Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem merik nevén nevezni...

Miért nem merik nevén nevezni egyesek az Istenüket?

Figyelt kérdés
Miden Istennek van ugyan is neve. Az Isten, így nagybetűvel írva is logikailag csak egy gyűjtőfogalom. Felesleges vele a nyelvészkedés. Csak a példa kedvéért: A bibliában leírt Istennek még több neve is van: JHVH = Jáhve = Jehovah = Jehova = Adonáj = Elochim = Eloah = Elohim = Necach Izrael ...

2012. nov. 18. 17:12
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

mami!


Te nem is úgy képzelged azt a sok maszlagot ami itt állandóan összehordasz? Te vagy a mindentudó doktor bubó? :) Te mindent tudsz igaz? Akkor miért ott tartasz ahol vagy?


Miért nem írsz inkább regényt, azzal többre mennél...

2012. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
0%

51/ Te talán tudsz bármit is? hisz még egy jelző nevet is rest voltál magadnak adni, miért mert sumák a természeted-- nem akarod hogy más észre vegye mikor írsz Te ismételten.


Ha én írok valamit, azt csak segítéskép teszem, hisz elég idős vagyok már ahhoz, hogy valamivel... többet tudjak egy-egy témában természetesen. Ráadásul tapasztalattal is rendelkezem a főszereplővel" kapcsolatban.


Egyszer véletlenül szükségem volt egy zsidó rabbi tanácsára az akkor 2 éves kis unokám miatt és ha már ott voltam, ezt-azt megkérdeztem a vallásukkal kapcsolatban- amit addig nem értettem, ilyen volt Isten jelentése számukra és miért nem mondják ki soha?-- erre kaptam a felsorolt válaszokat.

2012. nov. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
0%

51/ Megírtam a könyvem jobb ha tudsz róla-- csak tudod nincs pénzem a kiadására nagyobb példányszámmal. több éve pár példány lett kinyomtatva. Elküldtem belőle a pápának, amit megköszöntek és még tanulmányozni fogják-- sok vallás bírálat is volt benne - S elteszik a könyvtárukba méltó helyre. Aztán eltelt egy kis idő és a magyarországi püspökünk köszönte meg, hogy könyvet küldtem Rómába.


Az a könyv csak leszűkített volt, kivéve belőle mind az, ami az embereknek íródott, ilyen az öngyógyítás különböző módja.Betegségek tünetei és diétája.Stb és A halál után mi lesz velünk.

2012. nov. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
75%

A Tanúk megint gyönyörűen bemutatkoztak...


1. 1 Idézek a 47 %-os JT 28. sz. alatti válaszából:


"Csak akkor pontozd le ezt a választ, ha meggyőződtél arról, hogy nem igaz a tartalma"


Meggyőződtem, tehát lepontoztam. Nem tudom, hányan tettek még így, és hányan ellenkezőleg; a válasz jelenleg 56 %-on áll.


1. 2 Ugyanebből a válaszból egyetlen mondatra reagáltam a 30. sz. alatt; ezt meg is jelöltem: "A Jehova nevet nem Jehova Tanúi találták ki."


Leírtam, honnan származik a szó: "Ezt a műszót egy középkori katolikus teológus, Peter Galantinus alkotta meg."; ill. bemásoltam egy részletet a Wikipédiából; bemásoltam a forráslinket, mint ahogyan azt illik.

A válaszom jelenleg 0 %-on áll.


A "kedves Tanúk" bizonyára meggyőződtek arról, hogy a válaszom tartalma nem igaz; vagy esetleg kettős mércét használnak?... :P


Továbbá csak épp azt nem bírták leírni az azóta eltelt közel két hétben, hogy akkor szerintük hogyan keletkezett a szó...


1. 3 Ugyanez a Tanú a 31. sz. alatt:


"Az előző hozzászólásom kizárólag tényeket tartalmazott, s le van pontozva.

Nagyjából saját magát járatja le, aki lepontozza a tényeket tartalmazó válaszokat. Szánalmas."


Tessék szíves megérteni, hogy NEM kizárólag tényeket tartalmazott, hanem csúsztatást is, ezért abban a formában NEM IGAZ. Na, ez a szánalmas.


2. Még mindig ugyanő, ugyanott:


< Ha nem ragaszkodna ehhez a formához, hanem "alkotna" egy újat, akkor az nem tetszene a "Berta-formáknak". >


2. 1 Ez egy bármiféle alapot nélkülöző feltételezés, ráutaló magatartás vagy akármilyen bizonyíték nélkül. Szép viselkedés, gratulálok.


