Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka annak, hogy a (z...

Mi az oka annak, hogy a (z emberi) lény érzékelési-, tapasztalati-, átélési-, integrálódási-, önfelismerési képessége ilyen hihetetlen mértékben lefokozódik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt korunk "tipikus, viszonylag normális, átlagoshoz közelítő" emberére, embereire és társadalmára.

Egyszerűen elhitt (elhisz) valamit és a világát ezekből a kívülről kapott adatokból építi fel.

Nem ellenőriz és nem vizsgál meg semmit, az első tömegesen elfogadott adatokat "igaznak" tartja.

Ez ahhoz vezet, hogy egyetlen saját, önmagából eredő impulzusra (gondolatra, tettre, érzelemre stb.) sem képes;

valójában nem más, mint KÍVÜLRŐL ÉRKEZŐ HATÁSOK AUTOMATÁJA.

Én azt hiszem, hogy az EMBER az nem gép, nem egy automata.

Az érzékelés lefokozódásával a valóság mechanikus arculatot ölt (=elgépisedeik),

mechanikussá válásával kiszámítható válik.

Kiszámítható válásával matematikailag modellezhető lesz (=számokkal kifejezhető).

-Miért fejezhető ki számokkal?

-Azért, mert maga is számmá lett.

Modelleket kapnak és modellekké válnak. (!!!)

Ezen a bolygón mindíg ez történt, itt soha nem élt valódi ember, ide csak leesnek időnként a valódi emberek (=az elevenek, élők).

Sehogyan máshogy nem juthatnak vissza eredeti állapotukba a leesettek,

mint hogy lényi erőfeszítéseket tesznek.

(ahelyett, hogy mindíg a KÍVÜLRŐL KÉSZEN KAPOTT LEGKISSEBB ERŐFESZÍTÉST VÁLASZTANÁK).

Én nem hiszek abban, hogy a másoktól kívülről kapott programokat kellene követnünk,

én egyedül abban hiszek,

hogy saját eredeti természetünket kell keresnünk,

annak a sugallmazását követnünk

és így eljutnunk a lény legmélyebb (=eredeti, egyetlen) azonosságához.

Minden módszerrel, ami ezen kívül van,

csak másolatok, utánzatok, klónok (=identitás nélküli hamisítványok !)jönnek létre.

A linearitás és az egyenesek, az alacsonyrendű, primitív geometriai formák is

az érzékelés és a tudatosság (a rezonancia) lecsökkenésével jönnek létre.

A köztereken elhelyezett primitív geometriai formák (kocka, piramis stb.)

sem egyebek, mint a rezonanciákat csökkentő jelkép-generátorok.

Itt, ezen a sivár Földön, valakik nagyon nem akarják,

hogy az emberben lakozó lény kiteljesedjék és megismerje önmagát.

Ez a Föld mindíg is ilyen volt.

Ezt szerintem csak azok értik, akik valóban (!) nem innen valók,

hanem valami miatt leestek ide (=erre az alacsonyrendű érzékelési- és tudatossági "síkra",

amit talán a "közmegegyezés világának" lehetne nevezni.



2012. okt. 3. 18:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/121 anonim ***** válasza:
Kérdező! Először is köszönöm,hogy írtál,mert már kezdtem unatkozni "itt-e földi létben". De tényleg annyira felületesek a kommunikációk és gondolatok. tisztára elszigetelődik az ember a gondolataival. És ezzel az a gond,hogy nagyon felfokozódhat a gondolkodás és a végén a diliházba fogják dugni (ha még lenne).Kicsit szállj le a földre,mert féltelek,még a végén skrizofén leszel. Amugy lehet igazság abban,amit mondasz. Csak még emésztenem kell.Nekem az használ,ha az intuitív gondolkodást használom vagyis,ha elég info van és érzelmi töltett, leállok a gondolkodásban elkezdek rajzolni ábrákat és egyszercsak aha élményem lesz. Tetszett a számítógép elmélet is Srapnel-é. Csak arra válaszoljon,mível az írta külső (valószínűleg fejlettebb entitások befolyásolhatnak,kommunikálhatnak) velünk,hogy most azokat is számítógép vagy fizikai rendszerűnek képzeljük el. mert akkor ugyanott tartunk és akkor elvileg mi is megtehetjük ugyanezt másokkal. ne haragudjatok nem vagyok fogalmilag olyan képzettek,mint ti,de azért valamit válaszolhatnátok (kisg.)
2012. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/121 anonim ***** válasza:
jajjj ma mindenki skizofren itt a GYK/-n??? Akkor ide is leirom eljenek a schizophrenek! Legyunk meg tobben! :)) Amugy a sok gondolkodas tenyleg szetcseszheti az ember idegrendszeret.De en szemely szerint arra palyazok...muhahha
2012. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/121 anonim ***** válasza:

