Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, miért hiszitek...

Ateisták, miért hiszitek magatokat intelligensebbnek?

Figyelt kérdés

-Akinek nem inge, ne vegye magára, kérlek titetek :)


Rengetegszer hallom (ateistáktól), hogy szerintük a teisták (vallásosak) butábbak náluk. Azonban azt sem tartom valósabbnak a teremtésnél, hogy "egyszer csak megjelentek az egysejtű élőlények, baktériumok stb., majd ebből mutációk által létrejöttek egyre bonyolultabb életformák, végül a mai ember". Ez több sebből vérzik, ha szkeptikus szemmel nézzük. Az evolúció cáfolásába most ne menjünk bele (de bármelyik "bizonyítékát" meg tudom cáfolni a makro-evolúciónak), a hangsúly az elején van. Mégpedig senki nem tud jobbat mondani, mint hogy "megjelent" az élet, vagy "idekerült" - de ha valahonnan idekerült, ott is meg kellett "jelennie". Ez pedig eléggé hasonlít arra, hogy Isten / teremtő / Allah akárki létrehozta az első életformákat.

De ez csak egy példa. Az érdekelne, hogy miért néznek a vallásos emberekre úgy, mintha ők könnyebben manipulálhatóak lennének? Nem veszik észre, hogy őket is rengetegszer megvezetik, tényként állítanak be egyes tudományos mítoszokat (pl.: Kontinens vándorlás mértéke).



2013. ápr. 1. 22:14
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/464 anonim ***** válasza:
96%

"A vallás emberek ha tudták hogy a főld gőmbőju mért égeték meg Koprnikusz és mér Zárták bőrtőnbe Gelilei t"


Kopernikusznak és Galileinek hívták őket.

Kopernikuszt nem égették meg, mellesleg kanonok volt. Galileit meg először börtönre ítélték, de később házi őrizetre módosították, de őt meg nem a csillagászati tanai miatt ítélte el az amúgy csillagászattal (is) foglalkozó VIII. Orbán pápa, hanem azért, mert meggyőző bizonyítékok híján zavaros teológiai módszerekkel próbálta meg felfedezéseit alátámasztani, ami persze nem ment, ezért inkább eltiltották a további publikálástól.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, sokszr valóban ezt lehet tapasztalni. Az ateisták általában úgy gondolják, hogy a tudomány már magyarázatot ad mindenre, tehát nincs szükség vallásra. Ezzel szemben én úgy gondolom, hogy a tudomány és a vallás nem ellentétes, sőt kiegészítik egymást. A tudomány törvényei is Isten alkotásai.

2013. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/464 anonim ***** válasza:
88%

Egy szóval sem mondtam, hogy elterjedt lett volna.

De attól, hogy nem volt elterjedve rohadtul nem jelenti azt, hogy csak magától a nagy Istentől tudhattak róla...

2013. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/464 anonim ***** válasza:
90%

"én nem ebben hiszek, hanem a Bibliában."

Akkor miről beszélünk?? :D :D

Pontosan az van, amit már az elején is mondtam, rohadt magasról leszartok bármilyen érvet, csak a kis mesekönyvetekben hisztek. Akkor minek jöttök ide vitázni egyáltalán? :D

És akármennyire is bántja a kicsi lelki világotokat, a Biblia nem más, mint egy mesekönyv. Tele van aranyos és kevésbé aranyos történetekkel. Semmi több. Bizonyára igaz, hogy amikor íródott volt benne néhány dolog, aminek az akkor élő emberek hasznát vehették, csak fel kéne fogni hogy azóta eltelt pár száz év és rohadtul elavult és felesleges lett az egész.

Ma bőven tudunk annyit a világról, hogy ne legyen szükség bármiféle "bibliára".

Arról nem is beszélve, hogy ti is kiválogatjátok a nektek tetsző részeket, és csak azokat hangoztatjátok. Vagy rabszolgákkal is a biblia szerint kereskedtek? Mert hogy ilyesmiről is bőven esik szó benne. De gondolom ez kényelmetlen téma, ezt kihúzzuk, ez nem isteni ihletésű, de a következő oldal már igen. Ez így működik valahogy, ugye? :D

2013. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/464 selender ***** válasza:
90%

"A tudósok elismerik e szakaszok sorrendjének helyességét."

Először ezt írtad.


