Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért fenyegetn...

A keresztények miért fenyegetnek mindenki mást a pokollal?

Figyelt kérdés
Unalmas hogy minden második mondatuknak a ,,...pokolra jutsz!" a vége. Mással nem tudnak fenyegetőzni? És csak azért mert nem nyalok be tövig egy másik ember képzelete által szült mindenható lénynek, vagy éppen egy másik vallásban hiszek.

2011. nov. 19. 10:22
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
7%

Igen, de csak, mert Jézus NEM tenne nekik szemrehányást...


Az emlíetett neveket nem szabad egy kalap alá venni. Jézus -mint a Szentháromság része- egyedüli Isten, "A" Teremtö Isten, tehát Aki a többi felsorolt neveket is megteremtette, létrehozta...

A Teremtöt tehát az általa teremtett lénnyel nem lehet egy szintre hozni, degradálni...

Ugyanarra a kérdésre,


második fundi válasza:


A többiek tana többé-kevésbé téves volt (ill. az), egyedül Jézusé igaz, mint ahogy mondja is Magáról, hogy Ö (!) az "igazság" (és mellesleg a megszabadító)!!


És Jézus ugyebár nem hazudik.

2011. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

ugyan az a kérdés


harmadik fundi válasza:


Amit a nemzetek áldoznak, a démonoknak áldozzák, és én nem akarom, hogy a démonokkal legyetek közösségben - ezt nem Pál apostol írta?! Hát akkor milyen békés eszmecseréről van itten szó? Hogy a pápa elment Assziszibe, és még a koránt is megcsókolta, az nem jelenti azt, hogy valami köze is van Krisztushoz. Sőt, éppen ellenkezőleg!

2011. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

Negyedik fundi válasza



"Abszolút szemlélettel" csak az "Abszolút" rendelkezik, senki más. Az pedig Isten!


Mégegyszer:


Ézsaiás próféte könyve, 43, 10-14-ig:

"Magatok vagytok a tanúim - mondja az Úr, a szolgáim, akiket kiválasztottam, hogy az emberek megtudják és higgyenek nekem, és megértsék, hogy én vagyok. Előttem isten nem alkottatott, és utánam sem támad soha.

Egyedül én vagyok az Úr, rajtam kívül nincsen szabadító.

Én hirdettem előre és hoztam szabadulást, én nyilatkoztattam ki, amikor még nem volt idegen isten körötökben. Ti vagytok a tanúim - mondja az Úr.

Én vagyok az Isten, öröktől fogva én vagyok. Nincs senki, aki elkerülhetné kezemet. S ha valamit teszek, ki változtathatja meg?"


"amikor még nem volt idegen isten körötökben...."

Ez a mai világ problémája: az idegen "Istenek", idegen vallások, melyek nem ismerik, (kultúrális fejlödésük következménye képpen: nem is ismerhették meg!) Istent.

Hiszen Isten CSAK a zsidó népnek nyilatkoztatta ki Magát (Mózes stb.) utána pedig Jézus személyében (ami elötte évszázadokkal már meg lett jósolva) meg is jelent a Földön, hogy megváltsa (halála után az égbe juttassa) és tanítsa az emberiséget.


Kérdem én: miért hisz valaki egy embernek jobban (Buddha), mint Magának Istennek?!

Nem egy (nagy) butaság ez??


Ha kételyeid lennének az EGY, IGAZ, TEREMTÖ Isten létezésében, kérdezd meg erröl Öt Magát!!!!

Ha öszintén teszed, fog válaszolni.


A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.

2011. nov. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

ugyanaz a kérdés


ötödik fundi válasza:



Miből gondolod hogy a túlvilágon nem értenek szót egymással?

Jézus és Mózes a Mennyországban beszélget, Buddha meg a többi a Pokolban ég.

Átmeditálhatod az egész életedet de

csak Jézus az út a Mennyországba.


A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.



NOS EZEK EGYETLEN KÉRDÉSRE ÉRKEZTEK ÖT különböző magát kereszténynek hívó embertől, egy olyan kérdésre, mely azt firtatta, hogy e nagy vallási alakok szót-értenének e egymással.



Ha az itteni Fundik nem értenek ezekkel a megnyilatkozásokkal egyet, akkor miért nem határolódtak azonnal el, a nevezett kérdésben?

2011. nov. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
47%

Előre elnézést az offért!!!


Kedves mab!



Én nem tartozom az általad felsorolt fundik közé, mi több értelmetlennek, és kötekedőnek tartottam a kérdést (ahonnan másoltál) ezért nem is válaszoltam rá.


Értelek, hogy fusztrál, ha valaki ennyire tökéletesnek hiszi magát (sajnos nem tudom pontosan megfogalmazni amit gondolok) de a kommenteket amiket bemásoltál olvasva a véleményem róluk, hogy ők nem igazán Krisztus követő keresztények!:)) Most akkor én is fundi vagyok mert valakiről véleményt mondtam és megítéltem, illetve megkérdőjeleztem az ő hitét.(?)


Nem győzöm hangsúlyozni, és elmondani, hogy Kriszus követése nem a magamutogatásról szól, nem az okoskodásról, nem ajátszuk az eszünket című majd én megmondom a tutit műsorról szól!


