Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek létezik isten és...

Szerintetek létezik isten és a földönkívüliek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, mert az ősi görögök, egyiptomiak, maják, stb.. is hittek bennük, de szerintem egyik sem látta.


Tudtommal még mi sem láttuk istent, tehát nem létezik.


Van második, harmadik, negyedik, 11. dimenzió, de ott csak az idősíkok vannak, ahol lehet(ne) utazni az időben.

És ott semmilyen menny és pokol nincs.


Ahogy nincs lélek és túlvilág sem, mert az már nagyon a fantasy világába tartozik.


És a biblia is egy mesekönyv, mert ki hiszi el, hogy az embert sárból és oldalbordából gyúrták?


Létezik a torinói lepel, de azt bárki megcsinálhatta. Hol a bizonyíték?


Ahogy UFO-k, meg füldönkívüliek sem léteznek, mert a 2. világháborúban a németek is gyártottak saját kezűleg UFO-kat, hogy kémkedjenek vagy lerohanják vele az ellenséget.


Én a nagy Bumm-ban hiszek, az ősrobbanásban.

Én úgy vagyok vele, hiszem istent, ha látom.



2012. júl. 24. 05:20
1 2 3 4 5
 11/48 Antimod ***** válasza:
63%

"De a "nem véletlennek" nem a tudatos tervezés/teremtés az ellentéte."


Mi az ellentéte?

2012. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
51%

Na, sikerült hülyeséget írnom. :D Vagyis nem hülyeség, de nem az lett belőle, amit akartam. Helyesen: De a véletlennek nem a tudatos tervezés/teremtés az ellentéte.

Vagyis a "nem véletlen" nem egyenlő a szándékos teremtéssel. Ki nem zárja, de ez csak egy a lehetőségek közül.

2012. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
82%

Hogy valamilyen isten létezik-e, az tudományos szempontból jelenleg talán nem vizsgálható (egyes tudósok szerint igen, akik a tervezettségben vélik felfedezni a nyomát). De ne keverjük a kérdéseket. Hogy létezik-e vmilyen isten, ez nem egyenlő azzal a kérdéssel, h a Biblia Istene-e a létező. Lehet, hogy az esetlegesen létező isten adott jelet magáról, lehet, hogy nem. Lehet h elindította, majd magára hagyta a dolgokat. Az is lehet, hogy semleges, megfigyelő, esetleg rossz szándékú. Ezek mind-mind lehetséges dolgok, tehát a választ nem lehet olyan egyszerűen letudni, hogy én nem hiszek benne, mert mi az má' hogy sárból meg oldalbordából épített fel minket... Ez a felfogás jelentős szűklátókörűségre utal, és nagyon úgy tűnik, hogy csak dacból nem hiszel, ami pedig távolról sem nevezhető korrektnek.


Sok keresztény számára a keresztény Isten létezése nem hit, hanem tény kérdése, mert megtapasztalták jelenlétét, hallották a hangját. Te azért nem hiszel nekik, mert azt gondolod talán, hogy gyogyósok, vagy hazudnak, vagy teljesen más jelenség lépett fel, amit ők istenélményként fognak fel. Ezek mind-mind eshetőségek, amelyeket külön-külön, mélyrehatóan meg kell vizsgálni, méghozzá tudományos módszerekkel!


És nyugodtan nézd meg magad, te ugyanúgy hiszel, csak nem a hívők szavának, hanem az ősrobbanásban, amit szintén nem tapasztaltál meg, hanem vmilyen körnek (tudósoknak) a szavát elfogadod, méghozzá tekintély alapon. Milyen más alapon fogadhatnád el? Hiszen tapasztaltad valaha is az ősrobbanást? Azért fogadod el azt, mert a tudósokat nagyobb becsben tartod, mint a hívőket. Volt már rá példa, hogy a tudósok is tévedtek, olykor teljesen megváltozott a világkép egy felfedezés hatására. Einstein nevetségesnek tartotta a kvantummechanikát a "kísérteties erők" miatt, végül mégis csak Bohr szava bizonyosodott be.


