Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok ateista miért akarja...

Sok ateista miért akarja olyan erőszakosan bebizonyítani, hogy Isten nem létezik?! Honnan tudja, látta, érzékelte?! Van bizonyossága? Ha nincs, akkor miért jár a szája?!

Figyelt kérdés

2012. jan. 27. 20:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/148 anonim ***** válasza:
42%

"Egy, nem jelentettem ki, hogy tökéletes bárki is."


Csak azt, hogy aki nem az, az ateista vallásosnak álcázva.


"Kettő, már pedig elítéltél és ki is jelentetted, hogy ateista vagyok mikor nem igaz."


Persze, hogy el, nem is tagadtam le.


"Kérdésemre nem feleltél, de továbbra is ítélsz. Jogtalanul te nézzel le engem azaz arrogáns vagy te."


Csakhogy nekem nem kell megfelelnem a bibliai (sem más) isten elvárásainak. :)

Csak mosolygok rajtad, hogy te akarod eldönteni, ki vallásos és ki nem.

2012. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/148 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki abban hisz amiben akar. Aki elítél valakit azért mert hisz/nem hisz az roszzul teszi. Én nem vagyok vallálsos, ami természetesen nem jelenti azt hogy ateista vagyok csak egyszerűen nem tudok hinni és erre meg van a saját okom, hogy miért. Soha nem próbáltam lebszélni senkit a hitéről.

Ez kicsit olyan mint mikor a dohányzókat cseszegetik. Én nem dohányzok, de próbáltam cigit és "ízlett is", de nekem volt egy elvem, hogy nem fogok dohányozni és nem így nem is szoktam rá. Persze az már más dolog, hogy nem is engedhetném meg magmanak.

A világunk túl tág ahhoz, hogy biztosan állítsuk azt hogy vmi van vagy nincs.

Szóval a lényeg az hogy senkit se szabad elítélnünk.

2012. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/148 anonim ***** válasza:
11%

"Csak azt, hogy aki nem az, az ateista vallásosnak álcázva."


Ez már kavarás tudsz róla? Kiforgatod szavaim vagy csak nem tudtad értelmezni amit írtam. Akkor te mosolyogsz?:) Hát ezekre a kérdésekre tudtál felelni?->"Egy hívő átveri hívő társait? Te azt mondod nem ateista aki átveri. Hát ki az, ha nem? Egy Isten hívő elvárja, hogy adja neki a pénzét, mert ő gazdag akar lenni?"

Nem érdekel mit írsz, mit gondolsz addig míg nem tudsz ezekre értelmesen válaszolni. Ennyi

2012. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/148 anonim ***** válasza:
33%

"Egy hívő átveri hívő társait? Te azt mondod nem ateista aki átveri. Hát ki az, ha nem? Egy Isten hívő elvárja, hogy adja neki a pénzét, mert ő gazdag akar lenni?"


Mivel eleve úgy definiálod a hívőt, hogy nem vágyik a pénzre és nem veri át társait, míg aki hívő de átveri a társait és pénzt kér az vallásosnak álcázott ateista, a kérdéseid már eleve értelmetlenek. Minek is válaszolnék rájuk?

2012. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/148 anonim ***** válasza:
13%

Mi van??? Mit hordasz itt össze?? Tényleg kiforgatod a szavam. Nem foglalkozom veled.

Ám a többiekhez: a Bibliában is vannak jóslatok és olyanok is amik megtörténtek. Mint például Ézsaiás könyvében, hogy Babilonban senki nem fog letelepedni és lásd senki se mai napig. Meg ha véletlen szerű lenne ez az egész akkor hogyan lehet olyan pontos a világegyetem? Szabályos forgás a nap körül, valamint a hold is. Nem véletlen:)

2012. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/148 hollófernyiges ***** válasza:
79%

"Babilonban senki nem fog letelepedni és lásd senki se mai napig."


Mint ahogyan az akkori városok 99%-ban sem, igaz róluk nem is szólt jóslat.

2012. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/148 anonim ***** válasza:
23%
Hát a jóslat lényege, hogy eltalálja vagy sem és eltalálta. Jósolj meg bárki is valamit és meglássuk mennyire találja el. Mondjuk Budapest lakhatatlan lesz örökkre. Mennyi esélye van ennek a kijelentésnek? Lehetne más várost mondani, lehet világbéke lesz örökkre, lehet pont csak Budapest marad meg. Tudjuk előre mi lesz? Nem egyszerű úgy jósolni, hogy be is jöjjön és főleg nem olyat ami sokáig úgy is marad. Abban az időkben sem 100 ember élt és nem tanya volt. Babilon egy nagy erős város volt.
2012. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/148 anonim ***** válasza:
66%

"Meg ha véletlen szerű lenne ez az egész akkor hogyan lehet olyan pontos a világegyetem? Szabályos forgás a nap körül, valamint a hold is."


Nem is olyan szabályos, mint ahogy te azt elképzeled. :)

2012. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/148 anonim ***** válasza:
3%
Ja holnap buum belénk jön-.- ekkora id***át
2012. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/148 izidorkata ***** válasza:
33%

egy kis történelmi adalék:

A vörös hadsereg elég csúfossan viselkedett a masodik vh. elején.

Pedig létszám fölényben és technikai fölényben voltak.

Még a német tábornokok is elismerték hogy a szovjetek fegyverzete hatékonyságban semmivel sem maradtak el, sőt hatékonyabbak voltak, nem is beszélve a létszámfölényről, de .., a németek szinte átgázoltak rajtuk egész Moszkváig. Mikor fordult meg a helyzet?

Mikor lett az a hősies hadsereg amely csak Belinnél ált meg? Amikor a vörös hadseregben engedélyezték azt hogy a katonáknál imakönyvek, szent képek, ikonok legyenek, amikor Sztálin nyilvánosan az ortodox egyház segítségét kérte, és ígéretet tett a vallásszabadságra. Nos utána lett a gyámoltalan, tunya vörös-hadseregből a rettenhetetlen vörös hadsereg. A háború után persze az egész nemzet símán átlett b..va, és visszaált az agymosott, diktatúra gépezet.

De épp a harcok tanúságosak voltak. Szóval az embereknek sokat jelent ha szabadon, bántódás nélkül hihetnek abba amibe hinni akarnak, azért igen nagy áldozatot is képessek hozni önként.

Az nagyon el veszi a kedvét az embereknek ha rá akarnak valamit erőltetni, ha erőszakossan az még a jobbik eset, roszabb ha manipulálással, sujkolással, győzködéssel.

Azokat a hívőket és hitetleneket nem szeretem akik nem tudják elfogadni az embert olyannak amilyen hanem rá akarják tukmálni a saját világképük.

Sehol nem olvastam olyat hogy Jézus győzködte volna az embereket. Inkább olyasvalamit mondott hogy ,,akinek van füle halja..."

2012. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!