Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok ateista miért akarja...

Sok ateista miért akarja olyan erőszakosan bebizonyítani, hogy Isten nem létezik?! Honnan tudja, látta, érzékelte?! Van bizonyossága? Ha nincs, akkor miért jár a szája?!

Figyelt kérdés

2012. jan. 27. 20:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/148 anonim ***** válasza:
74%

"Ja holnap buum belénk jön-.- ekkora id***át"


Az az érzésem belekaptunk valamibe, amiről gőzöd sincs. Remélem nem akarsz te is új tudományt teremteni és megmagyarázni azt amit nem lehet, ma már belefutottam valakibe, aki a WC kagyló és az állatok közötti vélt hasonlóságokból akart tudományos következtetést levonni. Egy nap egy ilyen épp elég.

2012. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/148 anonim ***** válasza:
85%

Szóval a vallás bíztatta őket ember ölésre? Éljen az szeresd ellenséged szlogen.


Kis valóság darab Moszkvába hideg van. Jóval hidegebb mint Németországba főleg télen. EZt a németek nem bírják az oroszok meg akár napoznak is benne.

2012. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/148 anonim ***** válasza:
77%

"Mikor lett az a hősies hadsereg amely csak Belinnél ált meg? Amikor a vörös hadseregben engedélyezték azt hogy a katonáknál imakönyvek, szent képek, ikonok legyenek, amikor Sztálin nyilvánosan az ortodox egyház segítségét kérte, és ígéretet tett a vallásszabadságra."


Nem. Akkor amikor Sztálin megtudta, hogy Japán nem őket fogja támadni, hanem az USA-t, és nyugatra vezényelhette a hadosztályait. A vörös hadsereg visszaszorítása sem német győzelem volt, hanem tervezett visszavonulás. Persze ez is csak történelmi tény, szóval ha szemben áll a vallásos meggyőződéssel, akkor nyugodtan el lehet vetni...

2012. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/148 izidorkata ***** válasza:
23%

ezek valóban történelmi tényeknek tűnnek, de az is tény hogy nem egészen lehet tervszerű visszavonulásnak nevezni a Barbarossa hadműveletben tanúsított fejvesztett menekülést, és káoszt.

42 tavaszán... az igen, azt hiszem képessek voltak pár hétalatt beüzemeltetni egy komplett gyárat az uralon túl.

Az ortodox egyháznak akkor is nagy szerepe volt, persze a legismertebb dolog az hogy az emigráns orosz egyház gyűjtéséből fejlesztették ki, és kezdték el gyártani a módosított t-34-est, a t-34/85-öst

2012. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/148 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező: én több istenben hiszek.

Te mint hívő ember be tudod bizonyítani, hogy több isten nem létezik?

2012. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/148 anonim ***** válasza:
83%

Ateista vagyok, de egyetlen hívő ismerősömnek sem kezdtem bizonygatni, hogy nem létezik, meg hasonlók... Addig tiszteletben tartom a véleményemet, amíg ők is tiszteletben tartják az enyémet.

Viszont szerintem fordítva igaz, egy ateista sem áll ki a sarokra hogy embereket szólítsanak le, vagy csönget be hétvégén lakásokba, hogy Darwint népszerűsítsék. Metrón nyomtak az én kezembe, egyszer meg a lányom kezébe szórólapot, a nő hozzá is tette, tessék, olvasgass Jézusról.

2012. jan. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/148 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)


Köszönöm újfent válaszaitokat!


Először is azzal kezdeném, hogy nem akartam senkit

sem megbántani azzal a kijelentésemmel, hogy az ateizmus egocentrikussá, néhol önzővé tesz! Tényleg nem, de

attól még ez az igazság, ha tetszik, ha nem!

Én csupán tényeket közöltem, ennyi az egész!

De akinek nem inge, ne vegye magára!

Én a válaszomban senkit nem neveztem meg,

senkit sem bántottam meg, én egyszerűen csak

általánosságban beszéltem az ateista életmódról,

dehogy ezt valaki magára vegye, az is az ő dolga!


Ennyi. Köszönöm!

Ám a durva megjegyzéseket

nem tűröm, válogasd meg a szavaid, kérlek!

Ez nem kocsma..

2012. jan. 29. 02:19
 48/148 hollófernyiges ***** válasza:
64%

"Jósolj meg bárki is valamit és meglássuk mennyire találja el."

Oké, ezennel megjósolom hogy Budapest helyén háromezer év múlva nem fognak lakni :)

De van olyan jóslata a Bibliának ami nem jött be, Jézus pld ezt mondta (Máté evangéliuma):

28. Bizony mondom néktek: Azok között, a kik itt állanak, vannak némelyek, a kik nem kóstolják meg a halált, a míg meg nem látják az embernek Fiát eljőni az ő országában.

De lehet hogy ott követték el a hibát hogy túl hamar írták le amit mondott, nem évszázadokkal később vették be a Bibliába mint Ézsaiást, akkor amikor Babilont már lerombolták, és hát utólag jósolni könnyű.

2012. jan. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/148 hollófernyiges ***** válasza:
75%

Először is azzal kezdeném, hogy nem akartam senkit

sem megbántani azzal a kijelentésemmel, hogy a katolikusság pedofillá, néhol kegyetlenné tesz! Tényleg nem, de

attól még ez az igazság, ha tetszik, ha nem!

Én csupán tényeket közöltem, ennyi az egész!

De akinek nem inge, ne vegye magára!

2012. jan. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/148 izidorkata ***** válasza:
20%

gratulálok ehhez a kommenthez:


,,Kedves kérdező: én több istenben hiszek.

Te mint hívő ember be tudod bizonyítani, hogy több isten nem létezik?"


na kedves kérdező, mit válaszolsz erre?


más: sok emberen valóban nem látszik hogy hívő lenne, és a felebaráti szeretet parancsát követi.


jó lenne modernizálni az irgalmas szamaritánus példabeszédét: pl. egy részeg, bevizelt hajléktalan fekszik az utcán minusz 10 fokba, elmegy melette az egyik gyulekezet kovetője, aztán egy kis meg egy nagy egyház követője, aztán egy felvilágosult ateista humanista, aztán meg Maris néni plattyog haza a templomból, ki az aki megpróbálna tenni valamit ezért a szerencsétlenért?

2012. jan. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!