Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Vallások elavultak, de...

A Vallások elavultak, de miért is akarják őket modern dolgokkal megmagyarázni?

Figyelt kérdés

Példa képen régen a Bibliát szó szerint vették és minden szavát igaznak titulálták, még a jelenések könyvét is. Most viszont már mindennek rejtett értéke van meg tanulsága.


Tele pakolják mai hasonlatokkal,hogy azt a modern ember is megértse pedig kézenfekvő,hogy azt egy kb 1000-2000 évvel ez előtti embernek írták.


2012. febr. 5. 00:54
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/115 anonim ***** válasza:
73%
A második idézetre reagálva rögtön fel is soroltam párat. Bár kifelejtettem a szűzen fogantatást. Az abszolút kedvenc.
2012. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/115 anonim ***** válasza:
23%

Vidiripi


Aki egyet ért azzal hogy Isten teremtette a mindenséget ,annak nem hazugság az hogy szűzzen esett teherbe Mária.


Csak azért mert te úgy gondolod hogy ez nem hazugság az nem jelenti azt hogy így is van.

2012. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/115 anonim ***** válasza:
24%

". Mert ha alapjából véve hibás a világnézeted,

Akkor elhiszel lehetetlen dolgokat.Ezt csinálod."


Miért hinnék el hihetetlen dolgokat,amikor innentől kezdve már csak hit kérdése? Neked nincs keresztény hited,és éppen ez az,ami lehetetlenné tegye előtted az olyan dolgokat,mint Isten létezése. Te neked meg olyan hited van,amit a tudományba vetsz,és te meg azt a sok hülye elméletet meg baromságot fogadod el,márpedig az szerintünk lehetetlen. Például érdekes,hogy a Világegyetem olyan komplikált,hogy az már félelmetes,vagy hogy ha megnézed az evolúció elleni érveket,akkor az is furcsa,hogy eljutott odáig a folyamat,hogy emberek lettünk,és persze ez mind csak a véletlen lenne? Mert én nem hinném. És még nem is beszéltünk arról,hogy Világszerte nagyobb csoport emberek terjesztették a saját nézeteiket és vallásaikat,könyvekre vetve,és mégsem terjedt el,annak ellenére,hogy a Bibliát egy nagy nemzetség igen kevés kiváltságosa vetette papírra,és nem csak hogy tökéletes lett,de azóta a Világ minden szegletébe eljutott,és mind a mai napig megáll a lábán,sőt,a tudomány fölé mered,és ez még csak a jéghegy csúcsa,ha Jézust,vagy Istent tekintsük.


"Persze, meg a halak maguktól kiugranak a vízből, a vízből meg különben is bor lesz, csak úgy meggyullad egy bokor, többszáztrilliárd tonna víz önti el a bolygót a semmiből, feltámadnak a holtak, és így tovább... Milyen érdekes, hogy amióta a technikai háttér adott az ilyenek dokumentálásához, azóta nincsenek csodák. Vajon miért?


Ha valaki mindenható,aki az egész Világmindenséget alkotta,akkor annak ezek micsodák?


"Miért ne hazudhatna akárki akármit? Erre épül a kereszténység is, de legalább te bevallod."


Én nem azt mondtam,hogy arra épül. És erre egyébként is mi a bizonyítékod?


"Én meg kijelentem, hogy ez egy hazugság. Nabumm. Valójában fingod sincs, ki mit tart be."


Ezek szerint neked nincs...


"Tökéletes baromság. Talán az összes könyvben nincs annyi hazugság összesen, mint a Bibliában egyedül, de te azért higgyél csak el minden szót."


Ez már csak a hiten múlik,ha alapból olyan hibás az életfelfogásod,hogy csak az történik meg,mit látsz,akkor neked ez biztosan lehetetlen,mert nincs hited.


"Csak az a kár, hogy ezt utólag vetették papírra."


Igen,akkor érdekes,hogy a legújabb tudományos kutatások ennek ellent mondanak.


"Ha én megígérem most 2012-ben, hogy a World Trade Center összedől, én vagyok Isten?"


Nem,Isten bölcs,szeretetteljes,és nem egy p*cs.

2012. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/115 anonim ***** válasza:
32%

"Te neked meg olyan hited van,amit a tudományba vetsz,és te meg azt a sok hülye elméletet meg baromságot fogadod el,márpedig az szerintünk lehetetlen."


