekem,hogy a modern technika es annak vivmanyai miert tuntetnek el a vallasokat.En komolyan nem latom az osszefuggest.Az,hogy van Internet,meg mobiltelefon,miert tenne foloslegesse a vallast?Technika mindig is volt,ahogyan vallas is,a ketto egyszeruen nem fugg ossze.Ha meg tudod magyarazni a kerdesedet,talan a valaszt is meg lehet adni ra.

2011. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Kapásból visszakérdeznék: ha a vallás nem függ össze a technika fejlődésével, akkor miért égettek máglyán olyan tudósokat akik meghaladták a korukat, és ma már tudományos, technikai vívmányaik ma már alapvetőnek tekinthetőek? Más kérdés igaz, de a Keresztes háborúk, az inkvizíció nem az Isten nevében történt? Ez a nagy szeretet mely gyilkolásra szólít fel?
2011. nov. 5. 21:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!