Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka annak, hogy a (z...

Mi az oka annak, hogy a (z emberi) lény érzékelési-, tapasztalati-, átélési-, integrálódási-, önfelismerési képessége ilyen hihetetlen mértékben lefokozódik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt korunk "tipikus, viszonylag normális, átlagoshoz közelítő" emberére, embereire és társadalmára.

Egyszerűen elhitt (elhisz) valamit és a világát ezekből a kívülről kapott adatokból építi fel.

Nem ellenőriz és nem vizsgál meg semmit, az első tömegesen elfogadott adatokat "igaznak" tartja.

Ez ahhoz vezet, hogy egyetlen saját, önmagából eredő impulzusra (gondolatra, tettre, érzelemre stb.) sem képes;

valójában nem más, mint KÍVÜLRŐL ÉRKEZŐ HATÁSOK AUTOMATÁJA.

Én azt hiszem, hogy az EMBER az nem gép, nem egy automata.

Az érzékelés lefokozódásával a valóság mechanikus arculatot ölt (=elgépisedeik),

mechanikussá válásával kiszámítható válik.

Kiszámítható válásával matematikailag modellezhető lesz (=számokkal kifejezhető).

-Miért fejezhető ki számokkal?

-Azért, mert maga is számmá lett.

Modelleket kapnak és modellekké válnak. (!!!)

Ezen a bolygón mindíg ez történt, itt soha nem élt valódi ember, ide csak leesnek időnként a valódi emberek (=az elevenek, élők).

Sehogyan máshogy nem juthatnak vissza eredeti állapotukba a leesettek,

mint hogy lényi erőfeszítéseket tesznek.

(ahelyett, hogy mindíg a KÍVÜLRŐL KÉSZEN KAPOTT LEGKISSEBB ERŐFESZÍTÉST VÁLASZTANÁK).

Én nem hiszek abban, hogy a másoktól kívülről kapott programokat kellene követnünk,

én egyedül abban hiszek,

hogy saját eredeti természetünket kell keresnünk,

annak a sugallmazását követnünk

és így eljutnunk a lény legmélyebb (=eredeti, egyetlen) azonosságához.

Minden módszerrel, ami ezen kívül van,

csak másolatok, utánzatok, klónok (=identitás nélküli hamisítványok !)jönnek létre.

A linearitás és az egyenesek, az alacsonyrendű, primitív geometriai formák is

az érzékelés és a tudatosság (a rezonancia) lecsökkenésével jönnek létre.

A köztereken elhelyezett primitív geometriai formák (kocka, piramis stb.)

sem egyebek, mint a rezonanciákat csökkentő jelkép-generátorok.

Itt, ezen a sivár Földön, valakik nagyon nem akarják,

hogy az emberben lakozó lény kiteljesedjék és megismerje önmagát.

Ez a Föld mindíg is ilyen volt.

Ezt szerintem csak azok értik, akik valóban (!) nem innen valók,

hanem valami miatt leestek ide (=erre az alacsonyrendű érzékelési- és tudatossági "síkra",

amit talán a "közmegegyezés világának" lehetne nevezni.



2012. okt. 3. 18:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/121 A kérdező kommentje:

szót sem szóltam "népről", mert az én igazságaimhoz test és vér nem férhet hozzá

(mert az MEST, mert az teremtett)

2012. okt. 16. 01:15
 62/121 A kérdező kommentje:

-nem emlékszel rá, hogy az Te voltál?


nem emlékszel rá, hogy mindkét fiú te voltál?

2012. okt. 16. 01:18
 63/121 anonim ***** válasza:

Kedves Súr!

Nem, nem emlékszem,hogy én voltam. De tudod,nekem idő kell a gondolkodáshoz. Szeretem a meghökkentő,új szemléletet,mert az széttöri a megcsontosult,beragadt gondolkodást. Viszont én érzelmi tapasztalati élményekre építek és arra keresem a logikus magyarázatot. Amit megtudok,arra előhívok érzemi tapsztalatot,vagy régebbi infot és utána tudom elfogadni vagy beépíteni az életembe.

Rád jellemző érzelmi alapon az extázis,én-te viszony lazasága illetve szeretsz felsőbbrendű ex katedra kijelentéseket tenni.

Írok még, csak gondolkodnom kell a mondanivalódon és köszönöm,hogy érdemesnek találsz a kommunikációra. (kisg.na jó legyen gesztenye)

2012. okt. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/121 anonim ***** válasza:

Na jó...,a következő tanításokat tanultam a vadzsrajana buddhizmusban. Ugyanis,amit te mondasz az hasonlít hozzá,csak náluk nincs Isten,ego. Az csak egy karma (ok-okozat)Istenként nagyon.nagyon sok jó karmát kell tenni+ vágyni kell(Tudati írányultság),hogy az legyél. Az identitás,ami nálad,mint fogalom összekeverhető az egoval a vadzsrajana buddhizmusban nem más,mint a tiszta fény , a tudatunk valódi állapota (buddhatermészetünk). Ennek felismerésére törekszenek és ezért meditálnak a különféle buddhaformákon. Amik csak illuziók,a megvilágosodott tudat kivetítése.