A múltba való időutazásról pedig igaza volt az elején a kollégának. Vannak olyan részecskék (pontosabban antirészecskék), amelyek az ismert anyagot alkotó részecskék ellenpárjai. Ilyen pl. a pozitron, amely az elektronnak az ellentetje. Az ilyenek viselkedését úgy írják le, mintha visszafele utaznának az időben. Tessék csak olvasni egy kis kvantummechanikát. Aki elolvas egy ilyen könyvet, abban egy világ fog összeomolni. :)

És hogy nem létezik időutazás, na hát ez teljes mértékben előítélet lenne kijelenteni. A tudósok egyszerűen nem találnak olyan törvényt, amely megakadályozná a múltba való utazást. A jövőbe pedig gyakorlatilag is tudunk utazni. Annál gyorsabban, mint ahogy jelenleg utazunk. Persze ez még nagyon kezdetleges státuszban van: Egy űrhajós, aki nagyon sok időt töltött már az űrben, alig több mint 1 mp-et utazott előre a jövőbe. És igen, a jól ismert "nagyapa-paradoxon" nem bizonyítja az időutazás lehetetlenségét. Vannak elméletek, amelyek megkerülik.

Épp ma néztem tudományos vidit az időutazásról, érdemes megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=xTXA4HCPanY


Szóval egy szó mint száz: Az ember legyen nyitott!! Ha az ember elfogulatlanul, előítéletek nélkül vizsgálja a világot (az ateizmus és az istenhit egyaránt előítélet), akkor fogja a lehető leghamarabb megismerni az igazi valóságot, amely bármilyen legyen is, biztosan nagyon érdekes! Ez pedig az én hitem. Gondoljunk csak vissza a történelemre: a fejlődés útjában mindig az előítéletek álltak.

2012. júl. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
51%

Valaki mondta, hogy nem csak olyan dolgok vannak, amit látunk, és példálózott a szeretettel meg a fájdalommal.


Ez így ebben a formájában, ezekkel a példákkal nem igaz. Én, mint materialista, úgy gondolom, hogy ami nem mérhető, nem bizonyítható, abban nem éri meg hinni. A szeretet mérhető, a fájdalom mérhető, mindkettő csupán agyi áramkör, nem pedig valami szellemi blabla.


Az univerzumban nincsen véletlen. Még soha, senki nem bizonyította a fizikában a véletlent (kvantumfizikától tekintsünk el, az már bonyolultabb téma). Mindig minden a fizika törvényei szerint történt. És ahol törvények vannak, ott rend van. Egy dolog biztos: ha van isten vagy istenek, mi földiek nem ismerjük. Meg is magyarázom miért.


Az egyszerűség kedvéért tekintsünk el minden bizonyítéktól és ellenbizonyítéktól, és vegyük 50-50%-nak, hogy van isten vagy istenek.


Namost, az univerzumba saccperkábé 100 milliárd galaxis van. Ismét csak az egyszerűség kedvéért vegyük úgy, hogy mindegyik galaxisban csak egy intelligens életforma van. További egyszerűség kedvéért, vegyük úgy hogy mindegyik fajnak nagyon-nagyon unalmas szellemi élete van, és csak 2 különböző vallás van, és ne számoljunk a felekezetekkel.


Tehát most tartunk 200 milliárd KÜLÖNBÖZŐ vallásnál, istennél.


A földön az ismereteink szerint összesen kb. 65 000 különböző vallás volt vagy van jelen. Ez eléggé elenyésző szám a 200 milliárdhoz képest, szóval nem is számoljuk.


Namost, 50%, hogy van isten vagy istenek. Hogy megkapjuk, mennyi az esélye, hogy a helyes istenben hiszel, ezt a számot el kell osztanunk. 200 milliárddal.


A szám 0,000 000 000 25%


Ennyi az esélye, hogy neked van igazad, és nem a maradék vallásoknak.


A másik oldalon, én, aki azt mondtam, hogy nincs isten, még 50%-on állok :)

2012. júl. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó: Ezt hívják álokoskodásnak. :) Először is egy hívő általában (persze vannak kivételek) nem fogadja el, h vannak másutt is intelligens életek. És be kell látnod: ebben az esetben ő áll nyerésre, mert te magad jelentetted ki, hogy olyanban nem érdemes hinni, ami nem tapasztalható, így tehát a földönkívüli intelligens lények létezését nem kezelheted tényként.


