Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon az időt és a végtelent...

Vajon az időt és a végtelent Isten teremtette?

Figyelt kérdés

Semmi, csak érdekel ez a kérdés.

Mivel számomra is sok érdekességet rejt, érdekel a vallásosak véleménye, de mindenki másé is.



2012. nov. 28. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 A kérdező kommentje:

Szia Pietrosol!

Szempillantás=pillanat

Hiszen írtam...

2012. nov. 28. 20:24
 12/78 anonim ***** válasza:

2. és 3. írta le jól. Ezek olyan dolgok, amelyeket az ember nem ér fel ésszel, és ha azt hiszed hogy megértheted akkor egoista vagy. Ami a lényeg: mindent Isten teremtett, a teret, az anyagot is. Az időről nem ír a Biblia, csak hogy "Kezdetben vala az Ige és az Ige vala az Istennél és Isten vala az Ige", tehát amint az idő létrejött, már volt Isten. Ehhez talán az passzolna a legjobban hogy az időt is Isten teremtette.

De mint mondtam: ember ezt nem érheti fel ésszel.

2012. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 A kérdező kommentje:

Nem tetszik ez nekem.

Nem érheti föl.

Hamar feladod.

Ilyen és kész.

:O

2012. nov. 28. 20:32
 14/78 A kérdező kommentje:

mellékesen

(Nem tudom, mondtam e ezt: "gonosz"

Inkább csak az érdekelt, mitől jó?)

2012. nov. 28. 20:39
 15/78 anonim ***** válasza:

Az idő nem létezik és nem folyik semerre sem.

A világban változás van, mozgás.


Itt az egyik kedvenc idézetem:


"

Ha azt mondják nektek: Ti vagytok azok?

Ezt mondjátok: Mi az ő fiai vagyunk, és az élő Atyának vagyunk a választottai.

Ha megkérdeznek titeket: Mi a jele atyátoknak, amely bennetek van?

Ezt mondjátok nekik: Mozgás és megnyugvás.

"


És itt egy régebbi kérdésem, amin elgondolkozhatsz, ha van kedved:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2012. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
Akkor azt mondom: arra lehet következtetni a Biblia alapján hogy az időt és a végtelent is Isten teremtette, vagy ezek Istennel együtt már eleve léteztek. Azért adom fel, mert erre tudtommal nincs egyértelmű válasz a Bibliában, de olyanok vannak amelyek nem állnak vele ellentmondásban. 2 ilyet már mondtam.
2012. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
Esetleg a teológiát ajánlanám tanulmányozásra.
2012. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:

A végtelen mi alapján létezik?

Mit számolsz vele?

2012. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:

"Végtelen van, mert számolunk vele.

Szavunk is van rá. Fogalma régóta közismert."


Ez nem érv, szavunk van az Istenre is ez még se bizonyíték a létezésére. Végtelen önmagában nem létezik, hiába mondod. Fogalma a matematikából származik, de az egész matematika maga is egy absztrakció. Ez tény.


Amit az időről írsz az se logikus, az, hogy 6 nap alatt teremtette Isten a világot, az nem jelenti azt, hogy neki tartott hat napig, hanem, hogy a világegyetem, vagyis az idő születésétől ennyi nap telt el a teremtés befejezéséig. Ha Isten a világegyetemen kívül van mondjuk, akkor ebben a világban, akkor is csak az időben tud ő is megjelenni. Tehát ez a 6 nap dolog egyáltalán nem jelenti azt, hogy mindenképpen része kell legyen a világnak.

Másrészt én nem vagyok keresztény, tehát nem nagyon izgat ez a 6 nap dolog, csak jelzem, hogy logikailag ebből nem következik semmi.

2012. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:

"Időnek azonban lennie kellett, mindig."


A tudomány jelenlegi állása szerint az idő, a világegyetemünk szerves része, téridő formájában, tehát a térhez kötött állapotban. Az idő tehát a tér születésével, vagyis a világegyetem születésével keletkezett, amit Nagy-Bummnak nevezünk, ugye.

Most akkor nem értelek, szerinted a tudomány is téved? Ha a vallás is hazudik, meg a tudomány is hazudik, akkor már tényleg csak neked hihetünk. :)

2012. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!