Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Veszélyes lehet Európában a...

Veszélyes lehet Európában a kereszténység?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon felkapott lett a kreacionizmus, amikor is "tudományos módszerekkel" próbálják azt bizonygatni, hogy az embert Isten teremtette, ezelőtt kb. 6000 éve. Noé bárkáján (ahol a dinoszauruszok is ott voltak) például ázért nem ette meg az oroszlán a kecskét, mert isteni sugallatra egyfajta téli álmot aludtak az állatok. Kérdem Én, hová fog ez vezetni? Ugyan is ezt Ők "tudománynak" nevezik. És ha valamit tudománynak nevezünk, akkor azt lehet oktatni az általános és a középiskolában, legalább is Ők ezt szeretnék elérni. Biológia órán például ne az evolúciót oktássák a diákoknak, hanem a Bibliában található szó szerinti hat napos temtést. Fizika órán felejtsük el az Ősrobbanás elméletét, amit számtalan tudományos megfigyelés támaszt ála. Mi jöhet még? Csak nem a történelem, ahol is a diákok megismerkedhetnek a kereszténység rémtetteivel, az inkvizícióval és

a Dél-amerikai őslakos indiánok kiírtásával. Majd nyílván ezt is meg fogják magyarázni valahogy. Aztán

jöhet a matematika, ami nem támadja a kereszténységet, de minden tudomány alapja, és így veszélyes lehet a számukra. Mi van akkor, ha felnő Európában egy ilyen társadalom? Visszasüllyedünk a középkorba? Abban személyesen nem hiszek, hogy boszorkányokat fognak megint égetni, de abban igen, hogy a jelenleginél is jobban visszafogják majd a biológiai kutatásokat a vallás miatt. Gondolom sok ember tudja azt, hogy rengetek beteg embert visznek ki Kínába őssejtkezelésre, persze jó pénzért. És rengeteg beteg ember gyógyulva tér vissza Európába. Persze Európában nem kutatják az őssejteket, mert Európában az embert még mindig Isten teremtette. De kérdem Én, meddig? Amíg a nagy amerikai és európai gyógyszergyártók gazdasági hátrányt nem fognak szenvedni a kutatási tilalom miatt? És majd jól megtömik a politikusok zsebeit, hogy engedélyezzék a kutatásokat? És akkor mi van, hogy ha a politilusokat is eléri a kreacionizmus, lesznek olyan betegségek, amelyeket itt Európában soha nem tudunk majd legyőzni? Mindig az lesz, hogy aki gazdag, az meggyógyúlhat, mert el tud menni máshová és kezeltetni tudja magát vagy a szeretteit, aki meg szegény, az dögöljön meg?

Ne értsen félre senki, nem vagyok a fajelmélet híve, de az sajnos ténykérdés, hogy romlik az emberiség genetikai állománya. Miért? Mert az orvostudomány eljutott arra a szintre, hogy megmenthet olyan embereket akiket a természet, vagy ha úgy tetszik Isten halálra ítélt. Ezek az emberek felnőve utódokat hoznak a világra, és ezáltal tovább örökítik a hibás génjeiket. Czeizel Endre szerint például kétszáz év múlva majdnem minden ember szemüveges lesz az előbb említett okok miatt. Ezekkel a problémákkal szembesűlni fog Európa és az emberiség az elkövetkező 150-200 évben. Elsősorban szabadgondolkodók válaszát várom azzal kapcsolatban, hogy mennyire avatkozhat bele a tudomány az emberi szervezet kialakulásába és fejlődésébe az egészsége érdekében. Vagy itt Európában a kereszténység és a teremtéspártolók miatt ez örök tabu táma lesz, és inkább szenvedünk a "végítélet" napjáig ahelyett, hogy megoldanánk a már nyílvánvalóan jelen lévő problémákat. Egyszóval, veszélyes-e a kereszténység és a kreacionizmus a jövő nemzedékek szempontjából? Köszönöm előre is a válaszokat.


2009. aug. 4. 10:08
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

IGAZ-E, HOGY AZ EGYHÁZ A HALADÁS ÉS A TUDOMÁNY ELLENSÉGE?


Válasz:

Nem igaz, hogy az Egyház a haladás és a tudomány ellensége.


Magyarázat:

Az Egyház tudományellenessége közönséges koholmány. Éppen ellenkezőleg, az Egyház mindig is pártfogolta és művelte a tudományokat, terjesztette a kultúrát és a műveltséget, támogatta a művészetet, és segítette a haladást. A tudomány és a hit összeférhetetlenségnek nyilván legkiáltóbb cáfolata, hogy minden korok legnagyobb tudósai éppen mélyen istenhívők voltak. Nemcsak régen, ma is. Az ateizmus a szellemi középosztály, a középszerű tudósok világnézete. Pascal, Kepler, Newton, Kopernikusz, Galilei, Pannenberg, Volta, Faraday, Maxvell, Planck, Einstein, Jedlik Ányos és Szentgyörgyi Albert életét őszinte vallásosság hatotta át:


„Minden szerves anyagokkal kapcsolatos dolog olyan bölcs célszerűségre mutat, amely valamilyen felsőbbrendű értelemtől származik" (Jöns Jacob Berzclius, vegyész).

