Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges hogy a...

Hogyan lehetséges hogy a vallások még a XXI században is léteznek?

Figyelt kérdés
Vajon hány hívő tartja be azt amit a vallásuk tanít? A XXI század tele van a technika vívmányaival, pl internet stb és mégis léteznek a vallások. Miért?
2011. nov. 5. 13:44
1 2 3 4
 21/33 Tyler913 ***** válasza:
100%
Nagyon egyszeru a valasz:az akkori europai tarsadalmi strukturat javareszt az egyhaz tartotta ossze-az egyhaz tehat hatalmi szervezet volt.Az egyhaz elen (csakugy mint a vilagi szervezetek elen) sokszor alltak tisztessegtelen emberek,akik a sajat hatalmukat feltettek.Ennyi.Ennek az egvilagon semmi koze a vallashoz mint jelenseghez,ezek hatalmi jatszmak voltak.Hasonlokepp az inkvizicio (amelyet amugy az allam hajtott vegre,es nem az egyhaz,de mindegy).A keresztes haboruknak szinten vajmi keves koze van a vallashoz,az adott kor bonyolult tarsadalmi viszonyai miatt volt ra szukseg.Ha tanulsz egy kis tortenelmet,talan majd megerted.
2011. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Nos hát úgy tűnik meg is született a kommentekben a válasz a kérdésre. Azért lehetséges, hogy a vallások még a XXI. században is léteznek, mert "fanatikus agymososttak" vagyunk, akik "csak mellébeszélni" tudnak.


Hát ez is egy lehetséges verzió. És lám fanatikus agymosottként milyen prímán használjuk a technika vívmányait pl. az Internetet, jé és még sikerült két diplomát is összevakarnunk valahogy...persze az más csak hab a tortán, ha sikerül megtartani azt amit a vallásunk tanít.


Őszintén sajnálom, hogy részedről csak ennyire telt, hogy amit leírtunk kedvesen és jószándékkal, az ilyen hatást ért el nálad. Nem tudom te milyen beszélgetési stílushoz vagy szokva a mindennapokban, mindenesetre engem arra tanítottak - és tapasztalataim szerint is az a helyes - hogy nyitott szívvel meghallgatjuk a másikat és esetleg elgondolkodunk azon amit mondott, de semmiképpen nem minősítjük őt a szavaiért, gondolataiért, mert az tudod nagyon bántó tud lenni.


Üdv. Péter

2011. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Értelek téged, de lehet hogy te nem értesz engem. Az emberek annak idején felhasználták a vallást gonosz tetteik véghezviteléhez. Ezért írtam hogy képmutatás és agymosott az aki ilyen formán követi. Ez a jelenség a mai napig fent áll. Elég ha a keletiek szent háborújára gondolunk! Márpedig azok akik felhasználják a vallást és önkényesen azt magyaráznak be másoknak és maguknak az számomra képmutatás. Nem tudom érted-e az én nézőpontomat vagy sem.
2011. nov. 6. 09:41
 24/33 Tyler913 ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!


"Az emberek annak idején felhasználták a vallást gonosz tetteik véghezviteléhez"-ez valoban igaz,szerintem nem is vitatja senki.De ez azt jelentene,hogy onmagaban a vallas rossz?Ne keverjuk ossze bizonyos gonosz emberek tetteit Istennel,az egyhazzal vagy osszessegeben a vallas jelensegevel.

Ha vegignezel a tortenelmen,azt lathatod,hogy a hatalom (ill. a "gonoszok") sajat erdekeik ervenyesitesehez mindig ideologiat gyartottak.Regen a vallas volt az ideologiai maz,de nehogy azt hidd,hogy a vallas megszunesevel az ilyen emberek ne talalnanak mast!

A Francia Forradalom alatt rengeteg embert vegeztek ki a szabadsag,egyenloseg es testveriseg neveben,a XX. szazad diktaturaiban pedig milliok haltak meg a nemzeti- vagy epp kommunista ideologiak orve alatt.Tehat azt ertsd meg,hogy a gonosz,amit a vilagban tapasztalsz,legfeljebb alcakent,mazkent hasznalja fel a vallast,de ez meg nem jelenti azt,hogy a vallas rossz.