"Mármint azok szerint, akik az egész világegyetem keletkezését a véletlen számlájára írták, én nem ebben hiszek, hanem a Bibliában. Nem mellesleg ügyesen témát váltottál."


Aztán ezt írtad.


Az volt az érved, hogy a mai tudomány is pont ugyanazt mondja, amit leírták egy több ezer éves könyvben és ezt a tudást csak egy Istentől tudhatta az író. De aztán mikor valaki rámutat arra, hogy helytelen a sorrend a tudomány szerint, akkor már ellenük fordulsz, hogy csak azok mondják, akik a "véletlenben hisznek".


Tehát a tudósokat először támogatod, majd ugyanazok ellen fordulsz.

2013. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/464 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy a Bibliában benne van, hogy el kell ásni a szart az miért bizonyítja, hogy isteni ihletésű a Biblia?
2013. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/464 anonim ***** válasza:
79%

Ja ,mindegy is. Én meg az elektronokban nem hiszek,mert azt is egy tudós találta ki,de akkor,meg hogyan netezek most éppen. Meg nem hiszek a génmutációba,de azért furák a kétfejű állatok egy atomrobbanás környékén..

Nem hiszek abban,hogy a nap egy izzó gömb a világűrben,de fura mód érdekes fények vannak nemsokkal azután,hogy megfigyelnek egy napkitörést.


Lehet van isten,de nem úgy,ahogy az akkori emberek gondolták az is biztos és ahogy most gondolnám hogy van az is lehet elavult lenne pár száz év múlva..

2013. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/464 anonim ***** válasza:
10%

"De attól, hogy nem volt elterjedve rohadtul nem

jelenti azt, hogy csak magától a nagy Istentől

tudhattak róla..." Önmagában még ez az egy érvem még tényleg nem jelenti azt, de valószínűsíti, viszont úgytudom, hogy nem csak ezt az egy érvet hoztam fel, voltak ott mások is, csak azt figyelmenkívül hagytad. ""én nem ebben hiszek, hanem a Bibliában."

Akkor miről beszélünk?? :D :D

Pontosan az van, amit már az elején is mondtam,

rohadt magasról leszartok bármilyen érvet, csak a

kis mesekönyvetekben hisztek" Pont hogy te tetted ezt az érveimmel, amivel bizonyítottam, hogy a Biblia közel sem mesekönyv. "Bizonyára igaz, hogy amikor íródott

volt benne néhány dolog, aminek az akkor élő

emberek hasznát vehették, csak fel kéne fogni hogy azóta eltelt pár száz év és rohadtul elavult

és felesleges lett az egész.

Ma bőven tudunk annyit a világról, hogy ne

legyen szükség bármiféle "bibliára"." Pedig ez nagy hülyeség, tudtad, hogy ha minden ember a Biblia szerint élne, nem lenne a világban kizsákmányolás, hazugság, bűnözés, egy szóval ez a hatalmas igazságtalanság?? Nem lenne szükség sem rendőrségre, sem bíróságra, sem egyéb rendfentartó szervezetekre, tudod, hogy mennyi pénzt spórolhatna meg az emberiség így, amivel fejleszthetné a tudományt?? És még nincs szükség a Bibliára? Pedig a Biblia alapelvei időt állól, és most is megállnák a helyüket, kár hogy sokan csak egy mesekönyvnek tartják, s mégnagyobb kár, hogy kevesen használják.

2013. ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/464 anonim ***** válasza:
5%
64. és 66. hozzászólónak: miből gondoljátok, hogy én a tudomány ellen vagyok, tudom, ez az evolucionisták sokat hangoztatott szövegeinek egyike, viszont ez a kijelentésem, hogy "én nem ebben hiszek, hanem a Bibliában", nem jelenti azt, hogy elvetem a tudományt, épp ellenkezőleg, a tudomány fejlődése nélkül a nem rég írt érveim most semmisek lennének.
2013. ápr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/464 selender ***** válasza:
83%
Tudtad, hogy ha mindenki a karmában hinne és buddhista lenne, akkor sokkal jobb hely lenne ez a világ?
2013. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/464 anonim ***** válasza:
88%

"miből gondoljátok, hogy én a tudomány ellen vagyok"


Onnan, hogy elveted az evolúciót, az abiogenezist, az ősrobbanást.


Azzal, hogy elveted az evolúciót, elveted a modern biológiát.

2013. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!