Elolvastam az ajánlott topikot gyorsban.Most már értem honnan veszed az elméleted, a szchientológia egyháztól. érdekes elmélet,új nézőpontot ad. Csak honnan tudják ezeket az infokat (erre biztos tudod a választ9,a másik mire elolvasod úgy megkavar,mint a hol a piros,itt a piros és amíg ezzel pénzt lehet keresni vele, nem hiszek neki. De a legjobb hazugság,az aminek a fele igaz. Ezért azt a felet megkeresem magamnak ingyen. És kösz az infot.

(kisg.)

2012. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/121 Salx Narval ***** válasza:
Hát, én is kicsit földhözragadtabb gondolkodó vagyok, nehezen tudok azokról a dolgokról beszélgetni, amiket nyilván senki sem tudhat. Viszont arra mindig is nyitott voltam, hogy meghallgassam mások elméleteit, természetesen ez csak akkor érdekel, ha ő is a realitás talaján marad és nem tényként kezeli azokat.:D Súr, annyira keveset tudunk a világról, az életről és sajna még magunkról is, hogy gyakorlatilag bármi lehetséges. Nem szégyen kimondani, hogy nem tudjuk mi végre lettünk és egyáltalán mi ez az egész ahol élünk. Természetesen jó megosztani a gondolatainkat másokkal, jó kalandozni de ez mit sem változtat azon a szomorú tényen, hogy csak önmagunk becsapása, vagy tudatlansága révén kezelhetünk tényként valamit. Egy kis élmény, egy bizonyos lelki állapot, már elég is ahhoz, hogy valamiben megkapaszkodjunk, hiszen az ember a bizonytalanságot kezeli legnehezebben.A tudás megszerzése iránti tehetetlenség, sok embert tett már hívővé, nem csak vallásossá, hívővé is. Ezek a mesterségesen generált világképek, biztonságérzet keltenek az emberekben, mert félnek kimondani, főleg belegondolni abba, hogy fogalmunk sincs a mindenség dolgairól.
2012. okt. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/121 Srapnel ***** válasza:

"Tetszett a számítógép elmélet is Srapnel-é. Csak arra válaszoljon,mível az írta külső (valószínűleg fejlettebb entitások befolyásolhatnak,kommunikálhatnak) velünk,hogy most azokat is számítógép vagy fizikai rendszerűnek képzeljük el. mert akkor ugyanott tartunk és akkor elvileg mi is megtehetjük ugyanezt másokkal. ne haragudjatok nem vagyok fogalmilag olyan képzettek,mint ti,de azért valamit válaszolhatnátok (kisg.)"


A számítógépes gondolat csak egy hasonlat, egy iránymutató volt, nem kell szó szerint érteni. Meg azt sem jelenti, hogy számítógépek vagyunk (noha nem is zárja ki).


Szerintem ne bonyolítsd a dolgot, sok gondolkodással is csak arra jutsz, amire minden kisgyerek is végül: a fejeden (rajtad) kívül van egy világ, ami többé-kevésbé szabályok alapján működik. Fizikai rendszer. Elvileg megteheted, hogy egy agyat egy olyan közegbe raksz, ami a test többi részét helyettesíti, majd tetszőlegesen ingereket adsz neki. Hogy a mostani valóság is ilyen? Mivel nem tudod semmi mástól megkülönböztetni, tehát ez az egy van és kész. Ezekkel a szabályokkal. Hogy ezeket most épp tündérek, manók, istenek, akármik "keltik", az csak spekuláció, hiszen nem tudhatod, mert csak azokat a jeleket kapod, amiket mintha egy fizikai világból kapnál. Tehát egyszerűbb elfogadni azt, hogy egy fizikai világban élsz.