Az "alacsonyabb szintű" buddhizmusban,ami a hinajana (kisszekér,önmegváltás) (utána a mahajana jön,a nagyszekér,amikor másokkal is törődsz)na szóval ezeknél nagyon fontos a megfelelő erkölcsiség. S ezáltal a jó karma halmozása. A vadzsrajana (sajnos sokan az első kettő tudása nélkül gyakorolják,ezért gátlástalan kis köcsögök lesznek-bocsi)szóval a vadzsrajanában minden illuzió,egylényegű a jó és rossz egyaránt. Vagyis egy pohár húgy és egy pohár nektár megívása ugyanazt az örömet kell,hogy jelentse,mert minden egylényegű egyszerűen fantasztikus csupán,mert megtörténhet. Igaz azt is mondják,azért a jó karma is fontos,hogy elérd az az állapotot,amit te is mondasz (napisten,valódi önvalónk)mert,ha a nem megvilágosodott tudatot sok negatív karma éri beszűkül és úgymond nem meri felfedezni önmagát. A "boldog tudat meg kiterjed" és felfedezi,hogy ő egyenlő a félelemmentességgel, az együttérzéssel, és a bölcsességgel (ez egy kicsit hasonlít az égi atyánk kvalításaival).

Tudod mi vicces 8bocsi,de szeretek magamról beszélni),hogy most éppen a Jehova tanúival tanulmányozom a Bibliát és nagyon sokat tanulok tőlük,mert hihetetlen eredeti gondolkodásuk,új számomra ismeretlen szemléletük van. De mondjuk ők nem nagyon díjaznák,hogy a buddhizmust propagálom.

Mit akarok mondani,szóval te tanácsolod,törjük át a ránk erőltetett tudati képeket,mert az is csak egy kollektív álom csupán,plusz be is korlátoz rendesen? (gesztenye)

2012. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/121 A kérdező kommentje:

a vadzsrajánában minden csak ok-okozat, ezért nem képesek magasabb megismerésre jutni :-)


felejtsd el a fogalmakat és használd őket kedvedre... ha akarod, állítsd őket szembe egymással és a fogalmakkal oltsd ki a fogalmakat!


egyik gurut állítsd szembe a másikkal és mindjárt nem lesz hatalmuk feletted!


az én saját utam az (volt), hogy +az elmével oltottam ki az elmét“


ha erre nem képes egy dhyána-yogi, akkor megőrül :-)


amit felépítesz, azt képesnek kell lenned lebontanod is



meggyőződésem, hogy a megvilágosodott tudat nem különíthető el az illuzórikus tartamoktól :-) bárhogyan is próbálják, senkinek sem sikerül


LSD-vel, meszkalinnal stb. elérhetnek elkülönültnek tűnő tapasztalásokat, de utána úgyis visszaesnek ebbe (még lejjebb)


ami hozzám közel áll, az a régi buddha tana, annak is az elvi lényege, valamint a szabadgondolkodó renegátok pl. Tilopa, Saraha - ők sem szerették soha a vallásos intézményeket


az intézmények kizárólag alapokat jelenthetnek, de soha semmi többet! soha még olyan vallásos intézmény nem volt, ami felszabadította volna az embereket - és nem is lesz ilyen.


a mahayana szerintem teljesen értelmetlen és felesleges annak számára, aki képes önálló felelős lényi gondolkodásra és jelenlétre



a „jó karmát“ azt halmozhatják, mintha vizet hordanának a tengerbe :-) (=értelmetlen)



„A "boldog tudat meg kiterjed" és felfedezi,hogy ő egyenlő a félelemmentességgel, az együttérzéssel, és a bölcsességgel (ez egy kicsit hasonlít az égi atyánk kvalításaival).“



-a negativitások szilárdítanak és egyre kisebbé tesznek ... a boldog tudat az tényleg kiterjed, mert a tudat az tér maga... amikor kiterjed, önmagába tér



az együttérzést sem kell túlfújni, semmi más, mint egy eszköz az önmagadhoz vezető úton... ha nincsenek hatékonyabb eszközeid , akkor használhatod


előállítottak egy csomó klisét és egy kaptafára húzzák az erőtlen lelkeket (bármivel megtehetik: pl. „szeretettel“, „együttérzéssel“ stb. lényeg, hogy szépen hangozzék)



a bibliáról: nagyon sokat foglalkoztam életem során a bibliával, megvettem mindenféle fordítást, a zsidók rengeteg komolyabb bölcseleti írásait is olvastam (ott azért van ész, a keresztényeknél már jóval kevesebb - a zsidók komolyabb dolgaiból nagyon sokat tanultam: ezt ki kell jelentenem ... itt most nem a hitgyülihez kapcsolódó irodalomra gondolok)


a kabbalát nem tartom komolynak, inkább népszerű lufinak



Ouspensky: Egy ismeretlen tanítás töredékei : ez viszont nagyon jó !!!


