Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka annak, hogy a (z...

Mi az oka annak, hogy a (z emberi) lény érzékelési-, tapasztalati-, átélési-, integrálódási-, önfelismerési képessége ilyen hihetetlen mértékben lefokozódik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt korunk "tipikus, viszonylag normális, átlagoshoz közelítő" emberére, embereire és társadalmára.

Egyszerűen elhitt (elhisz) valamit és a világát ezekből a kívülről kapott adatokból építi fel.

Nem ellenőriz és nem vizsgál meg semmit, az első tömegesen elfogadott adatokat "igaznak" tartja.

Ez ahhoz vezet, hogy egyetlen saját, önmagából eredő impulzusra (gondolatra, tettre, érzelemre stb.) sem képes;

valójában nem más, mint KÍVÜLRŐL ÉRKEZŐ HATÁSOK AUTOMATÁJA.

Én azt hiszem, hogy az EMBER az nem gép, nem egy automata.

Az érzékelés lefokozódásával a valóság mechanikus arculatot ölt (=elgépisedeik),

mechanikussá válásával kiszámítható válik.

Kiszámítható válásával matematikailag modellezhető lesz (=számokkal kifejezhető).

-Miért fejezhető ki számokkal?

-Azért, mert maga is számmá lett.

Modelleket kapnak és modellekké válnak. (!!!)

Ezen a bolygón mindíg ez történt, itt soha nem élt valódi ember, ide csak leesnek időnként a valódi emberek (=az elevenek, élők).

Sehogyan máshogy nem juthatnak vissza eredeti állapotukba a leesettek,

mint hogy lényi erőfeszítéseket tesznek.

(ahelyett, hogy mindíg a KÍVÜLRŐL KÉSZEN KAPOTT LEGKISSEBB ERŐFESZÍTÉST VÁLASZTANÁK).

Én nem hiszek abban, hogy a másoktól kívülről kapott programokat kellene követnünk,

én egyedül abban hiszek,

hogy saját eredeti természetünket kell keresnünk,

annak a sugallmazását követnünk

és így eljutnunk a lény legmélyebb (=eredeti, egyetlen) azonosságához.

Minden módszerrel, ami ezen kívül van,

csak másolatok, utánzatok, klónok (=identitás nélküli hamisítványok !)jönnek létre.

A linearitás és az egyenesek, az alacsonyrendű, primitív geometriai formák is

az érzékelés és a tudatosság (a rezonancia) lecsökkenésével jönnek létre.

A köztereken elhelyezett primitív geometriai formák (kocka, piramis stb.)

sem egyebek, mint a rezonanciákat csökkentő jelkép-generátorok.

Itt, ezen a sivár Földön, valakik nagyon nem akarják,

hogy az emberben lakozó lény kiteljesedjék és megismerje önmagát.

Ez a Föld mindíg is ilyen volt.

Ezt szerintem csak azok értik, akik valóban (!) nem innen valók,

hanem valami miatt leestek ide (=erre az alacsonyrendű érzékelési- és tudatossági "síkra",

amit talán a "közmegegyezés világának" lehetne nevezni.



2012. okt. 3. 18:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/121 anonim ***** válasza:

„Rendeljétek alá magatokat egymásnak Krisztus félelmében ..” (Ef 5,21).



Nem uralkodhat egyik sem a másik felett...


(K.Gy)



(K.Gy)

2012. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/121 anonim ***** válasza:

Kedves K.GY. Úgy látom nehezen érted meg amit a biblia idézet ír.

Az tény hogy mindenkinek alázatosnak kell lennie a másikhoz, de van egy elrendezés ami jó vezetést nyújt, és család főnek a férfit nevezte ki a teremtő.

ez mint írtam nem elnyomást jelent, hiszen a versből látható, hogy úgy kell a férjeknek szeretni a feleségüket, mint a saját testüket.


Egy autóban nem lehet két kormány :)


Zsömle/lány

2012. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/121 anonim ***** válasza:

Kedves zsömle /Lány!



