Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szava miért nem egyértelmű?

Zsizsik666 kérdése:

Isten szava miért nem egyértelmű?

Figyelt kérdés

Na erre varjatok gombot, buzgó hívők. Miért értelmezi mindenki másképp a bibliát, ha szerintetek az cáfolhatatlan, meg annyira jók benne a próféták.

Minden próféciát annyiféleképpen lehet értelmezni, ahány ember, s minden mást is. Pl. a teremtést is, egyszer 6 nap, utána több, mert voltak dínók is. Aztán a pokol egyesek szerint létezik, mások szerint jelképes. Egyszer megbocsájtás, máskor meg nyerje el a méltó büntetését a "gonosz". Isten egyszer emberszerű, ugye az embert a saját képére teremtette, máskor nem. Máskor mindenütt ott van. ez szerintem vallási keszekuszaság, összevisszaság, legalább közös nevezőre jutnátok, akkor talán lenne valami értelme, így csak egyénileg akár hogy értelmezhető valamiben hisztek, ami sehogy nem egyértelmű, hogy mi vagy ki.

Mi ez az összevisszaság?

Isten szava tetszőlegesen akármi lehet?



2012. nov. 24. 08:35
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
0%

31/ valamikor a villámcsapást a földrengést és minden természeti csapást Isten tudatos cselekvésének, haragjának, büntetésének hitték-- még Jézus után is és megkockáztatom ma is.


Épp az egyik oldalon voltam kénytelen Isten verését kérni valakire-- mert olyan eszméletlen, lelketlen alázat nélküli marhaságokat írt. Hogy Isten büntetése és megbízta a sátánt hogy betegítse meg a bűnös embert, ha valaki rákos, ha valaki lebénul, ha valaki megvakul és hasonló ökörség-- amikor szépen reagáltam hát... elátkozott--- én pedig nagy betűkkel úgy istenigazából viszont--kérem az Úristent...stb hogy valamelyik betegséggel büntesse... remélem valóban hivő mert úgy tünt jehovás... holnaptól imádkozhat, figyelheti a pulzusát a bigottja!!!

2012. nov. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 Pietrosol ***** válasza:
8%

Szia!


中国官方英文报纸《中国日报》报道说,海南省公安边防机关“将对非法进入南中国海海南管辖海域的外国船舶进行登临检查”。!

2012. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

töftöftöf:

Remélem a válasz nem fog elkallódni, nem követtem ezt a topicot, most látom a felém intézett kérdésed.

Írtad már több helyen a kétkedésed a teremtés idejét illetően, hisz nem mindegy, hogy egy nap vagy első nap.

Ha egy nap, akkor a következőig több millió év is eltelhet, ezért írtam, de nagyon veszélyes terep neten keresztül beszélgetni, mert nem látod az arcom, a hangsúlyomat és félreérthető a cél és a stílus, ahogy a mondanivalóm közlöm. Ez nem túl jó.

A bölényekről: már kihaltak volna teljesen, ha nem veszik védelembe. De azt hiszem kr után pár száz évvel még nem volt állatvédelem, és ha egy szárnyas dög elviszi a juhaimat, akkor valószínűleg kiirtom még az írmagját is és így tehették az akkor élt emberek is. A csontok pedig megmaradtak, hisz nem annyira régiek-

Sok minden szól emellett, bármelyik kultúrát nézzük a sárkány ott van, ahogy a sárkányölő kisiparos is. A Biblia nem hazudik és nem téved. A dinócsontvázak is létezőek, tehát ez lehet a magyarázat.

2012. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!