Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért zavarja a kereszényeket...

Miért zavarja a kereszényeket annyira a kemény metal?

Figyelt kérdés
Sok együttes szövege nem arról szól hogy "ircsdkikrisztusnépét", "b@szdmegjézust", többségüknek sokkal értelmesebb szövegeik vannak mint a divatpop"zenészeknek". És pontosan dobolni, jól gitározni, erősen énekelni nem kevés gyakorlást igényel.
2009. aug. 10. 12:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%
Sam Dunn dokumentumfilmjében nagyszerűen elmagyarázzák, miért utálja sok keresztény a metált... Tényleg ajánlom, fantasztikus film! :) Nem teljesen pártatlan (maga Sam Dunn is metálos), de megszólaltatja a "polgári oldalt" is. Beszél benne az Amerikai Szülők Szakszervezete, egy evangélikus lelkész és még sokan mások. Szóval szerintem szerezd be, mindent megtudsz belőle a témáról! :)
2009. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
És konkrétan a Slayer énekese (aki egyébként maga is katolikus) mondja meg benne a frankót erre a kérdésre: "Nem, Isten egyáltalán nem utál minket. De a "God hates us all" akkor is egy rohadt jó cím!". :D
2009. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

ultrabrutál hörgős death metal + kereszténység =


http://www.youtube.com/watch?v=KgUyBN1CpmY


ez odab@sz rendesen (szöveg a jobb oldalon a "more info" alatt)

2009. aug. 10. 19:51
 14/26 anonim ***** válasza:
81%
Én keresztény vagyok, és nagyon szeretem a metált.
2009. aug. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14%

Heavy-metal — szex, erőszak és sátánizmus

A zene egy másik népszerű formája a heavy-metal. A heavy-metal több, mint sokdecibeles kemény rock. A The Journal of the American Medical Association beszámolója ezt mondja: „A heavy-metal-zene . . . jellemzője a hangosan lüktető ritmus, és a gyűlöletet, a rongálást, a szexuális elhajlást és alkalmanként a sátánizmust dicsőítő szövegek sokasága.” Nos, egy-egy népszerűbb együttesnek már a neve is bizonyítja a rock e fajtájának romlottságát. Olyan szavakat tartalmaznak, mint például „méreg”, „fegyverek” és „halál”. A heavy-metal mégis egész szelídnek tűnhet a thrash-metalhoz és a death-metalhoz képest, amelyek a heavy-metalból kivált szélsőséges zenei műfajok. Az ilyen zenét játszó együttesek nevei olyan szavakat tartalmaznak, mint például „kannibál” és „gyászjelentés”. Sok országban a fiatalok talán fel sem fogják, mennyire visszataszítóak ezek a nevek, mivel angolul vagy más idegen nyelven szerepelnek.

A heavy-metal-zenét újra és újra kapcsolatba hozzák a tizenévesek öngyilkosságával, a depresszióval és a kábítószer-használattal. Az erőszakos magatartással való kapcsolata késztetett egy rádiós szaktanácsadót arra, hogy a „szülőgyilkosság kísérőzenéjé”-nek nevezze el. A sátánizmussal való kapcsolata pedig sok szülőt — és rendőrhivatalnokot — ijesztett meg. Egy nyomozó állítása szerint némely fiatalt, aki sátánimádattal foglalkozik, e zene indított el az okkultizmus felé. „Nem tudják, mibe keverednek” — fejezi be.

A keresztény fiatalok azonban kell, hogy ’ismerjék az ő [Sátán] szándékait’ (2Korinthus 2:11). Elvégre ’a mi küzdelmünk . . . az égi helyeken lévő gonosz szellemi erők ellen irányul’ (Efézus 6:12, NW). Milyen balgaság lenne a zene rossz megválasztásával behívni életünkbe a démonokat! (1Korinthus 10:20, 21). Sok keresztény fiatal mégis nyilvánvalóan igencsak kedveli ezt a zenét. Némelyek még mások elől titkolt eszközökhöz is folyamodnak, hogy eleget tegyenek zenei ízlésüknek. Egy fiatal lány beismeri: „Régebben hallgattam a heavy-metalt, néha szinte egész éjjel. Vásároltam [rajongóknak szóló] heavy-metal magazinokat, amiket cipősdobozokba rejtettem el a szüleim elől. Hazudtam a szüleimnek. Tudom, hogy Jehova nem örült nekem.” Az Ébredjetek! folyóirat egyik cikke térítette észhez őt. Vajon hány fiatalt tart még fogva ez a zene?

