Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a halál után nincs semmi,...

Ha a halál után nincs semmi, akkor miért fél tőle mindenki?

Figyelt kérdés

Orvosnak készülök. Ha az emberi agy leáll, nem érzékeljük tovább a külvilágot, még álmodni sem tudunk, nincs tovább. Mármint tudományilag ez van. De az az állapot olyan, mint amikor aludnánk csak álmok nélkül. Nem érzékelünk semmit, nem vagyunk tudatunknál, nem is fáj semmi. Beszéltem mentősökkel is, és az ő tapasztalataik szerint is minden embert, akit újjáélesztettek azt hitte, csak aludt. Akkor miért fél tőle mindenki?


Mondjuk van egy elméletem: az elmúlástól, a változástól. Szerintetek?



2012. júl. 14. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
20%

Léteznek olyan ember csoportok valóban akik nem félnek úgy a halál bekövetkeztétől, mert valamiféle misztikának nevezhető utólagos életben hisznek, vagy épp újra leszületésbe. Ezek vagy törzsi, népi miszticizmusok vagy a vallások sugallatai-- de sajnos semmi alapja nincs, soha nem valósul meg egyik se.


Igaz létezik a lélek, de a lélekfazonunk energia szálaknak embert formáló rajzolatai. Amely negatív töltésű mágneses szálak. Ezen születik az érzelmi színezetű gondolatunk. De csak gondolatok, nincs múlt és nincs jövő, és nincs fantázia, mert minden gondolat arra vonatkozik amivel szembesül a lélek. A léleknek --úgy lehetne meghatározni- CSŐ látása, érzékelése és gondolkodása van, csak egy valamire képes koncentráltan figyelni mert maga a fény, amikor figyel, fókuszál".


De a léleknek vissza kell térnie ahhoz a Teremtő földi energiához, amelynek része volt valamikor az első élet. A Földünk mágneses Teremtő, életető energiájához még pedig a Földünk szívéhez" a Magmába-- és ott belépve eggyé válik és azonosul a földi isteni Energiával.


Újra születhet az élet? Igen de nem itt a Földön, mert a bolygónk haldoklik. De egyszer a mágnesessége kiszakad belőle és elzúg egy életnek alkalmas bolygóra ahol minden lélek energia önmagát és az egész természetet újra teremteni lesz képes egy hatalmassá vált globális isteni Energiaként.


Mint írtad kérdező az emberek nem képesek átérezni se megérteni a halál állapotát-- az több oknál fogva történhet meg-- az első hogy a lelke nagyon gyorsan haladt az utolsó-útján és abban a lélekállapotban és sebesség mellett se látás, se érzékelés se gondolat nem létezik. Csak abban az esetben láthat érzékelhet bármit a lélek ha lassan távozott a testből és elsőre megtapasztalt bármit abból a létezésből, akkor a lélek szinte automatikusan elmélázik, bámul, csodálkozik megbűvölten, és ettől lelassul a fénysebessége aminek köszönhetően átélheti érezheti azt a fantasztikus állapotot! DE!! DE!! szeretném megjegyezni ez a fantasztikus illúzió, csak rövid ideig tarthat max 15 perc-- utána egyre nagyobb az esély arra hogy maga a lélek megsemmisül itt a valóságnak Terében!!

Részeben legyengül másrészt a valóság durva töltésekkel van tele a lélek viszont egy ceruza elem feszültségénél is gyengébb!


De ezt maga a lélek is tudja... miképp fogalmam sincs, de elindul az utolsó-útjára mindenképp. Át egy való poklon, ahol viszont megmérettetik a léleknek tisztasága, ha túl szennyezett, ott semmisül meg ismét primitív atomi anyagnak részévé válva.ajánlom olvasni az életem megtapasztalásait...

[link]

7. f. Istenérveim, ahogy megtapasztaltam...

19. f. A két csodálatos lelkünk.

8. f. Csodálatos Földünk 1.

9. f. Csodálatos Földünk 2.

11. f. Gondolkodtató...


[link]

60.f. Szeretet, szerelem, barátság, és elmúlás...

69.f.Gyógyulni a Lelkünk segítségével.

92.f.Komolyan érdekel az igazság?


Szóval kérdező nem árt ha ezzel is tisztába leszel. Vannak olyan igazságok amelyek fennmaradtak az ókori emberektől amelyek ma is igazak. De nagyon sok olyan elmélet van forgalomban aminek a 90 százaléka kitaláció.


