Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a halál után nincs semmi,...

Ha a halál után nincs semmi, akkor miért fél tőle mindenki?

Figyelt kérdés

Orvosnak készülök. Ha az emberi agy leáll, nem érzékeljük tovább a külvilágot, még álmodni sem tudunk, nincs tovább. Mármint tudományilag ez van. De az az állapot olyan, mint amikor aludnánk csak álmok nélkül. Nem érzékelünk semmit, nem vagyunk tudatunknál, nem is fáj semmi. Beszéltem mentősökkel is, és az ő tapasztalataik szerint is minden embert, akit újjáélesztettek azt hitte, csak aludt. Akkor miért fél tőle mindenki?


Mondjuk van egy elméletem: az elmúlástól, a változástól. Szerintetek?



2012. júl. 14. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 40,/


Legyen a te hited szerint:

"Így tehát a ne′fes, azaz a lélek, maga a személy, és nem valamilyen anyagtalan rész az emberben, amely túléli a test halálát.) "



De pontosan egy olyan rész amely ebben a világban nem látható ,de érezhető.Honnan jöttél és hová tartasz ,ez a lényege az ember hovatartozásának.A gonoszt sem látod és nem személy .Ahogy Isten sem személy hanem olyan örökkévaló amely soha nem szűnik meg létezni ,mint ahogy mi sem szűnünk meg a halálunk után.Mert Isten nem a holtak Istene hanem az élőké.A test pedig romlandóságban van ,le kell vetkőznöd hogy Jézussal tovább élhess.Aki pedig nem Jézussal van és nem tér meg bűneiből ebből a világból kikerülve lesz sírás és fogcsikorgatás.Kedves jehova tanuja ,mindenkinek megadatott a választás.

Ap.csel:

7A hét első napján pedig, amikor összegyűltünk, hogy megtörjük a kenyeret, Pál prédikált nekik, és mivel másnap már el akart utazni, a tanítást egészen éjfélig meghosszabbította. 8Elég sok lámpás volt abban a felső szobában, ahol együtt voltunk. 9Egy Eutikhosz nevű ifjú pedig, aki az ablakban ült, mély álomba merült, mivel Pál sokáig prédikált, és az álomtól elnehezülve leesett a harmadik emeletről, úgyhogy holtan szedték fel. 10Ekkor Pál lement, ráborult, átölelte, és ezt mondta: „Ne zajongjatok, mert a lelke benne van.” 11Azután felment, megtörte a kenyeret, evett, és még sokáig, egészen virradatig beszélt hozzájuk, majd útnak indult. 12A fiút pedig élve hozták fel, és egészen megvigasztalódtak.

2012. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
24%

Nos ez így is van, kedves előttem szóló.

Nekem annyi a feladatom, hogy elmondjam amit Jézustól és a teremtőtől tanultam.

Mindenkinek magának kell számot adnia a teremtőnek, ám vér bűnnel terhelt az a személy aki nem megy prédikálni, és nem figyelmezteti az embertársait.

Jézus nem unalomból találta ki, vagy vezette be ezt az emberek által mindig utált feladatot.

többek között ez is keresztényi feladat, nem csak a jó magaviselet.így akarja megtartani a hívőket


(1Korintusz 1:21) 21 Mivel ugyanis — az Isten bölcsességének megfelelően — a világ a maga bölcsessége útján nem ismerte meg az Istent, az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.

A leírt kedves biblia vers pedig arról szól, hogy Pál vissza hozta a halálból az ifjút,

Pál ráborult Eutikhusra, magához ölelte, és ezt mondta azoknak, akik figyelték: „Ne háborogjatok; mert a lelke benne van.” Pál arra gondolt, hogy a fiatalember újra él.

Köszönöm

2012. júl. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
20%

Utóirat:

Ez nem az "Én" hitem szerint van. Nem alapítok saját hitet.

mert nem én tanítottam vagy fogalmaztam így, hanem a teremtő és Jézus tanította hogy így van, magam pedig elhiszem hogy így van.

