Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy egy ilyen tudományosan viszonylag fejlett világban még vannak keresztények?

Figyelt kérdés
Elképesztő számomra, hogy egyesek elhiszik ezt a dajkamesét. Miért van ez még így? Szükségük van egy támaszra, amit csak isten adhat meg nekik?
2012. okt. 10. 20:09
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
88%

Sziasztok!


Lehet. Csak akkor azt magyarázd meg nekem, hogy a tönkölybúza miért kerül négyszer annyiba, mint a sima, ha olyan szuper a géntechnológiás... ;-)


Üdv. Péter

2012. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
6%
Mert jobb, ezért drágább.
2012. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 Ozmium42 ***** válasza:
91%
A géntechnológiás búza nem jobb, csak más növények emberek által önkényesen kiválasztott tulajdonságainak génjei vannak belevíve. Lényegében mintha egy épület falában cserélgetnének ki téglákat. Egy épület falában, ami természetesen véletlenül épült.
2012. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 Ozmium42 ***** válasza:
Péter úgy értette, hogy a sima tönkölybúza miért sokkal drágább, mint a géntechnológiás búza.
2012. okt. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 21-es :)


1. Nem figyeltem még meg más keresztényeknél, hogy bizonyos taktikákat követnének; de hogy én nem taktikázom, az teljesen biztos. Van egy jellemző stílusom, ami vagy bejön valakinek, vagy nem, de ennyi.


2. Nem kellett _keresnem_ semmit, hogy rossznak _állítsam be_; egyszerűen csak olvasni szoktam, és amit rossznak _tartok_, azt néha jelzem. Most is valami ilyesmi történt.


3. "úgy tűnjön, neked van igazad" --> Mire gondoltál pontosan? Miben lenne igazam?


4. Nem tudom, a válaszom melyik részét gondolod "intellektuális kirohanásnak", sőt, örülnék, ha definiálnád, mit értesz ez alatt.


5. Csapj hozzá egy értelmezést az "IQ-betyár" kifejezésre is, pls. :)


Összefoglalva: egyáltalán nem értem a kommentedet... :(

Idemásolom az egész válaszomat, tudomásom szerint ehhez a kérdéshez nem írtam többet:


< Számomra meg az az elképesztő, hogy annyira biztos vagy abban, hogy ami neked nem tetszik, az dajkamese. Biztos évek óta tanulmányozod a kereszténységet, megvizsgáltad a bizonyítékokat pro és kontra, és ily módon jutottál erre a következtetésre; így volt, ugye? :P 

Kispalikee, szerintem olvasgass sokat, az jót tesz. 


Amúgy egyetértek azokkal a válaszolókkal, akik szerint ez nem észkérdés. Pontosan a tudatlanabb fajta ateisták hiszik azt, hogy a hívők buták, ill. azt is, hogy a tudomány és a vallás egymással ellentétesek. Csak egy kicsit kellett volna utánanézni, és tudhatnák, hogy ez nem így van... 


És kíváncsi lennék arra, hogy az itt íróknak is mire olyan nagy az arcuk, különösen a kérdezőnek, továbbá a 2. és az 5. válaszolónak... 

Úgyhogy tessék, egy lehetőség a bizonyításra: 


[link]


Töltsétek ki a tesztet, a végén készítsetek képet az eredményről, töltsétek fel valahova, aztán virítsatok valamit itt, hadd lássuk a linkeket. :D 

Hajrá, ne legyetek olyan gyávák, mint az eddigi nagyszájúak: eddig háromszor ajánlottam fel a lehetőséget, az első két alkalommal nagyon nagy volt a csend, és harmadjára is mindössze két ateista vállalta be a tesztet... >


Ha gondolod, kielemezhetjük és megvitathatjuk részletesen és teljesen. ;)

2012. okt. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 20-as!


Te tudsz úgy géntechnológiás búzát "létrehozni" hogy nincs előtted egy műszer sem, egy búzaszem sem, sem semilyen eszszöz, de még egy asztal sem? Ha igen akkor majd szóljál légyszíves, kőszi!

2012. okt. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


Leírnád nekünk,hogy mi volt Krisztus tanítása? Illetve, hogy ez számodra miért megerőltető és megvalósíthatatlan? Még egy kérdés! Te kit nevezel kereszténynek?


Kíváncsian várom a válaszod,ha ennyire járatos vagy a témában!

2012. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Berta, nem érzem úgy, hogy magyarázkodnom kéne bármiben is, sőt. Inkább csak annyit mondok, bírjál némi önkritikával, mielőtt írsz bárhova is. Ez volt az utolsó mondatom, minden jót!
2012. okt. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
56%

Berta az a baj, hogy nem mondtam magad idiótának és nem ismerted be, hogy a Biblia baromság.

Sőt megmerted védeni magad. Ki vagy te, hogy nem hagyod hogy lenézzenek a nagy tudású ateisták?

2012. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne szóld le a kereszténységet. Nem kell hinned benne, mert szerecsére nem kényszerítenek.

Sok embert segíti a hite, függetlenül attól, hogy igaz-e amiben hisznek.

Vannak persze elfogultak, de szerintem tiszteletben kéne tartani egymás nézeteit.

Hogy mi az igazság, azt senki nem tudja, és az emberek, attól függetlenül, hogy tudományosan fejlettek, csak nagyon kis részei a világnak, és rengeteg dolog van, amit most fel sem foghatunk.

Egyébként, régebben nagyon sok tudós hitt istenben, és ők adták a mai tudomány alapjait, szerintem ők sem örülnének, hogy ilyen laznán leszólod a vallásukat.

2012. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!