2012. okt. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/121 anonim ***** válasza:

kedves Srapnel!


A válaszod miatt egy kicsit szőke nőnek érzem magam,pedig sötétbarna vagyok :)

Amúgy igazad van,megártott a sok gondolkodás a szoftveremnek és lassú döcögés után lefagyott! :)

2012. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/121 A kérdező kommentje:

"Súr, annyira keveset tudunk a világról, az életről és sajna még magunkról is, hogy gyakorlatilag bármi lehetséges."


-szerintem ez a lényeg! egy olyan univerzumban élünk, amiben bármi lehetséges !!!


ksétra ez, egy nagy mező (tudat)


a látó teret generál, a térben a látó által megjelenik az energia és a mozgás, az energiák egy része anyaggá tömörül és megjelenik az idő


és az egész rendszerben minden relatív, minden összefügg mindennel és minden kapcsolatban van mindennel


és a lények valamikor olyanok voltak, mint az istenek, de most a saját maguk és a mások teremtéseinek a foglyai


és a lények a kis közmegegyezésen alapuló világukat közösen teremtik (az ő energiáik vonódnak el a kis közmegegyezéses univerzumuk fenntartásához)


és a lények kaptak egy rossz idomítást


a lények azt az idomítást kapták, hogy mindenkit, aki másképpen gondolkodik, vissza kell terelni a közös gondolkodáshoz


és a 3D köré egy zárat húztak idősebb testvéreik és a lények azóta nem képesek a 3D fölé menni gondolataikkal, érzékelésükkel stb.


valamikor bemutattak nekik egy gyönyörű sokdimenziós drágakövet, ami ragyogott és szépségesen szép volt


és mi egyre csak néztük és zuhantunk és elbűvölten néztük a drágaságot a szépséggel teljeset, a ragyogót

és zuhantunkban egyre teremtettük a világokat

(ezt most is átélem - lehet, hogy csak én képzelem, de átélem... bármikor felidézem)


idősebb testvéreink tudták, mit tesznek velünk


egyszer abbamaradt a zuhanásunk és azon vettük észre magunkat, hogy az általunk teremtett világok =a saját teremtéseink fogságába estünk


a Szépség volt a Csapda


(engem mindig ellenállhatatlan erővel vonzott a Szépség (miután kifinomítottam a lelkemet a zenével)


............

"mi a csudát tudunk a világról?"


-azt tudjuk, hogy a nézeteinket újra és újra, MINDIG át kell értékelnünk!

.....................


ez, ami itt van, lehet hogy átmegy majd mechanikába


útjukat tévesztett fajták szemétre vettetnek

2012. okt. 12. 00:58
 58/121 Salx Narval ***** válasza:
"Mit ér a szépség, ha nincs szem ami láthatná, mit ér a legszebb zene, ha nincs fül ami hallaná", és főleg mit ér mindez, ha nem mutathatjuk meg senkinek. Ez már csak így van, mi egoista lének vagyunk, de kevesen viselik el a remete életmódot. Szerintem az életben a józan előrelátáson kívül a legfontosabb dolog, a most, a pillanat megélése és az apró jó dolgok nagyrabecsülése. Mindegy, kedves Sur, hogy mi okoz neked örömöt, megnyugvást, lényeg az, hogy vannak ilyen dolgok az életedben és ezeket a röpke pillanatokat meg is tudod élni. Az már csak plusz, hogy elő is tudod idézni és lényegülni tudsz velük. Rendben van ez így, szerintem, csak arra figyelj, hogy a családod is mindig részesüljön ebből, mármint, hogy ne csak a magad örömére gondolj. A Biblia legnagyobb tanítása szerintem az, amikor a szeretetet mindenek elé helyezi, tudom mit gondolsz a Bibliáról, de most pont ez a tanmese jutott eszembe.:D
2012. okt. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/121 anonim ***** válasza:

Szia Súr!


