Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Vallások elavultak, de...

A Vallások elavultak, de miért is akarják őket modern dolgokkal megmagyarázni?

Figyelt kérdés

Példa képen régen a Bibliát szó szerint vették és minden szavát igaznak titulálták, még a jelenések könyvét is. Most viszont már mindennek rejtett értéke van meg tanulsága.


Tele pakolják mai hasonlatokkal,hogy azt a modern ember is megértse pedig kézenfekvő,hogy azt egy kb 1000-2000 évvel ez előtti embernek írták.


2012. febr. 5. 00:54
 81/115 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ezt már elmondtad százszor, de arra még mindig nem válaszoltál, hogy hogyan fog ennek hatására több száz vagy ezer méterrel megnövekedni a vízszint.
2012. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/115 anonim ***** válasza:
24%

Vidiripi


Azért nem hiszel Istenben mert nincs elég képzelőerőd.


1. Nem a felszínről beszéltem azt kérdeztem a Föld hány % borítja víz. Repülted már át az Atlanti-óceánt vagy a Csendes-óceánt?

2. Olvastad azt a rész hogy hogyan is zajlott le az özönvíz? Gondolkozz már egy kicsit. Mert eddig csak annyi érvet hoztál fel hogy nincs is annyi víz. Bár ezt a kijelentésedet sem gondoltad át alaposan.

Nézz meg néhány videót a Japán cunamiról. Pedig az meg sem közelíti az özönvizet s így is mekkora pusztítást végzett!

Érvelj! Atissska te is érvelj! (bár korában sem ment igazán)

2012. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/115 anonim ***** válasza:
31%

Én úgy gondolom, hogy voltak dombok, hegyek az özönvíz előtt is, de az özönvíz végén a kőzetlemezek elmuzdulásának hatására sok hegy akkor emelkedett ki. Erre találunk utalást a Zsoltárok könyvében is, hogy a vízözön végén hegyek emelkedtek ki.

Így nem biztos, hogy a Month Everest a mérvadó. De engem nem is érdekel, mivel láthatjuk, hogy még az óceánoknak a mai napig is van forrása, amit megjegyzek elvileg pár ezer éve nem tudtak, de a Biblia mégis említi. Így elképzelhetőnek tartom, hogy akár lehet annyi víz a talajszint alatt, hogy elborítja azt is. De a Biblia alapján nem kellett elborítania, mivel valószínű, hogy akkor még nem is voltak.

2012. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/115 anonim ***** válasza:
71%

"Azért nem hiszel Istenben mert nincs elég képzelőerőd."


Most nagy igazságot mondtál, ide hatalmas képzelőerő kell, akárcsak az unikornisokba vagy tündérebe vetett hithez.


"Mert eddig csak annyi érvet hoztál fel hogy nincs is annyi víz."


Igen. Ezzel már alá is ástam az egész mesédet. Nem elég?


"Nézz meg néhány videót a Japán cunamiról."


Igen, csakhogy a tsunami beálltakor valahonnan eltűnik a víz ahhoz, hogy valahol előteremjen, és nem csak megjelenik a semmiből a vízáram. Egy tsunami levonul igen gyorsan, és nem állóvíz. Sorolhatnám reggelig, hogy miért baromság a példád.


"Érvelj! Atissska te is érvelj! (bár korában sem ment igazán)"


Tőled még mindig nem olvashattuk, hogy honnan jelenik meg annyi víz, mint amennyi az egész földkéreg, de várom továbbra is a következő égbekiáltó baromságodat...

2012. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/115 anonim ***** válasza:
24%

Vidiripi


Azért nem tudod erre a választ mert nem olvastad el a vízözön történetét. Ha elolvasod akkor megkapod rá a választ.

Még jó hogy odaírtam hogy a cunami meg sem közelíti az özönvizet. A pusztítás mértékét akartam vele érzékeltetni.



"Mert eddig csak annyi érvet hoztál fel hogy nincs is annyi víz."


Igen. Ezzel már alá is ástam az egész mesédet. Nem elég?


Nem a ma látható világban kell gondolkodni. Az akkori világot érte ez a csapás. Hogy nézett ki az akkor világ?

2012. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/115 anonim ***** válasza:
71%

"Nem a ma látható világban kell gondolkodni. Az akkori világot érte ez a csapás. Hogy nézett ki az akkor világ?"


Ja bocsánat, azzal nem számoltam, hogy akkoriban mások voltak a fizika törvényei, és a bolygó tömege is nagyobb volt tíz a száztrilliárdodikon tonnával, ami mind víz volt, és csak úgy jött-ment, teleportált. Továbbá a biológia törvényei is teljesen mások voltak, pár egyedből csak úgy hipszhopsz egész populációk épültek fel, magas diverzitással. Elnézést. Hogy erre semmilyen bizonyíték nincs, az már más tészta.

2012. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/115 anonim ***** válasza:
42%

Vidiripi


Semmi gond nem ez az első eset hogy valaki rádöbben arra hogy tévedett.

Igen tévedsz abban hogy akkor mások lettek volna a fizikai törvények meg abban is hogy a Föld tömege jóval nagyobb lett volna mint manapság. Erre semmi nem utal se tudományosan se a bibliában.

2012. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/115 anonim ***** válasza:
35%

"Nem a ma látható világban kell gondolkodni. Az akkori világot érte ez a csapás. Hogy nézett ki az akkor világ?"


Tehát minden ellentmond annak, amit állítasz. De az állításod igaz. Igen, most már értem. Egy kib*szott elmebeteg vagy, ennyi.

2012. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/115 anonim ***** válasza:
42%

Vidiripi


Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi párbajt.


Még azt sem olvastad el hogy a biblia hogyan írja le az özönvizet. Nem vagy felkészült.

Hogy az elmém nem tökéletes azzal tisztában vagyok. Te is tisztában vagy a korlátaiddal.

2012. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/115 anonim ***** válasza:
Igen ezt én is tapasztalom.
2012. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!