Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a halál után nincs semmi,...

Ha a halál után nincs semmi, akkor miért fél tőle mindenki?

Figyelt kérdés

Orvosnak készülök. Ha az emberi agy leáll, nem érzékeljük tovább a külvilágot, még álmodni sem tudunk, nincs tovább. Mármint tudományilag ez van. De az az állapot olyan, mint amikor aludnánk csak álmok nélkül. Nem érzékelünk semmit, nem vagyunk tudatunknál, nem is fáj semmi. Beszéltem mentősökkel is, és az ő tapasztalataik szerint is minden embert, akit újjáélesztettek azt hitte, csak aludt. Akkor miért fél tőle mindenki?


Mondjuk van egy elméletem: az elmúlástól, a változástól. Szerintetek?



2012. júl. 14. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 eric_one ***** válasza:
60%

"A kérdező kommentje:


Nem a fanatikusak véleményére vagyok kíváncsi."



1Kor 1,18:

Mert akik a vesztükbe rohannak, azok a keresztről* szóló üzenetet bolondságnak

tartják. Számunkra azonban, akiket az Úr megment, ez az üzenet az Isten erejét jelenti. Ugyanis ezt mondja az Írás*:

„A bölcsek bölcsességét semmivé teszem majd,

az értelmesek értelmét pedig félredobom.” Ézs 29:14

2012. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
54%
Akkor az ostobáké és értelmi fogyatékosoké a mennyek országa, ezek szerint.
2012. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
60%

Mert minden élőlény létezni akar! 14 milliárd éve létezik a (mi) világegyetemünk, 4,5 milliárd éve Földünk, 5 millió éve élt majommal közös ősünk, 50 ezer éve léteznek a maival azonos anatómiai felépítésű emberek.


A születésünk előtti 14 milliárd évet sem éreztük, az utána levőt sem fogjuk.


Aki meg pár ezer éve kitalált, akkor logikusnak tűnő

vallásokban hisz, az egy kicsit gondoljon bele hogy a jelenlegi becsült 93 milliárd fényév átmérőjű világegyetemünkből, 47 milliárd fényév átmérőjűt látunk, 80 milliárd galaxissal, egy tipikus galaxisban 400 milliárd csillag van. A Tejútrendszer galaxisban egy csillag a Nap. (Forrás: Wikipedia)

2012. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 eric_one ***** válasza:
70%

33-asnak!


Jeremiás ezt írta: "Az ég serege (csillagai) meg nem számlálható." Még bámulatosabbak a 147. zsoltár szavai: "Elrendeli a csillagok számát, és mindnyájukat nevéről nevezi. Nagy a mi Urunk és igen hatalmas, s bölcsességének nincsen határa." Tehát a világmindenség Teremtője, az összes csillagnak nevet is adott. Maga a világegyetem is tükrözi annak alkotóját, ezért meghaladja befogadóképességeinket, elképzeléseinket.

2012. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
68%

33-as vagyok, 34-esnek:

Köszönöm válaszod, szerintem is hívő embereknek erős támaszt ad a vallás, jó neked hogy tudsz hinni.

2012. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
25%
Mivel a halal nem termeszetes allapotunk, hanem valamilyen kijavithatatlan hiba fellepo terminalis allapot.
2012. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 eric_one ***** válasza:
68%

35-nek!


A hit Isten ajándéka az Őt keresők számára. A hitet Isten beszéde hozza létre az ember szívében, senki nem keresi magától Istent, hanem Isten az aki vonzza magához az embert. Ezért amikor hallod az Ő beszédét, fontos hogy ne keményítsd meg a szívedet.


