Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy egy ilyen tudományosan viszonylag fejlett világban még vannak keresztények?

Figyelt kérdés
Elképesztő számomra, hogy egyesek elhiszik ezt a dajkamesét. Miért van ez még így? Szükségük van egy támaszra, amit csak isten adhat meg nekik?
2012. okt. 10. 20:09
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Ha a szeretetet sikerül fogalomként definiálni, akkor talán elgondolkodom ezen.
2012. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 Pietrosol ***** válasza:

Szia ma 15:59!


Bocs,hogy beleszólok,de ebben tudok segíteni!


A szeretet nem más,mint a megbocsátás képessége,a megbocsátani tudás!Aki képes megbocsátani,az tud szeretni!

2012. okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok!


A legrövidebb bibliai meghatározás így hangzik a szeretetről: "Senki ne keresse azt, ami az övé, hanem ki-ki azt, ami a másé" (I. Korinthus 10:24). A szeretet a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája. Az "én és te" sorrend megváltozik "te és én"-re.


Üdv. Péter

2012. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
67%
2:0, tudósok, tessék szépíteni! :)
2012. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
8 évig jártam vallásos iskolába, ahol megtapasztalhattam a kereszténységet, a mocskos képmutatást, amit az egyház képvisel, az üres frázisokat, az életellenes szabályokat. Meghallgattam számtalan mesét, a Bibliát is olvastam részleteiben, így köszönöm szépen, viszonylag átlátom a kereszténységet. Amit nem ismerek, nem kritizálom (pl. buddhizmus, mert nem sok fogalmam van róla, ellenben a keresztény vallással). Leírtam a fő kritikáimat róla, azt valahogy senki nem válaszolta meg. Miért tilos szeretkezni, ha két ember szereti egymást? És miért tilos egyáltalán akkor, ha nem? Mitől bűnös az élvezet?
2012. okt. 11. 18:38
 36/55 Pietrosol ***** válasza:
9%

Neked a hamis egyház és vadhajtásainak a tévtanításaival van bajod!Megértelek,mert ezek már rég nem a kereszténységről szólnak!Bűnvallást,teljesítményvallást,elfojtóvallást és hujjogó vallást csináltak a kereszténységből!Van amelyik egyszerre beszél Jézus Krisztus megbocsátó szeretetéről,emellett élteti a fogat-fogért bosszúelveit,ami nem egyéb,mint a megbocsátani képtelen egós elme működése!


Amit ma látsz az a megcsúfolt kereszténység,keresztényparódia!


Még egyszer ez nem azonos a kereszténységgel!A keresztény a kereszt közepére(a tudatába)a megbocsátó,szerető Krisztus tudatot helyezi!Élve,nem holtan kiszögelve!Élő Krisztus tudat!


Ennyi,nem több,minden más csak bla-bla!

2012. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok, és szerintem nem függ össze a tudománnyal. A tudomány a hogyanokra keresi a választ, de egy kérdés megválaszolásával jön két másik kérdés. Ez nem baj, hisze az ember (én is) kíváncsi, és érdekli, hogy mi hogyan működik, de az, hogy tudjuk a természet működését, nem magyarázza meg, hogy miért volt az ősrobbanás, ami miatt minden így jött létre. A miértekre a vallás válaszol. Én minél többet vizsgálom a Bibliát annál hihetőbbnek tűnik. Amúgy ilyen tipusú kérdés kismillió van csak ezen az oldalon.
2012. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Na, akkor most kismillióegy lett.
2012. okt. 11. 20:12
 39/55 anonim ***** válasza:
51%

A tízparancsolat azt mondja: "Ne ölj!" Sajnos ezt majdnem mindenki megszegi!

Nem kell húst enni, ami az állatok leöléséből származik!

Mi is az élet értelme? Istent kell megtalálni szerintem!

2012. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
63%

39-es!


Te adventista vagy? Azoknak a mániája a ne egyél húst!


Kérdem én akkor a pusztában miért kellett Mózeséknek fürjet enni? Vagy már megsütve kapták? Vagy akkor Krisztus miért evett húst, nem ismerte a tízparancsolatot? :)))

2012. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!