Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszik azt a hívők,...

Miért hiszik azt a hívők, hogy az ateisták és nem keresztények egytől egyik züllött, agresszív, szeretetre képtelen emberek?

Figyelt kérdés
Akinek nem inge...
2012. ápr. 24. 07:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%

Beléjük nevelik ezt. A nem igazán hívő gyerekük párválasztásakor is olyanokkal riogatnak h ha nem hívőt vesz el akkor elvált lesz is minden megtörténik ami egy rossz házasságban megtörténhet.

Persze ez a buzgó hívőknél van így, aki csak ímmel-ámmal vallásos az nem foglalkozik ilyesmivel.

2012. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Sághegyi Csaba ***** válasza:
56%
Biztos van olyan, aki ezt hiszi. Én nem. Itt gyakran bukkan fel olyan ateista, aki diliházban látná az összes hívőt. Nyilván ez csak egy réteg, de nem lehet mind ilyen, csak ezek a hangosak itt.
2012. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
És ugyanez igaz az elvakult hívőkre is. Mielőtt regisztráltam volna erre az oldalra, soha nem találkoztam ilyen mértékű utálattal mindkét fél részéről. Meg sok buzgó hívő képtelen elfogadni, hogy aki nem hisz, annak nincs Isten, de attól ugyanolyan értékes ember.
2012. ápr. 24. 16:48
 14/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

66%-os vagyok. Amit írtam hamar le lett pontozva. Pedig semmi sértőt nem írtam. Egyik félre sem.

2012. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Vree ***** válasza:
48%

"Akinek nem inge..."


Bocsánat, ezt úgy gondoltad, hogy majd azok akik így is gondolják itt majd adnak értelmes választ neked? :) Ki válaszolna ha nem a hívők akiket megszólítasz? Ha én ateistaként elkezdeném osztani az észt hogy miért rosszak egyes hívők az nem volna fair play.

2012. ápr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"Ki válaszolna ha nem a hívők akiket megszólítasz? Ha én ateistaként elkezdeném osztani az észt hogy miért rosszak egyes hívők az nem volna fair play."


De nem te vagy az a hívő, akit megszólítottam. Vagytok ti, meg vannak az elvakultak. Itt az oldalon is vannak sokan. A kérdésem hozzájuk szólt, nem hozzátok és nem az ateistákhoz. Ennyire nehéz ezt megérteni? De tudom én, láttok egy kérdést, amiben szerepel a hívő szó, és egyből magatokra veszitek, persze föl vagytok háborodva, holott a kérdés nem is hozzátok szólt. Ilyenkor szoktam elgondolkodni, hogy mennyire rosszak az emberek szövegértésből.

Én pogányként nem tudom, hogy mi jár az elvakultak fejében, azért teszek fel kérdést. Ez így talán érthető, talán nem.

2012. ápr. 25. 06:41
 17/22 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, nagyon mellényúltál: Vree nem hívő. Legalábbis amikor legutóbb olvastam válaszát, még nem volt az. :D

[Megjegyzem, a "normálisabb fajta" ateista, aki nem bunkóskodik, nem játssza az eszét, nem tesz úgy, mintha valami felsőbbrendű lény lenne; és nem az, aki azt hiszi, hogy a hívők úgy általában ostobák és gyengék.]


Szerintem nézz a tükörbe, mert úgy tűnik, te vagy előítéletes és / vagy elfogult, legalábbis a kommentjeid alapján. Továbbá a szövegértéssel kapcsolatban is van mit javítanod neked magadnak is, erre kiváló példa, hogy nem értetted meg Vree kommentjét...


A kérdésedre pedig nem tudok válaszolni, mivel én nem hiszem ezeket.

A turbóateistákkal nem vagyok kibékülve, de nem szoktam általánosítani. Viszont sajnálatos, hogy ők vannak többen ezen az oldalon. Tudod, akiknek a nem nekik szóló kérdésekbe is minden áron bele kell ütniük az orrukat, vagy akiknek csak a szája jár, de nem sokat tudnak felmutatni...


Szép napot. :)

2012. ápr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
Ezt általában erős vallásosok szokták gondolni,a beszűkült,korlátolt világképük miatt.
2012. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek elvakult hívőt, vagyis inkább azt mondanám, hogy elvakultan vallásost.

(Szerintem egy igazi hívő nem ítélkezik, hiszen erre is tanított Jézus, valamint arra, hogy mindenki a maga szemében keresse inkább a gerendát, ne a máséban a szálkát...)


Szóval az én tapasztalatom, hogy vannak nagyon bigott vallásos emberek (én ismerek ilyet), akinek az az elve, hogy mindenki, aki nem vallásos, az elfordult Istentől és meg kell térnie. Na most nekem az sokat elmond, hogy ez az illető rendszeresen nagy nyilvánosság előtt imádkozik (holott a Bibliában éppen ennek az ellenkezője szerepel), és mindig nagyon konkrét dolgokért (ha Istent ismerné, tudná, hogy az ima "nem így működik").

Nem tudom, mennyire érthető ez így, de próbálom egyértelműen kifejezni (bár ez most ítélkezés lesz :) ): szerintem az ilyen "hívő" nem hívő. Követ valamit, vallási dogmákat, amik megmondják neki, hogy mi a jó és mi nem, és nem Istennel keresi a közösséget, nem útmutatást kér, hanem "ő akarja Istent irányítani". Hú, ez most nagyon csúnyán hangzott, de nekem ez az érzésem vele kapcsolatban.

Úgyhogy amikor majd jönnek a lepontozók - mert az ilyen válaszaimat sajnos mindig le szokták pontozni... nem mintha érdekelne különösebben. :)

2012. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Amit a kérdező ír, így szerintem sem igaz, nem hiszik mind ezt, de hogy általában kirekesztőek, az igaz. Nem kell tőlük mást várni, csak amire képesek, és akkor minden rendben.
2012. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!