„Az én vallásom egy felsőbb szellemi lény alázatos imádásában áll, amely még azokban az apró részletekben is kinyilatkoztatja magát, amelyeket mi korlátozott értelmünkkel kikutatni képesek nem vagyunk" (Albert Einstein, Nobel-díjas fizikus).

„A fizikában dolgozni annyi, mint Isten alkotását szemlélni" (Walther Nernszt, Nobel-díjas fizikus).

„Azok az emberek, akik nem tudományos munkát végeznek, abban a félreértésben élnek, hogy a tudósoknak széles körű ismereteik miatt vallástalanoknak kell lenniük. Ellenkezőleg, a mi munkánk Istenhez közelebb visz bennünket" (Erneszt Rutherford, Nobel-díjas fizikus).

„A kozmosz csodálatos elrendezése és harmóniája egy teremtő és mindenható lény tervében született meg. Ez mindörökre a legnagyobb felfedezésem" (Isaac Newton, fizikus).

„A modern fizika szükségképpen Istenhez vezet" (Arthur Eddington, csillagász). „Az, amit a tudomány tanít nekünk, arra enged következtetni, hogy a természetben az emberi léttől független rend uralkodik. Olyan értelmes rend, amelynek a természet és az ember egyaránt alá van rendelve. A vallás és a tudomány állandóan vállvetve küzd a kételkedés, a vaskalaposság és az istentelenség ellen. És a mottó, mely örökre jellemzi ennek a küzdelemnek az irányát: »üda Istenhez«" (Max Planck, Nobel-díjas fizikus). „A tudomány Isten nélkül lerombolja a világot" (Pierre Lecompte du Noüy, fizikus). „A tények közérthető magyarázata azt sugallja, hogy egy szuperintcllektus működött, játszva a fizikával, a kémiával és a biológiával, és nem vak erők voltak azok..." (Frcd Hoye, csillagász).

„O, a tudós megmászta a tudadanság hegyeit, már a legmagasabb csúcs meghódításához közeledik, s amint kinyújtja kezét a végső szikla felé, teológusok csoportja köszönd, akik már évszázadok óta ott ülnek" (Róbert Jastrow, asztrofizikus).


Sőt, a modern csillagászat, az elektronika és a genetika tudománya éppen papoktól indult ki. Katolikus pap készítette például a legelső léghajót, tervezte az első tűzoltófecskendőt és az első mechanikus órát. Jedlik Ányos (elektronika) bencés szerzetes, Kopernikusz (csillagászat) katolikus pap, Mendel (genetika) ágostonos szerzetes volt. A középkorban, főleg az ún. „sötét" korszakában (melyet nem az Egyház tett sötétté, hanem a népvándorlás nyomán megjelenő barbár hordák és a római birodalom összeomlása), tehát a VI-X. században, csak az Egyház őrizte a műveltséget. Az újkorban csak az Egyház tanított, a misszióban a papság oktatta elsőként írásra és földművelésre a bennszülötteket.

Bangha Béla S.J. szerint: „A katolikus Egyház teremtette meg a szegény- és beteggondozást, létesítette az első kórházakat, szegényházakat, árvaházakat, eszelte ki a vakok és siketnémák rendszeres gondozását. A katolikus Egyház vetette meg alapját a szociális gondoskodásnak, az emberek egyenlőségének a törvény előtt, a munkás jogának védelmét (XIII. Leó: Rerum novarum, XI. Pius: Quadragessimo anno). Nincsen a világnak egyetlen intézménye vagy felekezete, amely a kultúra és haladás terén oly hatalmas érdemeket szerzett volna, mint a katolikus Egyház. Aki a katolikus Egyházat a haladás kerékkötőjének nevezi, az éppoly joggal nevezhetné a fénylő Napot is az égen a sötétség terjesztőjének."

Jézus azt mondta az írástudóknak: „Ne gondoljátok, hogy vádolni foglak benneteket az Atya előtt. Maga Mózes lesz a vádlótok, akiben reméltek. Mert ha Mózesnek hinnétek, nekem is hinnétek. Mert hisz rólam írt. De hát ha az ő írásainak nem hisztek, hogy hinnétek az én szavaimnak?" (Jn 5,45). Mi is mondhatnánk az ún. ״tudományos ateizmus híveinek: Ne gondoljátok, hogy vádolni fogunk benneteket az Atya előtt. Maguk a tudósok lesznek a vádlóitok, akikben pedig reméltek. Mert ha nekik hinnétek, Istenben is hinnétek.


Igazolás:

A kérdés nem tartalmaz igazolást, hiszen nem teológiai, hanem történelmi témát fejtegetett. Az igazolás igényével fellépők a Vatikáni Levéltárban kutathatnak tovább.


Ld. még: [link]

2009. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Akkor én is idézek - Egy kis Teller Ede - "...ha hinnék Istenben, merném-e kutatni a titkait???"


Európára nem a kereszténység, hanem a butaság, és az ostobaságig erőltetett liberalizmus veszélyes. A gazdaságilag erősek által szövetségbe kényszerített halálos ellenségek veszélyesek. A széthúzás (a rossz érdekérvényesítés miatt) a veszélyes. Európára az ember a veszélyes. De majd megoldjuk, és kiirtjuk magunkat. Atommal, úgy gyorsabb.

2009. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
2010. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!