Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem merik nevén nevezni...

Miért nem merik nevén nevezni egyesek az Istenüket?

Figyelt kérdés
Miden Istennek van ugyan is neve. Az Isten, így nagybetűvel írva is logikailag csak egy gyűjtőfogalom. Felesleges vele a nyelvészkedés. Csak a példa kedvéért: A bibliában leírt Istennek még több neve is van: JHVH = Jáhve = Jehovah = Jehova = Adonáj = Elochim = Eloah = Elohim = Necach Izrael ...

2012. nov. 18. 17:12
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legnagyobb félreértés mami válaszában, hogy a Bibliát a "népek történelemkönyvének" gondolja, vagyis. ezt várná egy Isten által ihletett könyvtől. Pedig a Biblia nem a népek szokásainak és történelmének a megörökítése miatt íródott, hanem a Mindenható "kézikönyve" számunkra arról, hogy kik vagyunk, miért vagyunk, hová megyünk. De legelsősorban Isten elvárásait, szándékát tartalmazza. Hogy ezt kezdetben (nem a zsidó nép érdemi miatt) az izraelita népen, majd később a nemzetek feletti kereszténységen keresztül közvetítette felénk, ez az Ő elhatározása.
2012. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
0%
A szentnek titulált János vagy szélhámos koldus volt fineszes, vagy skizofrén. Mert a Jelenések című írás teljesen irreális hazug vagy épp téveszméje egy beteg agynak.
2012. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
0%
zsidó nép történelmének írtam-- és épp azt kifogásoltam hogy hol van a többi például a magyarok, mert ha isten diktálta volna tollba vagy kőtáblára akkor elég trehány istene lehetett a régieknek, ha elfelejtette azt a sok többi népet akiket kihagyott, megemlíteni a bibliába.
2012. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
41%

42-43 végtelenül ostoba vagy- de legalább ne reklámoznád.

Ha nem érted az Újszövetség részeit - a te készülékedben a hiba. Himbálóddz az energiaszálaidon és búsulj, zokogj, hogy a SZENT BIBLIÁBAN egy árva szó sem esik a Kikujuk, Szuahéliek és Kalendzsinek 2500 évvel ezelőtti megrázó, eseménydús történelméről.

[link]

2012. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
0%

44/44 TE vagy az ostoba - Először is a zsidók Egyiptomból jöttek vagy is Afrikai részről-- felesleges felsorolni az afrikai feketéket-- hisz ott is mindig volt hitvilág és egy kontinensen még keverednek is. A másik az Újszövetséget később írták amikor a kereszténység gyökeret vert Rómában, amikor a hittérítők bejárták a déli államokat és átmentek a feketékhez is hit-tériteni. szóval a lényeg nem Jézus idejében íródott!


A másik a biblia az Ó szövetségből is áll amely inkább a zsidók történelme az hogy mikor kivel volt afférjuk az is beletartozik a történelmükbe. De ha hitelt adnánk a az írottaknak szószerint akkor a zsidók és minden ma élő ember hosszú- hosszú ideig vérfertőzésben fogant.


A bibliát lehet mint múltunk emlékeként tisztelni, a polcra is tenni, nekem is ott van, épp úgy, mint unokámnak a mese könyv, amit már kinőtt.

Igaz én már kis gyermekként kinőttem belőle 6 évesen amikor először megtagadtam az imát az ebéd előtt, majd lefekvéskor. Igaz három vasárnap elzavartak az asztaltól, és a család cipőjét pucoltam esti ima helyett büntetésből.


De mivel nagyon furcsa voltam már gyermekként is, mivel el-elszóltam magam hogy ki fog meghalni nemsokára-- frászt kaptak a felnőttek tőlem-- igy három hét után, többé nem kellett imádkoznom, és apám kihagyta az asztali imájából Jézus invitálását, csak Isten áldását kérhette, mert különben felálltam és inkább nem ettem.


Már akkor megkérdőjeleztem amit az első áldozásra meg kellett tanulnom hittanból- jobban érdekelt a természet a föld és este a felettünk ragyogó csillagok, hogy ebben a csodában hol lehet Isten.


Engem ne érdekelt ki kinek fia, borja, roma vagy zsidó mind kettőből volt barátnőm.

2012. nov. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%
isten nem létezik.
2012. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
0%
46/ Nem baj ha nem hiszel benne, attól nem leszel rosszabb, se jobb-- de csak várd ki a sorodat--- majd szembesülsz VELE. S azt fogod gondolni Jé, nem olyan amilyennek a vallások képzelték!
2012. nov. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
47 azta! te a túlvilágról üzengetsz? a"vallások" nem képzelnek semmit, leírnak, okfejtenek -az EMBEREK akik képzelnek, hisznek. És te azt nem tudhatod, ki - mit és melyik a jó. Vissza lehetne térni a témához: A NÉV.
2012. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
0%

48/ tényleg nem képzelnek a vallások? akkor ki a csuda írta a bibliába azt hogy Isten szólott az emberhez, vagy ismételten valamelyik zsidónak afférja támadt vele. Ki a csuda irta az újtestamentumba hogy a sátán dumált Jézussal?


Ja persze azt már el is felejtettem hogy isten diktálta tollba a bibliát... szóval Te szerinted a vallások semmit nem képzelnek Istennel kapcsolatban?

2012. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
10%

Én már egyszer válaszoltam Isten elnevezésével kapcsolatban. Amit minden nép másképp nevezet, másnak tartott. Kérdező felsorolása zsidó eredetű


A Bibliában található talán legfontosabb isteni név, a négybetus JHVH Örökkévalót jelent.


Ezt igen gyakran használják, de héberül helyette imában az Adonáj nevet mondják, amelynek jelentése: Uram. Ennek oka igen egyszeru: a JHVH kimondhatatlan szimbólum.


A Jehova és a Jahve téves olvasat csupán.


Ezt a zsidók ma is így tartják és nem felejtették el. egyébként régebben amikor a vallási emlékeket kutattam akkor egy zsidó rabbi magyarázta el nekem, hogy miért is használnak más elnevezést, a leírás, valamint az ima használatán.

2012. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!