Itt van például a fagyhalál-- ha csak meghallom a hírekben, kiráz a hideg arra gondolatra, hogy nem minden kihűlt és orvosilag semmi életjelt nem mutató ember halt meg valójában!!!-- még is holtnak nyilvánítják kiviszik a temető halottasházába ahol szintén hideg van, majd eltemetik. S miért történhet meg ilyesmi?- mert az orvostudománynak fogalma sincs arról, mikor áll be a halál minden esetben!!


A kihűlt állapotban annyira lelassul a test energetikailag még a szív működése is, hogy ezért észlelhetetlen, de mind két lélek energia élő valójában a testben csak nagyon lassan működik. A fagy halál csak akkor igaz a test víz-tömege fagyott meg.- a láb a kéz egyéb nyúlványok" fagyása kezelhető, ha visszahozzák az életbe!


Csak kérdezd meg Kérdező, a professzorodat aki tanít, mi a véleménye erről... talán többet tudnak mint az én gyakorlati koromban-- mert akkor csak csodálkoztak, de hallgatott rám vagy épp kiakadtak, mert nem értették vagy felháborodtak, mert nekem gyógyult meg a beteg nem pedig az orvosi gyógyszereknek köszönhetően-- egy-egy megjegyzésemre vagy épp egy éjszakás gyógyításomra-- ami csodának számított-- pedig nem az volt.

2013. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk mi van a halál után, nem tudjuk elkerülni aki eddig meghalt az mind csúnyán szétrohadt és ez ijesztő.
2013. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
26%

Igen 72 valóban a test felbomlik-- de amit még nem ért és bizonyítani se képes az ember, a lélek létezik és eltávozik, olykor ha lehetséges vissza is rántható ez a klinikai halál állapota.


Az anyag mulandó, semmi se örök-életű a mindenségben és ez a törvényszerűség benne van az életben is, hisz atomok alkotta sejteknek halmaza a test amiben több a víz, mint a szervetlen anyag.


egyébként egyetlen dolgot nem tudtam megfejteni a halál utáni állapottal kapcsolatban-


azt tudom hogy a negatív töltésű energia hálózat felszabadul a testből-- ezt nevezhetjük léleknek- gondolkodni, látni, hallani érezni képes emberfazont utánzó energia szálrendszer.


Na már most ott marad a test benne az idegszálakban ott kell hogy legyen a megmaradt pozitív töltésű energia rendszer, csak lelassult állapotban-- de mivel a halál állapota nem jár hővel a testre nézve hanem kihüléssel, akkor azt gondolom, hogy a viz és baktériumok okozta bomlást követően annak az energia szálrendszernek is ki kell szabadulnia, hisz elbomlanak az idegek a testanyaga szétesik. --

CSak egy gondolat-- mi van ha valamikor amikor nem voltak olyan zártak a temetők-- talán igaz az a misztikusnak vélt,- hír, mesélt, szellem látás- hisz az az energia sötét, testes tömörülésre hajlamos és csak sötétben látható hajnali esti fénynél..---akkor viszont elképzelhető hogy az is felszabadul és elindul erősebbé válni, de itt biztosan nem téblábol mint hintik rizsaként.-- de kifelé a föld körüli energiákhoz elindulhat-- ez csak fikció, keresés valamire hova lett az -az energia testből?

2013. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
26%

70/ az utolsó mondatoddal nem értek egyet, a halállal szembesülni egy szeretteinket látni miképp hal meg, az a legfájdalmasabb és kitörölhetetlen emlékké válik abban össze lehet roppanni! soha nem képes felejteni azokat a pillanatokat!


a természetközeli népek generációkon keresztül egy fajta szellemi világot képzelnek el a halál után igaz a kereszténység is bár az már túlzásokba esett a mennyországával az alvilággal és az angyalaival ami igaz egy gyermek megvigasztalására aki még nem ért semmit a mesén kívül de babonaságnak minősül a felnőttek szempontjából.


Bár a természeti népek se tudják mi a lélek vagy a szellem amely eltávozik a testből és többé nem lesz árnyéka" de legalább nem ígérget semmit csak a természet részévé válik egy kőben lakhat vagy egy álla képében folytatja a földi életét akit megidézhetnek ha segítségre szorulnának. ez erőt adhatott számukra a rapszodikus és olykor veszélyes természettel szemben az embereknek.