Te azt mondod nem lehet két kormány az autóban.Én pedig azt mondom de az egyik nem is tartozik oda.



A farizeusok is ezt kérdezték :Kicsoda bocsáthatja meg a bűnöket ha nem egyedül az Isten?

Jézus pedig mondja:

Ha azt mondom hogy van hatalmam a földön az embernek megbocsátani ?


Vajon Jézus milyen hatalommal teszi mindezeket?Isten fia aki az Isten kebelén van.Mert Isten hajtja végbe mindezt.Jézus Istenben Isten Jézusban.Istent senki sem látta (Szentlélek)csak a fiú (Jézus).

Isten nem egy személy hanem SzentLélek ...(Isten lelke lebegett a vizek fölött)Jézus pedig volt.(Alkossunk embert a mi hasonlatosságunkra).


Folytathatnám ,de hiábavaló a fáradozásom.Így a gondolatmenetet befejezem...Béke veled!

2012. okt. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/121 anonim ***** válasza:

Utolsósorban :Isten az ÉLET forrása ,(nem mint vezető szerepben)Jézus :az Út az Igazság és az Élet.


Jézus mondja:Én vagyok a szőlőtő ,ti pedig a szőlővessző.Csak így terem gyümölcsöt.


(K.Gy)

2012. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/121 A kérdező kommentje:

„Nekem tetszik amit az önmegvalósításról írtál, De nem igazán értem azt, hogy a példaként felhozott integrálódás alatt mit is értesz valójában. Nyilván, ha a kijelölt utamat keresem és próbálok kiteljesedni a számomra legfontosabb dolgok felé (ami ugye bármi lehet), akkor ebből adódóan szükségtelen közelednem bárkihez, aki más utat választott, akik viszont úgy gondolkodnak mint én, ott eleve adott a közeledés. Az Istenre felhozott dolgaidra nem reagálnék, mert még olyan formában sem hiszek benne mint te.Az-az nem hiszem, hogy az ember Isten lenne, azt viszont elhiszem, hogy a bennünk lévő jóságot és gonoszságot próbálták megfogalmazni általuk, eleink.“


- integrálódás alatt azt értem, mikor tudatos lények , valójában maguk a tudatok (a tudat) a saját, felelős döntésük alapján összekapcsolódnak


életem legnagyobb élményei ezek voltak... egyszer megnyílt nekem a végtelen a másik ember szemébe nézve .. akor értettem meg a mi tragikus valóságunkat, hogy mi mindannyian lezárt lények vagyunk ... lezárt végtelenek, amik ha megnyílnának egymás felé (=megnyílt végtelen), akkor az maga lenne a túbizonyság

nincs abban semmilyen „zsidó isten“, nincs abban (az átélésben) semmilyen „Jézus Krisztus“, nincs abban semmilyen Biblia,

öröm van abban, igazság és lehetőség...

olyan ostoba szó sincs benne, hogy „szeretet“ - ilyesmit csak a vágyakozó frusztráltak emlegetnek

...

Pietrosol : nagyon igazad van !!!!!!

...............................

„Először is ezzel ugyanúgy behatárolod magad és "agymosott" leszel,ha nem vigyázol. Én 14 évig gyakoroltam láma Ole nydahl szanghájában és agymosott,önző, szingli emberekké váltak a körülöttem lévők. Ott is hagytam őket.“


- köszönöm ezt a beírást, nagyon igazad van és örülök, hogy ezt említetted !!!


az intézményesített vallások végterméke kb. ez : „agymosott,önző, szingli emberek“


Saraha-nak, Tilopának sosem volt szanghája , mert a gondolat és a tudat, ismeret óriásai mindíg is renegátok =INTÉZMÉNYEKEN KÍVÜLIEK voltak


én magam is intézményeken kívüli vagyok...

.....................

„Kedves kérdező !


