Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A nem vallásos emberek mi...

HudsonHawk kérdése:

A nem vallásos emberek mi szépet/megbecsülendőt/hasznosat/értelmeset. Találnak a kereszténységben?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy aki nem talál semmi ilyet, az ne is kommenteljen.


Előre is köszönöm! : )



2012. szept. 20. 15:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Részemről egyet rétek az előttem szólókkal. Én úgy gondolom minden vallás ugyan abban az istenben hisz, minden vallás egy kicsit más értelmezése ugyan azoknak a tanításoknak (nem részleteiben egyeznek hanem a lényegében). Ezért igen, olyan haszna nincs amely csak a keresztényekre lenne jellemző.

DE mint ahogyan az üzleti életben is, a választék nagysága jellemzi leginkább egy társadalom szabadságát, mobilitását, toleranciáját, diverzitását. Ezért jó hogy van.


Viszont kiemelnék néhán olyan dolgot amelyet minden embernek magáénak kellene mondania, és a kereszténység (is) hirdeti:


- "Szeresd fele barátodat!" - tolerancia és elfogadás

- A közösségek összetartása szegények segítése (nem rongyrázás miatt, hanem mert megteheti!!)

- Biztonság érzet a közösségen belül

- A jó dolgok keresése az életben (a legkissebb is számít ... hkhm :-)

- másokkal, akár idegenekkel való törődés (nem, nem olvastad félre az törődés, és nem térítés)


Ezek néhol fedik egymást, de ezek egyenként is fontos dolgok. Ennyi jutott eszembe. Tudom, máshogy fogalmaztam meg, ahogyan Jézus és a haverok tennék, akinek ezek fontosak vannak rá idézetei :-)

2012. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon elhibázott a kérdés, a szűrés meg egyenesen értelmetlen.

Hiszen így nincs véleménycsere.

A válaszok csak a vallásos emberek gondolkodását tükrözik.

A nem vallásos emberek, akiknek a kérdés szól, azok ki vannak zárva.

Helyesebben tennéd, ha így tennéd fel a kérdést: mi jót, vagy mi rosszat találtok a kereszténységben és miért.

Az iskolára emlékeztet, amikor az volt a dolgozat címe: "Miért szeretjük tanárainkat." Ott ugyan nem kértek fel rá, hogy csak potitívat írjunk, de tudta azt mindenki magától, nem érdemes őszinte, teljes véleményt írni.

A részlehajló bíró kérdez így:

Hitler szerette e a virágokat? Szerette e az állatokat?

A válasz igen, volt kutyája és rengeteg virág volt a környezetében. Tehát jó ember volt? Ha az ember mondaná az igazságot, -Az nem tartozik a tárgyhoz! A kérdésre feleljen! -

2012. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Osztom a véleményed.

Valóban olyan a kérdés, mint

- Miért szereted a bablevest?- Ha nem szereted, ne válaszolj, mert az minket nem érdekel.

2012. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Igazatok van! Ezért is tettem már fel ezt egy másik kérdésben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Ott azt kérdeztem, mi a rossz, itt, hogy mi a jó a kereszténységben.

Számomra így könnyebb leszűrni a két oldalt.


Kérlek írjátok meg a véleményeteket min a két topicban.

2012. szept. 22. 17:01
 15/26 anonim ***** válasza:

Hát jó

A kereszténység eszméi a kezdetekben nagyon forradalmi változásokat hoztak- Az egyetemesség, vagyis, hogy bőrszíntől, népcsoporttól, nemtől föggetlenül mindenki egyenlő tagja lehet, rendkívül új és szimpatikus idea, ma is párját ritkítja. Ez az elterjedésének is kedvezett.

A szelídség, a megbocsájtás, a türelem, a jóra való hajlam nagy értékei a keresztény hitvilágnak.

Kb.másfélezer éven át uralkodott mindennapjainkban, uralta és támogatta a művészeteket.

A mai napig jelen van gondolkodásmódunkban, szokásainkban, erkölcsünkben, hagyományainkban, sőt, a törvényeinkben is nyomot hagyott.

A kereszténység őseink hite, a múltunk, a történelmünk.

De:

És most itt abbahagyom és lehet, ha kedvem lesz ,átkukkantok a másik lapra is, ma már nem, talán holnap.

2012. szept. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Tzolko véleményét osztom és kihangsúlyozom, hogy az alapjai, a tízparancsolat nagyon is jól vannak megszerkesztve.

