Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik a legellenszenvesebb...

Melyik a legellenszenvesebb vallás számodra, és miért?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 22:23
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
76%

Amelyeket valamennyire ismerem a sokszázból, azok közül első helyen a sátánizmus, mert a felszín alatt valójában csak gyűlölködés van benne.

Második helyen a szcientológia, mert ez egy akkora kamu, mint ide Kiskunlacháza; mivel köztudottan egy szci-fi író egyik agyszüleménye.

Ezeken kívül még van több szekta is, amelyek kifejezetten veszélyesek; akit érdekel, az alábbi linken olvasgathat:

[link]


A kereszténységet pedig egyrészt nem kellene összekeverni a katolicizmussal; másrészt Jézus nem december 25-én született, hanem valószínűleg ősszel, méghozzá i. e. 4. és 7. között.


Üdv. :)

2012. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 Zsizsik666 ***** válasza:
46%

A Húsvétnál az eredeti ünnep napja is kicsit odébb lett tolva, és helyette mást is ünnepelnek: "Az ünnep katolikus egyházi megfelelője a Húsvét: a napéjegyenlőségtől számított első telihold utáni első vasárnap. Ekkor emlékszik meg a katolikus világ Krisztus feltámadásáról. Időben ugyanekkorra esik a zsidó Peszách-ünnep is."

Amúgymeg ez a tavaszi napéjegyenlőséghez köthető, szóval a termékenységeket, fákat, a természet megújulását ünnepeljük, ebből lett a feltámadás nektek.

2012. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

""Pl. a húsvétban ,hogy tojás és

torma van az pont a pészachból

lett lopva."


ajjaj, abban speciel bárány és keserű füvek vannak...

"


csak a tények kedvéért: van bárány is, de tojás is, a keserű fűnek nevezett dolog jellemzően torma, időnként némileg felturbózva mással is.


Szóval igaza volt annak, aki a tojást és a tormát írta, mindkettő része annak a 6 dolognak, amit széder este (a pészách első estéje) esznek a zsidók.

2012. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
76%

24-es!


" A húst pedig egyék meg azon

éjjel, tűzön sütve, kovásztalan

kenyérrel és keserű fűvekkel

egyék meg azt."


Tájékoztatnálak,hogy a torma nem fű, hanem gyökér. A páskának semmi köze a tojáshoz és a tormához.


" A keserû füvek közül a legnagyobb

mennyiségben a törpe katáng és a

keserûsaláta leveleit fogyasztották.

A törpe katáng meglehetõsen

hasonlít a nálunk is gyakran

elõforduló, árokpartok mentén is

élõ mezei katánghoz. Kb. 30-40 cm

magas, kezdetben felálló, de hamar

elfekvõ szárú, évelõ növény."

forrás: [link]


Torma az gyökér és NEM egyenlő a keserű füvekkel.

Bárány NEM egyenlő tojással.


Sziasztok

2012. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%

Figyu,hidd el nekem, hogy ismerem a különbséget a bárány, a pászka, és a tojás között... És mind a a bárány, mind a tojás része annak a 6 alapvető ételnek, amit hagyományosan széder estén fogyasztanak a zsidók, mindegyiknek megvan a maga jelentése, és helye a szertartásban, hogy mikor és hogyan fogyasztják.


Tehát mind a tojás, mind a keserű fűnek nevezett valami (héberül maror) is része ennek a 6 ételnek. A maror nincsen részletezve a Tórában, hogy miből kell álnia, a Talmudban okoskodnak róla a bölcsek, hogy mely növények jók bele, és arról is van szó, hogy keserű fű alatt miért nem kell feltétlenül füvet érteni. Hagyományok szerint a marorban torma és saláta van.


Lehet, hogy 2000 évvel ezelőtt a Közel-Keleten más volt a szokás, és később tértek át a tormára, de a dolog szempontjából lényegtelen: a húsvéti torma a zsidó pészáchi maror evéséből ered. Ez volt az állítása a korábbi hozzászólónak, és ez igaz. Ahogy a tojás is onnan ered - megjegyzem ez aztán tényleg nem meglepő, ha már egyszer a kereszténység a zsidóságból alakult ki...