Valamit elindítottál bennem, egy új nézőpontot. Igaz mindig belekavarsz a saját világodból valami új fogalmat,amivel újra megkavarod az egészet.

Elmondom mire jutottam.(a bibliaismeretemre,buddhista filozófiára,pszichológia,saját élmény,Jehova Tanúitól tanult és a te elméleted alapján,meg a topic alapj.).

Ami mindenből kiindul az egy teremtő akarat,ami először a teret teremti majd a benne lévő dolgokat. Ezt nevezhetjük atyának is. Ő (mert tudatos),ami egyedül állandó,habár a semmivel állandóan harcban van(?). A teremtményeinek (az elsőszülött Jézus volt)hasonlatos leginkább hozzá)ahhoz hogy állandóak maradjanak szintén teremteni kell,illetve (most jön az elméleted)gazdagítani a teret folyamatos újabb impulzusokkal,történéssel (ezek az újabb teremtmények)ami fölött valahogyan uralkodni is kell (miért is?)ezért tudatlanságban tartják ill.fontos az engedelmesség az imádat, nemis szólva,hogy alacsonyabb szinten vannak- visszatérek szerinted ez nem mindig volt igy,mert mindenki egyenlő,isteni lényegű csak meglett kavarva a kása(Bábeli zürzavar)és egyesek lejjebb. ragadtak.Visszatérek. Hogy is szól a Miatyánk? (ezt mindenki tudja)Mi van benne, Hogy van valaki,aki más dimenzióban (mennyben)kormányoz és itt a földön is dicsőséget és hatalmat és feltétlen engedelmességet és békés életvitelt akar. Bármi konfliktus,vitás kérdés kezelésében csak ő dönthet és utálja a lázadást. - végülis igy leírva tényleg Jehova lehet egy fejlettebb létben élő "földönkívüli+ is. Aki el fog ide egyszer jönni (Armageddon)és kiterjeszti az uralkodását,ami jobb lesz,mint amostani,mert békét és bőséget ígér.Visszatérek. Az Ószövetségben Illés vagy Elizeus már nem tudom, látta Jehovát,mint tűzes szekeret,amit kerubok vigyáztak. Na most elképzelhető,hogy a mindenség ura,ilyen egyszerű formában megjelenne? Szerintem nem. Sokkal valószínűbb,hogy egy jóval magasabb intelligenciáról van szó.Attól még szerethető,hogy így van. De,hogy átverés is van benne ezek szerint,oszt lehet,hogy csak békés rabszolgák leszünk majd a földön mikor eljön akár örök élettel. (?)(kisg.)

2012. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/121 A kérdező kommentje:

Szia Előttem Szóló!



„Ami mindenből kiindul az egy teremtő akarat,ami először a teret teremti majd a benne lévő dolgokat.“


Tat Tuam Asi! Ez vagy Te! Határtalan! Általad jön létre minden, aminek határa van.

Egyszer még fel fogtok nőni önmagatokhoz - mert ez az Akarat egyedül és a Világok ezért keletkeztek (és keletkeznek).

Az Univerzumok célja egyedül és kizárólag az Ön-Ismeret!

Tudom, hogy nehéz elbírni (a felé vezető utat , de aki erre született, annak muszály).


„Ezt nevezhetjük atyának is. Ő (mert tudatos)“


-ha te nem vagy tudatos, akkor az „Atya“ sem tudatos. („gatya“)


„ A teremtményeinek (az elsőszülött Jézus volt)hasonlatos leginkább hozzá)“


-nem emlékszel rá, hogy az Te voltál?