Remélem megtalálod az Igazságot amelyet keresel.Jézus aki nem önmagától beszélt elmondta nekünk azt az Igazságot amelyet most keresel.Az önmegvalósítás nem létezik.Eljön majd az az óra amikor megérted:A halálunk órája...


(k.Gy)“


-hányszor haltál már meg és hányszor születtél már meg? mégis ugyanaz vagy, ha ÉL a lelked... ha nem ÉL, halott vagy


„Jézus aki nem önmagától beszélt elmondta nekünk azt az Igazságot “ és az írók hűen megőrizték, sőt fel is tupírozták az idők során rendesen...


intézmény = cumi (elvisz a saját lelkedtől !!!)

KIPROJEKTÁLJÁK A SAJÁT LELKEDET ÉS TÓLED FÜGGETLEN ISTENKÉNT IMÁDTATJÁK VELED


túl sok a méreg a Bibliában - ha valaki, hát én jól ismerem, elejétől végéig (egyébként sosincsen vég, ha az isten örök, mi is azok vagyunk - mivel egylényegűek vagyunk)

................................

„Szia Súr, zsömle/lány vagyok.

Nos valahol igen, szeretjük magunkat egy megbízható partner alárendeltségében élni.“


-ezt tudom, a feleségem is ilyen :-)


te nő vagy = hold én nap vagyok : férfi

neked itt kell a „biztonság“, én viszont fentről estem le ide és ahonnan leestem (ezt átéltem még gyerekkoromban), oda is fogok visszamenni

„ennek a rendszernek az istenei, nem fognak meg emgem; úgy megyek át közöttük, ahogyan a(z önmagát) megváltó (lélek), ment át közöttük,

akit a Pistis Sophia-ban „Jézus“ néven említenek


én tudom, hogy a Jézus szájába adott INFORMÁCIÓK (!!!) halhatatlan és aktuális információk, azoknak, akiknek a lelke ÉL ... nekem ezek értelmes keresés hatására mind feltárultak...


egy infó:

RENGETEG INFORMÁCIÓT KAPTATOK ÉS KAPTOK AZ IDŐK SORÁN, DE TUDNOTOK KELL, HOGY EZEK MIND BEÁGYAZOTT INFORMÁCIÓK !!!!!!


EZEKET A SZÁMOTOKRA HASZNOS INFORMÁCIÓKAT, AHHOZ, HOGY BENNETEK HATNI (VILÁGÍTANI9 TUDJANAK,

MEG KELL TISZTÍTANOTOK A BURKOLATOKTÓL

(a Tórát kell látni, nem a Tóra ruháit!) =a Tórát (=az emberben lakozó halhatatlan lelket) kell látni, nem a Tóra (=az emberben lakozó halhatatlan lélek) „ruháit“, amikbe a Tóra be van ágyazva!

jaj annak , aki a tóra ruháit látja, a tórát pedig nem ! átkozott az (mert ez a (kozmikus) törvény)


hogyan lehetne egy fizikai nép választott (=kiválasztott), mikor isten nem személyválogató?


megsértettem-e istent azzal, hogy többször is kisbetűvel írtam a nevét? milyen büntetést érdemlek ezért? :-)

.............................

„Az ember önmagában semmi.Csak akkor válik teljessé ha együtt egymásért vagyunk.Ez a közösség amely tiszta Lélekkel tölti be azt a szerepet amelyet Békességnek nevezünk.De a gonoszság nem engedi ezt megtenni ,ezért az Igazság lelkét kell hívnunk (Jézust)segítségül.János aki Jézus tanítványa volt mindent megírt ami fontos.Hitünk amely Jézussal van megmutatja az utat.Próbáljuk ki...


(K.Gy)“


„Jézus“ csak egy fedőnév: a testedben lakozó halhatatlan lélekre . a holdat kell nézni, nem a rámutató ujjat!


egyet értd meg! ha a hitnek nem értelem az alapja, megette a fene azt :-)


Isten nem gondolkodik rendszerekben; modellekben sem gondolkodik....

