Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a halál után nincs semmi,...

Ha a halál után nincs semmi, akkor miért fél tőle mindenki?

Figyelt kérdés

Orvosnak készülök. Ha az emberi agy leáll, nem érzékeljük tovább a külvilágot, még álmodni sem tudunk, nincs tovább. Mármint tudományilag ez van. De az az állapot olyan, mint amikor aludnánk csak álmok nélkül. Nem érzékelünk semmit, nem vagyunk tudatunknál, nem is fáj semmi. Beszéltem mentősökkel is, és az ő tapasztalataik szerint is minden embert, akit újjáélesztettek azt hitte, csak aludt. Akkor miért fél tőle mindenki?


Mondjuk van egy elméletem: az elmúlástól, a változástól. Szerintetek?



2012. júl. 14. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
53%

Nos kedves felebarátaim.

Valaki írta nagyon helyesen, hogy ha elhisszük, hogy a teremtő képes volt életet létre hozni, embert teremteni, akkor miért ne lenne képes valakinek az életét is vissza adni?

Nos rá tapintott a lényegre,amire én magam is gondoltam.

Mitől mindenható a teremtő, ha ezt nem tudja megtenni?


Jézus pedig bemutatta, nem hobbiból, Hanem pont ezért, hogy a halál, csak egy átmeneti állapot.

A feltámadást ígérte, s tudjuk, Ő nem hazudik.

Kata

2012. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 tél ***** válasza:
32%
Szerintem nincs feltámadás! De a túlvilágban reménykedem. Mert hogyan tudom vissza fizetni Istennek azokat a dolgokat amiket tett velem! Nincs azaz isten akinek a kedvért én vissza jönnék!
2012. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Tél.

Ha nincs feltámadás, akkor Jézus, minek támasztotta fel Lázárt szerinted?

Ha mint írtam Lázár Jézus barátjaként jól érezte magát a "mennyországban" minek kellett vissza hozni ide Őt, hát nem volt jobb neki ott?

A válasz egyszerű.(nem járt a mennyországban)


Mert Jézus bemutatta, ha hiszik majd az emberek, ha nem, hogy lesz feltámadás, és ezt János is Pál is az írásaiban megerősítette.

Sőt maga Pál is támasztott fel halottakat.

Nos ha ilyen maradna a világ, nyilván senki nem akarna ide vissza jönni.

De a teremtőnek az a szándéka, hogy az Ádámi állapotokat vissza fogja állítani, ahova már nem férnek bele, csak azok akik erre méltók, és ott nem kell félni, szenvedni, mert nem emberi uralmak irányítanak, és nem fog senki senkit elnyomni.

Még egyszer ezek amik most vannak, nem fognak megismétlődni, mert ha valaki az új rendszerbe így kezd el élni viselkedni, mint a ma élő gonoszok, ott nem lesz temetkezés, mert az illető, elemeire fog bomlani, vagy is eltűnik mintha ott sem lett volna.

Ezek kemény szavak, de a teremtő, mint eddig sosem, evvel kapcsolatban sem árul zsákba macskát.


*** w08 1/1 6. o. Mi Isten Királysága? ***

. Nem lesz több temetés, halottvirrasztás, temető, hullaház és a mindezekhez kapcsolódó szenvedés. Könyörtelen ellenségünk, a halál, végre le lesz győzve. Isten „elnyeli a halált örökre, és a legfőbb Úr, Jehova letörli a könnyet minden arcról” (Ézsaiás 25:8).

2012. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 A kérdező kommentje:
Nem a fanatikusak véleményére vagyok kíváncsi.
2012. júl. 14. 21:04
 25/80 anonim ***** válasza:
47%

Nos még annyit kedves Tél.

Nincs semmi amivel vissza fizethetnéd.A teremtőnek semmire nincs szüksége, s nem szenved hiányt semmiben.

Ugyan is az örök élet isten KEGYELMI AJÁNDÉKA.

A jelenlegi jó tetteid, és az engedelmességed az amivel bizonyíthatod, hogy szereted.

2012. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
49%

Nos kedves kérdező, légyszi, akkor a 62% válaszomat is nullázd le, mert azt is Én írtam

Kata, egy tanú a sok közül.

Nem vagyok fanatikus, meggyőződésből írtam, a szentírásból,

No persze oda került a teremtő neve, ezért nulláztad le. előtte nem tetted

Lám lám....

2012. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
37%

Nos valaki a nullából 35%-ot csinált.

Kedves nem tanú barátom, te voltál?


Nos van akinek a biblia leírása számít, nem az, hogy ki írta, mert a bibliát a teremtő diktálta, és nem Én, így nem az Én válaszomat nem fogadtad el, hanem az Övét.

Mint Jézus mondaná:

amit mondok, nem az enyém, hanem azé aki küldött engem...

2012. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
38%
Mert bizonyára belenevelték, hogy félni kell, főleg, ha vallásos nevelést kapott.
2012. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 Salx Narval ***** válasza:
100%
Már mások is írták és valahol én is egyet értek velük, ha jobban belegondolok, szerintem is az emberek többsége a halált megelőző szenvedéstől fél, ehhez társulhat az ismeretlentől való félelem is. Még a fájdalom és félelem nélküli elmúlás gondolata sem kellemes, hiszen mindannyian szeretünk élni. Nagyon rossz érzés belegondolni, hogy többet nem láthatjuk azokat a dolgokat, személyeket, amik- akik, eddig fontos volt nekünk.Az sem túl kellemes látni, ahogy öregszünk, egyre gyengébbek, betegebbek leszünk, de ezen még túlteszi magát az ember, mert azért még öreg korban is jó dolog élni, ha ép nem fáj semmi. A vallásos embereknél sincs ez másképp, csak nekik nagy erőt ad a hitük és a remény, hogy jobb helyre, nem a nagy semmibe kerülnek, ahol talán még a szeretteikkel is találkozhatnak. Én így látom.
2012. júl. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
82%

Arra gondoltál kedves kérdező, hogy nem is kimondottan a haláltól félnek, hanem félnek elveszteni azt, amit most önmaguk életének neveznek(legyen az bárki)?

Végső soron az itteni létükhöz, kicsinyes önmagukhoz való ragaszkodás okozza ezt a félelmet, egyszerűen nem akarják elveszíteni önmagukat, mert azt hiszik, hogy elveszthetik.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. júl. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!