Egy meg egy Istennek is kettő, de ha leszopod magad, akkor is kettő marad, és nem három. Hihetsz akármiben, de attól még a lehetetlen lehetetlen marad, vallástól, tudománytól függetlenül.


"és persze ez mind csak a véletlen lenne? "


Igen. Na és?


"Mert én nem hinném."


Mintha az megváltoztatná a világot, hogy te elhiszel valamit, vagy nem.


"azóta a Világ minden szegletébe eljutott,és mind a mai napig megáll a lábán"


Akárcsak a Gyűrűk Ura, de attól még ami benne áll, az nem lesz igaz.


"a tudomány fölé mered"


A hülyeség mered egyedül a tudomány felé. Majd ha a Biblia segítségével meg lehet tervezni egy számítógépet, akkor elhiszem, addig meg a fizika és matematika marad az igaz, a Biblia pedig hazugság.


"Ha valaki mindenható,aki az egész Világmindenséget alkotta,akkor annak ezek micsodák? "


Ha. Ha. Ha mindenható. Mutass egy mindenható élőlényt. Ja nincs? Megbeszéltük...


"És erre egyébként is mi a bizonyítékod? "


Az, hogy lehetetlen dolgokat állít.


"Ezek szerint neked nincs... "


És nem is imádkozom a képzeletbeli barátomhoz, mint a skizofrének tömegei.


"Ez már csak a hiten múlik"


Az csak az egyén butaságának fokától függ, hogy mekkora hülyeséget hajlandó elhinni.


"Igen,akkor érdekes,hogy a legújabb tudományos kutatások ennek ellent mondanak. "


Forrás természetesen nincs...


"Nem,Isten bölcs,szeretetteljes,és nem egy p*cs."


Persze, de ez nem válasz a kérdésre.

2012. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/115 anonim ***** válasza:
65%

"Egy meg egy Istennek is kettő, de ha leszopod magad, akkor is kettő marad, és nem három. Hihetsz akármiben, de attól még a lehetetlen lehetetlen marad, vallástól, tudománytól függetlenül."


Amikor Jézus visszatért a Mennybe,azt mondta,hogy ő velünk lesz a Világ Végezetéig,amíg el nem jön az az idő. Tehát ha megmutatná magát,nem lenne értelme a hitnek,ami mindenkinek próbája. Így Isten nem mutatkozik meg,amíg el nem jön a Vég. A Jelenések könyve is azért írta,hogy Isten azért beszél szimbólumokban a Jelenések könyvében,mert aki nem hisz,az ne is higgyen azok alapján,amik a Bibliában le vannak írva,mert az egyenlő lenne azzal,hogy Isten megmutatja magát. Magyarán Isten pont annyi dolgot adott meg,amennyi elegendő ahhoz,hogy higgyünk,és ha te ezzel nem vagy képes élni,akkor ha leszopod magad sem lesz igazad.


"és persze ez mind csak a véletlen lenne? "

Igen. Na és?"


Na éppen ez az,ahogy elnézem,halvány fingod sincs az egészről. Ennyi erővel én is írhatnám,hogy Na és,aztán meg fogadd el válaszként.


"Akárcsak a Gyűrűk Ura, de attól még ami benne áll, az nem lesz igaz."


Igen,csakhogy a Gyűrűk Ura egy nem létező Világra épít,nem létező karakterekkel,és filmrendezők készítették. Isten ezzel szemben a Bibliában olyan válaszokat adott,amik,ha akarod,ha nem,vagy ha hiszed,ha nem,milliószor egy idétlen film felett állnak mind logikában,mind válaszban,így nem hiszen,hogy a Biblia ellen egy filmet kéne felhoznod...


"A hülyeség mered egyedül a tudomány felé. Majd ha a Biblia segítségével meg lehet tervezni egy számítógépet, akkor elhiszem, addig meg a fizika és matematika marad az igaz, a Biblia pedig hazugság."


A Biblia nem azért íródott,hogy szórakozni tudj,hanem azért,hogy felvilágosítsa az embereket arról,hogy mi is a valóság. Majd ha a tudomány segítségével tudsz írni egy ilyen Hatalmas hatású,és mind máig jó két milliárd embert magához vonzó könyvet,amit méghozzá 16 évszázadig írsz hiba nélkül,akkor majd cseveghetünk azon,hogy mit lehet a tudománnyal,és mit nem.


