Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szava miért nem egyértelmű?

Zsizsik666 kérdése:

Isten szava miért nem egyértelmű?

Figyelt kérdés

Na erre varjatok gombot, buzgó hívők. Miért értelmezi mindenki másképp a bibliát, ha szerintetek az cáfolhatatlan, meg annyira jók benne a próféták.

Minden próféciát annyiféleképpen lehet értelmezni, ahány ember, s minden mást is. Pl. a teremtést is, egyszer 6 nap, utána több, mert voltak dínók is. Aztán a pokol egyesek szerint létezik, mások szerint jelképes. Egyszer megbocsájtás, máskor meg nyerje el a méltó büntetését a "gonosz". Isten egyszer emberszerű, ugye az embert a saját képére teremtette, máskor nem. Máskor mindenütt ott van. ez szerintem vallási keszekuszaság, összevisszaság, legalább közös nevezőre jutnátok, akkor talán lenne valami értelme, így csak egyénileg akár hogy értelmezhető valamiben hisztek, ami sehogy nem egyértelmű, hogy mi vagy ki.

Mi ez az összevisszaság?

Isten szava tetszőlegesen akármi lehet?



2012. nov. 24. 08:35
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
10: kb 666 féle értelmezést hallottam mindenről, ami benne van. szóval NEM egyértelmű, s ezeket hívőktől hallottam, akiknek van fülük. miből gondolja egy adott keresztény, hogy a többi keresztény téved az értelmezésben. Lehet a 666 értelmezésből, pont a 112 helyes. De 665 másféle értelmezés még mindig létezik ezen kívül :)
2012. nov. 24. 15:51
 12/43 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem te szomorú vagy apukád miatt.

Én így értelmeztem, amit írtál.

Nem valószínű, hogy mások pont ezt értelmezték.


Akkor mi a megoldás?

2012. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
17%

Látom sok időd van.

Akkor válaszolj erre:


Állításom: Hazudok!

Kérdés: Most hazudok vagy nem hazudok?

2012. nov. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
0%

Az első válasz adó.

Nem sok mindent lehet egyértelműnek megírni vagy talán semmit sem. Am. meg ki, hogy értelmezi. Pl.: Nem szabad dohányozni 5 méteren belül buszmegállóba vagy nem szabad a pirosan áthajtani. Ha azt vesszük kinek mi a fontosabb, akkor rögtön azt vehetjük számon, hogy aki cigizik annak a cigire vonatkozó, aki vezet annak a piros lámpa.

Még egy egyértelmű dolog is megváltozhat környezet miatt. S egy olyan mű, mint a Biblia változnia kell a kor szellemében különben elavulna és hasztalanná válna. S még úgyis hogy a kor szellemébe van foglalva így is személyenként változó lehet.

S a Biblia egy irodalmi alkotás is, s kinek mit jelentenek a különböző részek benne, mint ahogy egy versnél. Más és mást jelent egyik embernek, mint a másiknak. Hisz neki más ami hozzá szól.

S az utánam szólókhoz, kik kritizálták a Bibliát, csak annyit tudok szólni, hogy a Biblia évezredeket túl élt, s valószínűleg a hozzászólóról 200év múlva nem tud igazán senki semmit. Ha valaki nem áll olyan szinten vagy felette valaminek, akkor nem szólhatja le, csak véleményezheti. Ez egy alapvető illem.

2012. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Oké, én ezt el is fogadnám, a kifejtésben leírtak viszont mindenkihez szólnak. Alap dolgokról van szó. szóval van ami mindenkire vonatkozik.
2012. nov. 24. 18:20
 16/43 anonim ***** válasza:
0%
Mi van, ha nem csak a Biblia az egy igaz könyv? És mi van, ha először önmagadban kell megtalálnod az igazságot? Miért akarod Istent szeretni, amikor még magadat sem tudod?
2012. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
22%

15 nek.

Hazug kutya vagy!

Ha ugyanis azt hazudod, hogy hazudsz, akkor ez a hazugságod semmivel sem nagyobb, mintha azt hazudnád, hogy nem hazudsz.

Ezért hazugságod csak akkor lenne megbocsájtható, ha még nálad is nagyobb hazug hazudna hazugságot hazudva.

Tudsz erre egy példát hazudni?

Nekem eszembe jutott egy, de az nem túl érdekes, mert nem igazán hazugság...

(Úgy is mondhatnám , azt HISZem, eszembe jutott, nem HITtem volna, hogy pont a hazugsággal kapcsolatban...)

2012. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
0%
Csak.
2012. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
0%

Az én személyes véleményem, hogy számomra sokkal kevésbé lenne hiteles, ha egyértelmű lenne :)

Maga a világ, a természet sem egyértelmű. Sokan, sokféleképp értelmezték a természeti jelenségeket, próbáljuk magunk számára megérthetővé és felfoghatóvá tenni a valóságot. Valahogy természetesnek tűnik számomra, hogy eltérő megközelítések születnek az igazság meglelésére.


Ugyanez állhat szerintem akkor is, amikor Isten kinyilatkoztatását próbáljuk megérteni. Ettől még létezik az igazság, csak a mi felfogásunk tökéletlen.

2012. nov. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


A Biblia egyértelmű és a próféciák is, csak éppen az emberek különbözőek, és nem fogadják el az igazságot.


A Szentírás sehol nem tanítja, hogy a Teremtéstörténetet jelképesen kellene érteni, és a bibliai szereplők is kifejezték azt, hogy nem így értik, ugyanis valós személyekként utalnak Ádámra és Évára. A magyar "pokol" kifejezést a héber seol és a görög hádész szavak fordításaként jelöli meg a Szentírás, mindkettő a halottak tartózkodási helyét jelöli, így értelemszerűen szintén nem jelképes. A gonosz elnyeri méltó büntetését, viszont aki megbánja a bűneit annak megbocsáttatik. Isten nem emberszerű, mert nem cselekszik rosszat, a képére és hasonlatosságára kifejezés pedig nem fizikai hanem szellemi jellegű.


Én úgy gondolom a félreértések a hozzá nem értés hiányából adódnak, a vallási keszekuszaság mindig emberi tényezőkön múlik. A Szentírás Isten szava ebben minden keresztény hívő egyetért.


Üdv. Péter

2012. nov. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!