2012. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
35%

"- balra, felül egy sült/főtt tojás (bécá);


A tojás jelképezi a Szentélyben bemutatott ünnepi áldozatot, de a tojás egyben a gyász jelképe is, azé a gyászé, melyet a Szentély pusztulása miatt érzünk és tartunk mindmáig.


(A Szentély pusztulásának emléknapja /tisá beáv/ mindig egybeesik peszah első napjával!)


A tojás emlékeztet még az emberi életre, a múlandóságra, törékenységre, a sors forgandóságára; de a születésre, az új élet születésére az újjászületésre is."

forrás: [link]


Na, ez azért elég beletoldott dolog, gondolom látható... Én az "eredeti" ételekről beszéltem, nem az évszázadok alatt elrugaszkodott kreált hagyományokról.

A tormának és a tojásnak SEMMI köze Niszán 14-hez...

2012. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 Malats ***** válasza:
80%
Enyhén provokativ a kérdés :D...
2012. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:

"Én az "eredeti" ételekről beszéltem, nem az évszázadok alatt elrugaszkodott kreált hagyományokról. "


A húsvéti tojás és torma is hagyomány. Mégpedig egy olyan hagyomány, amit a zsidó széderből vettek át, ahogyan a húsvétnak is a széder este az elődje.



Vagy ha jól értem, akkor azt szeretnéd bizonygatni, hogy csupán egybeesés a húsvéti tojás és torma keresztény hagyománya és a zsidó széder esti tojás és torma hagyománya?

Ha ez lenne az állítás, ami mellett kardoskodsz, akkor ezt a "véletlent" én elég komolytalannak tartom.

Ha nem ez, akkor nem értem, hogy mit akarsz kihozni a dologból.

2012. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
70%

Állítás: "Pl. a húsvétban ,hogy tojás és

torma van az pont a pészachból

lett lopva."


Válaszom: "abban speciel bárány és keserű füvek vannak"


Állítás: "A maror nincsen részletezve a Tórában, hogy miből kell álnia"


Válaszom: Az, hogy mit szövögetnek bele, az egy dolog, és hogy mit jelent az egy másik

מְרוֹר מְרֹר (mərôr mərór)

- keserű fű, keserű növény


A keserű az nem csípőset jelent, a fű nem gyökeret.


Az, hogy Niszán 14-én esznek valamit, és az, hogy Mózes könyvében mi van, közel sem állítom, hogy bármi fedés is lenne.

Nem állítottam, hogy melyik származik melyikből, hanem azt mondtam, hogy a pészach vacsora étele a bárány és a keserű füvek. Hogy ez hogyan és mi módon lett összekutyulva, az egyrészt nem érdekel, másrészt, nem erről beszéltem. Az, ha valaki megtartja a páska vacsorát, és közben csigát és osztrigát eszik, attól még a páska vacsora nem csigából és osztrigából áll, gondolom ezzel te is egyet értesz. Ha a sátoros ünnepet kőkunyhóban töltöm, attól a kőkunyhó nem lesz sátor.

Eképpen, ha a páska vacsoránál tojást és tormát tálalnak fel, attól még a páska vacsora nem tojásból és tormából áll. Isten rendelete a következő. A négy nappal korábban elkülönített bárányt egészben kellett megsütni, és nem megfőzni, megenni, és semmit nem hagyni. Ami megmaradt, mindet tűzön el kellett égetni. Mindezt keserű füvekkel kellett megenni. Ha valaki ettől eltérően tette vagy teszi, attól az nem válik az az étel peszach étellé. Én hiába eszek töltött káposztát niszán hónap 14-én, attól én nem tartottam meg ezt az ünnepet a rendtartás szerint, pusztán azért, mert töltött káposzta evés közben az egyiptomi kivonulásra emlékeztem, vagy Krisztus áldozatára.


Szia

2012. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
82%

Első helyen szerintem a szcientológia van nálam, az mindent visz...

Második meg ezek a mostanában felkapott pogány kultuszokra visszavezethető valamik, amiket én nem is nagyon vallásnak nevezném, mert mind csak a saját önzőségükről szól.

Harmadik helyen meg mindenféle agresszív szekta áll nálam.

2012. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!