„gazdagítani a teret folyamatos újabb impulzusokkal,történéssel (ezek az újabb teremtmények)ami fölött valahogyan uralkodni is kell “


-uralkodni egy felett kell(ene) : a saját teremtéseink felett

minden más uralkodásra átkot mondok! :-)

ezt a legkönnyebb eltéveszteni

mindenki más felett akar uralkodni.... hogyan? először is megöli a másik saját univerzumát !!!! mivel? pl. a védtelen gyermekekre zúdított „keresztény agymosással“



„ mindenki egyenlő,isteni lényegű csak meglett kavarva a kása(Bábeli zürzavar)“


-egyenlőek csak a demokráciában vagyunk, amint ezt mindannyian tapasztaljuk is

ki kavarta meg a kását? ki más? a fikció... az isten KÍVÜL



„Visszatérek. Hogy is szól a Miatyánk? (ezt mindenki tudja)Mi van benne, Hogy van valaki,aki más dimenzióban (mennyben)kormányoz és itt a földön is dicsőséget és hatalmat és feltétlen engedelmességet és békés életvitelt akar. “


- ez a mi eredeti arcunk és a lineáris keresztény világnézetben is ez jön el az idők végén hozzánk... előtte megkísértetünk téves hiedelmeinktől


„ Bármi konfliktus,vitás kérdés kezelésében csak ő dönthet és utálja a lázadást.“


-na ez a pap istene (=transzcendentált önmaga)


„Jehova lehet egy fejlettebb létben élő "földönkívüli+ is. “


-legalábbis úgy tűnik Ezsdrásék óta


„ Az Ószövetségben Illés vagy Elizeus “


- na én ettől a kettőtől hánytam, mikor részletesen olvastam róluk a zsidó Bibliában (IMIT)


ajánlom a keresztények figyelmébe Illés és ÉLi-Zeus (=műnév, akár a Zeru-Bábel , ami helyesen SZARU-BÁBEL még helyesebben SZAURU-BÁBEL)


„egy jóval magasabb intelligenciáról van szó.“


-nem kizárható



---------------------------

mindannyiunknál vannak adatok


mindannyian kapunk adatokat (ha keressük őket)


az adatokat, minél régebbiek, annál inkább beágyazva (=elrejtve) kapjuk



a Biblia valamikor, amikor még éltek a zsidók (?) bölcsei, még rólunk szóló tanítás volt =a Halhatatlan (Nap)Lélekről szóló tanítás volt


mi lett belőle?


így korrodálja el az idő az eszméket és ezért SZÜKSÉGES MINDIG MINDENT MEGÚJÍTANI


most kavargó iső van, viharidő van most minden átalakul rajtunk áll, hogy mivé !!!!



“....kivetíti a képeket, de nem imádja a képeket, mert az törvénytelen....“


aki kezét az eke szarvára tette (=a lelkek), ne forduljon hátra !!!! (halottak halott tanításait imádni)


egy szöveg kijavítva a szokásos féligazságot:

hagyd a halottakat, hadd temessék el a halottaikat te eredj és találd meg önmagadat (és mindent megtalálsz)


más infó:


2012 12 21-től nem kell félni !!! valójában semmitől sem kell félni (mert a negativitások lefelé haladó spirál)


a jóságot sem kell majmolni és a szeretetet sem kell emlegetni (ezt csak a frusztráltak és a manipulátorok teszik)


ez az univerzum ki van nyitva vannak benne gátak, blokkok, de akkor is ki van nyitva


a vallásosaknak:

mit akar Isten?

azt akarja, hogy találjátok és őrizzétek meg a saját IDentitásotokat és ne hagyjátok magatokat egy lefelé gravitáló kollektív masszába beolvasztani vagy beolvasztatni mások által


mert akik egyre szilárdulnak, mind elvesznek (a végén összetöretnek, mert ez a törvény és ez az én igazságom ... botom és vesszőm vígasztalja őket, mikor összetöröm őket)


ne rágjátok a régi csontokat, mert azon már SEMMI sincsen !!!!!!!!



Súr (SAUR) azt mondja, hogy a lélek az NAPból való és maga NAP

és a teremtések áradnak és áthatják egymást

képzelik a kereteket, de a keretek nem tartósak

az éjben készül az én művem és a világosságba fog belerobbanni - mert ilyenek a fázisok


ők maguk az ÉLet és a HALált imádják - nem nevetséges ez??? :-)))


egy utolsó igazság a keresőknek:

ahol a Tóra drágaköveit találtam, ott krokodilokat is találtam (mindíg)


ha nem voltak ott a krokodilok, akkor a Tóra drágakövei sem voltak ott - így tapasztaltam

2012. okt. 16. 01:13
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!