Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok ateista miért akarja...

Sok ateista miért akarja olyan erőszakosan bebizonyítani, hogy Isten nem létezik?! Honnan tudja, látta, érzékelte?! Van bizonyossága? Ha nincs, akkor miért jár a szája?!

Figyelt kérdés

2012. jan. 27. 20:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/148 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Ezt a Hamvas Béla-idézetet nem értem (legalábbis ebben a topicban). Éppen a kereszténységre (meg az iszlámra) jellemző a puritanizmus, az hogy belemásznak mindenki életébe, kalodába csukják a szerintük túl cifra ruhás nőket, nézzétek csak meg Savonarolát, Kálvint vagy manapság a wahabitákat.
2012. jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/148 anonim ***** válasza:
80%

Saját tapasztalat.40 éves leszek lassan.

Mikor gyerek voltam a nagyi mindig kérdezte,hogy miért nem járok templomba?

Az iskolában kérdezték,miért nem járok hittanra?

A főiskolára mikor jártam vonattal, bizonyos vallások hívei megállítottak,hogy hiszek e stb..

Én soha nem kérdeztem senkitől,hogy miért jársz templomba? Miért nem vagy ateista? És ne higgy istenbe háború se volt..Viszont vallási háborúk voltak..Én nem szedek be adót,hogy támogassák a nem vallásosakat. Akkor miről van szó??

2012. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/148 anonim ***** válasza:
71%

9:52-es vagyok. Én úgy gondolom,hogy a vallásosak között is vannak jó és rossz emberek és a nem vallásosak között is.

A gond akkor van,ha olyan dologban kell dönteni,ahol a vallás torzítja az objektivitást.


Pl az,hogy valamit nem tudsz bizonyítani ,hogy nincs,az nem bizonyítja azt,hogy van..

Ilyen alapon bárki bármit kitalálhat. Pl a marson van a kedvenc plüsmacim. Igaz? Nem? Akkor bizonyítsd be..

Nem az ateisták állítják,hogy van isten,ezért nem nekik kéne bizonyítaniuk.

2012. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/148 anonim ***** válasza:
35%

Egy ateistának is van vallása csak nem hisznek benne.


"Én soha nem kérdeztem senkitől,hogy miért jársz templomba? Miért nem vagy ateista? És ne higgy istenbe háború se volt..Viszont vallási háborúk voltak..Én nem szedek be adót,hogy támogassák a nem vallásosakat. Akkor miről van szó??"


Mondjuk én se lopom meg a kormányt, bankokat, stb. akkor miért rajtunk élnek? Ám meg pénzt nem vagy köteles fizetni semelyik vallásban sem! Nincs ez kőbe vésve. A bolond hiszi azt, hogy kizsákmányolás. Ha fizetsz azt saját akaratodból teszed és nem az ő akaratukból. Ahol meg megkövetelik az nem is vallási gyülés hanem kapzsi álszentek akik a hívőket verik át, tehát ők azok az ateisták. Vallásos embereket hordják le miközben ateisták vallásosnak álcázva. Ironikus ez.

2012. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/148 anonim ***** válasza:
63%

"Ahol meg megkövetelik az nem is vallási gyülés hanem kapzsi álszentek akik a hívőket verik át, tehát ők azok az ateisták."


Tipikus fanatikus vallásos hozzáállás. Aki nem úgy vallásos ahogy én azt elképzelem, az ateista, és mivel én a hívőket csupa feddhetetlen erkölcsűnek képzelem el, minden, ami kicsit is rossz az ateista.

2012. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/148 anonim ***** válasza:
61%

11:37 ezt vitatnám. Nem arról van szó,hogy én direkt módon egyháznak fizetek. Arról van szó,hogy az állam a beszedett adó egy részét az egyházak támogatására használja fel.

[link]

Azt nem tudom pontosan,hogy ezen felül is kapnak egy bizonyos összeget,de lehetségesnek tartom.

2012. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/148 anonim ***** válasza:
25%

ma 12:30 Azt nem is tudjuk ahogyan sokmindent nem tudunk. Nem kell járni templomba, hogy higyjél Istenben. Az ateista gyökerestől ateista.

ma 12:02 Ki vagy te, hogy megítélsz? Talán a te szavaid igazak? Akkor világosíts fel. Egy hívő átveri hívő társait? Te azt mondod nem ateista aki átveri. Hát ki az, ha nem? Egy Isten hívő elvárja, hogy adja neki a pénzét, mert ő gazdag akar lenni? Miket beszélsz te? Hogy ítélkezel? Ki vagy te? Én meghallgatlak téged.

2012. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/148 anonim ***** válasza:
72%

Vagyok, aki vagyok. :M


Persze, hogy megítéllek, mikor kijelented, hogy a vallásosok erkölcsileg tökéletesen hibátlan emberek és bárki aki nem az, az ateista.

Van egy hírem. Te bizony ateista vagy, mert fölényeskedsz és arrogáns vagy, ítélkezel mások felett, pedig ez állítólag Isten dolga, tehát az erkölcsileg nem vagy feddhetetlen.

2012. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/148 anonim ***** válasza:
75%
Az erőszakos bizonyítás nemcsak az ateisták jellemzője. Minden hitrendszerben vannak fanatikusok, akik agresszívan bizonygatják a saját igazukat.
2012. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/148 anonim ***** válasza:
28%

Hát akkor csak nevetni tudok rajtad:) Egy, nem jelentettem ki, hogy tökéletes bárki is. Kettő, már pedig elítéltél és ki is jelentetted, hogy ateista vagyok mikor nem igaz. Jösz itt a feddhetetlen szöveggel és ítélkezel. Én is olvasom a Bibliát képzeld és ajánlanám neked Jób könyvét. Nevetségesen megítélsz és teszed az agyad, hogy arrogáns vagyok. Kérdésemre nem feleltél, de továbbra is ítélsz. Jogtalanul te nézzel le engem azaz arrogáns vagy te.


Jób 4,5

Most, hogy rajtad a sor, fáraszt? Amikor téged ér csapás, megzavarodsz?



Jób 4,6

Nem ad bizodalmat istenfélelmed, és reménységet feddhetetlen utad?



Jób 4,7

Emlékezz csak: pusztult-e el valaki ártatlanul, és irtottak-e ki valahol becsületes embereket?



Jób 4,8

Ahogyan én láttam, a hamisságot szántók és a vészt vetők ugyanazt aratják.

2012. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!