Tisztelettel.

2012. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
17%

tévtanítás: A lélek halhatatlan ***

1. tévtanítás: A lélek halhatatlan

Mi az eredete? „A korai keresztény filozófusok átvették a görögök elképzelését a lélek halhatatlanságáról, s úgy tekintették, a lelket Isten teremti, [illetve] fogantatáskor leheli a testbe” (Britannica Hungarica. 11. kötet, 424. oldal).

Mit mond a Biblia? „A mely lélek vétkezik, annak kell meghalni!” (Ezékiel 18:4, Károli-fordítás).

Az első emberi lélek teremtéséről a Biblia ezt mondja: „Jehova Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké [héberül: ne′fes]” (1Mózes 2:7).

A héber ne′fes szó, melyet „lélek”-nek fordítanak, azt jelenti, hogy ’élőlény, mely lélegzik’. Amikor Isten megteremtette az első embert, Ádámot, nem egy halhatatlan lelket lehelt a testébe, hanem az életerőt, melyet a lélegzés tart fenn. Tehát bibliai értelemben a lélek az egész élőlényre utal. Az Istentől származó életerő nélkül a lélek meghal (1Mózes 3:19; Ezékiel 18:20).

A lélek halhatatlanságának tana kérdéseket vetett fel: Hová kerül a lélek a halál után? Mi történik a gonoszok lelkével? Az, hogy a névleges keresztények elfogadták a lélek halhatatlanságának tévtanítását, egy másik tévtanításnak, a pokoltűz tanának az elfogadásához vezetett.

Vesd össze a következő bibliaverseket: Prédikátor 3:19; Máté 10:28; Cselekedetek 3:23

AZ IGAZSÁG:

Amikor valaki meghal, megszűnik létezni

(Prédikátor 3:19, 20) 19 Mert az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság. 20 Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza.

(Máté 10:27, 28) . . .. 28 És ne ijedjetek meg azoktól, akik megölik a testet, de a lelket nem tudják megölni; hanem inkább azt féljétek, aki a lelket is, a testet is el tudja pusztítani a gyehennában.

A LELKET IS ELLEHET PUSZTÍTANI

(Cselekedetek 3:23) . . .Igen, minden lélek, amely nem hallgat arra a Prófétára, teljesen kiirtatik a nép közül.«

a LÉLEK KI ÍRTATIK.A lélek halandó.

2012. júl. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
100%

44

A kérdés nem az volt, hogy a te Bibliád mit ír erről. Az csak egy nézőpont a sok közül. Mond el a hitedre alapozott véleményedet, de ne várd, hogy mindenki bizonyítéknak tekintse az általad idemásolgatott idézeteket.

2012. júl. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
20%

Bocsáss meg de ha észrevetted volna olyan nincs hogy Én bibliám, mert a tiedben ugyan az van, esetleg a modern nyelvezete más, ám nyelvtanilag ugyan az az értelme. meg annyi, hogy vissza raktuk a teremtő nevét az őt megillető helyre.

A teremtő sosem gondolta, hogy a lalked a halálod után repkedni fogsz, mert a büntetés a halál, vagy is a nem létezés állapota.

Sem Ádámnak sem senkinek nem ad további lehetőséget az életre semmilyen formában, mert az nem büntetés,

mindamellett nem játszaná az ördög kezére aki az ellensége az embereket, hogy gyötörje őket ha meghaltak.

Milyen agyament hülyeség ez a Teremtő Istenről.

Ez a teremtő bemocskolása,és a kegyetlenséggel való vádolása.


Hogyan gondolhatja valaki, hogy a teremtő lepaktált az ellenségével akit hamarosan elfog pusztítani asok gonoszságáért.

Szörnyű, miket gondoltok ti a szeretet istenéről.

2012. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
52%

utóírat, ha megnézted volna a Károli fordításból idéztem.

Ott is azt írja hogy a lélek vétkezik és meghal.