Krisztus arra tanított minket, hogy legyünk alázatosak, szelídek, megbocsátóak, segítőkészek, és még sorolhatnám...


És én ezt most fundi keresztényként írom neked, akiket (talán)megvetsz, vagy elfogadsz.


De miért fusztrál ennyire? Nem értem, hogy miért foglalkozol olyannal, hogy ha valaki azt mondja neked, hogy Krisztus az egyetlen út, és igazság, miért háborodsz fel ezen, ha egyáltalán nem hiszed, hogy Krisztus az Isten fia, a megváltó, hiszen te buddhista vallású vagy.


Ráadásul vannak viccek amelyek Krisztust, vagy Istent figurázzák ki. Vagy sok olyan (nagyon sok!) ember van akinek minden harmadik szava Isten káromlás, vagy minden második mondatában az Istent szidja. Ez nem zavar téged?

Ha te ennyire elfogadod, és tiszsteletben tartod más hitét akkor bizony ennek is zavarnia kellene.


Melesleg ha ennyire elfogadó vagy akkor miért zavarnak ezek a dolgok?


Ha nem foglalkoznál vele akkor jobban járnál.


Mégegyszer kérdezem, és örülnék ha válaszolnál, hogy miért zavarnak ezek a dolgok, ha te elfogadó vagy , és buddhista? Ha nem hiszed Krisztust mint budhista, hanem a reinkarnációt, akkor miért zavar, ha valaki Kisztussal "jön"?


Remélem nem bántottalak meg, és érted mit szeretnék kihozni belőle!?


Megjegyzem mindenki aki vallásos azért valja azt a hitet, mert meg van győződve annak igazáról. Gondolom te is azért vagy buddhista mert ezt találtad elfogadhatónak, szimpatikusnak, vagy mert ennek láttad éegyedüli értelmét, vagy nem? Én ezért vagyok keresztény, mert ennek látom egyedüli értelmét, de nem tartozom egyik felekezethez sem, nem tartozom egyik gyülekezethez sem, és nem embereknek akarok megfelelni, ezért mondhatnak engem fundinak, de engem nem zavar. Viszont elfogadom, hogy te buddhista vagy, a te döntésedés, gondolom te is elfogadod, hogy én keresztény vagyok..?


Miért zavar ennyire?


Üdv:A

2011. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Engem fenyegethetnek. MIVEL NINCS OLYAN!
2011. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

26:helyesen:fenyegethetnek,de nem hiszem,nem érdekel a téma

*

mab:

van olyan, hogy végtelen? van olyan hogy örök/ időfeletti? Lét?

van olyan, hogy buddha-tudat?

VAN: Ezt tanítják a vallások. És azt, hogy ezt el lehet érni.


1. el lehet érni = / buddhatudat / bódhiszatava tudat/ Istennel eggyé válni/ mennyei boldogság! Isten emberré lett, hogy az ember Istenné válhasson –a görög egyházatyák tanítása.


2. ezt a LEHETŐSÉGET, emberi llényegünk e potencialitását el lehet veszteni = ez a pokoli veszteség, hiány / a tudat kialvása

--------------------------------------------------


Ez van, akit nem érdekel - azzal nem lehet mit kezdeni, és nem is kell. Szabadok vagyunk.

De automatikusan NEM lesz az 1. osztályrésze. Mert törvényszerűen, munka nélkül lefelé, a felbomlás felé, a megsemmisülés felé tart. (entrópia).

Tudatos, akarati emelkedés lehetséges. Ezt tanítják a vallások.


Akit ez nem érdekel: annak ez NEM fenyegetés, hiszen nem érdekli.(vagy, ha fenyegetve érzi magát, akkor magát becsapja, lehazudja, hogy érdekli, ilyen is van. Nekik érdemes lenne elgondolkodni, miért bántja őket, nem érzi-e mégis a hiányát, a halálig meg lehet térni. Utána már nem. )


A.) Soha még hívő nem lett hitetlen a provokatív, bántó, sértő, alázó kérdésektől.

Metafizikai ébersége, érzékenysége révén : tudja igazát.

A nevelésnél még lehet erre figyelni: ezt a velünk született éberséget ne homályosítsuk el a gyerekben. Ezt meg kell őrizni. Erre szükségünk van. Mese: A halhatatlanságra vágyó királyfi.

B.) És soha még nem hívő nem tért meg erőszakoskodástól, azt nem lehet erőszakosan ráerőltetni, ez a kérdés, halál-megsemmisülés- halhatatlanság : fontos. Aki nem érzi, az nem fogja ezektől érezni.


ez ennyi, kérdés? De szerintem, lazítsunk..

Bódhisatva a metrón.

http://www.youtube.com/watch?v=F9sI5gwOV-M

2011. nov. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
38%

Ez érdekes, hogy nincs pokol, én voltam ott.

A ne ítélj, hogy ne ítéltess, az eredetiben úgy hangzik, hogy látszatra ne ítélj. Sőt, meg is kell ítélni sokmindent , a biblia alapján (az a mérőzsinor).

2011. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Megítélés és ítélkezés két külön dolog. Voltál a pokolban? Hogy van Sztálin?
2011. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Nem jártam be az egészet, egy részébe vitt csak az Úr.
2011. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!