Az embereknek reményt, célt adott a hétköznapokban és a megpróbáltatások idején

Segített a nemzetek kialakulásában, másfélezer éven át kormányozta az embereket.

A pozitívumokat nem is vonja senki kétségbe.

Azonban...

2012. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
A bibliai tanitasoknal magasabb erkolcsi ertekrendet sehol nem talalsz. Ne tedd azt massal, amit magadnak sem kivansz, szeresd embertarsaidat, az ellensegeidet is. Istenbe vetett hit megszbadit a felelmektol, a bunos elettol. Ez altal ertekesebb emberekke valhatunk a tarsadalomban. :)
2012. szept. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

17

Ugyan ezt hírdeti a korán is :-))))

Miért? Mert a muzulmán vallás a a zsidóból és a keresztényből fejlődött ki.


De egy agresszív buddhista tanmesét sem hallottam még :-) Olvastam egy kettőt.


És ha olyan rossz lenne az a hinduizmus, Kalkuttai Terézanya nem gyógyítani, hanem téríteni járt volna a szegények közé. Igen, sokan megtértek az ő munkássága alatt és léptek be a rendjébe, ami segített hogy tovább fejlődjön a mozgalma majd később a szervezete. De neki nem ez volt a célja, hanem hogy segítsen a szegényeken és a betegeken.

2012. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű!

Vannak esetek, amikor minden a feje tetejére áll.

Pl.: egy orvosnak kötelező hazudni. ha a haldokló kérdezi az esélyeit. Sosem lehet tudni, az esély mindig csak 99 %, van sansz a placebo hatásra is.

Vagy egy tábornok, egy katonatiszt aki embereket küld a halálba. Neki ugyan az a dolga, de mégsem mindegy, hogy mondjuk Hitler ellen, vagy mellette harcol.

Hogy mi a bűn, mi a jó, vagy rossz, az viszonylagos.

Egyértelműen kijelenteni nem mindig lehet.

Sehogy sem találom jónak a feladott kérdést, csak Jókaynál fordul elő a fekete, fehér jellemzés.

Na és az árnyalatok?

Könnyen előfordulhat, amit bizonyos szempontból dícséretnek írsz, az más esetben súlyos promlémát jelent.

Kiszáltam

2012. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#18

A Koran ugyanezt hirdeti, hogy szeresd felebarataidat, mint tenmagad, es hogy szeresd es aldd ellensegeid? Nem tudom te melyik Koránt olvastad, de en teljesen mast olvastam.


"Harcoljatok azok ellen - azok között, akiknek az Írás adatott -, akik nem hisznek Allahban és a Végső Napban és nem tekintik tilalmasnak azt, amit Allah és az Ő küldötte megtiltott és nem vallják az igazság vallását - harcoljatok ellenük mindaddig, amíg megadják a jótettért járó Dzsiziát, lévén, hogy becsületüket vesztettek ők (Wehum Szaghirún)!A zsidók azt mondják: "'Uzeir Allah fia." És a keresztények azt mondják: "A Messiás Allah fia." Ezt mondják ők a szájukkal. Állításukkal hasonlítanak azoknak a beszédéhez, akik korábban hitetlenek voltak. Allah átka legyen rajtuk! Hogy fordulhatnak el ennyire az igazságtól?" (Koran 9:29-30)


"Amikor összetalálkoztok (a háborúban) a hitetlenekkel, akkor vágjátok el a nyakukat! Mikor azután nagy rontást tettetek bennük, akkor szorosan kötözzétek meg őket; és utána vagy gyakoroljatok nagylelkűséget, vagy kérjetek értük váltságdíjat - amíg a háborúság véget nem ér. Így van ez. Ha Allah úgy akarta volna, bosszút állt volna rajtuk, de azért tesz így, hogy egyeseket közületek másokkal tegyen próbára. Akik Allah útján öletnek meg, azoknak Ő nem hagyja, hogy tetteik célt ne érjenek."(Koran 47:4)"

"Egy próféta sem ejthetett foglyokat addig, amíg a hitetlenek között nem rendezett nagy vérontást szerte a földön. Ti az evilág forgandó javait kívánjátok, ám Allah a túlvilágot akarja nektek. Allah Büszke és Bölcs."(Koran 8:67)


"Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátok fiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképpen cselekesznek-é?"(Biblia, Máté 5:44-47)

2012. szept. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!