Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz lenne? Nagyon durva (Hit...

Igaz lenne? Nagyon durva (Hit Gyülekezete)

Figyelt kérdés
Egyetemi hallgatóként az egyik kedvenc tanárom(elismert pszichiáter)osztotta meg velünk ezt a hihetetlen sztorit:Régebben volt egy(akkor még működő)pszichiátrián:itt történt egy ijesztő eset:bevittek egy 20éves fiút.Állítólag a Hit GYülekezete "szeánszán"(nem én mondtam igy,azt se tudom van e nekik olyan),és pszichózist kapott,előhozta belőle az addig lappangó skizofréniáját.Utána pedig kényszeres téveszméi voltak:mindig hurcolt magával egy kólás üveget,és azt képzelte h abban vizelet van neki pedig muszáj meginnia.Ezen ledöbbentem.Az előadója a sztorinak szakember,igen humánusnak ismertem meg,már amennyire ismerem,nem hiszem h egy komoly ember ilyet hazudna.De akkor is ez hihetetlen nekem.szerintetek??21/L

2012. nov. 10. 16:44
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
12%

"nem hiszem h egy komoly ember ilyet hazudna."

Az egész világ egy hazugság!

2012. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
igazad van,de ha hazudik,mi értelme lenne,hogy ilyet állít,43 hallgató előtt,egy olyan egyházról ami nem csinál semmi rosszat?
2012. nov. 10. 16:58
 3/49 anonim ***** válasza:
57%

Megeshet, hogy igaz, de az is, hogy nem. Bebizonyítani az állítást, vagy az igaztalanságát egyaránt lehetetlenség több 10 év távlatából, és egyetlen ember véleménye alapján.

Honnan tudod, hogy a komoly szakembert nem sajátos érdekek vezették, és lejárató kampányt indított a Hit Gyülekezete ellen? Azért, mert az előadó teremben marhára humánus, még lehetnek idióta dogmái, amiket előszeretettel hangoztat, kihasználva, hogy az emberek hitelesnek tartják a személyét.

De az is lehet, hogy ő is csak egy másik embertől hallotta, és nem is volt ott az esetnél.

Ezt vagy elhiszed, vagy nem, de csak saját véleményt mondhatsz, igazságot nem igen.

Egyébként nem védeni akarom a gyüliseket, lehet, hogy fura a vallásuk, de ez nem egy szekta, és senkit sem bántanak. A Jehovák is csak marha idegesítőek, de nem ártanak másoknak.

2012. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
58%

"és lejárató kampányt indított a Hit Gyülekezete ellen?"


Höhöhö, az ellen teljesen felesleges külön lejáratókampányt indítani, megcsinálják azt saját maguk. Gondolok itt pl. a vidám vasárnap című borzalomra.

2012. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
43%

http://www.youtube.com/watch?v=4H7JDfVnXX0

http://www.youtube.com/watch?v=LTvYWBXt-Gs&feature=related


A Hit gyülekezete egy szekta,sajnos nem hihetetlen amit mondott a tanárod.

2012. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Én nem tudom,mi lehet az igazság.Nem tudom hívő e a tanárunk avagy sem,soha sem beszélt erről.Elvileg nem csak hallotta,hanem ott volt saját maga is.Nem tudom,de milyen előnye származhatna abból,ha előttünk lejáratja őket?Másrészt,ilyen módon,légből kapva hogy találna ki ilyet?Ilyen részletesen?No de lehet,mégis...nem lehet már bízni senkiben:((
2012. nov. 10. 17:22
 7/49 A kérdező kommentje:
mentségére legyen mondva:nem szokott semmilyen vallási dologgal "zaklatni" minket.szal nem hiszem h vmi másik egyház fanatikusa lenne.
2012. nov. 10. 17:24
 8/49 kzs ***** válasza:
16%

Figyelj, én meg azt képzelem, hogy a nyuszikámnak szárnya van, és ő a gyorsvonat.

Ja, meg esténként vízbe fojtja saját magát.

Én ennek a sztorinak szakembere vagyok, igen humánusnak ismertek meg, már amennyire ismernek engem, nem hiszem hogy komoly emberként ilyet hazudnék.


Na kb. ennyi a valóságalapja a te történetednek is.

Vagyis: "mese-mese mátka".

2012. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:én Normális kérdést tettem fel,úgy hiszem

2 NEM ÉN állítom ezt a dolgot,hanem egy egy tanárom

3 FOGALMAM NINCS hogy igaz e...nem ismerem behatóan a Hit Gyülekezetét,velem se jót se rosszat nem tettek

4.Ha nem hiszed el hogy én ezt hallottam(magam sem tudom hogy igaz,vagy sem,véleményekre vagyok kíváncsi)nem érdekel.

5 nem gondolod h vmi szaftosabb sztorival állnék elő(pl.megbolondult a hit gyülis barátom mit tegyek?)stb

hálás lennék ha nem inzultálnál,én se tettem.kösz

2012. nov. 10. 17:34
 10/49 anonim ***** válasza:
12%

A 4-es válaszadóval értek egyet.

Ha megfigyeljük eme csoportot, akkor lehet látni, hogy teljesen biblia ellenes, még akkor is ha a szent írásból idézgetnek is bizonyos dolgokat a hitükhöz.

Sajnálom de még beszélni sem tud rendesen ez az ember,


Egyszer direkt bele néztem az egyik műsorába, és azt tapasztaltam, hogy elég értelmetlen, és egyik témáról a másikra ugrálva, és keverve beszél, s ettől igen zavaros.

a sok ember meg az első sorban meg bólogat, mintha maguk is elhinnék azt amit nem értenek.


Ha valaki egy ilyen csoportot vezet, a Biblia alapján a személynek ismernie kell a Juhokat egyénenként,és azok problémáit, hogy jól tudja terelni a nyájat.

egyénenként mindenkivel szükség szerint foglalkozni.

S nem bántás kép, de egy személy ennyi emberrel ezt nem is képes, fogadom, hogy a nagy részét a tagoknak nem is ismeri.

ezért is mondta Pál Timóteusznak, hogy városonként kisebb csoportokat hozzanak létre, és nevezzen ki felvigyázókat, hogy jól képzettek és jól tereltek legyenek, a dús legelőkön

S ha ne adja a teremtő , ha valami baj történne a vezetőjükkel akkor mi lesz a nyájjal?

A politikai beleavatottságukról már ne is beszéljünk.

2012. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!