"Ha. Ha. Ha mindenható. Mutass egy mindenható élőlényt. Ja nincs? Megbeszéltük..."


Mint már írtam,Istennek nem célja megmutatnia magát amíg el nem jön az ideje ismét. Ja? Szóval megbeszéltük...


"Az, hogy lehetetlen dolgokat állít."


Igen,de továbbra is csak a saját életnézetedhez képest,ami a "hiszem ha látomra" alapoz,amit az Újszövetségben is ellenzett Jézus:Hittél,mert láttál. Boldogok,akik nem látnak, mégis hisznek!(Jn.20,24-29)


"És nem is imádkozom a képzeletbeli barátomhoz, mint a skizofrének tömegei."


Szóval lenézed az embertársaidat,skizofrénnek nevezve őket,csak azért,mert másban hisznek,mint a te romlott elméd.


"Az csak az egyén butaságának fokától függ, hogy mekkora hülyeséget hajlandó elhinni."


De vedd már észre,hogy alapos okod van arra,hogy elhidd!


"Forrás természetesen nincs..."


Jó pár könyvet és oldalt tudok ajánlani. Többek között:"Az Élet-Hogyan Jött Létre?","Van-e Teremtő,aki törődik veled?",vagy,mivel gondolom,hogy nem fogsz máris a könyves boltba szaladni,hogy megvedd,itt egy oldal,és okulj: [link]


"Persze, de ez nem válasz a kérdésre."


Azt kérdezted,hogy ha megígéred,hogy leomlik a World Trade Center,akkor Isten leszel-e.Igen,csakhogy a Bibliai próféciák a megírásukkor lehetetlennek tűntek,mégis teljesedtek,méghozzá nagyon részletes pontossággal,és arra,hogy ezt utánuk jegyezték le,nincs bizonyíték. Ugyanakkor olvasd csak el a Jelenések könyvét,és értelmezd,majd meglátod,hogy jó sok dolog van benne,amik ma nagyon is valószínűvé válnak,hogy megtörténjenek,holott kétezer éve írták. Persze mint már mondottam,értelmezd,mert az evangélium írja:Hogy beteljék a mit a próféta szólott, mondván: Megnyitom az én számat példázatokra; és kitárom, amik e világ alapítása óta rejtve valának. Mt 13:35. Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek, hogy nézvén nézzenek és ne lássanak; és hallván halljanak és ne értsenek, hogy soha meg ne térjenek és bűneik meg ne bocsáttassanak. Mark 4:11-23

2012. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/115 anonim ***** válasza:
34%

Vidiripi


"A hülyeség mered egyedül a tudomány felé. Majd ha a Biblia segítségével meg lehet tervezni egy számítógépet, akkor elhiszem, addig meg a fizika és matematika marad az igaz, a Biblia pedig hazugság."


A biológia is egy tudomány ág de a segítségével nem tudsz megtervezni egy számítógépet. Vedd figyelembe azt a tényt hogy nem azt a területet vizsgálja ami egy számítógép megépítéséhez kell. Viszont adhat ötleteket 1-2 technikai újításhoz. (az agy vizsgálata révén)

A biblia az embereknek íródott s így értelem szerűen olyan dolgok vannak benne amelyeket a mindennapi életben tudsz használni. S mind ez a Teremtő szerinti formában tehát hogy ő mit tart helyesnek.


"És nem is imádkozom a képzeletbeli barátomhoz, mint a skizofrének tömegei."


Nem vagy tisztában ennek a szónak az értelmével.

"A skizofrénia vagy szkizofrénia ([görög > latin]: schizophrenia) vagy hasadásos elmezavar kóros állapot, a gondolatok, érzések és cselekedetek közötti összhang felbomlása. A szó a görög szkízis (»hasadás«) és phrén (»lélek«) szavakból származik. Az ennek nyomán elterjedt "tudathasadás" kifejezést tévesen használják a skizofréniára és disszociatív személyiségzavarra is, összekeverve a két fogalmat. A valóságban a skizofrénia nem azonos a többszörös személyiséggel."



Róma 1:19 Mert ami megismerhető az Istenből, az nyilvánvaló előttük, mivel Isten nyilvánvalóvá tette számukra. 20 Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható.....


A tudósokat lenyűgözi az általuk vizsgált világ mégsem ismerik fel hogy az nem a véletlen folyamán jött létre.

Ennyi véletlen nem lehetséges. Ez tervezett dolog.