2011. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Rendben, igazad van, de akkor miért nem tartanak be mindent a hívők? Elmennek templomba és amint kilépnek az ajtaján, teljesen megváltoznak és ha azt vesszük, ők is "gonoszak" lesznek embertársaikkal. Ha jól tudom, a vallások alapvetően szeretetre és tiszteletre tanítanak, viszont a hívők többsége mégsem eképp viszonyul embertársaihoz. Ha jól tudom, 2. János Pál pápa volt aki elnézést kért az emberiség ellen a kereszténység nevében elkövetett cselekedeteik miatt. Ő felismerte hogy a vallás helytelen "felhasználása" hova vezet. Szerintem nem elég elmenni templomba és imátkozni, mert hasztalan ha egy hívő egyébként nem a szeretet, tisztelet tanítása szerint él. Ezt gondolom én, az egyszerű megkereszteletlen ateista.
2011. nov. 6. 13:39
 26/33 Tyler913 ***** válasza:

Igazad van,valoban sok a kepmutato hivo.Viszont igy mar vegleg eltertunk az eredeti kerdestol.Most mar nem arrol beszelunk,miert leteznek vallasok,hanem pont ellenkezoleg: miert nem tartjak be az emberek,amit a vallas (itt: keresztenyseg) tanit.Erre viszont nincs egyontetu valasz,hiszen minden ember egyeni tortenet,akar vallasos,akar nem.

Talan csak annyit mondanek,hogy senki nem tokeletes: akkor is kovetunk el hibakat,es okozunk bajt masoknak akarva-akaratlanul,ha hivok vagyunk.Epp azt kene felismernie sok hivonek es nem hivonek egyarant,hogy Isten nem egy zsarnok,aki tokeletesseget kovetel meg,vagy aki azert ad torvenyt,hogy aztan legyen miert elitelnie az embereket.

Igazabol nem "mindent" kellene betartani,mert keresztenynek lenni nem eloirasok betartasarol szol.Csupan arrol,hogy elfogadom,hogy Krisztus meghalt ertem,hogy Isten kegyelmebol es szeretetebol elek,csakugy mint mindenki mas.Errol szol a tortenet.

2011. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Minden emberben benne van a bűn a gonoszság akár keresztény akár nem. A különbség annyi hogy aki hisz Jézusba az képes ellenállni a kisértések óráján a Jézusba vetett hit álltal.

Akik meg megbuknak azok nem keresztények csak vallásosak.

2011. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ha Isten nem létezne akkor a vallás sem maradt volna fent.
2011. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te ezt írod: "Szerintem nem elég elmenni templomba és imátkozni, mert hasztalan ha egy hívő egyébként nem a szeretet, tisztelet tanítása szerint él."


Látod, mennyire "egyszerű" a vallás (pontosabban a hit)?


Pál ezt írja: " Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból. " 1Kor 13,1-3


Látod, Biblia ismeret nélkűl egy ateista mondja azt, mit Krisztus apostola írt ~2000 éve. Mindegy, hogy valaki imádkozik, gyógyít, hisz Istenben, csodákat tesz, ha nincs benne szeretet, megbocsájtás, akkor ő semmi.


Üdv: L

2011. nov. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért maradt fenn a vallás a XXI.században ,sőt most terjedt el igazán ,mert ebben látják az Igazságot.De nem úgy gyakorolják ahogy Isten megíratta a próféciában.Szeretni és megbocsátani.Nem nehéz megérteni ,de könnyebb a gonoszságot egyvelegként vétkezni és vétkezni...Aztán rájössz hogy az életben nem ez számít a legfontosabbnak ,mert megöregszel és nem marad más mint a törődés .Így felismered amit a Biblia üzenetében meg van írva .Minden ami a földi élethez való ragaszkodásunk ,nem a tárgyak lesznek, hanem a szeretet ami igazán fontos...
2011. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!