Vetésed learatása

Ne becsüld le a veszélyt, amelyet az ilyen zene okozhat. Lehet, hogy pusztán egy szám meghallgatása nem indít arra, hogy megölj valakit vagy szexuális erkölcstelenséget kövess el. A Galátzia 6:8 azonban ezt mondja: „Mert a ki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet.” Az olyan zene hallgatása, amely világias, állatias és még démonikus is, csak negatív hatással lehet rád. (Vö. Jakab 3:15.) Joseph Stuessyt, a zene professzorát idézzük, aki ezt mondta: „Mindenfajta zene hat a hangulatunkra, az érzelmeinkre, a magatartásunkra és az ezekből eredő viselkedésünkre . . . Mindenki, aki kijelenti, hogy ’hallgathatok heavy-metalt, nem hat rám’, egyszerűen téved. Egyszerűen különböző emberekre különböző mértékben és módokon hat.”

Egy keresztény fiatal elismeri: „Olyannyira belemerültem a trash-metalba, hogy egész személyiségem megváltozott.” Hamarosan problémái adódtak a démonokkal. „Végül megszabadultam a zenei anyagoktól, s akkor a démonok elengedtek.” Egy másik fiatal beismeri: „A régebben általam hallgatott zene a spiritizmussal, a kábítószerrel vagy a szexszel foglalkozott. Számos fiatal állítja, hogy mindez nincs rá hatással, de a valóságban igenis van. Gyakorlatilag az igazságon kívül voltam.” Az egyik példabeszéd ezt kérdezi: „Vehet-é valaki tüzet az ő kebelébe, hogy ruhái meg ne égnének?” (Példabeszédek 6:27).

Továbbra is légy óvatos!

Pál ezt írta az ősi Efézusban élő keresztényeknek: „Ezt mondom annakokáért és bizonyságot teszek az Úrban, hogy ti többé ne járjatok úgy, mint egyéb pogányok is járnak az ő elméjöknek hiábavalóságában, kik értelmökben meghomályosodtak, elidegenültek az isteni élettől a tudatlanság miatt, mely az ő szívök keménysége miatt van bennök” (Efézus 4:17, 18). Vajon nem mondható ez el számos mai zene írójáról és előadójáról? Mindenfajta műfajú zene ma sokkal inkább „e világ Istene”, Sátán, az Ördög hatását tükrözi vissza, mint valaha (2Korinthus 4:4).

Az „utolsó napok”-ra vonatkozóan a Biblia megjövendölte: „A gonosz emberek pedig és az ámítók nevekednek a rosszaságban” (2Timótheus 3:1, 13). Ezért ma jobban kell őrködnöd a zene megválasztásában, mint valaha. Gyakran már a rossz csengésű cím is kizárja egy album meghallgatását. A Jób 12:11 így kérdezi: „Nemde nem a fül próbálja-é meg a szót, és az íny kóstolja meg az ételt?” Hasonlóképpen egy zenét is tesztelhetsz úgy, hogy egy részletét kritikus füllel hallgatod meg. Milyen érzéseket ébreszt benned a dallam? Vajon vad, hanyatlást tükröző viselkedést támogat — a kicsapongás szellemét? (Galátzia 5:19–21). Mi a helyzet a szöveggel? Vajon a szexuális erkölcstelenséget, a kábítószer használatát vagy más olyan helytelenséget támogat, amelyet „éktelen dolog csak mondani is”? (Efézus 5:12). A Biblia azt mondja, hogy az ilyen dolog „ne is neveztessék” Isten népe között, még kevésbé legyen az megzenésítve és újra meg újra ismételgetve (Efézus 5:3). Mi a helyzet a borítóval? Vajon spiritiszta témákat vagy szexuálisan izgató képeket ábrázol?