2012. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/115 anonim ***** válasza:
65%

"Amikor Jézus visszatért a Mennybe"


Mármint a mesében? Ha kérhetném, tényekkel próbálj érvelni, mert különben én is nekiállok érvelini Thor vágtatásával az égbolton.


"Így Isten nem mutatkozik meg,amíg el nem jön a Vég."


Nem mutatkozik meg, mert nem létezik. Ha tudsz a létezésére valami kézzelfogható bizonyítékot felmutatni, majd akkor vegyük elő a témát.


"Na éppen ez az,ahogy elnézem,halvány fingod sincs az egészről. Ennyi erővel én is írhatnám,hogy Na és,aztán meg fogadd el válaszként. "


Ezt pedig abból szűrte le Mr. Sherlock, hogy?


"Igen,csakhogy a Gyűrűk Ura egy nem létező Világra épít"


Akárcsak a Biblia.


"hogy felvilágosítsa az embereket arról,hogy mi is a valóság. "


Ehhez képest csupa olyan dolog van benne, ami a valóságban nemlétezik.



Áh, nem is válaszolok a többire, egy álomvilágban élő zakkant vagy.

2012. febr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/115 anonim ***** válasza:
0%

Nah még egy inzultust azért visszautasítanék:


"Szóval lenézed az embertársaidat,skizofrénnek nevezve őket"


Nem nézem le a skizofréneket, és más beteg embereket sem. Kezelésre szorulnak, legfeljebb sajnálni tudom őket.

2012. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/115 anonim ***** válasza:
46%

"....


Persze, meg a halak maguktól kiugranak a vízből, a vízből meg különben is bor lesz, csak úgy meggyullad egy bokor, többszáztrilliárd tonna víz önti el a bolygót a semmiből, feltámadnak a holtak, és így tovább... Milyen érdekes, hogy amióta a technikai háttér adott az ilyenek dokumentálásához, azóta nincsenek csodák. Vajon miért? ..."


Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész


8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik."


"....Nem mutatkozik meg, mert nem létezik. Ha tudsz a létezésére valami kézzelfogható bizonyítékot felmutatni, majd akkor vegyük elő a témát. ..."


Ha, sajat magad mind EMBER , amelyek csodalatosan, vagy teremtve ,nem egy bizonyitek, hogy Atyad / Teremtod letezik !

[ fizikailag !

a pszihikai eletunk meg csodalatosabb ! mikkor igazabol - osszinten - tisszta szivbol szereted ferjeded ( az en esetemben ) latod a szellemi CSODAT is ! , hogy valojaban, ahogy a Biblia megirta : kettobol EGY test lesz, ez egy kulonleges , csodalatos erzes ! amitt a sexel, sex utan nem erezhetsz ! ...]


akkor, valojaban, lehet, semmi nem gyozhet meg letezeserol ! meg ha meg is jelenne eloted, csak nem hinnel benne gondolom...sajnos....


"...legfeljebb sajnálni tudom őket....."


en is hasonlon erzek most irantad ! , hogy nem latod a csodalatos - tokeletes ( = hiba nelkul ) - szepseget a : termeszetben, novenyekben, allatokban .

Mert ha latnad nap mind nap, a tokeletes - CSODAT , biztos hinnel Egy Tokeletes, Csodalatos Teremtoben is


De, lehet, majd egyszer ! hinni fosz !

Az elet nagyon erdekes, kepes meggyozni dolgokrol, amibben nem hitel ....

2012. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/115 anonim ***** válasza:
50%

"Nem mutatkozik meg, mert nem létezik. Ha tudsz a létezésére valami kézzelfogható bizonyítékot felmutatni, majd akkor vegyük elő a témát."


Úgy látom van egy kis dücskő a fejedben,mert ahogy elnézem,ha ésszerű érvet mondok,hülyeségnek tartod,ha meg logikai érvet,akkor meg az ésszerűt várod,magadat forgatod ki. Hát igen,erre ez a válasz:A kételkedni akaróknak mindig marad oka a kétkedésre. Akinek van füle a hallásra, hallja.” (Mát 13,9)

Ha neked nincs,akkor ne szépítsd,hogy neked van igazad, mert hidd el,bármilyen okot mondasz, az előbbi két mondat mindet magában foglalja,és innentől kezdve már csak a felfogásodon múlik.Bár így már annyira nem is reménykedek,hogy megérted...

2012. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!