Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon az időt és a végtelent...

Vajon az időt és a végtelent Isten teremtette?

Figyelt kérdés

Semmi, csak érdekel ez a kérdés.

Mivel számomra is sok érdekességet rejt, érdekel a vallásosak véleménye, de mindenki másé is.



2012. nov. 28. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 A kérdező kommentje:

A világegyetem hierarchiákra épül.

A hierarchiák között egyre nagyobb a távolság (olbers paradoxon felolása) és lassabb az idő.

Minden áll valamiből és valamit alkot.

A végtelenség így is értelmezhető.

De másképpen is.

A térben és időben kereshetünk valamilyen szempontból kitüntetett pontot.

(világ keletkezése, Krisztus születése, 0. kilóméterkő, Nap, stb...)

Innen már számolható, mérhető...

2012. nov. 28. 21:13
 22/78 anonim ***** válasza:
A világképed kedves tzolko, sajnos ellentmond a relativitás elméletének. Először azt kell tudományosan megcáfolnod, ebben az esetben.
2012. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:

Igen ám, tzolko, de ha elindulsz egyenesen a 3 dimenziós térben egy adott irányba a fényéhez közeli sebességgel, akkor 20 milliárd év múlva visszatérsz a kiindulási helyzetbe mert a tér hajlított.

Nem értem mi a probléma a végtelennel. Azt a törvényt, hogy létezhet végtelen, Isten alkotta, ha van ilyen szabály. A világegyetem hierarchiáját is Isten teremtette.

2012. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
Bocs: Világegyetem, nagy V mert hát tulajdonnév, mint a Biblia, Isten, Szentlélek, Jézus. Ezeket is nagy betűvel kell írni, csak azoknak mondanám akik kicsivel szokták.
2012. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 A kérdező kommentje:

Köszi, töftöftöf, tudod, a sietség, de ez nem mentség, belátom.


A tér görbültsége egy elmélet és nem ez a lényege.

A tér gömb állapota a Földgömbhöz való hasonlítás

A tér szerkezete és amiről Te beszélsz, két különböző dolog.


Különben én nem vitatom a tudomány álláspontját, a 6 os válasza csak keveseknek mond valamit.

Egyszerűbben próbálom megközelíteni.

így is bonyolult sajnos és talán nem jól fogalmazok.


Nézzük hát:

Kezdjük az atommal.


1 Fő részei atommag (proton, neutron), amely körül elektronok keringenek.

Keringési sebességük rendkívül gyors.

Fő tömegét az atommag adja.

Az elektronnak is van tömege, de elhanyagolható, ha számolunk vele. (méréstechnika és pontossági igény függvénye)

Az elektron tömege = 9,109 382 15(45)·10^−31 kg[3]

Természetesen mindezek is állnak valamiből, de ezek hierarchiáját még nem ismerjük.

Az atomok molekulákat, óriásmolekulákat alkotnak. Szerveződésük vegyületek, kristályok, stb formájában alkotja a Földet.


2 A Föld naprendszerbeni helyzete hasonlítható az elektron helyzetéhez az atomban.

Az idő itt már lassabban telik.


Ha a Földnek a Nap körüli egyszeri keringése 1 év, azalatt az elektron az atommag körül Sok, sok milliárdnyi kört futhat, abban a relációban évet.


3 A naprendszerek halmazokat alkotnak, Galaktikákat, Galaxishalmazokat, extragalaxisokat, azok szuperhalmazokat.

Mindezek szintén mozognak, de úgy tűnik az idő méretük növekedésével arányosan egyre lassabban telik bennük.

Eddig látunk el.


Ha a Tejútrendszerben, galaktikánkban történik egy szupernóvarobbanás, területén, az atomok világában létrejöhet egy mini világegyetem.

Világegyetem a Világegyetemben.

A tér benne, saját egyre növekvő területe, az idő a saját paraméterei szerint múlik benne.

Ezen kívül az ott (in theoritice) létrejövő intelligens élet mit sem tudna érzékelni.

Kora, élettartama, mérete meghatározható.