Egyébként jókat mosolygok, amikor "számításokat" végeznek arra vonatkozólag, hogy vajon hány bolygón lehet élet mondjuk egy galasxisban, az univerzumban, stb. A számítások ugyanis rendkívül felületesek. Általában 1-2 fizikai dologgal számolnak: megfelelő hőmérséklet, víz jelenléte, stb. De sosem szabad elfelejteni, hogy az élet feltételének megléte nem egyenlő az élettel. Először is még mindig nem tudják a tudósok, hogyan jöhetett létre az élettelenből az élet. Bármilyen hihetetlen. Ez tehát egy óriási ugrás. Újabb ugrás, hogy az egysejtűekből soksejtűek legyenek, újabb ugrás, hogy legyen öntudata, és intelligenciája. És nagyon szerényre vettem még így is a dolgot. Ha mindezeket figyelembe veszem, még ha ateista lennék se mondanám azt, hogy biztos h van másutt is intelligens élet, mert egész egyszerűen rengeteg valószínűtlen eseménysorozat kell, hogy megtörténjen ahhoz, hogy egy olyan intelligens életforma mint mi, létrejöjjön. Attól, hogy ateista valaki, ezt még el kell ismernie.


Másrészről pedig a valláshoz való hozzáállás sem helyén való, ha a keresztények részéről akarjuk bemutatni. Ők ugyanis isteni kijelentésnek veszik a Bibliában leírtakat; teljesen jogosan gondolják azt, hogy ha van Isten, ő ad is üzenetet számunkra. Tehát ha egy keresztény hisz is egy olyan földönkívüli létformában, amely a halála után szintén mennybe juthat, akkor minden bizonnyal azt is hiszi, hogy Isten oda is elküldte ezeket az információkat.


Talán az ateizmust végleg megcáfolná, ha pont egy UFO beszélne arról, hogy Jézus az ő bolygójukon is járt. :D

2012. júl. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 Antimod ***** válasza:
50%

"A szeretet mérhető, a fájdalom mérhető, mindkettő csupán agyi áramkör, nem pedig valami szellemi blabla."


Biztos, hogy nem, mert kifelé is nagyon érezhető. És állatok is képesek megérezni, nem csak emberek. Persze ezt lehet nyakatekerten, kényszeredetten szagokkal és arcmimikával magyarázni, de a valóság ennél jóval egyszerűbb. És az az érdekes, hogy minél kevésbé bonyolult az egyén (tehát minél kevesebb racionalitást visz bele a másik érzékelésébe), annál pontosabban érzi meg ezeket az érzelmeket. Így az állatok nagyon ritkán tévednek ebben, ha egyáltalán.

2012. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem földönkívüliek nagyobb valószínűséggel léteznek (esetleg léteztek vagy létezni fognak), mint isten.

Isten létezését nem tudom tagadni,de nem tartom valószínűnek,hogy emberi formája lenne és csücsülne fent a mennyben. Számomra isten definíciós kérdés is.

Amit valószínűtlennek tartok,ha isten egyfajta lény,ami képes világokat teremteni ,akkor egyedül lenne.Azt hogy öröktől fogva egyedül volt,azt nem tudom elfogadni..


Előzőnek annyit: az indukcióról hallottál? Mi van,ha a másik agyi elektromos tevékenysége a te agyadra is hat és ezen keresztül érzed,hogy fáj neki valami?


Végül: az,hogy valamire nincs most megfelelő magyarázat még nem jelenti azt,hogy nem lesz. Persze azt se jelenti,hogy mindenki felfogja majd ezt a magyarázatot és nem ferdíti el valamiféle áltudományos halandzsává.

2012. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
65%

A kettőt nem lehet összehasonlítani.

Az UFO ha létezik is anyagi eredetű. Isten független az ANYAGI világtól, nem kézzel fogható.

Tehát így soha nem tudnád bebizonyítani, hogy létezik. És valószínű soha nem fogod megtapasztalni, ha nem változtatsz a gondolkozásodon. Ha a kezeid között akarod tartani Istent: "Íme itt az Isten, megfogtam, nézzétek meberek!" Tehát ez zsákutca.

2012. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 Antimod ***** válasza:
48%

"Előzőnek annyit: az indukcióról hallottál?"


Szép próbálkozás, de egymás gondjának-bajának megérzése sokszor tértől teljesen független.

Rupert Sheldrake végzett ilyen kísérleteket, amelyekben állatok telepatikus képességét vizsgálták.

2012. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
61%

Mint írtam,az,hogy valamire még nincs tudományos magyarázat,az nem jelenti azt,hogy nem is lesz.

Bár,ha a vallásokon múlna,biztos így lenne..

2012. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!