Kérdező mivel orvos leszel, én pedig intenzív növér voltam idegklinikán-- tehát módomban állt érzékelni a komás betegek közötti különbséget-- tehát vannak olyan komás betegek akiért mindent megtesznek az orvosok, mivel elfogadható az EEG, hogy életbe tartsák és visszahozhassák-- holott én tudtam hogy soha nem hozható vissza és a test szép lassan de leépül,mert csak egy vegetáló test volt csupán a lélek a műtét közben eltávozott, hiába indult be szívműködés-- tehát a szerveivel amig jó állapotban volt, több életet meg lehetett volna menteni...


Aztán volt olyan komás aki mellett már elment a vizit, már nem járt hozzá masszőr mivel az orvosok lemondtak róla-- amikor szóltam, hogy kell a masszőr, mert a láb izmai már összezsugorodtak, az osztályvezető orvos aki egyébként nagyon jó orvos volt, rám csodálkozott-- minek a masszőr talán nem férne így is el a koporsóban sajnos már nem tudunk mit tenni....Két hét múltával és megdöbbenésükre visszahoztam a beteget a komából. Miért tudtam, mert a szív e jó volt az agy működés bár gyenge de elfogadható, viszont a lélek a testben volt-- tehát csak erősítenem kellett minden szervét és az agy működését is... amikor magához tért hajnal volt--én állandó éjszakás voltam-- majd össze estem, mert hangosan káromkodott mögöttem felkiáltva miközben kihúzta az orrából a csövet, szomjas volt vizet adtam, véletlenül meleget-jól képen köpött vele... aztán megszólalt; Viki éhes vagyok, hol az a kolbász amit meséltél kérek belőle...

Másnap nem mentem azonnal haza megvártam a nagyvizitet... nem akarták elhinni, hogy magánál van és minden szót ért!

aztán "a professzor" rászólt; álljon az ágy mellé... én szinte felüvöltöttem... mivel az összezsugorodott izmaival?!!! Elkaptam és vissza fektettem, forrt a harag bennem és eljöttem a vizitről, mert piszok a szókimondó természetem van!


De volt agyhalott is, akinek mindent adtak, hogy javuljon és megmenthessék-- de ha sikerült volna akkor is csak legfeljebb éber-koma állapotba. Sokat foglalkoztam vele, mert OTT volt a lélek. Arra voltam kíváncsi mennyire pusztult el az agy- lehet-e valamit javítani rajta. Ennél a koma állapotnál egy idő után sikerült visszahoznom a tudatot-- de csak a tudatot, mint gondolatot, mint értő figyelmet és a hallást. KB 1/2 órán keresztül velem volt és figyelt minden mozdulatomat és amit elmeséltem neki, azért hogy megnyugtassam, mert nyugtalannak láttam...


elmondtam, hogy gázmérgezést szenvedtek a nyaralóban, de a felesége és a gyermeke jól vannak be szoktak jönni meglátogatni őt-- mivel orvos volt igy azt is elmondtam, hogy az EEG sajnos nagyon rossz agyhalottként lett eddig kezelve. Figyelt és amikor a feleségéről és a gyermekéről meséltem sírva fakadt arcának két oldalán peregtek le a könnyei, aztán megnyugodott, nézett rám kérdőn és én azután meséltem a többit el mire számíthat... aztán elfáradt, utoljára szeretet és hála volt a szemében, majd lehunyta és egy idő után pár nap múlva eltávozott végleg.


szóval van lélek energia a testben kettő is az idegrendszeri és az amit a kínaiak találtak és szurkálgatják-- azon születik az érzelmi feszültségű gondolat hullám-- ez távozik el a halállal a testből-- testen kívül--lát, hall, érzékel és gondolkodik!-- de csak "csőlátása van és cső-gondolat alkotása így fogalmazhatom meg egyszerűen arra irányul amit lát szűken egy energia és csak arra vonatkozó gondolatai érzelmei keletkeznek. Fantasztikus állapot, de csak pár perces csoda és varázslat aztán megszűnik valószínűleg egyes létező maradni, mert visszatér a Földünk nagy Energiájához az isteninek nevezhető Teremtő energiához a Földünk szívébe!! Ehhez írtam egy pár gondolatot fogadjátok szeretettel;

2013. márc. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
37%

Gondolataim, szeretettel...


Mi lesz velünk, ha időnk lejár, ha éltünk az ég horizontjához érkezik?


