Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor fogják belátni az...

Mikor fogják belátni az emberek, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Richard Dawkins és Stephen Hawking bebizonyította már, hogy Isten nem létezik.


Például, hogy teremthette volna Isten a teret amikor a tér mindig is létezett?


2012. máj. 14. 18:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
38%

Ma gonosz vagyok, ezért nem írok semmit.


De azért válaszolok. Én és még sokan mások, soha.

Úgy hogy megszoksz vagy megszöksz.

2012. máj. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
20%
Nem biztos hogy van isten, de néha jó hinni valamiben amit hatalmasabbnak hiszünk mint önmagunkat.
2012. máj. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy nincs bebizonyítva. De én hülye vagyok megérteni, hogy páran miért gondolják, hogy bevan. És még nagyobb baromságokat elhisznek. A másik pedig, hogy miért baj, ha valaki hisz benne?

Érdemes lenne utána nézni a dolgoknak és nem a saját primitív kitalációink alapján elítélni minden embert, eszmét.

2012. máj. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
53%
Na, ez két értelmű lett. Úgy értem, miért gondolja valaki, hogy be van bizonyítva az élet keletkezése, az értelme, ha fingja nincs a dolgokról?
2012. máj. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
54%
Soha.Nem is értem,hogy ez miért baszogatja az embereket... engem nagyon nem zavar,hogy vannak akik hisznek és vannak akik nem...ez egy örök háború...és röhejes az a kapálózás mind két félről,akik beakarják bizonyítani,hogy melyik az igaz...nem mindegy? Csak élni kell...
2012. máj. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
75%

"Az anyag mindig is létezett energia formájában. Nem kellett keletkeznie mert mindig is létezett."


Ergo ebből az energiából jelenik meg bármi. Ez az energia kézzel foghatatlan, mondhatni láthatatlan, mivel az a látható, hallható, tapintható, amit anyagnak nevezünk...Ebben az energiában benne kell legyen a tudatosság, hiszen tudatossággal, értelemmel bíró lényeket is megjelenít, ugye az embert. Ha benne van a tudatosság, akkor ez az Energia értelmes, tudatos. Tudatos Láthatatlan Energia, ami mindent megjelenít, ami mindent formál pillanatról pillanatra = Isten.


El lehet gondolkodni, hogy mi az, amit be kellene látni. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
61%

Le vagy maradva néhány körrel, kérdező... :)

Már néhány tévedésedre felhívták a figyelmedet az előttem írók, úgyhogy én "csak" egy kis olvasnivalót mutatok neked:


I. Dawkins kritikák


Who's Afraid of the Big Bad Wolf? Richard Dawkins' Failed Rebuttal of Natural Theology (Peter S. Williams )


[link]


The Big Bad Wolf, Theism and the Foundations of Intelligent Design

A Review of Richard Dawkins’, The God Delusion, (Bantam, 2006)

Peter S. Williams


[link]


Dr. Terry Tommyrot: The Dawkins Delusion


http://www.youtube.com/watch?v=QERyh9YYEis


Peter Williams discusses Richard Dawkins's 'The God Delusion'


[link]


II. Egy tanulmány a tudomány természetéről: John Byl Világnézetek háborúja: a keresztyénség és kihívói (War of the Worldviews: Christianity

and Its Challengers); az angol eredeti a 27., a magyar fordítás a 11. oldalon:


[link]


III. Egyebek:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ja, és még egy megjegyzés: Dawkinst nem csak hívők, hanem még ateisták is kritizálják. Mint ahogyan vannak ateista tudósok is, akik elismerik, hogy nem minden olyan biztos, mint amilyennek sokan hiszik... Csak egy idézet:

"Az evolúció nincsen bizonyítva, sőt bizonyíthatatlan, de hiszünk benne, mert ezzel szemben az egyetlen alternatíva egy Isten teremtői tevékenysége, és az elképzelhetetlen." (Sir Arthur Keith - angol materialista biológus)


Hát válogass kedvedre, és művelődj egy kicsit. :)


Üdv. :)

2012. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
50%
Hiszek Istenben, és akkor mi van?? Most akkor kevesebb vagyok másoknál? Vagy fáj valakinek?? Nem ártok vele senkinek, így hadd legyen már az én dolgom...
2012. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
43%
Ez a "biológus" kerek-perec hülye. Az evolúció már a te fiadnál is megfigyelhető. Ha nem lenne evolúció, MINDENKI úgy nézne ki mint az első nő és férfi.
2012. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
68%

1. Stephen Hawking soha, sehol nem állította, hogy a tér mindig is létezett.


2. Stephen Hawking azt állítja, hogy nincs feltétlen szükség egy teremtőre a világ létrejöttéhez.


3. Richard Dawkinsnak néha kicsit elgurul a gyógyszer, de tudományos munkáival ő sem bizonyította be semminek a nemlétét.


4. Ahhoz, hogy rájöjjünk, hogy a vallások istenei nem léteznek, pedig nem kell sem biológusnak, sem fizikusnak lenni, ami ugyan még nem jelenti azt, hogy semmilyen isten nincs, viszont egészen új kérdéseket vet fel a vallások létjogosultságával és a feltételezett isten világban betöltött szerepével kapcsolatban.

2012. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!