2. 2 Nem tudom, és nem is érdekel, hogy a válaszoló szerint kik azok a "Berta-formák". De most már igazán le lehet szállni rólam; meg kellene már érteni, hogy a személyeskedés NEM érv, és nem is cáfolat.


Bár ilyet én is tudok: Személy szerint abszolút gyávaságnak tartom, ha valaki egy anonim oldalon sem mer engedélyezni egy nicket, mint ahogyan itt több JT is. Én a nickem alapján nyomon követhető, megjegyezhető vagyok, így van kibe belekötniük a JT-knek.

Csak megjegyzem, hogy én a % , a stílus és egyéb jellemzők alapján közel ugyanúgy be tudok azonosítani egy-egy válaszolót, mintha ott díszelegne a nickje a válaszai elején. Úgyhogy nem tudnak teljesen a sötétségben bujkálni... :D

Ha valaki kívülálló kíváncsi rá, akár meg is adhatom némelyik JT eltitkolt nickjét is. :D


3. 1 A 30 %-os JT, aki időnként Vankó néven ír alá, a 33. sz. alatt pusztán azt nem vette figyelembe, hogy egy előző válaszbeli mondatra reagáltam; ld. az 1.2-es pontot. Sehol nem írtam, hogy a JT-k szerint a kiejtés pontossága számítana; tehát ő folytat szalmabábérvelést, nem én, és nem is a többi kritizáló.


3. 2 < Ez is Berta érvelése (még ha nem is tőle származik), mellyel nyilvánvalóan egyetért. Ez is azt bizonyítja, hogy nagyon felületes és hiányos a rólunk való ismerete. Ugyanis e "közkeletű tévedést" NEM A TANÚK alkalmazzák, ha meg nem mi, akkor ki??? >


De igenis a Tanúk alkalmazzák. Egy közhellyel élve: ha nekem annyi tízezresem lenne, ahányszor ezt az érvet - nem szó szerint így, de ebben az értelemben - már olvastam JT-ktől ezeken az oldalakon, hát milliomos lennék...


3. 3 "Kedves Berta W., a forrásaid hiteléről ennyit!"


Bocsánat, de megint a szövegértelmezéshez kell visszakanyarodnom. Az oldalon nincs ellentmondás, csak alaposan odafigyelve kellene olvasni, és értelmezni. Segítek: vannak bizonyosságok, és vannak valószínűségek.

Egy másik kérdéshez a napokban már bemásoltam egy angol nyelvű Wiki-oldal linkjét, amelyben 88 forráshivatkozást jelöltek meg; de megteszem itt is:

[link]


Akit érdekel, lehet böngészgetni. És főleg értelmezni...


A további vitákba nem kívánok belefolyni a többiekkel. Bár a két JT-vel sem látom értelmét mindezek után...


Üdv. :)

2012. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
0%

1. 1 Ő nem JT. :) Viszont tisztában van a tényekkel.

"Meggyőződtem, tehát lepontoztam."

Nem-nem. A meggyőződésed ellenére (!) pontoztad le. Így pontos.


1. 3 Kizárólag tényeket tartalmazott. Sőt, még jelenleg is kizárólag tényeket tartalmaz.


Amúgy a tapasztalataim alapján azt látom, hogy ez itt egy nagy össznépi játék. Bizonyos emberek a tartalmától függetlenül simán lepontoznak egy adott választ, ha kicsiny, s szegényes elméjük szerint az egy JT-tól származik. Ha van egy kérdés, hogy milyen nap van ma, s ma hétfő van, s azt írom, hogy ma hétfő van, s valamiből sejthető, hogy JT vagyok, akkor jönnek bizonyos emberek, és holnap a válasz már 0%-osan hasznosnak fog tűnni... Érdekes.

2012. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Régi kérdés ugyan, de kérdező...miért is gondolod azt, h egyáltalán félelemből, nem merésből nem mondják ki Isten nevét? Az eszedbe se jutott, h esetleg szokásból tesznek így?

Jézus se úgy imádkozott, legalábbis a példázatban, h drága jehova, vagy elhoim...még is egyértelmű volt, h kihez szólt.

2013. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
A zsidók csak annyit mondanak, Uram, mert a leírása JHVH kiejthetetlen. a többi törzsek általi elnevezés elavult Mózes után miután egyesültek a zsidó törzsek.
2013. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!