Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért zavarja a kereszényeket...

Miért zavarja a kereszényeket annyira a kemény metal?

Figyelt kérdés
Sok együttes szövege nem arról szól hogy "ircsdkikrisztusnépét", "b@szdmegjézust", többségüknek sokkal értelmesebb szövegeik vannak mint a divatpop"zenészeknek". És pontosan dobolni, jól gitározni, erősen énekelni nem kevés gyakorlást igényel.
2009. aug. 10. 12:56
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
83%
Szerintem egyáltalán nem zavarja őket. Sőt az Iron Maidennek elég tanulságos és erkölcsös dalszövegeik vannak.
2009. aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

a keresztény metált meghallgatom... csak a death metal meg társait nem hallgatom, meg amiknek nem értek 1et a szövegével

de alapjáraton CSAk keresztény témájú/keresztény előadó zenéket/zenéjét hallgatom


22/l

2009. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
A ruhát is az ösdög taláta ki? A kaját is?
2009. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Jani Fater ***** válasza:

Hát,én is nagyon birom pl a thrash metalt,de azért vannak olyan elmebeteg zenekarok mint a Deicide,Marduk.Jó,engem is lehetne kérdőre vonni,mert én pl nagyon szeretem a Slayert,de ettől függetlenül hiszek Istenben,mint Tom Araya:)Sok dalszöveget több oldalról is meg kell nézni,mert rengeteg társadalomkritka van még a primitiv szövegekben is.Senki sem azért kárhozik el,mert metalt hallgat,és elviszi az ürdöng,hanem ha rosszat cselekszik.

Sok durva zene jó arra,hogy kitombold a frusztrációdat,ismerek sportolokat,akik bemelegités előtt Iron Maident,Metallicat,Slayert hallgatnak.

2010. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
72%

Sziasztok! Nem olvastam végig az összes választ, de azt hiszem, nagyon illetékes vagyok a témában. Jómagam rockernek születtem. Bébikorom óta a kemény rock a hobbim. 18 éves korom óta keresztény vagyok. Ez azt jelenti, hogy hiszek a Bibliában, minden egyes szavában, és személyes kapcsolatom van Istennel, imádság, dicsőítés, és a Szent Lélekkel való betöltődés által. Azok a keresztények, akik ellenzik a metál zenét, azt mondják, hogy "testi" dolog, tehát bűn. Ezzel szemben a Biblia mondja: " A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás. Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, visszavonások, pártütések, Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók"

Itt látható, hogy az a testi dolog, ami a szeretet, és Isten ismerete ellen van. A Biblia sehol, de sehol nem említ rossz zenét. Bármi dologról, amiben a Biblia konkrétan nem foglal állást, a Római levél 14. fejezete rendelkezik. Ez kimondja, ha valami a mi lelkiismeretünkkel okés, akkor adjunk hálát érte, és éljünk vele. Csak arra vigyázzunk, hogy ne tukmáljuk rá a hitben gyengébbekre, mert ezzel bántjuk őket.

Jómagam a metál minden fajtáját nagyon szeretem. Szinte kizárólag keresztény zenészek metál zenéit hallgatom. Lelkesen gyűjtöm az albumokat, jelenleg 1200 keresztény metál albumom van. Isten adta, én pedig hálás vagyok érte. De ennél több is van itt. Isten sokszor megérinti az embereket ezeken a zenéken át, és ők hitre jutnak. Jómagam nagyon meghatódom egy dalon a tékozló fiúról, ami sok hallgatónak csak egy black metal sikálásnak hallatszik. Én meg a könnyeimet nyelem tőle néha, mert betölt, hogy Isten szeret, nem számít, milyen gonosz voltam. Íme a dal:

http://www.youtube.com/watch?v=ByiTsL-fSSA

Isten áldjon titeket! Jézus szenvedélyesen szeret mindenkit. Gyertek velem haza a mi mennyei Atyánkhoz!

2011. febr. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
2011. febr. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!