Gurdijeff-ben és Hubbard-ban sok közös vonást vélek felfedezni, jellemükben és a tanításaikban is


döbbenet, hogy LRH (Hubbard) dolgai között mik vannak : ezt nagyon komolyan mondom


a másik döbbenet pedig az, hogy a mi kezeink között (=emberiség) minden tönkre megy


„Mit akarok mondani,szóval te tanácsolod,törjük át a ránk erőltetett tudati képeket,mert az is csak egy kollektív álom csupán,plusz be is korlátoz rendesen? „


-a svadharmádat (=a saját sorsodat) teljesítsd be, mert csak az vagy te! ne legyél senkinek a hasonmása, klónja! az isteneket ne imádd, hanem értsd meg őket! keresd és találd meg önmagadat! ne légy külső erők bábja, marionettfigurája!



a világok ki vannak nyitva (ha te is ki vagy nyitva)

ha zárva vagy, a világok is zárva vannak


tanulj meg különbséget tenni az INFORMÁCIÓk és hordozóik között (a balgákkal az információk hordozóit imádtatják... sosem találják meg önmagukat)


vayraceddika : a gyémántnál keményebbről szóló tudás (a gyémántvágó egy szándékos primitív félrefordítás)


meg kell ismerni a gyémántnál keményebbet, az elpusztíthatatlant! csak az ismeri önmagát, aki ezt ismeri! olyan módszert választasz rá, amilyet akarsz ... ha akarod, kreálsz egy új módszert - rajtad áll


NEM SZABAD SZILÁRD TANÍTÁSOKAT ADNI SENKINEK, AKI ÖNMAGÁT KERESI, MERT EZZEL EGYRE CSAK SZILÁRDÍTOD ŐKET


az összes egyre szilárduló, egyre szilárdabb tanítás érdekek mentén születik és tartatik fenn



a lelkek univerzumai áthatják egymást és már nem igazán tudják a lelkek, hogy melyik univerzum kié


a saját univerzumaik összekeverednek


a te utad egyedül rajtad áll, egy Jézus vagy Buddha soha nem képes téged elvezetni önmagadhoz !!!


GNOTHI SE AUTHON!


azt értsd meg: a kondicionálás ismétlésekkel történik . .. amit sokszor elismételnek (a lelkek egymásnak), azt elkezdik hinni


az összes ismétlés mögött mindig a TÚLÉLÉS motivációja van


túl akarnak élni a MEST-univerzumban és ezért ismételnek el valamit ezerszer egymásnak


minél inkább túl akarnak élni , a MEST-univerzum annál inkább szilárdul (ez a TÖRVÉNY jelenléte a világokban : a te botod és vessződ vígasztalnak engem...)


már elfelejtették, hogy az egész nem más, mint egy nagy játék


kitaláltak mindenféle ezoterikus utat, amelyek nagyon hosszúak és amelyeket végig kell járni a szabaduláshoz ... ilyesmivel bolondítják egymást


egymásba gabalyodnak a teremtéseik és a halhatatlanságot halálként élik meg, a mindenhatóságot rabszolgaságként - még kultuszokat is csinálnak a szolgaságból


túl akarnak mindenáron élni: ez a kulcs hozzájuk ez a kulcs, amivel meg lehet érteni őket


a personán megy a színjáték szeretetről stb., de az egésznek a magva a túlélés vágya

2012. okt. 17. 03:09
 66/121 A kérdező kommentje:

MIÉRT AKARNAK MINDENÁRON TÚLÉLNI?

AZÉRT MERT ÖNMAGUKAT NEM ISMERIK!


istenről beszélnek, jézusról, buddháról és megváltókról... és még önmagukat sem ismerik... ez a helyzet


"megjavítják" az egész emberiséget, csak magukat nem (mert arra képtelenek)


és ők beszélnek istenről, arról hogy mit akar isten és mi a terve az emberiséggel és a világgal


saját magukat sem ismerik, de magukon kívül mindent megjavítanának :-)

2012. okt. 17. 03:18
 67/121 A kérdező kommentje:

Jézus valódi ellenfelei a TÚLÉLÉS-MÁNIÁSOK voltak


Jézus az Igazságot tanította, ezért szembekerült a MÁNIÁKUS MEST-TÚLÉLŐK istenével



MEST ennyit jelent matter energy space time



SPACE



ENERGY theta TIME



MATTER



a theta teremti a matter - energy - space - time univerzumokat és a theta is tartja fenn őket - ha a theta nem közöl energiát az univerzumokkal, akkor az univerzumok összeomlanak



a mikrokozmikus nézet kölcsönhatásban van a makrokozmikus nézettel



Jézus a thetá-t tanította, a papok a MEST-et (nekik a MEST-univerzum TÚLÉLÉS-ELVE az istenük)

2012. okt. 17. 03:30
 68/121 anonim ***** válasza:

Szia,


Megborzongtam mikor olvastam és összehúztam magam,mint amikor a kisgyermek nem akarja,hogy a szülei rájöjjenek valami tiltott dolgot csinál.

