Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a halál után nincs semmi,...

Ha a halál után nincs semmi, akkor miért fél tőle mindenki?

Figyelt kérdés

Orvosnak készülök. Ha az emberi agy leáll, nem érzékeljük tovább a külvilágot, még álmodni sem tudunk, nincs tovább. Mármint tudományilag ez van. De az az állapot olyan, mint amikor aludnánk csak álmok nélkül. Nem érzékelünk semmit, nem vagyunk tudatunknál, nem is fáj semmi. Beszéltem mentősökkel is, és az ő tapasztalataik szerint is minden embert, akit újjáélesztettek azt hitte, csak aludt. Akkor miért fél tőle mindenki?


Mondjuk van egy elméletem: az elmúlástól, a változástól. Szerintetek?



2012. júl. 14. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:

Nem létezik ember, aki emlékszik (pszichoanalízis, meg lingvisztikus xy ,stb - elnézést a pszichológusoktól - nélkül ... nem értek hozzá) szóval nem létezik ember, aki emlékszik a születésének fizikai körülményeire, saját tudatára, saját érzéseire. Hogy a magzati létről, vagy a fogamzás pillanatáról ne is beszéljünk! (oké van tudat már akkor is, hiszen bizonyították), de mégsem emlékszik egyetlen ember sem rá természetes módon és magától értetődően és tisztán.

Szerintem ha az emberiség tudata (agya vagy mittudomén, sorry...) már olyan szintű lesz (hiszen állandó átalakulásban vagyunk), hogy erre teljesen természetesen vissza tud emlékezni, akkor triviális lesz a válasz a kérdésre: mi van a halál után?

Bocs, ha nem a kérdésre adtam pontos választ, de szerintem ez lehet a kulcs annak megismerésére, hogy mi lehet a halál után.

(bár az is lehet, hogy a nagy matreriális fejlődés mellett az emberiség szellemisége visszafejlődik??? Talán mégsem...)

2012. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
51%
Vagy az előttem hozzászólónak van igaza, de emellé társulhat az is, hogy a megmenekületlen ember nem tud biztosat a halál utánról.
2012. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező az emberek egyrészt féltik az önvalójukat a megsemmisüléstől másrészt félnek az ismeretlentől-- hisz senki nem tudja mi az igazság annyiféle mese van forgalomban,akkor melyiket lehet elhinni.


A klinikai halálból visszahozottak 99%-a valóban semmire nem emlékszik- különösen ha hamar sikerül visszahozni.

De előfordul ha később és a lélek elég fineszes odafigyelő volt mindenre, akkor vagy egy alagútszerűt lát ahonnan vissza.vissza rántják, vagy egy végtelen Teret érzékel- amikor még bóklászik és rácsodálkozik mindenre ami fogadja, nem érti mit él át, csak azt érzi csodálatos eggyé válik a Térrel és mindennel,és lenyűgözi az hogy érzi a maga létezését a gondolatait-- bár fogalma sincs arról álmodik vagy ébren van vagy egyáltalán mi van, mert nincs rá ideje felfogni azt a fantasztikumot!!


Ha orvosnak készülsz akkor nem árt tudnod, hogy a koma állapotban fekvő emberek se egyformák. Van akit visszavárnak az orvosok és reménykednek mindent megtesznek-- holott soha nem fog visszatérni, mert a lélek eltávozott belőle. Holott az agy működés rendben van.


Aztán ha valaki mérgezés miatt agyhalott lesz, akkor szintén bármit tesznek az illető soha nem lesz élő ember-- viszont a tudata, figyelme visszahozható! Sőt ha fájdalmai vannak érzi, csak nem képes kimutatni.

Ahogy érzékeltem Nála a lélek hibátlanul meg volt.


Ha viszont ilyen komást visszahoztam tudatilag, akkor kinyitotta a szemét, hallotta amit mondtam, figyelt és elsírta magát, hogy szerencsére se a gyerekei se a felesége nem kapott gázmérgezést.-- egy ideig velem volt, figyelte ahogy dolgozok a másik ágynál, majd vonásai megnyugodtak, elaludt pár nap múlva végleg eltávozott.


Ha ott van a lélek energia szálrendszer és az agy is gyógyul akkor hozható csak vissza bárki az életbe.


Volt olyan betegem, magányos idős néni, akinek megállt a szive-- mikor észre vette a többi beteg furcsa fekvését azonnal szóltak. Visszarántottam az életbe-- de addigra átélte azt a csodát, amit már meséltem-- és bizony jól leszidott, hogy miért hoztam vissza, nem kért meg rá. Nem is állt szóba velem amíg még bent volt a klinikán annyira haragudott.


De egyet viszont tudni kell mindenkinek, hogy az életet végig kell élni lehetőleg, na persze becsületesen, hogy a lélek tiszta maradjon és gyorssá, erőssé váljon az életünk folyamán. Csak így éli túl a testhalálát.