..................................

„Pedig Jézus is mondta :Szeressétek egymást ,ahogy én szerettelek titeket..“


-ezt kizárólag a tanítványainak mondta, a vallásos intézmény itt is csúsztat! miért kellene mindenkit szeretni? önként elmerül a mocsárban, aki a jelenlegi lét- és tudatállapotban mindenkit szeret...

................................

kedves keresztények! elárulok nektek egy titkot:

az újszövetségi Jézus-misztérium nem egyéb, mint egy butított egyiptomi eredetű misztérium, pontosabban a Héliopoliszi újra és újra feltámadó FŐNIX-nek a misztériuma


egy másik titok mindenkinek:

a Bibliában egyetlen egy bibliaírók által kigondolt magasrendű !!! gondolat sincs...

az egész innen-onnan átvett irodalom ... vannak benne komoly értékek is, de lényegét tekintve nem segít valós önismerethez (inkább blokkolni igyekszik azt!!!!!!!! - ezért írták)

.....................................

„ Rendeljétek alá magatokat egymásnak Krisztus félelmében.“


- na még ettől vagyok rosszul: FÉLELEM ÉS HIERARCHIA a lélekben (amikor tiszta) semmi ilyesmi nincsen


a félelem és rangsor, piramis-elv valójában maga a Gonosz !!!!!!!!!!!


mindíg leválasztanak benneteket a saját (isteni) lelketekről !!!!!!! mindíg ez történik

.......................

„Én földi reménységű vagyok, nem égi.

Zsömle/lány“


- Zsömle! mindját megeszlek! :-) persze, hogy földi reménységű vagy, hiszen a női nemhez tartozol, a holdhoz, a yin-hez, az első fázishoz = az éjszakához , ami a nappalt szüli ..

hogyne volnál „földi reménységű“

hívjalak Ízisznek?

2012. okt. 4. 23:56
 26/121 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia Súr!


"a Bibliában egyetlen egy bibliaírók által kigondolt magasrendű !!! gondolat sincs...

az egész innen-onnan átvett irodalom ... vannak benne komoly értékek is, de lényegét tekintve nem segít valós önismerethez (inkább blokkolni igyekszik azt!!!!!! - ezért írták)"


Szegények azt hitték,-mert a saját fejükkel gondolkodtak-,hogy sikerül elrejteni a valódi mondanivalót!Aki kritikus hozzáállással olvassa,felfedezi benne a csalásokat és ezek kiderítésére indul!Így a csalások,ahelyett,hogy megvezetnének"köszönöm a segítséget"-re változnak!

2012. okt. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/121 anonim ***** válasza:

Kedve Kérdező!


Azt mondod látsz?Én azt mondom csukott szemmel akarsz látni.A bizonyságok magukért beszélnek Jézusról.Aki látni akar annak nyitva kell tartania a szemét.Én aki bizonyságokban élek Jézussal ,nem győz meg a te "hited".A törvény nem csak írott formában ,hanem élő formában hiteles.A Szentírás amely Istentől ihletett és hasznos a tanításra ,élő formában is jelen van.


Azt mondod az ember nem teljes lény és nem akarják hogy kiteljesedjék?

Én azt mondom az ember nem primitív lény ,hanem Isten teremtése amely Lélekben van és testben.Nincs messze a kiteljesedéstől ,csak néhányan nem akarnak hozzá menni .Jézus oda vezet csak hinned kell benne...