Ránk borul az örök éj, mennybe szálunk, majd pokolba alázuhanunk, elveszünk, s csak felidézhető múlt maradunk?


Szívemet, félelmek nem gyötrik előre, az én szívem kétség nem szorongatja, a halál engem meg nem rémíthet, hisz csak egy újabb kaland, az utolsó ajtón kilépve…


Mert számomra csak lenyugvó Nap lesz, mely alá bukik a horizontnak...


Ha átléptem e kupola láthatatlan ívét, megjárva poklot és mennyet, Teremtőm a végtelen ajtaját tárja majd fel, s lelkem eggyé válik e ragyogással, amely számomra a halhatatlanságot biztosítja…


Mit se félj Te se, ha élted őszinte emberként leélted, emléked itt marad örökre, míg lelked megjárva poklot és mennyet a „se nem- ajtón” belépve, istenivé válva, örök halhatatlanság lesz a léted...


Halhatatlanná leszünk, mint Ők, kikért gyertyákat gyújtunk fájó emlékezettel,

S talán lelkük lágyan, hűs fuvallatként, arcunkat érintvén, boldogan tovatűnnek.


Mert rájuk emlékezvén, életüket idéztük fel –e napon mécsesek lángjával,

Mit a végtelenség, talán, elfeledtetne velük…s most pár percre velünk volt lelkük.


S bár legbelül érezzük, jó lehet, boldogabbak nálunk, hisz a Minden, az Ő birodalmuk,

De számunkra az- a fájdalmas űr van csupán, amely elvesztésükkor támadt bennünk,

Amit soha semmi ki nem tölthet, semmi se feledtet.


S ha múltnak képeit nézzük, együtt töltött emlékeket idézve, gyertyának sercenő lángjára tekintve,

Arra gondolunk, ez a sorsunk, élünk, majd egyszer mi is porrá leszünk, lélekként távozunk.


Ezt el kell fogadnunk.

S hálával tartozunk, Teremtő Földünk Isten Lelkének, hogy egyáltalán, élhetünk...


Tiszta lelkünkért, a Mindenséget kapjuk,

s valahol a végtelenben, sok ezer esztendő múltával,

újra teremtjük mind azt a csodát, melyet valamikor,

a Földünk Két Lelkétől kaptunk.

2013. márc. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
100%
ez egy olyan ösztönös dolog, ami kellett és kell a fajfenntartáshoz, evolúciós okai vannak főleg
2013. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
50%

A fajfenntartáshoz, evolúcióhoz semmi köze a halálfélelemnek. De semmiköze a halálhoz a fajfenntartásnak vagy evolúciónak- egyszerűen minden ami anya az elbomlik idővel.

Elmélet erre a halálra? -- minden ami atomokból áll és annak egyik energiája a fekete energia az mind felbomlik önmag belső energiája miatt illetve a külső környezet hatásai miatt. De ez nem jelenti azt hogy nincs semmi a halál után csupán olyan létezés következik amit igy a valóságban nagyon nehéz még felfogni is. De nem csoda és nem misztikum csak fizikai törvényszerüség

2013. márc. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
51%
Elolvasom a többiek válaszát, és én is megfogalmazom ezt követően az álláspontomat.
2018. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim válasza:
Nincs semmi a halál után , megsemmisülés van vége mindennek , ez egy ösztönös dolog , hogy minden élőlény félti az életét hiszen csak 1 van belőle , de mivel az ember annyira intelligens ,hogy fel tudja fogni ennek a súlyát jobban is fél az ismeretlentől , de ezen mindenki át fog esni ez a rendje mindennek a kialakult személyiségünk amik vagyunk azt nehéz és furcsa elfogadni és felfogni , hogy egyszer megsemmisül.
2020. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
26%

1/79-nek:

Istent nem találta ki senki, ő mindig is volt. A vallások már emberi produktumok.Kivéve a Bibliát, mert azt Isten ihlette. Az az ő Szava.

A Biblia szerint a halottak nem látnak, nem hallanak, nem éreznek semmit. Nincs halhatatlan lélek, a vallások előszeretettel tanítják, noha a Biblia nem. A halál a nemlét állapota annyi eltéréssel, hogy a porhüvely hátramarad az elhunyt után, míg születése előtt ez nem létezett.

Nincs testet elhagyó lélek, ami a halál után tovább él. Nincs égi élet. Amit léleknek hisznek, az életerő, ami működteti a testet.

2023. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!