Talán némi kiigazításra van szükséged az általad választott zene fajtáját illetően. Ha rendelkezel olyan lemezekkel, hang- vagy videoszalagokkal, illetve CD-lemezekkel, amelyeken erkölcstelen és démoni témák vannak, azonnal meg kellene szabadulnod tőlük. (Vö. Cselekedetek 19:19.) Ez nem jelenti azt, hogy nem élvezheted a zenét; nem minden népszerű zene kifogásolható. Néhány fiatal megtanulta zenei ízlését is kiszélesíteni, és most élvezi a zene klasszikus, népi, light jazz és egyéb formáit. A Királyság-melódiák kazettái sok fiatalnak segítettek az ízlés fejlesztésében a lelkesítő zenekari zene területén.

A zene Istentől jövő ajándék. Sokan azonban egészségtelenül belefeledkeznek. Ők hasonlóak a régi idők izraelitáihoz, akik élvezték a játékot ’cziterán, lanton, dobon, sípon . . ., de az Úrnak dolgát nem tekintették meg’ (Ésaiás 5:12). Tűzd ki célodul, hogy a zenét a maga helyén tartod, és engeded, hogy Jehova tevékenysége legyen a legfőbb gondod. Légy igényes válogató és óvatos a zene megválasztása terén. Így képes leszel élni — és nem visszaélni — ezzel az Istentől jövő ajándékkal.

2009. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
A jehovistákat hallottuk az utolsó válasznál... Kíváncsi lennék egy igazi keresztény véleményére is...
2009. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
44%

Büdös jehovista, én igaz keresztény vagyok, nem jehovás, teljesen felesleges belinkelned ide fél oldalnyi baromságot! Azt hiszed attól kárhozol el amit meghallgatsz? Ami a füleden bemegy? Nem attól, hanem attól kárhozol el, ami benned van, ami belőled kijön!

Egy igaz keresztény nem ítél el egyetlen zenei műfajt sem, csak azért mert keményebb! Pál apostol mondta, hogy semmi sem bűnös önmagában, csak ha azzá teszem (nem pontosan idéztem, de valahogy így van)! Miért lenne bűnös egy zene meghallgatása, egy tetoválás, egy másfajta viselkedés? Nem ezekben van az üdvözülés!

Fanatikus ortodox z.sdó szekte vagyok, jehovások, vak gyűlölettel minden iránt, ami emberi...Jézus megmondta az őseitekre is: "a sátán az atyátok"....és ti vagytoka zok, nem azok akik szerintetek csak azért bűnösek mert mást hallgatnak mint ti....

2009. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
"Fanatikus ortodox z.sdó szekte vagyok" - természetesen elírtam idegességemben...így van helyesen: "szekta vagytok"
2009. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
26%

16:12-es, vedd ki először a gerendát a szemedből, aztán szedd ki Jehova tanújának szeméből a szálkát!

Még olvasni is rossz volt ezt a gyűlölködést, amiket leírtál. Rossz hatással volt rád a heavy metal? :D

Egy református


Egyébként tökéletesen egyetértek Jehova tanújával. Igaza van.

2009. aug. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, inkább az az idióta jehovista gyűlölködik, mikor úgy mond véleményt valamiről, hogy életében nem hallotta még, és minden metálost élből lesátánistáz... De úgy tűnik, kedves református, hogy te sem látsz tovább az orrodnál.

Egyébként nem értem, mit keres az oldalon egy jehovista, hiszen nekik elvben tilos netezniük, tévét nézniük, meg minden egyéb, hiszen szerintük a net is a Sátán találmánya... Úgyhogy szépen húzzon a géptől minden jehovista, mert a végén még elkárhozik velem együtt, én meg nem lennék túl jó szomszéd a pokolban...

2009. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!