Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon az időt és a végtelent...

Vajon az időt és a végtelent Isten teremtette?

Figyelt kérdés

Semmi, csak érdekel ez a kérdés.

Mivel számomra is sok érdekességet rejt, érdekel a vallásosak véleménye, de mindenki másé is.



2012. nov. 28. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 A kérdező kommentje:

Az, hogy az atom szupernóvában van e, vagy nem, nem számít az idő szempontjából.


Az viszont igen, hogy pl.: plazma állapotot, ami a normális atomi állapottól eltér létrehoztak már rendkívül rövid időre.

Nukleáris bomba robbantásakor is keletkezhet.

A csillagokban valószínűleg alapból van plazma, a nagy hőmérséklet, és a nyomás miatt.

Egyéb ma még nem ismert anyagállapotok is elképzelhetők.

A szupernóva mint csillag, tartalmazza ezeket és felrobbanása esetén a gerjesztett állapotban lévő atommagok mint életre kelt csillagok is értelmezhetők, amik szerteszét repülnek.


Mindezt kissé félve írom le, mert még azt hiheted, hogy én ezt igaznak tartom, ha már így összekombináltam.

Nem, nem így van, mondom, csak hasonlat, hogy a világ működése érthetőbb legyen...

2012. nov. 30. 03:08
 52/78 A kérdező kommentje:
Illetőleg, a hierarchiák léte igaz, de hogy azok alkotnak e valamit, vagy sem, az már kérdéses.
2012. nov. 30. 03:13
 53/78 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez az idő :) Nem tudom, hogy a szubjektív időtapasztalat az kapcsolatban áll e valami mozgással. Gondolom, ha gyorsabban kering a föld a nap körül attól nekem semmi nem történik az idővel. Szóval az, hogy mennyi idő egy év az nem nagyon számít. Sőt az sem, hogy én magam mennyire gyorsan mozgok, mert mondjuk egy más tudatállapotban lévő valakiben eleve máshogy telhet az idő, több dolgot élhet meg annyi idő alatt, mint normál tudatállapotban. Mondjuk itt mondható lenne, hogy az agysejtjei talán kolibri módban vannak :D egyébként azt sem tudjuk, hogy a kolibrinek belsőleg milyen. valami cikázó valami van csak azt átlátja vagy belül neki sem telik gyorsabban és azért látja át.


egyébként ezek az aluniverzumok amikről írsz ezek kicsit ilyen fraktál szerűségnek tűnnek. lehet nem hierarchia van, hanem valahogy körbe átfordul.


amúgy nem kell félned, én szeretem az ezotériát is és

mindenféle ilyen asszociatív ügyeket :D


tudtommal a villám is plazma és bizonyos lángok, szóval van az a földön is.

2012. nov. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Alapvetőleg én némileg önkényesen egy dolog egyszeri körbefordulását vettem alapul, az idő múlásának értékelésére.

Nap-atommag, Bolygók-elektronok, stb...


Ha valaki Budapesten él, annak javaslom a Planetáriumot, rendkívül érdekes és látványos műsorai vannak.

2012. nov. 30. 03:59
 55/78 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésed már olyan terület amit a Biblia nem jelent ki egyértelműen.:-)

Szerintem Isten nincs alárendelve vagy bezárva az időbe tehát teremtette Isten. Nekem ez a meghatározás tetszik az időről, persze nem állítom azt hogy ez a tuti:


'Az idő az a valóság, amely arra törekszik hogy a jelen ne legyen.'


Egy hívő gondolkodótól van.

2012. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:

Csak az én véleményem erről, hogy azért tartom helyesnek a fenti megállapítást mert az idő legkissebb egysége, a pillanat, valóban megfoghatatlan. El van rejtve.

Csak egy fantazmagória, de ha az idő folyama megállna, akkor örök jelen lenne, ez az örökkévalóság, de akkor a tér is megszünne. A jelen az az időnek a legkissebb egysége amely tovább már nem osztható, ami azt jelenti hogy nincs terjedelme. Ha volna valamilyen kiterjedése, akkor már múltra és jövőre lehetne osztani. Azt gondolom hogy az örök jelenben tartózkodik az 'Én', amely tapasztalatokat szerez a térről és a múlandóságról, és folyamatossá teszi, vagy tartamokra osztja a jövőt és a múltat: az idő folyását. Az 'Én'-en kívül csak időlegesen vannak létezők, vagyis ezek a dolgok csak bizonyos időtartamon belül léteznek, és folyamatosan változnak, míg el nem múlnak. Ide tartoznak a fizikai testek és a tér. A fizikai halálkor az ember(az 'Én') leveti a testét és átlép a térből és időből, az örökkévalóságba, vagyis az örök jelenbe. A Biblia szerint Isten az emberbe plántálta az örök jelent, ugyanis örökkévalóságra lettünk teremtve:

Prédikátor 3:11 Mindent alkotott a maga idejében, az örökkévalóságot is adta az emberek szívébe, csakhogy úgy, hogy az ember meg nem értheti mindazt a dolgot, amit az Isten cselekszik kezdettől végig.

Az emberek 'szívében' található az örök jelen.

A végtelen nehezen megfogható az emberi értelem számára.

Az örökkévalóság nem végtelen idő, hanem örök jelen. Valószínű hogy olyan kiterjedés aminek semmi köze a mienkhez mert nincsenek fizikai távolságok benne, vagyis nem fizikai térben van.

2012. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 Srapnel ***** válasza:
Előző: megkapó gondolatmenet, néhol nem is nagyon értem, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a te időérzékelésed (elmeműködésed) is időben történik, tehát a jelen érzékelése is elnyújtott, nem csak egy pillanat. Maga a "most vagyok" érzés is egy folyamat, mely időben zajlik.
2012. nov. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
Igen a gondolatok, az érzelmek, és az akaratok mind az időben zajlanak, de az 'Én' összetettebb annál mint hogy csak az elme területére korlátozódna. Mert van egy olyan részünk(nem az elme területe, hanem az elménk csak összekötettésben van vele), amely az örök jelenhez kapcsolódik, ahol nincs idő és fizikai tér.:-) De ez már nagyon kiesik a kinyilatkoztatástól. Úgyhogy senki ne vegye tutira amit mondok mert ezekről nincs egyértelmű üzenet a Bibliában, ezek csak következtetések, az én gondolataim, amik lehetnek tévesek is, de amikor eljön a teljesség akkor a rész szerint való ismeretre nem lesz szükség, és ilyen kérdésekre nem fogjuk keresni a választ mert tudni fogjuk.
2012. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
Nem, mert isten sosem létezett.
2012. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:

A univerzum végtelenségét önmaga alkotta meg.


az IDŐ szintén független Istentől. Mert az IDŐ, Tér-feszültség.


A vallások által elképzelt Isten egymagában nem lenne képes időt teremteni-- eleve azért se, mert az isteni létezés, mint egyedüli ENERGIA PÓLUS idő nélküli LÉT-t birtokol.

2012. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!