2012. nov. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
100%

a semmit sok ember nem tudja feldolgozni, ezért bepánikol

akit újra kellett ébreszteni, az még nem halt meg, az agya az nem állt le.

2012. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
35%

Előző beíró és kérdező


Nem azért, mert az agy nem állt le hanem azért, mert rövid ideig képes a keringés állni csak levegőt kell biztosítani és a szívet mozgásra kényszeríteni mesterségesen, ez akkor is igaz ha valaki agyhalott. ha a sziv beindul, akkor a lélek bármilyen messze van megérzi" és visszatér a testébe sok ezer km -ről is! sőt azt is érzékeli, ha csak a bal kamra mozdul és a jobb nem-- visszatér és egy nagy szikrát ad a szinusz csomónál a jobb pitvarban -- hogy szinte kiugrik az ember szíve a mellkasból.


szóval kérdező ha te orvosnak készülsz nem árt ha ilyet is tudsz.


ezt részben mint intenziv-nővér tudom, a második jobb kamra állását pedig saját magamon tapasztaltam meg-- akkor amikor sok évi kihagyás után jelentkeztem Amerikába a szkeptikusok kísérletére- 1 millió dollárt kaptam volna-- de sajnos akkor már volt egy ritmus zavarom, hogy a jobb kamra csak egyszer húzódik össze egy percen belül -- igy hiába léptem ki sok sok kisérlettel bármilyen messzire bármilyen beteghez a lelkem 200 km-ről is megérezte hogy a jobb karám még mindig áll és egy perc végére visszazöttyent a testembe akkorát ütött a szivemre, hogy majd ki ugrott.


szó-szó lemondtam a kísérletet és sajnos az 1 millió dollárról is ami jó lett volna az unokáim taníttatására életük elkezdésére. ez van

2012. nov. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező az a baj, hogy az emberek de még a vallások de még az orvosok se tudják mi a lélek. Amig valaki nem tudja mi a lélek akkor nem tudja miképp lehet túl élni a testhalálunkat és hová lesz a lélek utána?


Sajnos túl sok szélhámos azt hazudta hogy elhagyta testét amikor mint egy gangeszi hindu törökülésben tetszeleg-- holott nem igaz mindenféle hazug sódert hozzá tettek és igy soha nem értik mi a lélek-- aki nagyon régen megtette az se értette mert ke4vés volt a tudása hozzá még régen.


Tehát a mostani korok tudása és bizony sok évi gyakorlás használata kell hogy az ember érteni tudja na főleg látni önmagát--- mert a lélek öntörvényű és azt tesz amit ő akar kilépés után.


A test-lélek és a gondolati lélek együtt alkotja az ÉN-ünket-- amig a gondolati lélek a testben van, csak halk gondolat-lelkiismeret. Amikor kilép akkor szabad akarat és öntörvényű szálain a parányi ÉN csupán halk óhaj, gondolat figyelem de semmi több csak ha a lélek is akarja amit az ÉN szeretne elérni.


A gondolati lélek és test-lélek együtt okozza az ember pszichés megbetegedését illetve pszichés gyógyulását, nem pedig valamiféle babonaság --átok vagy csoda!

Egyik lélek hat a másikra- oda-vissza.

2012. nov. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
72%
A termeszetkozeli ún. civilizalatlan emberek között sokkal kevesebben félnek a haláltól, vagy egyáltalán gondolkoznak az elmulason. Szerintem azért, mert a kulturajukba be van építve a halal, van, ahol az elhalt torzsfo mumiaszeruseget jó ideig trónra ultetve tartják a törzs egy központi helyen, nem pedig tabu téma az ilyesmi. Ezen túl nap, mint nap találkoznak a halállal, legyen az egy rivális törzs, vagy egy oroszlán által.
2013. márc. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
49%
A gyerekek sem felnek a halatol ha gyogyithatatlan betegek.Ikabb szuleiket feltik a banattol. A halatol valo felelem tanult dolog.
2013. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
26%
Ezzel is egyet ertek.
2013. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
50%

a haldoklo nem fel orul megszabadul testi fajdalmatol.

A hozzatartozo retteg pedig a halal az elet velejaroja ott van mindenhol a szuletseunktol fogva.

Vissza kell adni a meghalas es a gyasz termeszetes letet az embereknek.

Hagyni kell hogy az emberek csaladi korben bucsuzzanak es haljanak meg.

Legyen ujra termeszetes hogy van mikor nem kell es nem is szabad semmit tenni hogy az eletet nyujtsuk halasszuk a halalt.

Bucsuzzunk gyaszoljunk apoljuk aazokat akik elhagyak ezt a vilagot.

Sokszor ott voltam mikor meghalt egy beteg kisbaba felnott az elmult 20 ev alatt.

Hagyni kell elmennni azokat akiken nem segithetunk tisztelettel es szeretettel hagyni kell oket.

Semmi titokzatos vagy felelmes nincs a halalban.Ha lenne az embernek alkalma vegignezni a hozzatartozoja halalat akkor termeszetesebb lenne szamara ez a folyamat.

2013. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!