Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért fenyegetn...

A keresztények miért fenyegetnek mindenki mást a pokollal?

Figyelt kérdés
Unalmas hogy minden második mondatuknak a ,,...pokolra jutsz!" a vége. Mással nem tudnak fenyegetőzni? És csak azért mert nem nyalok be tövig egy másik ember képzelete által szült mindenható lénynek, vagy éppen egy másik vallásban hiszek.

2011. nov. 19. 10:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
62%

"Unalmas hogy minden második mondatuknak a ,,...pokolra jutsz!"

-ugye nem láttál még élő keresztény hívőt?

Én már láttam, sokat,és soha nem hallottam fenyegetőzni hívőt.

hogy nem "nyalsz" senkinek,semmiért: helyes!!

Azt meg:

"éppen egy másik vallásban hiszek."

- nincs a földön hívő, aki ezt gondolná rólad.

Erre mérget vehetsz, ez 100%-ig biztos.

2011. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Csak azok fenyegetnek a pokollal, akik nincsenek tisztában ennek a szónak a jelentésével, a Biblia szerint ugyanis minden ember a pokolra jut aki meghal, mert a pokol (seol, hádész) a halottak tartózkodási helyét jelöli a Szentírásban.


Innen lesz a feltámadás mindenkinek a keresztény tanítások szerint, akik az igazat cselekedték az örök életre, akik a gonoszat a kárhozatra. A fenyegetés egyébként sem keresztény viselkedés, a szeretet, a másokért való szolgálat sokkal inkább. Ha legközelebb ilyen dologgal találkozol, ezeket nyugodtan elmondhatod az illetőnek.


Üdv. Péter

2011. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
11%

Mert ezt sulykolták a fejükbe.

Mert szűk látókörűek.

Mert nem veszik észre,hogy ellent mondanak a Bibliának:"Az ítélkezés az Isten dolga" "Ne ítélj,hogy ne ítéltess"

2011. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon kevés keresztény fenyegetőzik a pokollal. Én itt a fórumon a muszlimoktól hallottam feszt.

Freya

2011. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%

Szia !


Tény nem helyes fenyegetőzni a pokollal,az ilyen evangelizálások nem hoznak jó gyümölcsöket az emberek életében ha valakinek beszélek Jézusról, nem a pokollal kezdem hanem Isten szeretetéről a megváltásról fogok neki beszélni.

Már volt rá eset, hogy okvetetlenkedései és cinizmusa miatt figyelmeztettem nézd Isten szeretet meg jó akarattal van az emberek felé de Isten igazságos és a bűnt megbünteti most a kegyelem idején meg lehet térni bűnbocsánatot lehet kapni Istentől.

De el kell mondani a másik oldalát a valóságnak ha nem tértek meg és nem fogadjátok el, hogy Jézus elhordozta azokat a szellemi valóságos dolgokat amelyek elválasztanak benneteket Istentől /bűn,betegségek,átkok/ a pokol lesz az örökkévalóságban a tartózkodási helyetek.

Azért mert nem kellett a kegyelem és a megváltás így Isten jogosan szolgáltat igazságot mert elutasították a békeajánlatát.

Addig amíg Isten fel nem számolja azt és át nem helyezi a benne lévő embereket és gonosz angyalokat,

démonokat a tüzes tóba

Isten nem olyan amilyenek az emberek elképzelik és nem olyan amilyenek az emberek szeretnék, hogy legyen elfogadja a bűnöket egyetért velük.

Nem ez nem így van !

Ő nem egy képzeletem által létező személy és

ezek a helyek sem a képzeletemben vannak a menny és pokol valóságos helyek.



Shalom.

2011. nov. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
50%

16.

Elgondolkodtam, és arra jutottam, hogy nem lehet az ateistáknak elmondani,

amit a vallások tanítanak


a mennyei örökkévalóságról és annak pokoli elvesztéséről,


mivel nem értik meg. Minden fenyegetés nélkül sem lehet, békésen, ismertterjesztően sem lehet, mert előfeltétel lenne a megéréshez a hit. Nem lehet megértetni a szentiratok lényegét hit nélkül. Nem lehet mit tenni, bele kell törődni, nem lehet ismeretterjeszteni sem, nem fog még egy Ady verset sem megérteni, aki nem hisz. Ezért vallás, nem tudományos, racionális levezetés. Meg kell simogatni a fejüket, szögletes mozdulattal, mint Pistikének.

- Nincs is kocka fejed, Pistike.


Pax et bonum.

2011. nov. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Én egy nyári táborban egy hetet töltöttem el mélyen vallásos keresztényekkel. Vannak akik normálisak, mármint nem az volt a fő céljuk hogy megtérítsenek, de akadtak akiktől alig lehetett megszabadulni mert annyira meg akartak téríteni. És igen, elég sokszor hallottam hogy "máskülönben a pokolra kerülsz" mondatot. Mellékesen megjegyzem hogy kaptam egy kis könyvet amiben kérdéseket válaszolnak meg benne, az egyik kedvencem: "Hogyan lehetnék boldog a Mennyben, tudván, hogy a szeretteim a pokolban vannak?". Ez alapján én nem azt látom keresztény felfogásnak amit sokan írnak, hanem olyannak (most inkább nem mondanék példát, de egy itt is sokat szidott vallásra gondolok) hogy muszáj megtéríteni mindenkit és ennek két módja vagy a szeretet hirdetése vagy a Pokollal való fenyegetés. Szerintem normális ember/keresztény nem fenyegetőzik. Ez olyan mintha csak azért térnék meg hogy kijátszva a dolgokat, nekem legyen jobb dolgom a halál után. Ráadásul ismerek is ilyen embereket akiknek a szeretet, megértés, kedvesség nem mond semmit de azt hallom hogy majdnem minden nap elmennek a templomba mert ők keresztények, meg osztják az észt ha valaki nincs megkeresztelve, mert az a Pokolba jut. Mifelénk inkább ezekből a harmadik típusú kamukeresztényekből van sok, sajnos. Így azt mondom akik fenyegetnek azok valóban nem ismerik a kereszténység lényegét, amiért létrehozták a vallást, hanem csak hisznek valamiben és zavarja őket ha más másban hisz.
2011. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
7%
A középkorban volt hatása. Ezen kívül nincs semmi eszközük csak a végső rinyálásuk... "pokolra jutsz".
2011. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 kzs ***** válasza:

Figyelj, én keresztény vagyok, de még soha senkinek nem jöttem ezzel a "pokol" szöveggel.


Nem azért, mert ez a hely nem létezne (nagyon is valós hely), csupáncsak az a meggyőződésem, hogy sokkal inkább Isten szeretetéről, a Krisztusi áldozatnak a lényegéről, jelentőségéről kell beszélni, nem pedig elriasztani az embereket.

2011. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
5%

Kérdés Mózes, Buddha, Lao-ce, Jézus, Mohamed ha találkoznának szót értenének egymással?


Fundi válasz:


Szerintem fognak is találkozni a végítélet napján. Jézus meg fogja mutatni nekik minden tettüket és azok következményeit, és ez alapján lesznek megítélve. Úgy gondolom hogy felelősséggel tartoznak azoknak a lelkével akik az általuk adott tanításokat követték. Érdekes lesz az esemény az biztos.

2011. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!