Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik a legellenszenvesebb...

Melyik a legellenszenvesebb vallás számodra, és miért?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 22:23
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
64%

Igazából nincs "legellenszenvesebb"

egyiket sem preferálom túlzottan,mindegyikben lehet hasznos dolog,de egyiket sem követem konkrétan,mert azt ugyanúgy butaságnak tartom,mint mindent elítélni egy vallásban.


Első,azért a Sátánizmusról tájékozódhatnál alaposabban.

2012. okt. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
93%

Kereszténységbe tartozik a római és a görög katolicizmus is.

Pl. a húsvétban ,hogy tojás és torma van az pont a pészachból lett lopva.

Náluk nem adnak neki jelentőséget,de a zsidóknál azért van mert arra emlékeztetnek,hogy:

Tojás-(nem áll meg egy helyben,tovább gördül)az élet is megy tovább.

Torma-az akkor történt keserűségekre emlékeztet.

2012. okt. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy egyik valláshoz sem tartozom(még mielőtt félre értés lenne).
2012. okt. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
41%

Kedves #12, szándékosan írtam, amit írtam.

Sajnálom, hogy megsértettem néhány embert.

De ha valakinek nem tetszik, az cseréljen nevet.

Sátán továbbra sem Enki neve.

Tudom vannak olyan magukat vallásnak nevező akármik, amik ezt a nevet használják. Soha nem értettem, hogy azok miért lettek sátánnal kapcsolatosak.

Eddig két dolog eset le. Egyik variáció, hogy hangúlyozni, hogy a kereszténység egy baromság (persze az a kereszténység, amit ők kitaláltak a semmiből). A másik dolognál pedig a végén az jön ki, hogy bármit megtehetsz, nem úgy mint a kereszténységben. Tehát végülis nem baj, ha sátánt szolgálod. De az sem, ha Istent.

2012. okt. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
67%

"A sátán (héberül שָׂטָן szátán, eredeti jelentése vádló; görögül σαταν szatan, latinul satanas; arabul شيطانsajtán) a zsidó, keresztény és muzulmán vallásban szereplő alak"


Tehát aki magát vádlónak nevezi, az gondolkodjon el magán.

De van ahol ellenséget, ellenfelet, üldözőt jelent.

2012. okt. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
90%

Bizonyos szintekig,minden vallás ellenszenves.Persze ez a szó kicsit túl erős,de mondjuk közel hasonló érzéseket vált ki belőlem,amikor olyanokat hallok,hogy katolikus,zsidó,református,iszlám,hindu gyerek...Hisz ilyen nincs,olyan viszont van,hogy katolikus,zsidó,református,iszlám,hindu szülők gyermeke,ami már egy kicsit más tészta.

Nem szeretem a megcímkézést,és szerintem az sem véletlen ,hogy a legtöbb vallás már csecsemőkorban úgymond "beavat",ilyenkor még nincs ítélőképessége a gyereknek.

De igaz hál' Istennek ott a szülő,aki persze szintén beleszületett egy vallásba,és szerencsétlen esetben folytatja a láncot,és megbélyegzi gyermekét...

Ez számomra elég nagy indok ahhoz,hogy azt merjem állítani,hogy társadalmunk egyik legérzékenyebb pontja, a vallás,nem éppen a legszimpatikusabb dolog,amivel életemben találkoztam.Legalábbis a szervezett vallás semmiféleképpen nem az.

2012. okt. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában az iszlám kezd valami hihetetlen mértékben megutáltatni magát az emberrel. Gyakorlatilag nincs olyan dolog a világon, ami ellen ne lennének képesek szent háborút indítani.


# 15:

nesze neked tájékozódás. Enki, meg a többi marhaság. Ha tényleg tájékozódni akarsz inkább itt keresgélj:

www.scythe.hu

2012. okt. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. a húsvétban ,hogy tojás és

torma van az pont a pészachból

lett lopva."


ajjaj, abban speciel bárány és keserű füvek vannak...

2012. okt. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
71%
Az iszlám, mert agresszív, erőszakos, a hívők minden apró piszlicsáré ügy miatt ki yírnának mindenkit, a toleranciát hírből sem ismerik. A legszélsőségesebb emberek itt vannak. Nem utolsó sorban azért, mert a nőkkel állatok módjára bánnak ( sőt, talán még az állatokkal is különb módon viselkednek) nem tanulhatnak, nem lehetnek önállóak.
2012. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
47%
A keresztényég. Mert hihetetlen mértékú népirtásokat végeztek a nevében, és mert a toleranciát hírból sem ismeri.
2012. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!