Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, miért hiszitek...

Ateisták, miért hiszitek magatokat intelligensebbnek?

Figyelt kérdés

-Akinek nem inge, ne vegye magára, kérlek titetek :)


Rengetegszer hallom (ateistáktól), hogy szerintük a teisták (vallásosak) butábbak náluk. Azonban azt sem tartom valósabbnak a teremtésnél, hogy "egyszer csak megjelentek az egysejtű élőlények, baktériumok stb., majd ebből mutációk által létrejöttek egyre bonyolultabb életformák, végül a mai ember". Ez több sebből vérzik, ha szkeptikus szemmel nézzük. Az evolúció cáfolásába most ne menjünk bele (de bármelyik "bizonyítékát" meg tudom cáfolni a makro-evolúciónak), a hangsúly az elején van. Mégpedig senki nem tud jobbat mondani, mint hogy "megjelent" az élet, vagy "idekerült" - de ha valahonnan idekerült, ott is meg kellett "jelennie". Ez pedig eléggé hasonlít arra, hogy Isten / teremtő / Allah akárki létrehozta az első életformákat.

De ez csak egy példa. Az érdekelne, hogy miért néznek a vallásos emberekre úgy, mintha ők könnyebben manipulálhatóak lennének? Nem veszik észre, hogy őket is rengetegszer megvezetik, tényként állítanak be egyes tudományos mítoszokat (pl.: Kontinens vándorlás mértéke).



2013. ápr. 1. 22:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/464 anonim ***** válasza:
31%

Aki részben elveti a Bibliában írtakat, esetleg képletes gondolatként értelmez részeket, de annak ellenére, hogy hiteltelenek az abban leírtak a számára és mégis hisz más részeiben, az enyhén tudathasadásos állapotban leledzik és borotvaélen táncol. Bármikor változtathat álláspontján és komoly válságai lehetnek, de már az, hogy nem hisz vakon mindent, pozitív jelenség.

Az ellenem írt támadásokra nem válaszolok, felesleges, a minősítés csak nevetésre ad okot.

A történettudomány, vagy a filozófia közelebb áll a vallásokhoz, ezt elismerem, ebben akadhat hívő ember is, de a tanultság eleve feltételez egyfajta előbb jelzett kételkedést, amely egészen biztosan megmutatkozik.

Ha valamely vita alakul ki, kedvem szerint arra válaszolok és azt, ami nekem teszik, ha nincs kedvem ostoba szőrszálhasogató vitát folytatni, megtehetem, hogy figyelemre sem méltatok egyes kijelentéseket.

Foglalkozni is azzal foglalkozok, amihez kedvem van, de örülök, hogy tanácsokat kapok, ez jóindulatra vall és részben arra is, hogy észrevételeim telibe találnak.

Amit leírtam, nem ismétlem meg, elolvashatod kedved szerint.

Üdv.

2013. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/464 anonim ***** válasza:
84%

""de meglátásom szerint egy ateista jobban érdeklődik a tudományok iránt"

Én ezzel vitába szállnék... elmész mondjuk a pénteki diszkóba"


Aki péntekenként szórakozni jár, az már nem érdeklődhet a tudományok iránt?

2013. ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/464 anonim ***** válasza:
94%
Cthulhu hozta létre!
2013. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/464 anonim ***** válasza:
88%

Hehe, felőlem arra válaszolsz, és azt, mire és amit csak akarsz. Be is copy-zhatod a boci-boci tarkát. Azzal is kb annyit tettél volna hozzá a vitához, mint az előző hozzászólásaiddal.


De azt mondani, hogy "nincs kedvem váalszolni" egy olyan vitában, amit te inicializáltál a 31-es hozzászólásodban, nagy ciki. Az egyátalán nem azt mutatja, hogy "nincs kedved", hanem azt, hogy "érveid nincsenek".


De persze ez csak feltételezés, biztosan rengeteg jó ateista érved, bizonyítékod van, amivel természtetudományos igénnyel tudod bizonyítani, hogy az ateisták jobbak, okosabbak, szebbek, nyitottabbak, sőt talán még a fütyijük is nagyobb, csak most nincs kedved ezt velünk megosztani. :-D Nekünk, nem ateistáknak (én magamat, mint agnosztikust is ide sorolom) be kell érnünk az irreleváns üres paneljaiddal. Have a nice day! :-D

2013. ápr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/464 anonim ***** válasza:
48%

Íme egy nyitott, a természettudományok iránt nyitott vallásos:



http://www.youtube.com/watch?v=V5aK_cYPcow

2013. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/464 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem rohadtul fölösleges olyanokkal vitázni, akik egy több ezer éves mesekönyvet tekintenek az élet nagy igazságainak forrásának...

Mintha egy óvodást próbálnál integrálni tanítani.