(K.Gy)

2012. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/121 A kérdező kommentje:

előző!


az a nagy igazság: ha te magad nem vezeted oda, akkor senki nem vezet oda !!!!!!!!!!


a bibliai primitív félrefordítással kifejezve:

"isten országa az erőszakosaké" (=azoké, akik tesznek érte, akik mernek és hajlandóak gondolkodni, megvizsgálni és értelmezni bevett, közkeletű nézeteket)

2012. okt. 5. 14:10
 29/121 A kérdező kommentje:

ha már Biblia és vallás, jöjjön egy prófécia:

(mert a prófétálás lélekből jön, nem könyvekből)


"ha az én fajtám feljön, világotok törvényei megváltoznak


vessétek le a kereteket magatokról, akik velem egylényegűek vagytok, mert nagyobbak lesztek (vagytok) mint az összes világ


a vakok semmit nem fognak látni, de ti látni fogtok!


szívetek vezessen benneteket!


szívetektől senki el ne vezessen benneteket!


ha el akar vezetni szívetektől "istenre", "jézusra", bármire hivatkozva: ne higgyetek neki!!!


aki szívetektől elvezet benneteket, az a külső sötétségre vezet benneteket, sötét szárnyak árnyéka alá!


a ti szívetek: NAP. bevilágítja az összes világokat!


világosságotok a sötétségben fénylik, de a sötétség azt bé nem fogadhatja!


ha a ti világosságotok nem fénylene (BENNE) , a világok éjbe borulnának!


aki halott, maradjon halott; de aki él, az éljen!


"Izráel házának elveszett bárányaiért" jöttem, nem a halottakért


mi közöm vér szerinti rokonaimhoz; csak a velem egylényegűekhez van közöm


mi közöm testhez és vérhez, mi közöm bármilyen néphez??????

csak az én fajtámhoz van közöm


mert ők -ahogyan én, felülről valók -


bizony én felmegyek, de akkor jövök vissza , amikor csak akarok, mert én bármikor átmegyek közöttük


én vagyok a napok napja és az összes velem egylényegűt magamhoz vonzom,


mert az isten így építi fel magát

és

egyedül ezt hívják építésnek


katedrálisokat emeltek? förtelem az nekem! véres, sumák áldozataitokat nem kedvelem!


keresztet imádnak és a MEST-univerzum keresztjére vannak felfeszítve - önnön rabságukat imádják!!!


kik tanították nekik ezt?


bálványokat imádnak, akik szólnak és igét hirdetnek, de nem az enyémet!!!!!!


én nem szólok, én tanúságot teszek! mert én vagyok a napok napja, az egyetlen isten, a papok papja

és sehol máshol nem lakozom,

csak a szíveikben!


kőből épült templomaitokat nem kedvelem!!!!!!

nem telik benne kedvem!!!!!!"

2012. okt. 5. 14:57
 30/121 anonim ***** válasza:

Szia Súr!


Próbáltam lehámozni a mondanivalód és megtalálni a magját. Erre jutottam: Volt egy-két élményed,amikor koncepció nélkül tökéletes örömet éltél át és szerinted ez a lényeg,a forrás..Jól értelmezem? Ezen a vonalon akarok továbbhaladni saját élménnyel. Én ezt kétszer átéltem spontán. először 19 évesen csakugy az utcán megváltozott az érzékelésem és gyönyört éltem át és,hogy van Isten.Másodszor,ami utolag elég súlyos tévedésnek bizonyult,amikor egy pillanatban végtelen boldogságban és 100%-osan azt gondolva,hogy Isten akarata megbocsátottam a barátomnak és hozzámentem feleségül.Mégpedig azért ,mert k. szar vele élni.Pedig akkor az csúcs élmény volt a javából,még hülyét is csináltam magamból miatta(első akcióban még egy baba is összejött). Hát szóval valamikor az agyunk csap be,de nagyon. Ugyhogy nem tudom,hogy lehet biztosra megtalálni az igazságot,nagyon nehéz , ennek ellenére nagyon szeretem keresni,meg a csúcs élményeketis (szellemileg).

Az igaz,amit írtál,hogy,ha érzed,hogy élsz akkor vagy jó úton. De az is lehet önbecsapás,mert lehet csak azt csinálod/látod,amit tudattalan nagyon szeretsz és ezért 100% azonosulsz vele vagyis alany-tárgy-cselekvés egységet alkot.(?)(kisg.)

2012. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!