Ha ellenben a szupernóvát egy hatalmas nukleáris bombának képzeljük, ami valakinek a gombnyomására robban fel, (Isten) akkor belátható, hogy az egy másik térben, időben tartózkodik.

A folyamat elindítása után semmi észlelési, beavatkozási lehetősége nincs, bár Világot teremtett.

Jó, vagy rossz volta nem érzékelhető.


Más dimenzió sem térben, sem időben nem létezik.


Ha a teremtő a teremtett világban értékelhető, akkor azt nem teremthette.

Ha teremthette, akkor nincs benne és nincs további lehetősége azt kontrollálni, megfigyelni.

Más a tér és idő paramétere.


A példa egyszerű, de valós megfigyelések alapján levezetett.

Természetesen a végtelen elvi meghatározása így sem sikerül, de az idő és a tér méretei, arányai nem beláthatóságát érthetővé teszi.

Valamit mégis sikerül így elérni, legalább is a szomszédos "dimenziókkal" kapcsolatban.

2012. nov. 28. 22:42
 26/78 A kérdező kommentje:

Nem vagyok atomfizikus, de annyi számomra is bizonyos, hogy az atomok világa csak részben hasonlít az egy nagyságrenddel nagyobb formára. Más jelenségek tapasztalhatók.

Nem is állítom, hogy ez megtörténik, kizárólag a tér és idő keletkezésének, lefolyásának és értelmezésének példájára hoztam fel.

Ha Neked van valamilyen vitatható érvelésed, kérlek, közöld velem.

2012. nov. 28. 23:33
 27/78 A kérdező kommentje:

Ha erre azt válaszolod, hogy akkor minek példálódzok lehetetlen dolgokkal, akkor azt válaszolom:

Az anyag természetét csak nyugalmi állapotban tanulmányozhatjuk.

Gerjeszteni lehet, pl. energiával.

Hasítani, részre bontani is lehet.

Plazma állapotról már tudunk, de pontosan nem ismerjük.

A szupernóvában létrejöhető folyamatok sem ismertek.

Az is világos, hogy egy igy kialakuló világegyetem csak azokat a jelenségeket tartalmazhatja, amik eleve adottak.

Másképpen, egy cobalt, hidrogén, vagy neutronbomba robbantása más eseményekhez köthető.

Az azonosságok meglehetnek, csak kimutatni nem tudjuk.

Vagy eleve, a kiinduló állapot nem teljes.


Szóval, csak példa, ne cáfold...

2012. nov. 28. 23:47
 28/78 A kérdező kommentje:
Illetve a példaértékét, a térről, időről, azt lehet...
2012. nov. 28. 23:50
 29/78 A kérdező kommentje:

Ha atomsúlyt számolunk, az elektront nem nézzük.

0, (30db nulla) 9 és a többi, mit sem számít


A naprendszer tömegének 99 % át a nap adja.

A Föld?

Talán milliomod része.


Pontosítsunk!

A Föld tömege 5,9742*10 a huszonnegyediken kg

a Napé 1,99* 10 a 33. on

(bocs, nem találom a jelet, hát kiírtam)

Vagyis, pontosan 333270 földtömeg

Térfogata 1 301 000 szerese

hasonlít


Szerintem a tervező, a Világegyetem megmunkálásánál Földünket figyelembe sem vette...

Elhanyagolható, még a legpontosabb számítások esetén is.

Nagyvonalúbb Ő annál...

:)

2012. nov. 29. 00:21
 30/78 Salx Narval ***** válasza:
Jó kérdés, de ahhoz, hogy megválaszolható legyen, azt kellene tudni, hogy létezik e Isten. Mivel az idő nem más, mint az anyagmozgás, ezért azt kellene tudni, hogy Isten teremtette e az anyagot. Ha Isten teremtette az anyagot, akkor az időt is.Ha azt mondjuk, hogy anyag és energia mindig létezett, akkor az idő is. Ha elfogadjuk az ősrobbanás elméletet akkor ott, a 0-pillatban keletkezett az idő. Szerintem a tér-idő elmélet, mint realitás, megállja a helyét.
2012. nov. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!