2012. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
93%

Nos a reinkarnációban is hisznek jó néhányan, arról is lehetne idézeteket citálni. Én meg igyekszem a tapasztalásaimra hagyatkozni és éppen ezért nem hiszek sem a halandó, sem a halhatatlan lélekben. Talán az is jelent valamit, hogy mindenki fél a haláltól. Bármit mond is a szájával, bármivel áltatja is magát, a tudatalattiját nem tudja becsapni. MEGHALUNK ÉS AZZAL VÉGE, NEM VÁR RÁNK SEMMI. Sem mennyország, sem pokol.

Ettől a végleges semmitől félünk pontosan, szerintem éppen elég, nincs szükség további miértekre. /hogy a kérdésre is próbáljak válaszolni/

2012. júl. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
35%



1Kor 15,35

De azt mondja valaki: Mimódon támadnak fel a halottak? És milyen testtel jönnek elő?



1Kor 15,36

Balgatag! Amit vetsz, nem elevenedik meg, csak ha előbb megrothad.



8. A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.

9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé. Rómabeliekhez írt levél 8. rész


A test halandó ,de a Lélek halhatatlan.Amikor elhagyod a tested a test romlani kezd ,a lélek amely benned lakozik eltávozik onnan.Romlottságodban az eltávozott Lelkeket nem láthatod ,mert ebben a világban már nem lehet.

Ha azt gondolod hogy a testben marad a Lélek a halálod után ,akkor a romlandó testtel el kellene pusztulnia ,ez balgaság...


A hitetlenek akik nem vallják a Krisztust ajánlanám hogy jobban tanulmányozzanak...




2012. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
0%

Nos már idéztem, a bibliából, hogy a lélek az maga az ember, de nem nyitok vitát ebből.

Krisztusnak a szelleme van bennünk,(krisztusi gondolkodás) nem a lelke.

Mindazon által, a biblia újtestamentumi része elsődlegesen a felkent keresztényeknek íródott, akik áron vétettek meg a földről, és az lehet a kiváltságuk, hogy ezer évig Krisztus társuralkodói lehetnek, mert hűségesek maradtak hozzá, a teremtőhöz, és a fel nem hígított krisztusi tanításhoz.Csak ők ismerik az új éneket is fent.


(Jelenések 14:1-3) 14 És láttam, és íme, a Bárány ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve. 3 És amit a trón előtt és a négy élő teremtmény meg a vének előtt énekelnek, mintha új ének lenne, és senki sem volt képes megtanulni azt az éneket, csak a száznegyvennégyezer, akiket a földről vettek meg.


(János 10:16) 16 És más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók; őket is elő kell hoznom, és figyelni fognak a hangomra, és e g y nyáj lesznek e g y pásztorral.


Ezek kevesen, mit egy 144.ezren vannak. a Többiek akikről Jézus azt mondta, hogy MÁS JUHAI IS VANNAK AKIK NEM ABBÓL AZ AKOLBÓL VALÓK, az az nem a kicsiny nyáj aklából, azokat is előhozza, de ők a földi reménység várományosai, itt a földön az eredetileg elhatároztatott akarat szerint.

Ezeknek a száma nem meghatározott, akár több millió is lehet, úgy írja annyian,mint a tenger homok szeme, vagy nagy sokaságnak is nevezi.


(Jelenések 7:9) 9 Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. . .

(Jelenések 7:13, 14) 13 Erre a vének egyike így szólt hozzám: „Kik ezek, akik fehér köntösbe vannak öltözve, és honnan jöttek?” 14 Én pedig azonnal ezt mondtam neki: „Te tudod, uram.” Ő pedig így szólt hozzám: „Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból,..

Ezek az emberek kijönnek a nagy nyomorúságból, vagy is túl élik a teremtő haragnapját.

Nem értem miért akar mindenki az égbe menni?


Nem azért lett a föld teremtve, hanem lakásul az emberi teremtmények számára.

2012. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!