Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a halál után nincs semmi,...

Ha a halál után nincs semmi, akkor miért fél tőle mindenki?

Figyelt kérdés

Orvosnak készülök. Ha az emberi agy leáll, nem érzékeljük tovább a külvilágot, még álmodni sem tudunk, nincs tovább. Mármint tudományilag ez van. De az az állapot olyan, mint amikor aludnánk csak álmok nélkül. Nem érzékelünk semmit, nem vagyunk tudatunknál, nem is fáj semmi. Beszéltem mentősökkel is, és az ő tapasztalataik szerint is minden embert, akit újjáélesztettek azt hitte, csak aludt. Akkor miért fél tőle mindenki?


Mondjuk van egy elméletem: az elmúlástól, a változástól. Szerintetek?



2012. júl. 14. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
67%
Az ember az ember a lélek meg lélek. Ha ugyanaz lenne, nem kellene rá másik szó. Nem hallottam még olyan viccet például, ami úgy kezdődött: "Két lélek utazik a vonaton, az mondja az egyik....". Vagy: "az utcán jött velem szemben egy lélek.....". Vagy : lélekszabású majom, stb.
2012. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
100%
Olyan viszont van, hogy egy lélek sem jár az utcán, de az csak a kivétel ami erősíti a szabályt.
2012. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
26%

Nos ez a vers önmagáért beszél, de már rengetegszer le lett írva. Ebből viszont nagyon jól látható, hogy a lélek halandó, nem is lehet más kép magyarázni.


(Ezékiel 18:3, 4) . . .. 4 Íme, minden lélek az enyém. Ahogy az apa lelke, úgy a fiú lelke is az enyém. Amely lélek vétkezik, az hal meg.


*** rs 252. o. 1. bek. Lélek ***

1Móz 2:7: Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké.” (Figyeld meg, hogy nem azt olvassuk itt, hogy az ember lelket kapott, hanem azt, hogy lélek, azaz élő személy lett.) (A héber szónak az a része, melyet itt „lélek”-nek fordítottak, a ne′fes. A Kár. és a Kom. hasonlóképpen fordítja. A Káldi, Kat., ÚRB, KNB azt írják, „élőlénnyé lett”.)

Kata

2012. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
51%

Ez meg egy vers a halhatatlan lélekről. 1-1


Tokaji Márton verse


Reinkarnáció/újjászületés/


Keringve a világ körforgásában.

Hányszor voltál szeretőm, hitvesem

Miért szakít el a sors tőlem hiába,

ha visszatérsz, megfogod kezem.

Sokszor sétáltunk a csillagok között

együtt és külön, külön.

Már többször születtünk újjá mindketten

ezen a földrögön.

Ó, hogy megcsalt az élet bennünket,

s a szép eltünt, mint a Délibáb,

könnyezve koldultunk szerelmet,

mi nem volt más, mint ámítás.

Esküdve tettünk fogadalmat,

hogy csak te és senki más.

Gyötrődve vergődtünk álmainkban

és sírtuk át az éjszakát.

Eltemettük forró vágyainkat,

lelkünkben érezve, hogy vérzik szívűnk.

Hányszor lesz porrá a testünk,

ha az öröklétezésben mindig újjászületünk.

A világ szédítő körforgásában

keresve egymást szüntelen.

Élünk szenvedünk, térben és időben,

ha nem fogod kezem kedvesem.


(önmagáért beszél)

2012. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
26%

Nos ez nem a teremtő isten szava.

Ez egy ember nézete ami nem egyezik a Jézusi tanítással, a teremtő teremtésével.

Ezek szerint az számít amit egy költő versel, nem az amit a teremtő leíratott.

A bibliából támaszd alá az érvelésedet kérlek, mert az az Isten szava.

Kata

2012. júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
100%
Nos a hinduknak erről más a véleménye. Nekik is vannak szent könyveik, ugyanúgy hisznek benne, mint te a Bibliában.
2012. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg hogyan cáfolhatnám a Biblia állítását egy másik állításával? Hiszen a Bibliában ugye szemernyi ellentmondás sincs. Bizonyítsd te az álláspontodat valamivel, ami nem a Bibliából származik.
2012. júl. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
50%

Szervusz.

Szerintem nem emberek tanítása után kell menni hanem Jézus tanítása után. Ami a biblián kívül van az nem a teremtőhöz, és nem Jézus tanításához tartozik.

Mint írja is a jelenések könyvében, hogy aki ezen leírtakon kívül mást tanít azon a biblia könyvében levő összes átok beteljesedik.

Jézus sosem idézett semmilyen külső forrásból, mindig az Atyja szava volt a mérvadó.

Ettől eltérni egy magát Jézus követőjének sem szabad, mert ez idéz lő megosztottságot, És máris nem Jézussal vagyunk összhangban. Hogyan mondhatnánk, hogy szeretjük őt, ha ellen szegülünk a tanításainak?


(János 15:10) 10 Ha megtartjátok a parancsolataimat, megmaradtok a szeretetemben, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsolatait, és megmaradok a szeretetében.

(Jelenések 22:18, 19) 18 „Tanúskodom mindenkinek, aki hallja e tekercs próféciájának szavait: ha valaki hozzátesz ezekhez, az Isten azokkal a csapásokkal fogja sújtani, melyek meg vannak írva ebben a tekercsben; 19 és ha valaki elvesz e prófécia tekercsének szavaiból, az Isten elveszi annak osztályrészét az élet fáiból és a szent városból, azokból, amik meg vannak írva ebben a tekercsben.


(János 15:19-21) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ. 20 Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani. 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.

Tisztelettel

2012. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
43%

utóirat:

A biblia nem ellentmondásos, mert a szent írás megmagyarázza saját magát.

Ha valakinek még is ellent mondásos akkor valamit rosszul értelmez, ásson mélyebbre istenszavában és megfogja érteni, ezt teszem én is.

2012. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem olvastam végig rendesen a válaszokat; nem akarok belefolyni a kialakult vitába, sem újat nyitni.


De egyetlen dolgot szeretnék leszögezni csak azok kedvéért, akik nem ismerik a Bibliát és a keresztény tanításokat:

Kétféle irányzat van a testtől független / halhatatlan lélek témájában; az egyik szerint (kat., ref., evang., bapti, pünkösdi stb. felekezetek) van ilyen része az embernek; a másik szerint (adventisták és Jehova Tanúi, másról nem tudok) pedig nincs. Utóbbiak szerint a test halálakor nem történik semmi különös, az ember egy öntudatlan állapotban van, amelyből majd egyszer fel fog támadni. Ezzel szemben a többség szerint a lélek / szellem különválik a testtől, nem hal meg, nem pusztul el, nem öntudatlan stb.


Az eddig beidézett bibliaversek alapján tényleg úgy tűnik, mintha a lélek szó kizárólag magát az embert vagy a személyt, ill. valamiféle életerőt jelentene; de ezeken kívül vannak olyan igeversek is, amelyekben ezek a jelentések NEM illenek bele a mondatokba, mert úgy értelmetlenné válnának. Tehát ezek alapján pedig mégiscsak létezik egy nem testi része az embernek...

Ez pedig nem ellentmondás, hanem egyszerűen arról van szó, hogy a Biblia eredeti nyelveiben (héber, arám, görög) vannak azonos alakú és többjelentésű szavak; ugyanúgy, mint a magyar nyelvben is.


Üdv. :)

2012. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!