Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták tényleg úgy...

HudsonHawk kérdése:

Az ateisták tényleg úgy gondolják, hogy a katolikusokból és a Pápából áll a kereszténység, vagy hallottak/hallottatok már más felekezetekről is?

Figyelt kérdés
Fura, hogy legtöbb helyen a pénzimádó, kizsákmányoló, agymosó, dogmatikus keresztény magaviseletről olvasok. Én jó pár éve mozgok keresztény körökben és egyikkel sem találkoztam még!!!

2012. aug. 2. 16:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
12%

"a vallás mennyire hátráltatta a tudomány fejlődését"


Ha nem lett volna vallás, akkor ma nem ismernénk az ókori görög és római kultúrát sem, hiszen a szerzetesek másolataiban maradt fenn rengeteg minden. Galilei esetét felhozni pedig szerintem igazságtalan, mert bár megtörtént, nem ez volt a jellemző, hanem az egyház igenis felvirágoztatta a kultúrát és a tudományokat, nem pedig gátolta !

2012. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 hollófernyiges ***** válasza:
Akkor a katolikusok nem keresztények? Vagy esetleg az hogy valaki keresztény egyáltalán nem gátolja meg abban, hogy pénzimádó és kizsákmányoló legyen?
2012. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 hollófernyiges ***** válasza:

"akkor ma nem ismernénk az ókori görög és római kultúrát sem"

A szerzetesek nem másoltak pogány szerzőket. A görög és római kultúrát arab közvetítéssel ismerjük.

2012. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Salx Narval ***** válasza:
Ez két különböző dolog, én nem hiszek Istenben, Istenekben, sem démonokban, sem szellemekben, sőt semmilyen természet fölötti dologban. A kérdésed második felére válaszolva, viszont az tudom mondani, hogy vallástól függetlenül, mindenhol vannak elfogultak, fanatikusak,buták, talán még gonoszak is, de nyilván a többség nem ide tartozik.Én sem vagyok rossz véleménnyel a keresztényekről, csak egyes emberekről.
2012. aug. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok ateista,de a mai divat-keresztény gyülekezeti vallásokat magam is jól szervezett tudatmódosításnak gondolom!

A tömeg gyülekezetek,amelyek ma kereszténynek mondják magukat bosszú éltető,könyvtagadó,szülőtagadó,kiragasztgató gazdasági szervezetekként működnek!

2012. aug. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%

Köszönöm minden agymosott kereszténynek, aki lepontozott.


a wicca

2012. aug. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Pietrosol ***** válasza:
53%

Szia ma 08:49!


Ez nyilván a szeretetük és elfogadásuk megnyilvánulása volt!

2012. aug. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mind gondolja úgy, csak mivel a katolikus a kereszténységen belül a legnagyobb felekezet, ezért nyilván főleg róluk hallanak sokat és ezért támadják. Tehát a támadásuk nem azt jelenti, hogy csak a katolikussal nem értenek egyet, de a többit elfogadják, mert a többiről is ugyanez a véleményük, nem tesznek túl sok különbséget a felekezetek között.
2012. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Engem pont ez szomorít el. Nem tesznek különbséget keresztény és keresztény között. Én is mondhatnám hogy az ateisták önimádóak, mégsem lenne igazam.


Az a legszomorúbb, hogy a keresztények rossz hozzáállása és tudatlansága, miatt ilyen az ateisták véleménye.

2012. aug. 3. 15:53
 20/25 mustafa33 ***** válasza:
Lepontoztak wicca? akkor versa pontozz te is ☻
2012. aug. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!