Fölösleges erőfeszítés, meghaladja a képességeit, jobb szereti a meséket, színes, látványos történeteket. :)

2013. ápr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/464 anonim ***** válasza:
21%

"Aki péntekenként szórakozni jár, az már nem érdeklődhet a tudományok iránt?"

Jó felvetés, természtetesen érdeklődhet. De felmerül a kérdés, hogy mit is jelent az érdeklődés? Nézi a natgeót? :-D Szerintem azok a fiatalok, és itt az 2o-as éveik közepén járó korosztályra gondolok, akik rendszeresen hetente, vagy többször diszkóba járnak, és ott komolyabb mennyiségű különböző tudatmódosító szereket vesznek magyukhoz NAGYON CSEKÉLY valószínűséggel érdeklődnek a tudományok iránt olyan igénnyel, ami elégséges egy critical biomass szintű, véleményem szerint, színvonalas, művelt átlagembereknek szóló blog megértéséhez.


Ezt a véleményemet arra alapozom, hogy ebben a korban, aki tudományok iránt érdeklődő és fogékony (azon a szinten amit én elégségesnek tekintek), azok nem fogják elszarni az idejüket rendszeres kábulatra, mivel ismerik a szerek hatásmechanizmusát és a fogyasztással járó kockázatot. Ha te ezzel nem értesz egyet, akkor légyszíves fejtsd ki, hogy miként látod a helyzetet. De ugye azt tudnod kell, hogy itt elvekről van szó. Az, hogy te mondjuk fizikus PhDs vagy, és minden másnap mata részeg vagy a Morrison's-ban, nem tudományos érv, mivel az egy egyedi eset. Ha a Morrisons-ban két szám között mondjuk rendszeresen vannak kvantumtérelméleti előadások (amit ugyan kétlek, de nem tartom kizártnak), akkor azt se tartsd magadban. (amikor utoljára arra jártam még nem volt :-)


De ez teljesen másodlagos. Ezt a példát arra hoztam fel, miszerint tzolko úgy vélte, hogy az ateisták afféle magasabbrendű lények. akik elméje nyitott a tudományra, és a világra. De persze rohadtul nem így van, de lehet, hogy nem is arra válaszolt... ki tudja.

2013. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/464 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy te csak szélőségben tudsz gondolkodni.


Aki szórakozóhelyekre jár nem feltétlenül fogyaszt drogokat, a legtöbben csak alkoholt fogyasztanak azt is mértékkel.


A szórakozóhelyek között is vannak ahová igényesebb, kevésbé igényesebb emberek járnak.


A TTK-s egyetemisták is járnak szórakozni és ökörködnek a koleszban.

2013. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/464 anonim ***** válasza:
83%

Köszi, a humor rovatban is prímán beleillene a video.

A két diploma nagyon is meglátszott az érvelésen és a bonyolítás egyedi jellege arra enged következtetni, hogy a tájékozottság mértéke a hülyeségben egészen mély fokot ért el.

Hungarista, sumér és Kárpát medencei Ararát, amely bizonyítja Jézus magyar voltát és a nagy öröm a 15 éven belül bekövetkező atomháborúnak kitünően jellemzi az elvakultságot.

Sajnos meg kell jegyeznem, a sok összehordott zöldség alig tér el a szokásos érvektől, de ezt aligha vagy hajlandó elismerni

Ennyi marhaságot már régen hallottam és kissé sajnálom a hölgyet, akinek kevés alkalma lehetett az általa elítélt paráznaságra. Fiatalabb korában ellenben lehetett benne valami üdeség is, ezért meglehet, mégsem teljesen tájékozatlan ebben a kérdésben és nem teljesen savanyú az a szőlő.

Gondolatmenete ellenben teljesen átlagos, érvei ismerősek és egyenesen szórakoztatóak.

Ne, kérlek ne mondd, hogy paródia volt...

:)

2013. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/464 anonim ***** válasza:
92%

"Mintha egy óvodást próbálnál integrálni tanítani.

Fölösleges erőfeszítés, meghaladja a képességeit,"

Nem egészen így fogalmaznék, inkább azt mondanám, hogy nincs meg a szükséges előtanulmánya. Látod, szerencsétlen kérdező is kreacionista művekből vette minden tudását az evolúcióról, és olyan dolgok cáfolásával próbál ellene érvelni, amiket soha nem is állított senki.


Valahol az oktatást kellene itt nagyon rendbe szedni (persze nem azzal, hogy óvodások gyerekkorát tesszük tönkre az integrálszámítás oktatásával :D), mert jelenleg például tízből kilenc ember abban a tévhitben él, hogy az evolúció valamiféle homályos cél felé tart. (Személy szerint ezért is preferálom inkább a természetes szelekció elnevezést.)

2013. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!