Az élet legnagyobb botránya a halál. Mivel a halál mindent értelmetlenné és hiábavalóvá tesz, minden igyekezetünket, erőlködéseinket, szenvedéseinket. Ha az élet csak ennyi hogy megszületünk és meghalunk, és közben tesszük a dolgunkat, akkor elgondolkodtató hogy milyen hiábavaló az egész. Ugyanis egy felfoghatatlanul hatalmas térben, egy nagyon összetett és bonyolult rendszerben vagyunk benne, illetve azok részesei. Ez a rendszer amit alig ismerünk egy csodálatraméltó, értelmet és intelligenciát feltételez. Ha rendszerről ezt feltételezzük akkor hogyan lehet elfogadni hogy a mi életünk pedig egy értelmetlen, hiábavaló élet? Azért ezek szerintem elgondolkodtató dolgok...

2012. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 Sághegyi Csaba ***** válasza:
93%
Noha szilárd a hitem, hogy Istennél van helyem a halálom után, több dologtól is félek. A fájdalomtól, ha fájdalmasan halok meg. Félek attól, és dühös is vagyok, hogy akik engem szeretnek, nagyon szomorúak lesznek ettől. Meggyőződésem, hogy a jelenlegi születés/élet/halál triumvirátus egy átmeneti állapot egy folyamat kellős közepén, amely egy rossz dolog helyreállításáról szól. A rossz dolog ránk való következményei a számomra félelmetesek, szomorúak és dühítőek, annak ellenére, hogy tudom, ennek mind vége lesz.
2012. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
35%

Elég sokan vagyunk ezen a Földön és vannak kutatások a halál utáni életről.Kár hogy csak a mentősökig jutottál el.A test az csak test a Lélek pedig lélek.A Lélek benned lakozik de nem látható ebben a világban.Érzed de nem látod a lelki sérelmeidet és örömeidet.Ez megmagyarázható?Igen.Lélekből vagyunk és érezzük őket.A lelkünket Jézus gyógyíthatja meg ,és ha a lelkünk gyógyul akkor a testünk is általa.Szép dolog az Orvos tudomány de a test romlandó ebben a világban ,nem örök .Bizony félnek attól a világtól amely az örök kárhozatra visz.

Azért jött el Jézus hogy higgyünk abban az Igazságban amelyet tanított....

2012. júl. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
21%

Miért csapjátok be magatokat?

A biblia mint isten szava megadja a válasz mindenre.

(Ezékiel 18:4) . . .. Amely lélek vétkezik, az hal meg.

*** rs 340. o. Szellem ***

Van-e az embernek a test halála után tovább élő szellemi része?

Ez 18:4: „ Amely lélek vétkezik, az hal meg.” (A Kár., az ÚRB és a KNB e versekben a héber ne′fes szót a „lélek” szóval fordítja, tehát kijelentik, hogy ami meghal, az a lélek. Néhány fordítás, amely más helyeken a „lélek” szóval adja vissza a ne′fes szót, ebben a versben az „aki” kifejezéssel él. Így tehát a ne′fes, azaz a lélek, maga a személy, és nem valamilyen anyagtalan rész az emberben, amely túléli a test halálát.)


*** rs 252. o. Lélek ***

Meghatározás: A Bibliában a „lélek” szó a héber ne′fes és a görög pszü·khé′ szavak megfelelője. A szó bibliai használata alapján felismerhető, hogy a lélek szó egyaránt vonatkozik emberre és állatra, vagy az emberi és az állati életre. Sokak szerint azonban a „lélek” az ember anyagtalan vagy szellemi részét jelenti, amely túléli a test halálát. Mások az életelvet értik alatta. Ám e két utóbbi felfogás nem bibliai tanítás.


*** rs 253. o. 2. bek. Lélek ***

3Móz 24:17, 18: „Ha egy ember agyonüt egy emberi lelket [héberül: ne′fes], akkor halállal kell lakolnia. Ha pedig valaki háziállat lelkét [héberül: ne′fes] üti agyon, kártérítést kell adnia érte, lelket lélekért.” (Figyeld meg, hogy lélek jelentésű ugyanazon héber szó fordul elő mind az emberek, mind az állatok esetében.)

2012. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!