Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták tényleg úgy...

HudsonHawk kérdése:

Az ateisták tényleg úgy gondolják, hogy a katolikusokból és a Pápából áll a kereszténység, vagy hallottak/hallottatok már más felekezetekről is?

Figyelt kérdés
Fura, hogy legtöbb helyen a pénzimádó, kizsákmányoló, agymosó, dogmatikus keresztény magaviseletről olvasok. Én jó pár éve mozgok keresztény körökben és egyikkel sem találkoztam még!!!

2012. aug. 2. 16:11
1 2 3
 21/25 mustafa33 ***** válasza:
100%
Ezek a pápába és katolikusokba kötözködők legtöbje nem ateista, csak annak álcázza magát, mert a JT-kkel már tele van mindenkinek a töke.
2012. aug. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 zusomJe ***** válasza:
Ateista vagyok. Nem érdekel, hogy melyik vallás h épül fel, sem a keresztény, sem a többi.
2012. aug. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Salx Narval ***** válasza:
Én ugyan úgy kezelek minden vallásos embert, mint bárki mást, az emberi értékeit nézem, nem azt, hogy miben hisz. Ezt nyilván tekinthetitek kicsit egoista szemléletnek, hiszen a saját normáim szerint ítélem meg az embereket, de én így élek a szabad akaratommal.:D
2012. aug. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket. Örömmel látom, hogy vannak akik nem felületesen ítélnek...


Remélem legalább ez lehet közös a két oldalban

2012. aug. 6. 11:12
 25/25 anonim ***** válasza:

"A görög és római kultúrát arab közvetítéssel ismerjük."


Tudom, hogy ez nem tartozik a kérdéshez, de ez az állítás így nem igaz. Pl. Boethius római államférfi, aki nagy valószínűséggel később áttért a keresztény hitre, lefordította görögről latinra Aristoteles és Platón műveinek egy részét a VI. században, és ezeket kommentálásokkal látta el, Munkájával nagy hatást gyakorolt a középkori nyugat-európai műveltségre.

És hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy az antik Hellász után azért nem jöttek egyből az arabok, hanem fennállt még a Bizánci Birodalom 1453-ig, ami szintén sok mindent megőrzött az utókornak.

2012. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!