Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon az időt és a végtelent...

Vajon az időt és a végtelent Isten teremtette?

Figyelt kérdés

Semmi, csak érdekel ez a kérdés.

Mivel számomra is sok érdekességet rejt, érdekel a vallásosak véleménye, de mindenki másé is.



2012. nov. 28. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim válasza:
"Viszont megfigyeltem ha magasabb üvegedényben habosítom azt a krémet, a forgás a a lágy anyagot habot fölfelé kezdte nyomni és a edény oldaláról eltűnt egyre magasabbra felment hab és a forgás szinte felgyorsult, mert az a nagy tömeg hosszába felfelé eloszlott... Tehát ha a felmelegedés folytatódik és eltűnnek a sarkokon a jég alkotta-fedőlapok, akkor bizony északra fog felnyomódni az óceán vize, és a Föld tengely körüli forgása felgyorsulhat-- vagy is nem 24 órásak lesznek a napok hanem sokkal rövidebbek és az óceáni szigetvilágok lakóinak-- már nem attól kell félniük hogy eltűnik a szigetük, hanem a tömeg-deformáció, a föld-forgási sebességének gyorsulása miatt bekövetkező változások miatt." Az edény oldaláról a hab azért megy felfelé mert a forgásból létrejövő irány mindig az edénynek megfelelően eltérül és a centrifugális erő miatt ami ebből létrejön a krém csak az oldalán maradhat illetve felfelé folyhat...Ugyanez a bolygókra nem teljesen érvényes mert ott mindkét irányban felfelé is tolódhat az anyag, és ha utánanézel a föld egyenlítői és poláris sugarának hosszára azt találod hogy a poláris sugár hosszabb...(Ja és boldog világNEMvégét)
2012. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 A kérdező kommentje:

Tévedés, az egyenlítői sugár a hosszabb, ez okozza a precessziót, a Föld tengelyének körbefordulását 25700 év alatt.

Mint tudott, a Föld tengelye a Földpálya síkjával 23 fok 27 perc szöget zár be.

Az egyenlítői átmérő 43 km-el nagyobb, mint a sarki.

Egyébként a Föld kissé körte alakú. Délen 25 m-rel, északon 20 m-rel van az ellipszoid szintje alatt, felett.

Más helyen is van torzulás, pl:

Indiától délre -100 m , Uj Guineánál +80.

2012. dec. 21. 17:24
 73/78 A kérdező kommentje:

Illetve az egyenlítő zár be ekkora szöget a pályasíkra, vagyis a tengely a merőlegesre.

Bocs.

2012. dec. 21. 17:29
 74/78 anonim válasza:
Ja igen tényleg... eltévesztettem :)
2012. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:

Kérdező a 70-s beírásoddal egyetértek. az igazság az, hogy tulajdonképpen nem is a mi dolgunk lenne ezen filózni, de amióta szembesültem" a Földünk belsejével, azóta bármit végzek és valamiféle fizikai változást idézek elő, akár a krém esetébe, újra ezen filózok, mert annyira nem igaz amit a geológusok ma hisznek és tanítanak.


Emlékszem "ott voltam" egy széles repedés okozta szakadék szélén, és szinte beleláttam a föld gyomrába. S az amit a közepénél tapasztaltam,hát... csak arra tudtam gondolni; uramisten, belülről kifelé haladva izzik át a földünk. Tehát nem az lesz majd a legnagyobb veszély hogy óceáni szigetek tűnnek el belseje.

Ha nem a deformáció okozta változás, a tengelye körüli forgás-sebesség okozta Tér-feszültség változhat meg, és a víz felfelé nyomódása illetve a belső masszáról ugyan ez feltételezhető-- szóval inkább az északi népek vannak veszélybe. --Hisz már ma is rengeteg ott forró gejzír és a vékony kéreg, alatta vulkanikus anyaggal s akkor nem is számítva azt, hogy mennyi metán lapulhat a kéreg és a izzó lemez, vagy láva massza között?


Tulajdonképpen-- az hogy ilyesmin filózok, részemről tulajdonképpen nevetséges- hisz semmi és senki vagyok és élni se fogok akkor... még is annyira féltem az életet, mert nem bízok a geológusokban, főleg nem a szerkentyűikben, ami bizonyos értelemben alkalmatlan az előre érzékelésben. Minden földrengést ha kicsi ha nagyobb, megelőz több nagy tömegű energia - belső erő okozta - átvonulás. S minden egyes energia tömeg hatalmas méretű! Hogy- hogy nem képesek észlelni?- akkor csak az a szeizmográf vagy mi a frász, amit használnak nem jó?


De ugyan így a föld anyagának belső szerkezete,rétegződése se olyan ahogy ők képzelik... akkor eleve a következtetéseik se lehetnek igazak-- S ez iszonyú veszélyt jelent az emberiségre, de az egész élővilágra hisz végső soron, egyik tartja életben a másikat!


De eltértem nagyon a kérdésedtől bocsi-- ime; földi értelemben mindenképp az ember által képzelt és elnevezett, Isten teremtette az időt.


De a végtelen Térben, attól tartok nem lesz idő, ha a Térfeszültséget alkotó energiák, túl nagy ívet rajzolnak. Túl nagy lesz közte az ÜRES-TÉR.

2012. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
...természetesen az időt, és a teret, és a végtelent is Ő? Istzen teremtette, akit az embernek nevezett létformának oly nehéz megismernie (és egyáltalán fölfedezni azt is, hogy Ő nemcsak hogy LÉTEZIK, hanem a MINDEN BELŐLE és ÁLTALA lett, és ÉRTE :)...és nem mondom magam valllásosnak, mert nem vagyok az, a hétköznapi értelemben véve...:)
2013. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:

"Vajon az időt és a végtelent Isten teremtette?"


- Nem. A végtelen teremtette Istent (helyesen: isteneket), az idő az csak melléktermék.

2013. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:

A felett kérdésre -- A végtelen Teret nem Isten teremtette!


Viszont az IDŐT egy adott bolygón a bolygó által keletkezett isteni ERŐK teremtették, mint Tér-feszültséget.

Két isteni Energiája van minden aktív bolygónak vagy is mindegyiknek saját isteni Energiája van. Igy Földünknek is.


A két Energiának egymást keresztező, lapozó mozgása teremtette meg a bolygó IDŐ-t.

Mint ahogy az életben található két lélek energia egymást lapozó mozgása biztosítja a testen belüli biológiai-időt.


Isten, ahogy az ember elnevezte az általa megérzett Teremtőt, nem valami személyes istenség, hanem a saját bolygónk két gigantikus energiája! Tudatossá vált Energiák!

2013. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!