Tudod nekem idő kell. Köszönöm teljesen érthető,amit írtál,csak a mélyebben el akarok gondolkodni rajta,plusz utánanézni egy-két dolognak.

Írok,amikor lesz kérdésem.

szia- gesztenye

2012. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/121 anonim ***** válasza:

Szia,

megnézegettem a dolgokat a neten.

Gurdieff és tanítványa Quspenshy 4. utas megoldása,amelyik túlmutat a fakír,a szerzetes,jogi utján nagyon szimpi. Fogok tőle olvasni dolgokat

A dhyana jogi féle belső út megtalálása féle meditációkat is kipróbálom.Azt is megtaláltam. Egyébként már vágytam valami hasonlóra

Másoknak még írok,akik esetleg elolvassák,hadd maradjon meg az info. Hogy az Istenhit/jehova féle megoldás nem jött be nekem gyakorlati szempontból. mível két alapvető életbeli helyzetre olyan megoldást "követelt",ami teljesen ellentmond a legbelső érzéseimmel és érdekeimmel. Ugyhogy,már a súlyos depresszió felé kezdtem csúszni. Azért hülyének ne nézzenek, az életösztönöm jobban működik.

A másik ,ahogy írtad a mikrokozmosz, hasonló a makrokozmosszal, vagyis ami benn az kint is ugyanaz. Ez azt jelenti,ha kívül keresem az igazságot,sokan megvezethetnek, ha meg belül akkor max. magamat vezethetem meg.

gesztenye-gabriella (vagyis arkangyal, isteni hírvivő hi-hi)

na szép napot!

2012. okt. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/121 A kérdező kommentje:

"az Istenhit/jehova féle megoldás nem jött be nekem gyakorlati szempontból. mível két alapvető életbeli helyzetre olyan megoldást "követelt",ami teljesen ellentmondásban van a legbelső érzéseimmel és érdekeimmel."


- ez az! erről van szó!


valami olyat akarnak elfogadtatni az emberrel, ami ellenkezik az ő legbelsőbb érdekeivel!!!!


a lélek (=önazonosság = isten) tiltakozik belül


a vallásos nagyokosok mindíg istenen próbálnak erőszakot tenni,

az emberben lakozó halhatatlan lelket próbálják megölniű


Gabriella!


ez az univerzum egy energetikai alapokon és elvek szerint működő univerzum


minden polarizált benne


te dominánsan női (negatív, yin) pólus vagy


kapcsolódnod kell egy dominánsan férfi (pozitív, yang) pólussal

és akkor egy magasabb integráció jön létre


ISTEN egyre magasabb integrációkon keresztül építi fel magát.


A vallások papjai valójában ezt az integrációt tartják kontroll alatt.


én a feleségemmel élem meg ezt a magasabb integrációt és enélkül alacsonyabb szintű (=üresebb) lenne az életem.


ez a lényeg, mert ez egy tapasztalás , nem üres, ostoba szavak (pl. "szeretetről")


nem tudom, hogy állsz ezen a téren, de ez egy olyan alap, ami nem rossz ha van

ezen a barbár földön,

ahol a legprimitívebb és leggyakorlatiasabb lelkek ugranak mindíg a vezető pozíciókba


a legbarbárabb és legbetegebb lelkek beszélnek pl. a legtöbbet "szeretetről" és arról, hogy mit akar "Isten",

valójában csak azt tudják, hogy ők mit akarnak - azt viszont nagyon


egy titok:

ebben a régióban azokat nevezik kiválasztottaknak,

akik képtelenek arra, hogy a kozmikus létrát egyetlen egyet is lépjenek FELFELÉ !!!!!!!!!


ők a legtapasztaltabbak és a legdörzsöltebbek ebben a régióban,

viszont ÖRÖK FOGLYOK


a tanításuknak is annyi a lényege, hogy MINDENKI MARADJON FOGOLY!


hogyan érik ezt el?


úgy, hogy ha az ő lelkük nem él, akkor legyen mindenki másé is halott!!!!


ennek a régiónak (=Föld bolygó) a vallásai mind erről szólnak!!!

2012. okt. 21. 12:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!